Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 6. kole KP

středa, 15. září 2021, 22:40

Jihočeský kraj – Vedoucí celek z Č. Krumlova našel prvního přemožitele. Překvapivě se o první bodovou ztrátu slavojáků postaral Rudolfov. Prachatice se výhrou s Táborskem B bodově dotáhly na lídra. Bez porážky zůstává pouze marodkou sužovaný Olešník, který potřetí remízoval a propadl se na páté místo. V nadcházejícím magnetu kola hostí druhé Prachatice. Zápas mužstev ze dna tabulky vyhrál sezimovoústecký Sokol.

Výsledky 6. (7.) kola krajského přeboru

FC MAS Táborsko B - FK Tatran Prachatice 1:2 (0:1)

Góly: 83. Havrda - 20. Babka, 67. (pen.) Pecka. Rozhodčí: Mach - Votava, Klátil. Delegát: Bicek. ŽK: 5:5 (Škrleta 2, Mácha, Havrda, Jansa – Babka 2, Kasík, Pícha, Makoš). ČK: 3:1 (23. Škrleta, 25. Jelen na střídačce, 82. Jansa – 74. Babka). Diváků: 65.

Táborsko B: Zadražil (62. Lukeš) - Pajer (46. Zeman), Voneš, Rydval, Mácha - Kabeš, Jansa, Činčura, Havrda - Ott, Škrleta. Trenéři Jelen a Vesecký.

Prachatice: Pícha - Fürbach (71. Pravda), Kupka, Makoš, Kovář - Kasík (69. Jak. Rauscher), Hornát, Pecka, Babka, M. Sedláček - Iliev (74. Linhart). Trenér Raušer.

Nejlepší hráči: celý tým - Hornát, Makoš, Kupka.

Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Prvních dvacet minut jsme si vytvořili tlak i několik brankových příležitostí, poté jsme inkasovali gól, kterému předcházel ofsajd a následně nám rozhodčí velmi přísně vyloučil hráče za dva fauly v rozmezí jedné minuty. Musím kluky pochválit, že zápas nevzdali a že i v deseti byli více na balonu. Nějaké gólovky jsme si ještě vytvořili, škoda, že jsme je neproměnili.“

Josef Raušer (trenér Prachatic): „K zápasu jsme jeli s velkým respektem k soupeři a stále bez pěti hráčů základní sestavy. Kluci zápas od začátku odmakali a skvěle plnili stanovené úkoly. Domácí byli pohyblivější a silnější na míči, my spoléhali na rychlé brejky a zahuštěný střed pole, což nám někdy i se štěstím vycházelo. Myslím, že základem úspěchu byla naše disciplína. Domácí se více věnovali výrokům rozhodčích než sami sobě, a to je dle mého stálo body, které jsou pro nás opravdu mimořádně cenné. Všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu.“

SK Rudolfov - FK Slavoj Č. Krumlov 1:0 (1:0)

Góly: 45. Rampa. Rozhodčí: Polák - Panský, Ondřej. Delegát: Kučera. ŽK: 0:2 (Růžička, Vávra). Diváků: 130.

Rudolfov: Keřka – Bláha, Hrbáč, Hajný, Peiger – Rampa, Kovačičin, Sládek, Vejvar, Janák – Šindelář. Trenér Nárovec.

Č. Krumlov: Š. Beránek – Paráček (84. Kordík), Kabele, Švec – Strapek (74. V. Beránek), Gelnár, Kuna, Novák, Vávra - Růžička, Tůma. Trenér Domin.

Nejlepší hráči: Rampa, Keřka, celý tým – nikdo.

Jiří Nárovec (trenér Rudolfova): „Po debaklu v Čimelicích jsme do zápasu vstupovali s respektem a cílem uhrát co nejlepší výsledek. Krumlov, který nastoupil velmi sebevědomě, byl po většinu zápasu herně lepší a vypracoval si několik gólových šancí, které naštěstí pro nás nedokázal proměnit. Ze třech bodů, které jsme doslova vydřeli a dokázali ubránit i závěrečný velký nápor soupeře, mám proto samozřejmě velkou radost. Kluky musím do jednoho pochválit nejen za maximální koncentraci, ale především za zodpovědný, bojovný a velmi obětavý výkon, za který si podle mého názoru tohle vítězství zasloužili. Za všechny bych chtěl tentokrát vyzdvihnout Tondu Rampu, který nastoupil se zdravotními problémy a svůj vynikající výkon korunoval vítězným gólem, a brankáře Davida Keřku, který nás dokázal v kritických momentech podržet několika skvělými zákroky.“

Václav Domin (trenér Č. Krumlova): „Musím pogratulovat soupeři za dobře zvolenou taktiku, se kterou jsme si hlavně ve druhém poločase nevěděli rady. My jsme prohospodařili šance v prvním poločase a dostali lacinou branku ke konci.“

TJ Osek - SK Jankov 3:2 (2:1)

Góly: 27. Čapek, 31. (pen.) J. Říský, 87. Carda - 4. Benda, 90. Mizera. Rozhodčí: Žemlička - Kaštánek, Lepič. Delegát: Šnajder. ŽK: 1:3 (Šrámek – Honner, Klíma, Fajtl). ČK: 0:1 (58. Beránek st. na střídačce). Diváků: 120.

