Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 22. kole KP

středa, 24. dubna 2019, 18:25

Také ve 22. kole potvrdilo svou dominanci v letošním ročníku soutěže mužstvo Olešníka. Pod výhru 7:0 nad Osekem se dvěma brankami podepsali Lafata, Grobár a Dudek. V jarní fázi šlape výborně také Jiskra Třeboň, která veze další výhru z Katovic a už je čtvrtá. Derby mezi Jankovem a Rudolfovem chyběly branky, další remíza se zrodila v Krumlově, slabá domácí produktivita stačila jen na remízu s Čimelicemi.

Výsledky 22. kola krajského přeboru

Malše Roudné – FC ZVVZ Milevsko 2:3 (1:2)

Branky: 11. O. Otepka, 56. Píša - 20. a 74. Petr Dvořák, 44. Novotný. Rozhodčí: Kroutl - Koranda, Krauskopf. Delegát: Pečenka. ŽK: 3:0 (Cahyna, O. Otepka, J. Vogl). ČK: 2:0 (o přestávce O. Otepka, po utkání J. Vogl). Diváků: 120.

Roudné: Hřebejk – Zachař, Cahyna, J. Vogl, Zíka – Goretki (66. D. Vogl), Hála, Kadlec (82. Samek), O. Otepka, Píša – Neckář (60. Benda). Trenér Marcel Tomášek.

Milevsko: Mára – Hejl, Petr, J. Kosobud, Málek – Novotný (61. Sedlák), Maršík, Komárek, Marvan (82. Kálal) – Barda, Petr Dvořák (88. Paták). Trenér Miroslav Strnad.

Nejlepší hráči: Cahyna – Petr Dvořák.

Marcel Tomášek, trenér Roudného: „Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Hosté spoléhali na brejky, mají rychlé útočníky. My jsme byli v první půli častěji na míči, měli jsme víc ze hry. Kluci i v desíti zabrali a vyrovnali. Škoda třetího zbytečného gólu, kdy obránce nedostoupil Dvořáka. Nedařily se nám standardky. Všechny stačili zkušení hosté ubránit. Cítíme křivdu, kluci mi říkali, že při druhém gólu byl hostující hráč za nimi metr. Video jsem ještě neviděl (ohlas byl pořízen po utkání, pozn. red.), ale minule jsme dostali gól po ruce, to je další věc. Předtím v Krumlově. Ono se to takhle naskládá, a když už je to poněkolikáté za sebou, nedivme se, že je to pro hráče frustrující. Komise rozhodčích sice uzná hrubé chyby rozhodčích, ale nám to body nevrátí a něco je určitě špatně.“

Miroslav Strnad, trenér Milevska: „Až na konci soutěže uvidíme, jak moc bylo dnešní vítězství klíčové, ale momentálně pro nás bylo rozhodně nesmírně důležité. Utkání jsme si zkomplikovali sami, protože jsme mnohé situace řešili špatně ve finální fázi, domácí hrozili zejména jednoduchostí a bojovností, hlavně nakopávali balony za naši obranu. Z nedůslednosti jsme si dokonce nechali srovnat v početní převaze na 2:2, navíc strašně laciným gólem. Pak jsme byli zbytečně nervózní, ale zvládli jsme to. Domácí byli nedisciplinovaní, čímž nám zápas trochu ulehčili. Chápu, že jsou v zápasech emoce, někdy se zlobíme my, jindy soupeř, ale každý hráč se musí sám ukočírovat a udržet emoce v sobě. Teď nás čeká takové menší derby proti Čimelicím a poté hrajeme třikrát venku. Budeme se snažit bodovat.“

TJ Blatná – Sokol Želeč 4:2 (3:0)

Branky: 10. a 39. Mišiak, 6. Šejvar, 90. Sedláček - 70. Brůžek, 76. Švec. Rozhodčí: Peterka - Macko, Krauskopf. Delegát: Brož. ŽK: 3:1 (Mišiak, Prokopec, Křivanec – Pavličko). Diváků: 200.

Blatná: Chlanda – Levý (66. Šilhavý), Šejvar, Sedláček, Sýkora – Míka (88. Peleška), Prokopec, Křivanec, Mišiak – Čadek, Nový. Trenér Michal Brabec.

