I. B třída: Jistebnice remizovala v Hradišti. Třebětice plují na vítězné vlně. Hrdějovice střídá na špici rezerva Malše

neděle, 3. října 2021, 18:54

Jihočeský kraj – Třebětice, které od léta trénuje Marek Černoch, prochází podzimem bez ztráty kytičky. Na domácí půdě porazily i Suchdol (kouč Otakar Matouš) a po dalším klopýtnutí Neplachova už mají šestibodový náskok. Ve skupině C na sebe narazily dva nejlepší celky. První Jistebnice si odvezla z Hradiště bod za remízu 2:2. Vedoucí postavení udržely Lhenice vítězstvím s Vacovem. Nového lídra má skupina A. Béčko Roudného pod vedením Pavla Cepáka zabodovalo naplno popáté v řadě a rázem se vyhouplo až na první příčku. Hrdějovice totiž nezvládly přímý duel o čelo ve Zlaté Koruně, která poskočila na druhé místo.

SKUPINA A

Do čela tabulky se probojovala Malše Roudné díky venkovní výhře u posledního celku tabulky v Chvalšinách. Za domácí zaznamenal dva góly Pavel Postl. Prvním načal skóre zápasu a tím druhým korigoval výsledek deset minut před kolem. Lídr tabulky z Hrdějovic vysoko prohrál ve Zlaté Koruně díky dvěma gólům Frant. Persána a Dominika Fucimana.

Dolní Dvořiště nechalo všechny body na hřišti V Boršově nad Vltavou. Kamenný Újezd přidělil na venkovním trávníku „bůra“ Větřnímu. Tři gólové trefy zaznamenal Aleš Prokop. Frymburk veze všechny body z Loučovic, když pojišťovací trefu dal v přesilovce nastaveném čase. To byl totiž devět minut před závěrem zápasu vyloučen domácím Václav Dudla.

Sedlec rozdrtil osmi brankami na domácím trávníku rezervu Trhových Svinů. Čtyři gólové trefy zajistil David Reindl, další dvě přidal Lukáš Koňařík. Předposlední Dříteň, ztratila potřené body k odpoutání se ze spodku tabulky, jen remizovala v domácím zápase s SK Mladé. Ti vyhrály první půli díky dvěma gólům Patrika Iry, Dříteňští pak v té druhé vybojovali alespoň bod.

SKUPINA B

Ve skupině B Lhenice po vítězné úterní dohrávce s Dražejovem porazili i lídra z Vacova a na čele si vytvořili tříbodový náskok před rezervou strakonického Junioru. Ta porazila nejtěsnějším gólovým rozdílem Sousedovice. Sedlice po jednogólovém vedení v prvním poločasu na hřišti v Bavorově svůj náskok udrželi a odvezli si i díky dvěma trefám Davida Janouška jednogólovou výhru.

Volyně zcela jasným způsobem přehrála venku Stachy, které jsou poslední a bohužel ke svému jedinému uhranému bodu další již nepřidaly. Dražejov se rozešel s hostujícími Cehnicemi uhranou plichtou. Na poločasové vedení domácích po přestávce reagoval vyrovnáním v 72. minutě Petr Janus.

Husinec plně zabodoval na domácím trávníku se Střelskými Hošticemi až gólem Tomáše Balici dvacet minut před závěrem, když již od 6. minuty vedl gólem Václava Caise. Druhá prachatická rezerva uhrála bod s Bělčicemi. Hosté se ujali vedení na počátku druhé půle, za domácí pak srovnal skóre zápasu v 66. minutě Václav Šabršule.

SKUPINA C

Ve skupině C Hradiště na svém trávníku remizovalo s lídrem tabulky z Jistebnice, když se obě mužstva střídala v průběhu zápasu ve vedení. Vyrovnání stavu zápasu pak zajistil za domácí Petr Valach. Třetí Mladá Vožice vyrazila k utkání do Chyšek. Všechny góly byly zaznamenány až v posledním půlhodince zápasu, na vedoucí gól mladovožických zareagoval za domácí po deseti minutách jejich nynější kanonýr Ondřej Vačlena. Za hosty pak sám druhým gólem rozhodl o výhře v první minutě nastavení svou druhou gólovou trefou Jan Smetana, tentýž hráč zahajoval skóre zápasu v 69. minutě proměněním penalty.

