Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 29. kole krajského přeboru

středa, 15. června 2022, 11:32

Jihočeský kraj – V předposledním kole krajského přeboru vyhráli fotbalisté Českého Krumlova ve Strakonicích a mají nejlépe ze všech týmů našlápnuto k zisku krajského titulu. Ze hry už je Osek, který padl v Týně nad Vltavou a svou bilanci již nevylepší, neboť v posledním kole má po odstoupení Sezimova Ústí ze soutěže volný los. Českokrumlovské může ohrozit už jen Olešník, který si poradil s Čimelicemi. Jinak ve 29. kole se činili střelci. V sedmi utkáních padlo dohromady čtyřicet gólů, nejméně v utkání Třeboň – Rudolfov, kde diváci viděli „pouze“ tři branky.

Výsledky 29. kola krajského přeboru:

FC MAS Táborsko B – TJ Dražice 3:3 (2:0)

Góly: 25. a 27. Ott, 58. Činčura (pen.) – 52. a 56. Mareš (2. z pen.), 69. L. Stuchlík. Rozhodčí: Votava - Přibyl, Novotný. Delegát: Kučera. ŽK: 1:1 (Jansa – L. Stuchlík). Diváků: 100.

Táborsko B: Lukeš - Větrovský, Trantýr (78. Pajer), Chotovinský, Koblasa - Kabeš, Jansa, Zeman, Činčura, Ott – Brabec (85. Voneš). Trenér Jelen

Dražice: Žák – Novotný, Horka, Veselý, Turek – J. Štecher, Šimák, D. Štecher, J. Stuchlík (46. Böhm) – L. Stuchlík (90. Machart), Mareš (78. Běhoun). Trenér Hořejší

Nejlepší hráči: Ott – Mareš, celý tým.

Miroslav Jelen (trenér Táborska): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, drželi jsme balón a dařila se nám kombinace. Dvěma góly Otta v rozmezí pár minut jsme se dostali do vedení, další šance jsme nevyužili. Bohužel, do druhého poločasu jsme vstoupili vlažně a nechali soupeře vyrovnat. Poté Činčura proměnil penaltu, ale Dražice opět srovnaly krok na konečných 3:3. Na to, jak jsme měli utkání rozehrané, je remíza pro nás ztráta.“

Vlastimil Stuchlík (vedoucí mužstva Dražic): Byl to náš poslední venkovní zápas, navíc šlo o takové malé derby. Začátek prvního poločasu patřil domácím, kteří vstřelili dva góly, my jsme zase byli lepší na začátku druhého poločasu. Myslím, že konečná remíza je zasloužená."

FK Tatran Prachatice – FK Protivín 2:3 (1:3)

Góly: 11. Iliev, 71. J. Pravda – 7. Hrachovec, 21. J. Vorel (pen.), 40. Z. Vorel. Rozhodčí: Pečenka - Albert, Izugrafov. Delegát: Chlaň. ŽK: 4:2 (Makoš, Hornát, J. Pravda, Kupka – Dan, Bečvář). Diváků: 100.

Prachatice: Hopfinger - Jaroslav Rauscher, Pravda, Kupka, Kovář (23. Linhart) – Iliev, Hušek (67. Janošťák), Hornát, Sedláček - Makoš, Jakub Rauscher. Trenér Raušer.

Protivín: Pícha - Dan, Z. Vorel, Vojta, Zach (60. Kvasnička) – Hrachovec, Bečvář, Buko Leroy, J. Vorel, Urban (65. Zeman, 90. Hodinka) – M. Říha. Trenér Miroslav Říha

Nejlepší hráči: Hopfinger, Makoš – celý tým.

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Nenavázali jsme na zápas v Jankově a zaslouženě jsme prohráli. Bohužel jsme měli problémy se sestavou a dva hráči hráli se sebezapřením.  Na naší hře to bylo znát. Každopádně jsme k zápasu přistoupili hodně lehkovážně a bez nasazení. Je vidět, že se blíží konec sezóny a hráči už se vidí na dovolených. Každopádně mě přístup k zápasu mrzí, protože pořád jde o krajský přebor a ke každému zápasu by jsme měli přistoupit stejně zodpovědně.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Z naší strany výborný první poločas, který jsme vyhráli 3:1, a ještě jsme spoustu šancí nevyužili. Druhý poločas už byl vyrovnaný, my jsme opět pohrdli možnostmi navýšit vedení. V 70. minutě se domácím po rohovém kopu podařilo snížit na rozdíl jediné branky, a proto jsme to museli odpracovat až do konce utkání. My jsme měli větší chuť po vítězství, u domácích byla znát absence kanonýrů Pecky a Kasíka, a proto jsme zaslouženě vyhráli.“