Želeč: Albrecht – Škrábek, Pavličko, Šindelář (73. Froněk), Šváb – Holub, Fiala, Kukučka, Švec – Sokolt, Brůžek. Trenér Roman Lukáč

Nejlepší hráči: Mišiak, Šejvar, Prokopec - Šváb

Roman Remeš, asistent trenéra Blatné: „Vydařil se nám vstup do zápasu a po deseti minutách jsme vedli o dvě branky, což se nám letos ještě nepodařilo. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku a další tři tutovky skončily vedle brány. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako by už bylo vyhráno a přestali jsme hrát. Soupeř ale nesložil zbraně a postupně nás začal přehrávat. Po chybě našeho brankáře nejprve snížil na rozdíl dvou branek, o šest minut později už to bylo jen o jednu. Z klidného zápasu bylo pro nás rázem drama. V poslední čtvrthodině už hosté hráli vabank a neměli daleko i k vyrovnání skóre. Jistotu zisku tří bodů jsme měli až po brejku do otevřené obrany Želče v poslední minutě zápasu.“

Roman Lukáč, trenér Želče:Vůbec jsme nezvládli první půli, a ještě nyní hledám příčinu naší pasivity. Až po přestávce jsme začali hrát, domácí potrápili, ale to bylo vše. Za ‚nevýkon‘ z první půle jsme si bodovat nezasloužili.“

SK Otava Katovice – TJ Jiskra Třeboň 1:2 (0:1)

Branky: 80. Horejš - 30. Doležal, 70. Průcha. Rozhodčí: Kotalík - Novotný, Přibyl. Delegát: M. Urban. ŽK: 1:4 (Chylík – Kubata, Průcha, Lonsmín, Skála). Diváků: 289. V 83. min. nedal domácí Hajdušek penaltu.

Katovice: Švehla – Horejš, Hajdušek, Janoch, Chylík – Miklas, Kagui, Cibulka (55. Tušer), Repa – Uher (46. Zoubek), Požárek. Trenér Roman Malý.

Třeboň: Skála – Tůma, Lonsmín, Schneider – Holzepl, Doležal (77. Franěk), Kubata, Vávra, Matoušek (89. Bartl) – Růžička, Průcha (84. Diviš). Trenér Karel Kladenský.

Nejlepší hráči: nikdo - Skála, Průcha, Matoušek

Tomáš Hajdušek, předseda Katovic: „Bohužel se opakoval scénář našich domácích zápasů. Jsme lepší, máme tlak, ale šance nedáme a soupeř naopak dá gól z ničeho nic. Pak zase tlačíme, bušíme do soupeře jako hluchý do vrat. Při jeho ojedinělém útoku nám uklouzne stoper a je rázem 0:2. Neproměněná penalta už potom byla vyvrcholením našeho zmaru. Osobně je mi to moc líto. Chodí na nás hodně diváků, moc si toho vážíme a chceme je fotbalem bavit. Ve středu 8. května přivítáme na státní svátek Olešník v čele s Davidem Lafatou a já doufám, že do té doby porazíme Protivín i Želeč.“

Karel Kladenský, trenér Třeboně:Síla soupeře především v individuálních činnostech je zřejmá. Chtěli jsme předvést zodpovědný týmový výkon a věřili, že si můžeme i něco odvézt. Z kombinační akce nás poslal Doležal do důležitého vedení. Odvrátili jsme nápor soupeře k vyrovnání a zvýšili po dobře sehraném brejku dvojice Růžička – Průcha. Katovice si ke konci vytvořily velký tlak, korigovaly po dorážce, vzápětí ale nedaly penaltu, a tak jsme se dočkali cenné výhry. Zásluhu na ní má brankář Skála, který pochytal velké šance domácích a stejně tak soustředěný a fyzicky náročný výkon všech našich hráčů v poli.“

FK Slavoj Č. Krumlov – SK SIKO Čimelice 1:1 (1:0)

Branky: 45. Kabele (pen.) - 78. Hovorka (pen.). Rozhodčí: Reisner - Vican, Lovětínský. Delegát: Vrzal. ŽK: 3:1 (Svoboda, Klivanda, Paráček – Řezáč). Diváků: 135.

Č. Krumlov: Trnka – Dudák, Paráček, Kabele, Fatura (60. Filip) – Persán, Svoboda, Novák, Strapek (46. Fischer) – Klivanda (69. Ješina), Ďurica. Trenér Václav Domin.