Osek: Křížek - Rybák, Krejčí, Carda, Brabec - Čapek (90. Hoch), Němeček, Šrámek, Sigmund – J. Říský (90. Gondek), D. Říský. Trenér Mráz.

Jankov: Komárek – Jirkovský (80. Řehoř), Honner, Bláha, Beránek – Klíma (64. Prenner), Hüttner (23. Mizera), Fajtl, Sypal (76. Kočer), Schönbauer – Benda. Trenér Kadlec.

Nejlepší hráč: celý tým - Beránek, Komárek.

Josef Mráz (trenér Oseka): „V úvodu zápasu jsme měli dvě velké šance, ale místo abychom vedli, tak jsme po první střele soupeře prohrávali. To nás trochu přibrzdilo, ale postupně jsme se do zápasu dostávali a po půl hodině jsme po pěkné akci a střele Čapka vyrovnali. Za další čtyři minuty už jsme vedli, když soupeř fauloval unikajícího Němečka a z nařízené penalty se Jakub Říský nemýlil. Do konce poločasu jsme měli zápas pod kontrolou. V druhém poločase to byl spíš boj, ve kterém měli častěji míč hosté, ale nebezpečnější jsme byli my. Náš náskok jsme mohli navýšit, ale šance jsme neproměnili. Až v závěru se trefil Carda, když tečoval střelu po odvráceném rohu. Hosté ještě v nastaveném čase také po rohu snížili. Výsledek jsme ale již udrželi.“

Petr Kadlec (trenér Jankova): „Celkově utkání příliš mnoho fotbalové krásy nepobralo. Nám dělal největší problém jednoduchý a rychlý přechod domácích do útočné fáze. V úvodu utkání jsme se ujali vedení, ale domácí jednoduše zápas do poločasu otočili. My jsme toho opět dopředu mnoho nepředvedli. Druhý poločas se náš výkon zlepšil, ale na nějaký souvislejší tlak to bylo pořád málo.“

Sokol Sezimovo Ústí - TJ Blatná 3:1 (1:1)

Góly: 11. V. Škarda, 53. Pavelka, 85. Kavka - 28. Kůst. Rozhodčí: Dunovský - Mach, Brom. Delegát: Albrecht. ŽK: 0:4 (Hlaváč, Prokopec, Kůst, Sedláček). Diváků: 100.

S. Ústí: Vanýsek – Škrábek (46. Sazma), Pavelka, Trantýr, Brůžek (46. Podroužek) – V. Škarda, Šebek (65. Prokeš), J. Škarda, Hladík - Hoffmann, Kavka. Trenér Barteska.

Blatná: Chlanda – F. Hrádek, Hlaváč, Sedláček, Bláha (85. A. Hrádek) – Peleška (87. Peroutka), Prokopec, Kůst, Říha - Šimůnek, Stulík (68. Král). Trenér Voříšek.

Nejlepší hráči: Pavelka, Šebek, Sazma - Kůst, Hlaváč.

Milan Barteska (trenér S. Ústí): „Začali jsme dobře, brzy jsme vedli, ale bohužel po gólu jsme přestali hrát a soupeř zaslouženě vyrovnal. Ve druhé půli jsme si vytvořili šance, šli jsme do vedení, ale třetí gól měl přijít dříve. Takhle to bylo nervózní až do konce.“

Jaroslav Voříšek (trenér Blatné): „Domácí vstoupili do utkání s větším elánem, výsledkem toho byl v 10. minutě jejich gól, po několika za sebou jdoucích našich chybách. Ve 27. minutě Šimůnek zatáhl po pravé straně a Kůst střelou pod břevno srovnal. Rázem jako by z nás spadla bázeň a naše hra působila poněkud odvážněji. Vše podstatné se událo až po změně stran. Domácí po rohovém kopu v 53. minutě opět vedli. Po několika sporných momentech začala být poněkud nervóznější atmosféra a je jen škoda, že jsme v době, kdy domácím docházely síly, nevyužily náš tlak, nebyli důraznější a chladnokrevnější v zakončení. Na druhé straně nás dvakrát zachránila branková konstrukce. Po obdržené třetí brance nezbylo nic jiného, než hráčům kolem zkušeného Šebka pogratulovat k prvním bodům.“

FK Olympie Týn n/Vlt. - FK Junior Strakonice 0:0

Rozhodčí: Němec - Vican, Klátil. Delegát: Skalák. ŽK: 1:2 (Dumbrovský – Funda, Benedikt). Diváků: 200.

