I. třídy: Zliv a Záblatí byly na ručník, Bavorovice selhaly v Ledenicích. Sousedovice si vyšláply na Sedlec

neděle, 7. května 2017, 20:32

AKTUALIZOVÁNO - Oblastní třídy hrály jubilejní dvacáté kolo. Do konce soutěže zbývá tucet zápasů, tedy něco málo přes měsíc. Na jaře neporažený Vacov prohrával v S. Ústí v 9. minutě 0:3! Osmigólová přestřelka se strhla mezi Velešínem a N. Včelnicí. V B třídě zaváhali lídři A a B skupiny. Bavorovice prohrály v Ledenicích, Sedlec překvapivě přenechal doma body Sousedovicím.

První dva celky A skupiny I. A třídy se nadřely na body víc, než se čekalo. Dražice po minulé první porážce v soutěži jen tak tak udolaly doma v derby Meteor Tábor a Bernartice musely dvakrát dotahovat na malém hřišti v N. Vsi, která stále čeká na premiérové letošní body a prohrála poosmé v řadě.

Vacov přijel na sezimovoústecké hřiště Za řekou v pozici neporaženého a nejlepšího týmu jara. Totálně ale nezvládl začátek a po devíti minutách prohrával o tři góly! Pátou remízu v odvetách si připsalo poslední Hradiště, Blatná zřejmě vyčerpala střelecký arsenál v předchozí kanonádě s N. Vsí (8:0). Béčko Milevska po třech vítězstvích po sobě ztratilo body s Prachaticemi, sestupovým příčkám se vzdálil Vimperk po tříbodovém zisku s Týnem, který jde v odvetách od porážky k porážce.

B skupina druhé nejvyšší soutěže v kraji byla bohatá na góly. V sedmi zápasech jich padlo rovných 30 (průměr 4.3). Neuvěřitelný výpadek zastihl vedoucí N. Včelnici. Ve Větřní vedla ve 23. minutě 3:0, ale do kabin šla o půli za nepříznivého stavu 3:4! Bednář vyrovnal a posledních dvacet minut dohrávaly oba týmy o deseti. Velešín a Planá vyhrály góly v samém závěru, pro Planou proti Čt. Dvorům to zároveň znamenalo postup do finále krajského poháru.

Nečekaný výprask si odvezlo Veselí z Dobré Vody. Hodinu se nic nedělo, domácí přišli o dva zraněné a v oslabené sestavě zabojovali. Ztráta Veselských nahrála budějovické Slavii, která za sedm jarních kol nasbírala téměř tolik bodů (19), co za celý podzim (21). Sešívaná uspěli i v dalším derby, od hrdějovické tratě vezli vítězství 2:0. N. Bystřice má do podzimní formy daleko a první body nezískala ani s posledním hradeckým béčkem. Z nejhoršího venku je vrbenská Lokomotiva. V derby u béčka Roudného (na snímku) zvládla výborně závěr zápasu a radovala se z importu všech bodů. Na jaře jich svěřenci Pavla Hanela nasbírali už 13 a zítra mají k dobru dohrávku s posledním Hradcem B.

Nečekaná klopýtnutí favoritů

Překvapení na úkor lídra B třídy se odehrálo v Ledenicích. Domácí Slavoj se po nevýrazných výsledcích vytáhl na bavorovický Mariner, který vyprovodil třemi góly. Do čela se vrátil po těsné výhře v derby nad N. Vsí trhosvinenský Spartak, o čemž rozhodl jedinou brankou kapitán Ondřej Kolář. Poslední Chlum nadále straší nula v kolonce výher, osmnáctou porážku sezony mu připravila Kaplice, i když dlouho zdolávala soupeřovu obranu.

Sedmnáct zápasů v řadě nepoznali sedlečtí fotbalisté hořkost porážky. Na vlastním trávníku prohráli naposledy 16. dubna 2016. Sousedovičtí měli být snadným soustem, navíc od začátku druhé půle museli dohrávat o desíti, neboť za zraněného hráče neměli nikoho na střídačce. Jenže domácí ukolébalo vedení 2:1 a stačily dva vydařené brejky Westry a senzace byla na světě. Druhá Čkyně uspěla v derby ve Stachách, a pokud vyhraje pondělí dohrávku s béčkem Vacova (další derby), stáhne ztrátu na postupové místo na čtyři body. A Sedlec přivítá ve šlágru jara nadcházející sobotu.  Gólové hody pořádaly Lažiště a Volyně. Kandidátům sestupu naložily shodně po sedmi gólech.