Čimelice: Krt – Řezáč, Listopad, Bednařík, M. Viták - Řežábek, J. Viták, Káš, Mezera – Hegenbart, Hovorka. Trenér Rostislav Grossmann

Nejlepší hráči: Klivanda – celý tým

Václav Domin, trenér Krumlova: „My se hrozně trápíme s produktivitou. Máme osm šancí, dáme jedinou. To je prostě hodně málo. Musím pochválit Michala Klivandu, který se vrátil po dlouho léčeném zranění a odehrál dobrý zápas.“

Rostislav Grossmann, trenér Čimelic: „Začátek utkání byl vyrovnaný, domácí byli aktivnější a chtěli konečně naplno bodovat. My jsme ale pozorně bránili a pokoušeli se Krumlov překvapit z nějaké brejkové situace. Přišla ale 29. minuta, přísné vyloučení Michala Vitáka a museli jsme změnit naše rozestavení. Když už se zdálo, že udržíme poločasovou remízu, posoudil rozhodčí ve 44. minutě kontakt v pokutovém území jako penaltový a domácí šli do vedení. Ani v deseti jsme nechtěli nechat body domácím zadarmo, a tak jsme nadále dobře bránili a čekali na svoji šanci. Domácí po několika dobrých příležitostech druhou branku nepřidali, a tak jsme to zkusili my. V 73. minutě trefil po pěkné akci Hovorka pouze tyč, ale v 79. minutě jsme se už dočkali. Nádherné sólo stopera Listopada zastavili domácí v pokutovém území jen za cenu faulu a Hovorka s přehledem srovnal na 1:1. Závěrečný tlak Krumlova jsme ustáli a vezeme si velmi cenný bod. Hráči i v oslabení ukázali morální sílu a nechali na hřišti všechno, patří jim za obětavý výkon velké uznání."

Sokol Lom – FK Protivín 2:1 (1:0)

Branky: 26. Janů, 53. Šimák - 55. Moravec (pen.). Rozhodčí: Havlík - Herzog, Panský. Delegát: Štuk.  ŽK: 1:3 (Balogh – Moravec, R. Vojta, Mikulenka). Diváků: 140.

Sokol Lom: Chylík – Jelen, Trantýr, Voneš – Janů (72. Mařík), Balogh, Do Trung (78. Zeman), Šimák, Neužil, Kůst – Rabiňák. Trenér Marek Císař

Protivín: Hanus – Vojta, Zb. Vorel, Zach, Dan (70. Mikulenka) – Bečvář (83. König), Říha, Moravec, Blažek – Kasík (90. Buko), J. Vorel. Trenér Juraj Kobetič.

Nejlepší hráči: Janů, Chylík – J. Vorel

Lukáš Zeman, asistent Lomu: „Do zápasu s Protivínem jsme nastupovali s tím, že chceme navázat na dvě předešlé výhry a pokračovat v dobrých výkonech, které jsme při posledních zápasech předváděli. Počítali jsme s tím, že Protivín bude hrát ze zabezpečené obrany a bude čekat na naše chyby. První poločas tomu také odpovídal a moc šancí jsme si nevytvořili. Podařilo se nám ale v 26. minutě vstřelit gól zásluhou Lukáše Janů. Druhý poločas pokračoval stejně jako první. My jsme drželi balón a Protivín hrál zezadu. V 53. minutě jsme Honzou Šimákem vstřelili druhý gól. Místo toho, abychom utkání dohráli v klidu, tak jsme v 55. minutě ve vápně faulovali a Protivín z penalty snížil na 2:1. Ve zbytku utkání byl Protivín lepší, my jsme se báli o výsledek a nedokázali jsme si poradit s jejich zlepšenou hrou. Výsledek 2:1 jsme nakonec udrželi, získali další tři body a posunuli jsme se, po zaváhání Katovic, na druhé místo v tabulce.“

Juraj Kobetič, trenér Protivína:V utkání s Lomem jsme chtěli víc než těsnou prohru a slušnou hru v druhé půli. Nepovedlo se a jako příčinu vidím neproměnění brankové příležitosti na začátku utkání a pak první branku do naší sítě, kdy domácí přehráli naši zavřenou obranu. Ve druhé půli jsme chtěli být aktivnější. Druhá branka domácích po krásné akci ale kluky neodradila od bojovnosti a do konce utkání jsme po bodu sahali.“

FK Olešník – TJ Osek 7:0 (3:0)

Branky: 22. a 75. Lafata, 39. a 89. Dudek, 61. a 71. Grobár, 28. Šíma. Rozhodčí: Krčín - Kroutl, Koranda. Delegát: Šnajder. Bez karet. Diváků: 150.

Olešník: Jirkal – Heller, Šahajda, Kalášek, Studnička – Grobár, Šíma, Vařák, Lafata – Dudek, Kouba. Trenér Roman Chlumecký.

Osek: Kozlík – Kinkor, Carda, Krejčí, Benda – Maroušek (70. J. Hájek), Hoch, Blatský, Hosnedl – Říský (81. Gondek), Lávička. Trenér Jaroslav Voříšek.

