Zlatá Koruna nezadržitelně směřuje za postupem z I. B třídy

středa, 10. května 2023, 13:16

Kaplice - Rezerva Spartaku v minulém kole překvapila zaslouženým vítězstvím v Ledenicích. V dalším kole v domácím prostředí hostili ještě o poznání kvalitnějšího soupeře. Za postupem mířící Zlatou Korunu.

Od úvodních minut hry bylo patrné, kdo bude diktovat tempo hry. Hosté byli o poznání fotbalovějším týmem. Bohužel, domácí jim jejich úlohu navíc notně usnadnili, když soupeřovým hráčům nechávali až příliš volného prostoru.

Favorit poprvé nebezpečně zahrozil po deseti minutách hry, kdy si na Wagnerův pas naběhl Fuciman, ale zakončení postrádalo větší razanci a skóre se neměnilo. Vzápětí už ovšem hosté vedli. Po přetaženém centru z levé strany vrátil míč do předbrankového prostoru Král a Dominik Fuciman zblízka posla míč za Schneiderova záda – 0:1. Tentýž hráč mohl skórovat i v minutě devatenácté po ideální Kroneislově přihrávce, ale bodlem poslal balón mimo tři kaplické tyče.

Jenomže hned v následující minutě trestuhodně chyboval při malé domů Svoboda, Persán se lacino dostal k balónu, předložil míč kapitánovi Janu Šebelkovi a bylo to 0:2. Časomíra ukrojila jen čtyři minuty a rozdíl mezi oběma týmy byl již tříbrankový. Po Šebelkově ideální přihrávce přidal třetí gól Zlaté koruny František Persán – 0:3.

Až poté se k ohrožení soupeřovy brány dostali i spartakovci. Po sražené Vávrově střele se ve vápně dostal k míči Bárta, střílel z otočky, ale zakončení postrádalo větší přesnost i razanci. O chvíli později pronikl po pravé straně do vápna Ondřej Říha, zpětnou přihrávkou oslovil v gólové pozici Bártu, ten však promáchl.

Ve 32 minutě po rohovém kopu vracel míč do ohně Persán, vysoký balón skončil na břevně, následně vyslal povedenou ránu Šebelka, Schneider míč vytěsnil na břevno. Následoval další roh v podání hostů, po dalším centru hlavičkoval nebezpečně Wagner, Schneider svůj tým opět podržel.

Pět minut před přestávkou po centru zleva hlavičkoval Zajíc jen do míst, kde byl připravený kaplický brankář. Pak se pokusil z vápna technickým pokusem přelobovat Schneidera Kroneisl, balon však poslal i nad branku. Na druhé straně se pokusil z dálky zaskočit brankáře Trnku kaplický kapitán František Říha, hostující gólman měl plné ruce práce, aby míč vytěsnil nad břevno své svatyně.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Hosté dál prokazovali svou nespornou fotbalovou kvalitu. V 54. minutě Schneider pokryl přízemní tvrdou ránu Šebelky. Krátce na to už to ale 0:4 bylo, když přihrávku Konečného zužitkoval František Persán. V 62. minutě přidali hosté pátý gól, když se po akci z levé strany znovu prosadil v koncovce František Persán – 0:5.

V polovině druhého dějství se mohli dočkat čestného úspěchu domácí, to by však po průniku Ondřeje Říhy nesměl v tutové šanci Popov zblízka branku soupeře přestřelit. Vzápětí měl na druhé straně gól na noze i Konečný, ale branka Spartaku m byla malá. V 73. minutě centroval zprava prudce střídající Matúš, z první zakončoval Kroupa, křížný pokus se mezi tři kaplické tyče nevešel.

Definitivní podobu získal výsledek dvanáct minut před koncem, kdy pronikl do vápna střídající Štěpánek a po jeho zpětné přihrávce zacílil přesně Jakub Wagner – 0:6.

Hosté utkání zcela ovládali, prokázali svou nespornou kvalitu a mílovými kroky se blíží k historickému postupu do I. A třídy.

TJ Spartak Kaplice B – SK Zlatá Koruna 0:6 (0:3)

Góly: 24., 57., 62. Persán, 11. Fuciman, 20. Šebelka, 79. Wagner. Rozhodčí: Pánek – Heinzl, Lach. ŽK: 1:1 (Slanina – Persán). Diváků: 194.

Kaplice B: Schneider – Svoboda (58. Meita), T. Vávra, Čutka, Lhotský - O. Říha, Slanina (58. Kolek), Pál (36. Presniakov), Doubrava - F. Říha (74. Paťha), Bárta (58. N. Popov).

Z. Koruna: Trnka – Wagner, Kroupa, M. Král (70. Rytíř), Miletič - Konečný, Kroneisl, Šebelka (67. Matúš), Zajíc (61. Beránek) - Persán, Fuciman (70. Štěpánek).