I. třídy: Osm gólů v síti N. Vsi. Bavorovice ovládly postupovou bitvu. Dražice poprvé padly

pondělí, 1. května 2017, 20:21

AKTUALIZOVÁNO - Sobotní program 19. kola oblastních tříd se kvůli pátečnímu sněžení a nezpůsobilým terénům smrskl k odehrání jen osmi duelů. Rekordní příděl si odvezla v A třídě (sk. A) Nová Ves-Brloh z Blatné, kde se zrodily dva hattricky. Šlágrem B třídy byl souboj o čelo mezi druhými Bavorovicemi a prvními T. Sviny. V neděli byl ostře sledovaným magnetem duel Bernartic s Dražicemi a na Svátek práce se dohrávalo v Čekanicích a N. Vsi.

V Bernarticích už podruhé skončila neporazitelnost postupujícího favorita. Vloni tu musel spolknout první a hořkou porážku Protivín (4:1) a téměř po roce i letošní lídr Dražice. Bernartice před výbornou návštěvou si ve druhé půli vytvořily dvoubrankový náskok a ten i přes závěrečný tlak Dražic udržely. Neporazitelnost exkrajských Dražic (na snímku zasahuje gólman Baka) trvala devatenáct kol. Protivínská byla minulou sezonu ještě o dva zápasy delší.

Blatná si otevřela proti N. Vsi střelnici. S oblíbeným soupeřem, jemuž na podzim nasázela šest gólů, si připsali hattrick Lukáš Motyka a Filip Čadek, který to stihl v rekordním čase pěti minut! Dva čisté „vlastence“ si dali Vimperští v Chýnově. Brankáře Šumavanu Hrubého překonali na začátku obou poločasů obránci Ketzer a Pospíchal. Poslední Hradiště nezachytilo první poločas v Prachaticích a již ve 38. minutě prohrávalo 0:3.

Ve skupině A I. A třídy se uskutečnily jen dva zápasy. V sobotním derby u Malého jezu toho oba aktéři moc neukázali. Gólových šancí mezi Slavií a Roudným B bylo pomálu. Rozhodnutí padlo až v samém závěru. A šťastnější byli sešívaní, kteří střídajícím mladíkem Bravencem otevřeli skóre a pojistku přidal kapitán Dvořák hlavou po Slípkově centru. Divoký závěr první půle se odehrál v N. Bystřici. Dobrá Voda vstřelila během dvou minut dva góly, vzápětí domácí snížili. Po hodině Michal Granov zkompletoval hattrick a Jiskra prohrála na jaře pošesté za sebou.

Sedlec poosmé vítězně

Přímý boj o postup z B třídy měl nečekaný výsledek. Bavorovicemi dokonale využily zkušenosti svých hráčů a dravému mládí z T. Svinů připravily krutou porážku. Marineru se povedl vstup do utkání. Za necelou půlhodinu vedl 3:0. Po osmizápasovém půstu byl blízko k bodům poslední Chlum, ale dříteňskou jedenáctku spasil Švejdův zásah z 89. minuty. V derby Olešnice s Ledenicemi byli produktivnější domácí sokolové.

Vedoucí Sedlec (sk. B) stále pluje na vítězné vlně. Osmou výhru si připsal na velice těžké terénu ve Vlachově Březí. Výrazné zlepšení ukazuje poslední Záblatí se ziskem 7 jarních bodů, zatímco za celý podzim nasbíral jen 5. O dva body ho připravilo zaváhání v předposlední minutě s Chelčicemi, ale remízou se dotáhl na Zliv.

Nováček Semice odehrál zápas s poslední Štěkní kvůli rekonstrukci hřiště v Záhoří. Hostující Otavan prohrál i desáté venkovní střetnutí a konkurent ze Smetanovy Lhoty mu unikl na pět bodů, když překvapil úspěchem v Bělčicích. Junior Strakonice odčinil zaváhání v posledních dvou kolech a v derby se Sedlicí nezaváhal (na snímku vpravo střelec Václav Šrámek). Soutěž vede už zase o pět bodů, čemuž nahrála porážka Mirovic v Božeticích.

Vítězství Slavonic nad K. Řečicí ve skupině D zařídila dvojice Bártů – Peschel. V boji o udržení si polepšila Třeboň B. Zásluhou hattricku pendla Martina Průchy vyhrála v Mladé Vožici, která se trápí v odvetách. V duelu prvního s posledním favorit z Lomu splnil povinnost a zdolal Řepeč 4:1.

V pondělí se hrály dvě dohrávky. Na Svátek práce hostil Meteor Tábor na umělce na Soukeníku Vodňany. Hosté sice dorazili později, ale do utkání vstoupili s vervou a po třiceti minutách vedli už 3:0. Bouřka v kabině domácích padla na úrodnou půdu. Meteor Jakubem Pípalem dorovnal na 3:3, ale na čtvrtý gól střídajícího Bečváře v 87. minutě už nestačil odpovědět.  Odpoledne přijely do Nové Vsi venku nevýrazné Loučovice. Domácí trenér Miroslav Pekárek (na snímku), bývalý dlouholetý trenér čtyřdvorské rezervy, který dotáhl N. Ves k historické účasti v krajské soutěži, dostal před výkopem dary k jeho kulatým šedesátinám. Gratulací a povinnou výhrou 4:0 se k oslavě přidali novoveští hráči.