Nejlepší hráči: celý tým, Grobár, Šíma - Kozlík

Roman Chlumecký, trenér Olešníka: „Věděli jsme, že Osek je silný hlavně na domácí půdě. Zápas jsme měli hned od začátku pod kontrolou a bylo jen otázkou času, kdy dáme branku. Do půle jsme dali tři branky, a to ještě tak tři hostující gólman chytil. O půli jsem nabádal hráče ať stále běhají a zápas si užijí a nepodlehnou uspokojení. S respektem k soupeři jsme si mohli v druhé půli vyzkoušet i jiné rozestavení. Branku jsme nedostali a sedm dali, spokojenost.“

Jaroslav Voříšek, trenér Oseka: „Domácí od úvodu ukázali svoji sílu a dávali najevo, kdo je pánem na hřišti. My naopak působili nekompaktně, ustrašeně a nechávali s chutí a v pohybu kombinujícím hráčům příliš prostoru. Našim sporadickým akcím chybělo přesnější zakončení nebo razance. Olešníku jsme cestu k dalším bodům velice usnadnili.“

TJ Dražice – TJ Hluboká nad Vltavou 3:0 (0:0)

Branky: 51., 73. a 83. Kromka. Rozhodčí: Toucha - Polák, Kaštánek. Delegát: Řezáč. ŽK: 2:1 (Kouřil, D. Štecher – Kössl). Diváků: 120.

Dražice: Baka – Kouřil, Bareš, Hojdar, Vlašin – J. Štecher, Hořejší, Veselý, D. Štecher (46. Novotný) – Kromka (89. Páša), L. Stuchlík (82. Böhm). Trenér Miloš Veselý.

Hluboká: Šiller – Legdan, Kössl (59. Tejko), Turek, Čermín – Stráský, Pomeje, Bůrka, Rubick – Křiváček, Lovička (63. T. Adam). Trenér František Cipro

Nejlepší hráči: Kromka, celý tým - nikdo

Vlastimil Stuchlík, vedoucí Dražic: „V tomto zápase jsme už konečně chtěli ukončit naši dlouhou šňůru zápasů bez zisku bodů a to se nám nakonec povedlo až ve druhé půli hlavně střelecky disponovaným Kromkou. Už v první části jsme tam měli několik slibných gólových příležitostí. Hosté nás ojediněle ohrozili až ke konci této části. Druhá polovina už byla zcela v naší režii a tři body zůstaly zaslouženě doma.“

Petr Řehoř, činovník Hluboké: „Bohužel nás domácí přehráli hlavně v nasazení a ve vetší chuti po vítězství. My jsme sice měli první poločas dvě vyložené šance, ale bohužel jsme je nedali a po první brance jsme úplně přestali hrát a domácí přidali zaslouženě dvě další branky. Musíme se dát dohromady a zvládnout domácí zápas s Blatnou.“

SK Jankov – SK Rudolfov 0:0

Rozhodčí: Novotný - Albert, Kotalík. Delegát: Hanzal. ŽK: 2:2 (Bürger, Fajtl – Kuna, Maxa). Diváků: 288.

Jankov: Komárek – Bürger, Lošek, Kroneisl, Popelka – Dolejšek, Fajtl, Hüttner (46. Klíma), Sedlic, Beránek (68. Rytíř) – Šebelka. Trenér Petr Kadlec.

Rudolfov: Teringl - Žoček, Hajný, Novotný, Dvořák - Vo Son (58. Janák), Jasenský, Maxa, Pouzar (73. Vejvar), Kuna – Šindelář. Trenér Jiří Hrbáč.

Nejlepší hráči: nikdo - Jasenský, Hajný, Teringl, Kuna

Petr Kadlec, trenér Jankova: „S veškerým respektem k soupeři jsme v tomto utkání přišli o dva body. Sice jsme po většinu utkání drželi míč, ale do organizované obrany jsme se, díky naší pomalé hře, těžko dostávali. A když už jsme si nějakou šanci vytvořili, tak jsme ji nedokázali využít, před očima mám stále například naše přečíslení čtyři na dva. Celkově hře chybělo tempo a spád. To hostům vyhovovalo, nikam nespěchali a čekali na svoji šanci, která samozřejmě v závěru utkání dorazila. Naštěstí pro nás jsme ji ustáli. Na domácím hřišti bychom měli tyto zápasy zvládat, ale tentokrát se nám prostě nedařilo. Věřím, že v dalším zápase budeme působit úplně jiným dojmem.“

Jiří Hrbáč, trenér Rudolfova:Utkání moc fotbalové krásy nenabídlo. My jsme si přijeli pro bod a máme ho, takže jsme spokojení. Podržel nás Teringl, ale i my jsme měli obrovskou šanci Šindeláře, který bohužel hrubku v rozehrávce domácích nepotrestal. V poslední minutě mohl rozhodnout Maxa, ale to by bylo pro domácí kruté.“