FK Olympie Týn/Vlt. – TJ Osek 5:2 (0:1)

Góly: 51. Mezera, 65. Vařil, 70. Štos, 80. Maitak, 88. Stoklasa – 30. Šrámek, 55. Hoch. Rozhodčí: Ondřej - Panský, Polák. Delegát: Krauskopf. ŽK: 2:2 (Houska, Mezera – Němeček, Hoch). Diváků: 125.

Týn: Vachuta - Hudeček, Vařil, L. Maxa, Meidl - Stoklasa, T. Maxa, Houska, Mezera (78. Šálený) – Maitak (82. Novák), Štos. Trenér Mareš

Osek: Křížek – Rybák (54. Gondek), Němeček, Carda, Hromíř - Říský Jakub, Šrámek, Hoch, Čapek (78. Hosnedl) - Říský David, Sigmund. Trenér Mráz

Nejlepší hráči: všichni – Hoch, Šrámek.

Václav Mareš (trenér Týna): „Byl jsem hrozně naštvaný kvůli výkonu, jakým jsme se prezentovali minuly týden v Milevsku. Proto jsem rád, že jsme proti Oseku předvedli hru, jaká nás zdobila po celé jaro. Samozřejmě jsem se zápasu obával, protože jsme postrádali Dobala, Mravce a Dumbrovského, ale s vedoucím týmem tabulky jsme předvedli, že dokážeme v domácím prostředí porazit kohokoli. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, a to se potvrdilo. Hosté dobře kombinovali, měli míč ve svém držení, ale my jsme tentokrát měli výborný pohyb, dobře jsme se doplňovali a hosté se jen těžko dostávali do brankových příležitostí.  Přesto jsme udělali chybu a hosté nám vstřelili branku. My jsme nějaké náznaky šancí měli, ale do žádné vyložené jsme se nedostali. Do druhé poloviny jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat druhou branku a naopak se pokusit o vyrovnání, což se nám také podařilo. Hra se vyrovnala, šance byly na obou stranách. Druhou branku jsme inkasovali z přímého kopu. Nás to nepoložilo, naopak se nám podařilo vyrovnat Pavlem Vařilem. Hosty to hodně znervóznilo a nás to nakoplo.  Během dvaceti minut se nám podařilo vstřelit ještě tři branky a o zápase bylo rozhodnuto. Jsem rád, že jsme se s diváky rozloučili třemi body.“

Josef Mráz (trenér Oseku): „V našem posledním zápase nás čekal Týn, který je zejména doma velmi nebezpečný. Velice těžko se nám proti domácím prosazovalo. I přesto jsme se dostali do vedení a měli jsme ještě další šance, které jsme ale špatně vyřešili. Na začátku druhého poločasu domácí trefili tyčku a hned po minutě jsme ji trefili i my. Kdybychom vstřelili druhý gól, asi by bylo rozhodnuto. Bohužel jsme velkou šanci neproměnili a domácím se podařilo vyrovnat. Ještě jednou se nám podařilo strhnout vedení po trestném kopu Hocha na naši stranu, ale postupně přebírali iniciativu domácí hráči. Těm se po dvou standardních situacích podařilo skóre otočit a v závěru, kdy jsme otevřeli obranu, nám vstřelili ještě dvě branky. Z výsledku a z výkonu v závěru utkání jsem zklamaný, ale musím říci, že Týn hrál velmi dobře, s velkou bojovností a nasazením.“

TJ Blatná – SK Jankov 1:3 (0:0)

Góly: 92. Šimůnek – 65. Hanzlík, 74. Schönbauer (pen.), 87. Klíma. Rozhodčí: Šimek - Jevčák, Dunovský. Delegát: Urban. ŽK: 3:3 (Levý, Kůst, Král – Komrska, Fajtl, Popelka). ČK: 0:1 (21. Řehoř). Diváků: 130.