Pronásledovatelé Junioru Strakonice znovu rozdávali body, a dokonce na vlastních trávnících. Sedlice prohrála se Sepekovem, pro něhož to byla vůbec první výhra venku. To samé platilo i v duelu Putimi a Chyšek. Hosté hattrickem Václava Kosíka během čtrnácti minut zadělali na poločasový náskok, který po přestávce dokázali znásobit. Strakonicím (viz. foto) se vrátil sedmibodový náskok a závěrečný boj o postup mají ve svých rukou. Kluky skolily Semice gólem v poslední minutě, Kestřany smázly v Oseku v rozmezí dvou minut dvougólové manko, ale čtvrt hodiny před koncem dostaly třetí branku a z přímé bitvy o udržení vyšly naprázdno.

Poslední Řepeč to myslí se záchranou vážně. Posvítila si i na druhý Lišov, když v závěru předvedla v přesilovce dokonalý obrat. Na chvost spadla minimálně do pondělí Březnice, protože nezvládla poslední půlhodinu v K. Řečici, kde vedla 2:0. Tabulkou nebezpečně propadá Jistebnice, nevyhrála už jedenáct zápasů za sebou. Vedoucí Lom si vytvořil na špici už dvanáctibodový trhák a je na nejlepší cestě k dalšímu postupu v historii klubu. Lomnice šestizápasovou vítěznou sérií utekla ze sestupových vod, ale další tři body už nepřidala. S Mladou Vožicí se musela spokojit jen s bodem.

VÝSLEDKY 20. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

Šumavan Vimperk - FK Olympie Týn n/Vlt. 3:1 (1:1), 14. a 48. Pospíchal, 53. Vondrášek - 44. Daniel Brom.

FK Vodňany - FC Chýnov 2:2 (1:2), 44. Rauscher (pen.), 70. Varyš - 18. Král, 41. Prášek.

Sokol Sezimovo Ústí - SK Vacov 5:1 (4:0), 2. Irsa, 7. Vilímek, 9. a 34. (pen.) Nikl, 61. Šmíd - 90. Bujok.

FK Nová Ves-Brloh - Sokol Bernartice 2:3 (1:0), 28. a 63. Fischer - 51. Rakovan, 65. Buriánek, 75. Novák.

TJ Dražice - FK Meteor Tábor 3:2 (2:1), 23. a 49. Kromka, 42. J. Štecher - 18. Pípal, 63. M. Ševčík.

TJ Hradiště - TJ Blatná 0:0

FC ZVVZ Milevsko B - FK Tatran Prachatice 0:1 (0:0), 68. Kováč.

Aktuální tabulka zde

I. A třída, skupina B

SK Nemanice - FC Velešín 2:3 (0:1), 60. Novotný, 89. Lukáš - 16. a 47. Semerád, 85. Fišer.

SK Planá - SK Čtyři Dvory 3:2 (2:2), 38. Kitzler, 58. T. Pintér (pen.), 89. Zedek - 21. Janeček, 70. vlastní (T. Pintér).

FK J. Hradec 1910 B - Jiskra Nová Bystřice 4:0 (3:0), 20. a 42. F. Votava, 32. Chyška, 85. Beneš.

SK Dobrá Voda - Lokomotiva Veselí n/Luž. 4:0 (0:0), 63. Granov (a nedal penaltu), 71. a 84. Šteyer, 87. Volf.

SK Větřní - TJ Nová Včelnice 4:4 (4:3), 31. Weinhard, 39. Votýpka, 39. Gutheis, 45. Bordáč - 2. a 23. Pacholík, 13. a 56. Bednář. ČK: 1:1 (71. Ginzel ml. - Pacholík).

Slavoj Hrdějovice - SK Slavia Č. Budějovice 0:2 (0:2), 20. Dvořák, 25. Mizera.

Malše Roudné B - Lokomotiva Č. Budějovice 0:2 (0:0), 81. Choutka, 84. Navrátil.

I. B třída, skupina A

Slavoj Ledenice - FC Mariner Bavorovice 3:0 (1:0), 41. Volf, 47. Kadlec, 87. Labaj.

Sokol Chvalšiny - Sokol Olešnice 3:2 (2:2), 5. Sluka (pen.), 23. Podskalský, 83. Fučík - 24. a 34. Lenk.