Týn: Vachuta – Boček, Vařil, L. Maxa, Meidl – Stoklasa (73. Liška), Dumbrovský, Dobal, T. Maxa – Štos (77. Mezera), Hudeček. Trenér Mareš.

Strakonice: Lízal – Říha, Žáček, Rozhoň, Funda – Nosek (90. Zelenka), Benedikt, Krýsl (46. Čapek), Chalupa – Zahrádka – Krejčí (86. Šimek). Trenér Cimrhanzl.

Nejlepší hráči: T. Maxa – Lízal.

Václav Mareš (trenér Týna): „K dispozici jsme měli kompletní tým a na výkonu to bylo znát. Od začátku jsme se snažili hrát aktivně dopředu a vytvářeli si šance. Všechny ale zastavil skvělými zákroky brankář Lízal. Do druhé půle jsme vstoupili podobně jako do té první a vytvářeli tlak na hostující branku. Dvakrát jsme se už téměř radovali, ale Dobalovy přímé kopy nejprve zastavila tyč a poté břevno. Kolem 70. minuty jsme trochu vypadli z tempa a i Strakonice si vytvořily velké šance. I nás však podržel brankář, novopečený ženich Kuba Vachuta. Hráčům za předvedený výkon nemůžu nic vytknout. I kdybychom hráli celý den, tak gól nedáme. Troufám si říct, že jsme ztratili dva body.“

Jiří Cibulka (vedoucí týmu Strakonic): „První čtvrthodinka se vyznačovala spíše oboustranného oťukávání, co si může kdo dovolit. Domácí na to zareagovali rychleji a začali přebírat iniciativu a vytvářet si dobré příležitosti. My jsme na to moc nezareagovali. Lízal skvělými zákroky vychytal střely pod břevno od Dobala a Meidla. I na začátku druhého poločasu, více než hodinu, si domácí vytvářeli tlak se šancemi, ale Lízal v brance byl nepřekonatelný. Když už šla střela za jeho záda, tak skončila na tyči. Naše první ohrožení domácí branky přišlo až v 68. minutě, kdy jsme se prokombinovali do vápna a Krejčí jen těsně minul branku. O minutu později druhá naše šance, která byla tutová, ale Nosek trefil nohy domácího gólmana. V této pasáži jsme domácí zaskočili a mohli rozhodnout v náš prospěch, ale poslední šanci na vítězství měli domácí darovaným trestným kopem před vápnem v 84. minutě nejaktivnějším střelcem domácích Dobalem, který trefil opět tyč. Za náš tým si zaslouží velkou pochvalu brankář Lízal.“

TJ Dražice - FK Olešník 1:1 (1:0)

Góly: 31. (pen.) M. Stuchlík - 69. Heller. Rozhodčí: Izugrafov - Albert, Votava. Delegát: Dvořák. ŽK: 4:3 (Veselý, Novotný, Běhoun, M. Stuchlík – Nýdl, Štěch, Maruška). ČK: 1:0 (72. Horka). Diváků: 100. V 56. min. neproměnil hostující Szó penaltu.

Dražice: Baka - Novotný, Horka, Veselý, Turek – M. Stuchlík (90. Böhm), J. Štecher, Šimák, Studenovský - Mareš (65. Běhoun), L. Stuchlík (73. Dvořák). Trenéři Hořejší a Kodad.

Olešník: Miřátský - Nýdl, Heller, Rožboud, Vojta – Miklík (61. Maruška), Řehoř, Szó, Štěch - Nohava, Tóth. Trenér Chlumecký.

Nejlepší hráči: celý tým – celý tým.