Blatná: J. Sedláček – Levý (61. Král), Hlaváč, Bláha, M. Sedláček – Novák (70. Jiřinec), Šimůnek, Maleček, Bulka - Kůst, Míka. Trenér Voříšek

Jankov: Komrska – Jirkovský, Kollár, Lošek, Kroneisl – Řehoř, Hanzlík, Fajtl, Schönbauer – Voráček (80. Klíma), Benda (57. Popelka). Trenér Kadlec

Nejlepší hráči: nehlášen – Hanzlík, Popelka, Komrska.

Jaroslav Voříšek (trenér Blatné): „V první dvacetiminutovce jsme se dostali do několika slibných příležitostí, ale pokusy Kůsta a Míky gólem neskončily. Další gólovou radost z kopačky Kůsta nám pokazil zvednutý praporek pomezního. Paradoxně nám neprospělo brzké vyloučení u hostí. Jankovští si s naší přesilovkou poradili, navíc dokázali ve druhém poločasu třikrát skórovat. Gól Šimůnka v závěru byl už jen kosmetickou úpravou výsledku a jarním rozloučením s našimi fanoušky.“

Petr Kadlec (trenér Jankova): „První poločas se nám herně moc nevydařil. Sice jsme drželi míč, ale moc šancí jsme si nevypracovali. Naopak domácí byli nebezpeční z brejkových situací a samozřejmě nám nepřidalo, když jsme ve dvacáté minutě šli po červené kartě do oslabení. Druhý poločas jsme zvládli lépe a začali se prosazovat více směrem dopředu. Vývoj utkání jsme tak v poslední půlhodině dokázali překlopit na naší stranu.“

TJ Jiskra Třeboň – SK Rudolfov 3:0 (2:0)

Góly: 2. Matoušek, 42. Tůma, 88. Průcha. Rozhodčí: Vican - Žemlička, Petričák. ŽK: 3:3 (Schneider, Matoušek, Kubata – Hajný, Říha, Prokeš). Diváků: 111.

Třeboň: Flaška - Schneider, Zavadil, Cimerhanzl, Bartoš – Rezek (88. Týnavský), Kubata, Hromádka, Matoušek (85. Radosta) – Průcha, Tůma. Trenér Skála.

Rudolfov: Teringl – Bláha (46. Hlavatý), Dvořák, Hajný, Prokeš – Sládek, Tušl (69. Rampa), Říha, Peiger, Boček (57. Keřka) – Šindelář. Trenér Nárovec

Nejlepší hráči: Cimerhanzl, Tůma - Hajný, Prokeš

Petr Skála (trenér Třeboně): „Vstup do utkání se nám povedl a již v první minutě jsme vstřelili branku a dál kontrolovali hru. V závěru prvního poločasu jsme po rychlém protiútoku zvýšili na 2:0. Průběh druhé půle jsme již měli pod kontrolou a v závěru se nám podařilo po pěkné akci přidat ještě jednu branku na konečných 3:0.“

Jiří Nárovec (trenér Rudolfova): „Předvedli jsme lepší výkon než v Olešníku, ale bodovat se nám opět nepodařilo. Třeboni jsme dvěma velkými chybami na začátku a v závěru prvního poločasu nabídli dvoubrankové vedení, třetí gól domácí přidali v 88. minutě po rychlém protiútoku do otevřené obrany. Výsledek možná úplně neodpovídá průběhu zápasu, ale soupeř byl v určitých fázích lepší, předčil nás hlavně důrazem a bojovností, a proto zaslouženě vyhrál. My jsme byli v těchto činnostech horší a navíc jsme nedokázali pořádně ohrozit domácí branku. Jsem rád, že sezóna končí, protože máme dalšího zraněného hráče a sestavu na poslední zápas s rozjetým Týnem budeme opět horko těžko dávat dohromady.“

SK SIKO Čimelice – FK Olešník 2:6 (1:3)

Góly: 28. Petřík, 53. Šťástka - 14. a 18. Lafata, 16. a 80. Štěch, 57. Beko, 75. Toth. Rozhodčí: Nedvěd - Boček, Dimitrov. Bez karet. Diváků: 70.

Čimelice: Šípek – Klimeš (46. Nosek), Listopad, Pšenička, Rambous – Petřík, Nekl, Maršík, Hegenbart – Šťástka, Říha (73. Ulč). Trenér Smrčina.

Olešník: Miřátský – Miklík (71. Rožboud), Nohava, Kalášek, Vojta – Beko (59. Šíma), Szó (80. Tomášek), Lafata, Štěch – Hezoučký (59. Toth), Vonášek. Trenér Chlumecký.