Vltavan Loučovice - Sokol Kamenný Újezd 1:0 (0:0), 55. Dudla.

Spartak Trhové Sviny - TJ Nová Ves 1:0 (0:0), 61. Kolář.

FC Šumava Frymburk - FK Dynamo Vyšší Brod 6:1 (4:0), 19., 42. a 84. Budík, 23. Kaňa, 28. Koršala, 89. Flöring - 88. Klíma.

TJ Dříteň - Sokol Suchdol nad Luž. 0:5 (0:3), 8. a 26. Kamiš, 19. Špale, 47. Bednář, 65. Heřman.

FK Spartak Kaplice - Jiskra Chlum u Třeboně 2:0 (0:0), 67. Štrbačka, 82. Lesňák.

I. B třída, skupina B

FK Lažiště - SK Zliv 7:0 (5:0), 3., 19. a 83. Sedláček, 8., 28. a 40. Málek, 19. Sedláček, 48. Volmut.

Sokol Stachy - SK Čkyně 1:2 (1:1), 35. Vrhel - 7. Pinke (pen.), 47. Gerold.

SK Slavoj Volyně - Sokol Záblatí 7:0 (2:0), 4., 12. a 55. Tokár, 75. Němeček (pen.), 77. a 78. F. Gašpar, 84. Rojík.

FK Chelčice - 1.FC Netolice 4:1 (1:0), 18. a 47. Šácha, 52. Jan Jakš, 80. Chalupský - 62. Vlášek.

SK Sedlec - FC Westra Sousedovice 2:3 (2:1), 24. Kučera, 42. Koch - 13. T. Glazunov, 56. M. Glazunov, 65. Petřík.

Blaník Strunkovice - FC Vlachovo Březí 0:1 (0:1), 37. Bušek.

SK Vacov B - SK Lhenice 3:2 (2:2), 2. G. Bujok, 31. Mls, 79. Čtvrtník - 20. Tůma, 23. Prenner.

I. B třída, skupina C

Sokol Sedlice - Sokol Sepekov 1:2 (0:0), 55. Škulina (pen.) - 68. Novák, 85. Bolek.

AFK Smetanova Lhota - FK Junior Strakonice 0:4 (0:1), 10. M. Šrámek, 57. V. Šrámek, 60. Kagui, 76. Liška.

SK Mirovice - Sokol Bělčice 1:2 (1:1), 45. Převrátil – 8. Zeman, 48. Páca.

Sokol Putim - FC Chyšky 2:6 (1:3), 7. Sup, 54. Bican - 11., 16. a 25. Václav Kosík, 51. Málek, 70. M. Kosík, 82. Lívanec.

1.FC Boston Kluky - FC Alko Semice 2:1 (1:1), 25. V. Košatka, 90. Lid - 42. Sádlo.

Otavan Štěkeň - TJ Božetice 3:3 (2:2), 17. a 38. Peterka, 88. Prokeš - 32. Maťha, 41. Zeman, 54. Januš.

TJ Osek B - TJ ZD Kestřany 3:2 (1:0), 38. a 75. K. Hoch, 47. Hosnedl - 49. Pospíšil, 51. Hoštička.

I. B třída, skupina D

TJ Malšice - 1.FC Jistebnice 3:2 (3:1), 5. Šimák, 16. V. Krám, 31. Neužil – 40. Vacek, 73. J. Muž.

FK Sokol Třebětice - TJ Dolní Bukovsko 3:0 (1:0), 39. V. Bastl, 76. Šťastný, 78. Chvátal.

FK Řepeč-Opařany - SK Lišov 3:2 (1:0), 18. M. Pražma, 72. Fencl, 85. Štecher – 48. a 64. O. Mach. ČK: 0:1 (66. D. Mlýnek).

Tatran Lomnice n/Luž. - Sokol Mladá Vožice 1:1 (0:1), 60. Kaštánek - 12. Písařík.

Sokol Kardašova Řečice - TJ Březnice 3:2 (0:1), 61. Janeček (pen.), 75. Kovář, 89. Roubík - 1. Kníže, 49. Kubíček.

Jiskra Třeboň B - TJ Sokol Lom 1:6 (0:3), 72. Veselý - 4. Mařík, 19. Trantýr, 26. Balogh, 57. Klejna, 68. Janů, 87. M. Císař.

SK Ratibořské Hory - Sokol Slavonice 0:2 (0:1), 12. Peschel, 87. Zrůcký.