Vlastimil Stuchlík (vedouc týmu Dražic): V zápase s Olešníkem nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, ale i přesto jsme si na tento souboj věřili. Lépe začal Olešník. Avšak po jasné penaltě jsme šli do vedení M. Stuchlíkem. Do konce prvního poločasu jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, když jen těsně minul Šimák. Druhá půle byla v dobrém tempu a hrálo se na obě strany nahoru dolů. Blíž ke gólu byli hosté, kterým výborně penaltu chytil Baka. Poté, co Horka byl v našem vápně udeřen do hlavy a ležel na zemi, se hra nepřerušila a naši hráči v domnění, že hosté míč zakopnou nebo hru přeruší rozhodčí, přestali hrát a dostali jsme srovnávající gól. Od 75. minuty jsme hráli v desíti a hru v oslabení jsme zvládli výborně. Dokonce jsme ještě asi třikrát dokázali zahrozit z rychlých protiútoků. Olešník měl víc šancí, ale zápas byl dobře odehraný i z naší strany. Tento souboj se musel fanouškům líbit.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníka): „Věděli jsme, co nás v Dražicích čeká. Hrají svůj styl a ten nikomu nevoní. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a hra z naší strany byla pohledná. Kdybychom domácím nedarovali po naší chybě penaltu, tak by gól v prvním poločase určitě nedali. V druhé půlce jsme měli stálou převahu, která nabídla penaltu, ale bohužel Robert Szó ji neproměnil. Stále jsem ale věřil, že máme na to zápas otočit. Po centru Dominika Štěcha vsítil gól kapitán Dominik Heller a zavelel k závěrečnému tlaku. Při troše štěstí to tak mohlo být. Domácí zachránila tyč, vykopávali z prázdné brány. V sobotu přivítáme Prachatice a očekávám pěkný zápas.“

TJ Jiskra Třeboň - SK SIKO Čimelice 1:1 (0:0)

Góly: 34. Franěk – 86. Šťástka. Rozhodčí: Žurek - Peterka, Votava. Delegát: M. Urban. ŽK: 2:2 (Kubata, Matoušek – Káš, Viták). Diváků: 220.

Třeboň: J. Skála - Bartl (53. Blažek), Cimerhanzl, Bartoš, Týnavský – Matoušek, Collin, Hromádka, Radosta - Franěk (69. Kubata), P. Tůma. Trenér P. Skála.

Čimelice: Javorský – Pšenička, Listopad, Bednařík, Viták (74. Varhan) – Káš (46. Šťástka), Maršík – Smetana (78. Říha), Hegenbart, Mezera - Petřík. Trenér Smrčina.

Nejlepší hráči: nehlášeno - Hegenbart, Maršík, Šťástka.

Petr Skála (trenér Třeboně): „Utkání nabídlo plno šancí na obou stranách, remíza je z mého pohledu spravedlivá, byť v závěru při nás stálo štěstí.“

Tomáš Smrčina (trenér Čimelic): „První poločas se nám herně nepovedl a domácí byli lepší. Měli jsme dvě dobré šance Petříkem, ale domácí nás v poli přehrávali a po zbytečně chybě jsme inkasovali. Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší, herně se dařilo víc nám a soupeř hrozil hlavně z brejků. Vytvořili jsme si tři tutovky Smetanou, ale ujala se až šance Šťástky. Nakonec podle mě spravedlivá remíza.“

FC ZVVZ Milevsko - FK Protivín 2:0 (1:0)

Góly: 18. Süsmelich, 53. Souček. Rozhodčí: Krčín - Mach, Brom. Delegát: Přibyl. ŽK: 1:3 (Kálal – Dan, Zb. Vorel, Buko Leroy). Diváků: 156.

Milevsko: Dvořák – Kálal (90. M. Novotný), Vakoč, Marvan, Hejl – Süsmilich (83. P. Novotný), Barda, Málek, Souček (78. Přibyl), Kortan (88. Mladý) – Kutil (65. Velek). Trenér Strnad.

Protivín: Hanus – Dan (78. Hrynevich), Vojta, Hála, Zach – Buko, Štěpka (62. Kvasnička), Bečvář, Zb. Vorel, Hrachovec -  J. Vorel. Trenér Říha.

Nejlepší hráči: Kutil, Süsmelich – nikdo.

Miroslav Strnad (trenér Milevska): „S Protivínem nemáme dobrou bilanci a toho jsme si byli vědomi. Ale naší hrou jsme šli za vítězstvím. Když shrnu celý zápas, tak jsme byli lepším týmem. Protivín si za celý zápas vytvořil dvě, tři šance. Naše defenziva pracovala velmi dobře a opíraly jsme se o dobře propracované rychlé protiútoky. Dnes ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit náš klíčový útočník Hadáček a mladý Sedláček. Nicméně mužstvo pracovalo jako tým a uhráli jsme další body.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale domácím se v 18. minutě z první střely podařilo skórovat a pak trpělivě čekali na brejky. A když na začátku druhého poločasu přidali druhou branku, bylo o vítězi rozhodnuto. Ve vyrovnaném utkání na šance rozhodla produktivita domácích. V ofenzívě se trápíme, hrajeme strašně složitě, bez momentu překvapení, a jak už to bývá i bez potřebného štěstíčka.“