Nejlepší hráči: Petřík, Říha - nehlášeni.

Tomáš Smrčina (trenér Čimelic): "V prvních dvaceti minutách na nás Olešník vlítl a my nevěděli kam dřív skočit. Prohrávali jsme 0:3 a vypadalo to na velký příděl. Pak se nám podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu. Nechci říct, že by se hra vyrovnala, ale za tříbrankového vedení Olešník spíš poněkud zvolnil. Na chvíli jsme se dostali do hry, ale Olešník znovu zapnul, dal nám tři góly, a řekl bych, že konečný výsledek odpovídal dění na hřišti."

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Prvních dvacet minut jsme hráli velmi dobře a zaslouženě vedli 0:3. Pak přišla přestávka na pití, a ta nás jako kdyby zabrzdila a domácí nakopla. Přestali jsme běhat a domácí jsme zbytečně dostali do zápasu. Varováním bylo snížení na 2:3. Pak jsme prostřídali sestavu, začali jsme zase hrát, a vyústěním bylo vstřelení dalších branek a vítězství. Teď je třeba se připravit na poslední zápas sezóny, zvládnout ho a večer pěkně zakončit u pivka.“

FK Junior Strakonice – FK Slavoj Č. Krumlov 0:7 (0:5)

Góly: 17., 19. a 59. Vaněk, 4. Růžička, 10. Svoboda, 27. Vávra, 86. Strapek. Rozhodčí: Němec - Krčín, Mach. Delegát: Šafránek. ŽK: 1:0 (Staněk). Diváků: 127.

Strakonice: Martínek  – Čapek, Rozhoň, Kafka (46. Petráň), Staněk – Míčka (65. Benedikt), Zábranský (80. Děd) – Funda, Chalupa, Prajzler (65. Šimák) - Máška (80. Šimek). Trenér Cimrhanzl.

Č. Krumlov: Š. Beránek – M. Švec, Kabele, Kuna – Kořínek (76. Šára), Svoboda (76. Poláček), Novák, Strapek, Vávra – Vaněk (64. Ryneš), Růžička. Trenér Domin.

Nejlepší hráči: Chalupa – Vaněk, celý tým

Jiří Cibulka (vedoucí týmu Strakonic): „Do posledního domácího zápasu proti silnému Krumlovu se domácí trenéři rozhodli poslat na hřiště všechny dorazové dorostence. Hosté od úvodního hvizdu na hřišti dominovali a začali pěkně zostra. Ve 2. minutě dal Růžička gól na 0:1. V 8. minutě zvýšil Svoboda na 0:2, a to se na domácích podepsalo. Tlak hostí pokračoval a v 16. minutě dali Vaňkem gól do prázdné branky na 0:3. V 19. minutě opět Vaněk zvýšil na 0:4. Ve 24. minutě Martínek předvedl dva dobré zákroky, ale na zakončení Vávry nestačil a bylo to 0:5. My jsme ohrozili branku až ve 33. minutě, kdy Rozhoň z trestného kopu nadělal hostujícímu brankáři velké starosti, když vytlačil míč na rohový kop, který Čapek nasměroval do branky a opět brankář stačil míč vytlačit na břevno. Dominance hostí pokračovala i v průběhu druhého poločasu, akorát s tím rozdílem, že už jsme se více osmělovali ke hře dopředu. V 55. minutě vyslal dělovku z přímého kopu Novák a Martínek vytáhl parádní zákrok a míč poslal na rohový kop. V 58. minutě dal Vávra na 0:6. V 70. minutě měl Růžička hned dvě tutovky za sebou, ale Martínka neprostřelil. V 85. minutě se hosté prokombinovali až před Martínka a Strapek skóroval na 0:7. Naše největší gólová šance přišla až v závěru utkání, když Šimák se ve vápně uvolnil, předložil míč Petráňovi, ale gólman jeho střelu chytil. Byla to krutá prohra, ale zcela zasloužená.“

Václav Domin (trenér Českého Krumlova): „Myslím, že utkání se rozhodlo do třicáté minuty, kdy jsme vstřelili pět branek. Asi byl trochu vidět rozdíl mezi naším mužstvem a strakonickými mladíky. Jsem rád, že jsme opět našli střeleckou pohodu.“