VÝSLEDKY 19. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FK Tatran Prachatice - TJ Hradiště 3:0 (3:0), 10. a 38. Tesař, 22. Málek.

TJ Blatná - FK Nová Ves-Brloh 8:0 (4:0), 18., 61. a 83. Motyka, 36., 38. a 41. Čadek, 57. Říha, 69. Merašický.

FC Chýnov - Šumavan Vimperk 3:1 (2:1), 9. vlastní (Ketzer), 20. Prášek, 53. vlastní (Pospíchal) - 11. Vondrášek (pen.).

Sokol Bernartice - TJ Dražice 3:1 (1:1), 21. Kukrál, 56. Novák, 74. Rakovan - 24. Kromka. Diváků: 200.

FK Meteor Tábor - FK Vodňany 3:4 (0:3), 54., 57. a 75. Pípal - 8. Malík, 12. Bače, 35. Varyš, 87. Bečvář.

Odloženo na pondělí 8. 5. 2017: 17:00 FK Olympie Týn n/Vlt. - Sokol Sezimovo Ústí, SK Vacov - FC ZVVZ Milevsko B

I. A třída, skupina B

SK Slavia Č. Budějovice - Malše Roudné B  2:0 (0:0), 81. Bravenec, 83. Dvořák.

Jiskra Nová Bystřice - SK Dobrá Voda 2:3 (1:2), 45. Frühauf, 90. Havel (pen.) - 43. (pen)., 44. a 67. Granov.

Odloženo na pondělí 8. 5. 2017: 13:30 Lokomotiva Veselí n/Luž. - SK Větřní, TJ Nová Včelnice - SK Planá, SK Čtyři Dvory - SK Nemanice, 17:00 Lokomotiva Č. Budějovice - FK J. Hradec 1910 B, FC Velešín - Slavoj Hrdějovice

I. B třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - Spartak Trhové Sviny 4:0 (3:0), 15. a 29. R. Hanousek, 22. Granov (pen.), 59. Kučera.

Jiskra Chlum u Třeboně - TJ Dříteň 0:1 (0:0), 89. Švejda.

Sokol Olešnice - Slavoj Ledenice 2:0 (1:0), 40. Hanzal, 50. Lenk (pen.). ČK: 0:1 (66. Hrubý). Diváků: 120.

FK Dynamo Vyšší Brod - Sokol Chvalšiny 2:3 (1:1), 35. Gondek, 47. Krauskopf - 2. Babinský, 54. Nymsa, 73. Sluka. ČK: 1:0 (65. Račák).

TJ Nová Ves - Vltavan Loučovice 4:0 (2:0), 17. Procházka, 33. vlastní, 67. Janeček, 74. Češka.

Odloženo na pondělí 8. 5. 2017: 17:00 Sokol Kamenný Újezd - FK Spartak Kaplice, Sokol Suchdol nad Luž. - FC Šumava Frymburk

I. B třída, skupina B

Sokol Záblatí - FK Chelčice 1:1 (1:0), 42. Kolafa (pen.) - 88. Kouba.

FC Vlachovo Březí - SK Sedlec 0:2 (0:1), 39. Pešek, 90. Staněk. Diváků: 120.

Odloženo na pondělí 8. 5. 2017: 17:00 SK Zliv - Blaník Strunkovice, 1.FC Netolice - FK Lažiště, SK Lhenice - SK Slavoj Volyně, SK Čkyně - SK Vacov B, FC Westra Sousedovice - Sokol Stachy

I. B třída, skupina C

FC Alko Semice - Otavan Štěkeň 3:1 (2:0), 32. Říha, 35. Nousek, 52. Mendel - 59. Čadek.

TJ Božetice - SK Mirovice 3:2 (2:1), 27. Kotrba, 37. Pinc, 84. Maťha - 17. Převrátil, 89. Vodňanský.

Sokol Bělčice  - AFK Smetanova Lhota 0:2 (0:0), 47. Petr Koller, 66. Žižka.

FK Junior Strakonice Sokol Sedlice 3:1 (2:1), 9. a 20. V. Šrámek, 78. vlastní (Klíma) - 41. Škulina (pen).

Odloženo na pondělí 8. 5. 2017: 13:30 FC Chyšky - TJ Osek B, 17:00 Sokol Sepekov - Sokol Putim, TJ ZD Kestřany - 1.FC Boston Kluky

I. B třída, skupina D

Sokol Slavonice - Sokol Kardašova Řečice 4:1 (2:1), 37. a 83. Bártů, 41. a 75. Peschel - 20. Vodička.

TJ Sokol Lom - FK Řepeč-Opařany 4:2 (3:1), 11. Janů, 37. Říha, 44. Turek, 64. Balogh - 15. M. Pražma, 89. M. Koktan.

Sokol Mladá Vožice - Jiskra Třeboň B  2:3 (1:2), 2. P. Kukla, 64. vlastní (Jiráček) - 5., 27. a 87. Průcha.

Odloženo na pondělí 8. 5. 2017: 17:00 1.FC Jistebnice - SK Ratibořské Hory, TJ Březnice - Tatran Lomnice n/Luž., TJ Dolní Bukovsko - TJ Malšice, SK Lišov - FK Sokol Třebětice

Napsal(a) Redakce | Foto Michal Průcha, Petr Vlasák, Jan Škrle, Miloslav Kusbach