V úterním dohrávaném zápasu 2. kola remizovaly Božetice v Chotovinách, do vedení šly Janem Jakešem v první půli, kterou také vyhrály. Ve druhém srovnával stav zápasu hned na počátku chotovinský kanonýr Volodymyr Bondarev z nařízené penalty. V sobotním zápase 8. kola pak v domácím prostředí nechaly bod poslednímu Bostonu Kluky. Po prohrané první půli o gól se jim podařilo vyrovnat v 66. minutě hry díky proměněnému pokutovému kopu Josefem Farou a urvat z důležitého zapasu alespoň jeden bod. Planá nad Lužnicí porazila bez větších problému Kestřany.

Mladá milevská rezerva překvapila dobrým zakončováním svých akcí, na rozdíl od jejich Áčka v krajském přeboru. To se s touto činností momentálně hodně trápí. Zaznamenala totiž další vysokou výhru s divizní rezervou Soběslavi. Dobře hrající Větrovy vyprovodily ze svého hřiště pěti góly Čížovou, která se nachází na předposledním místě tabulky. Dva góly si připsaly Tadeáš Weinzettel a Petr Klejna. Chotoviny se rozešli remizou za svého hřiště se Sepekovem, za který srovnával skóru utkání dvacet minut před koncem utkání Jan Staněk, první gól domácích nezaznamenal nikdy jiný než Volodymyr Bondarev na počátku druhé půle.

SKUPINA D

Ve skupině D Lídr tabulky z Třebětic porazil doma Suchdol nad Lužnicí a má na čele na své pronásledovatele již šestibodový náskok. Neplachov opět prohrál na hřišti v Horním Žďáru a něco u něj není dobře. Buk vyhrál nejtěsnějším rozdílem nad soupeřem z Dolního Bukovska. Jediný gól zaznamenal pět minut před závěrečným hvozdem rozhodčího Filip Opička.

Studená se v osmigólové remizové přestřelce představila před domácím publikem s Kardašovou Řečicí. Dva góly zaznamenal tradiční kanonýr Libor Dvořák, která má za osm odehraných kol na svém kontě již 17 gólů!! Za hosty dal dva góly v průběhu jediné minuty Michal Kupka. Předposlední v tabulce Lomnice nad Lužnicí dala svému soupeři (ten je poslední) z Lokomotivy České Velenice šest gólů. Na nichž se nejvíce podílel dvěma trefami Václav Melichar.

Slavoj Ledenice přenechal na své trávě všechny body soupeři z Olešnice. Nová Bystřice bezpečně bodovala doma s třeboňskou rezervou a po vyrovnané první půli vyhrála i tu druhou. Je ve výsledkové tabulce uprostřed pole.

VÝSLEDKY 8. KOLA I. B TŘÍDY

SKUPINA A

FK Boršov nad Vltavou – FK Dolní Dvořiště 2:0 (2:0)
Branky:
3. Kofroň, 13. Pokorný.
Rozhodčí: Frček – Syrovátka, Hora. ŽK: 1:1 (Kofroň – Kubík). Diváků: 80.

SK Větřní – TJ Sokol Kamenný Újezd 0:5 (0:2)
Branky:
27., 78. a 90. Aleš Prokop, 15. Aleš Černý, 87. Leon Prokop.
Rozhodčí: Handšuh – Marek Mráz, Petroušek. DFA: Šnajder. ŽK: 3:0 (Krák, Ješina, Konečný). Diváků: 50.

TJ Sokol Chvalšiny – TJ Malše Roudné B 2:5 (1:1)
Branky:
8. a 80. Pavel Postl – 27. Luk. Wohlgemuth, 46. Goretki, 56. Nekvinda, 68. Pazourek, 86. Parakhnenko.
Rozhodčí: Ryklík – Jan Černý, Kemény. DFA: Večerník. ŽK: 1:2 (Sluka – Nekvinda, Houda). Diváků: 50.

SK Zlatá Koruna – Slavoj Hrdějovice 4:0 (1:0)
Branky:
8. a 74. Persán, 51. a 55. Fuciman.
Rozhodčí: Jan Černý – Ryklík, Matoulek. ŽK: 2:1 (Wagner, Persán – Mir. Pavel). Diváků: 60.

Vltavan Loučovice – FC Šumava Frymburk 0:2 (0:1)
Branky:
34. Fil. Mertl, 90+3. Kaňa.
Rozhodčí: Marek Mráz – Handšuh, Lach. ŽK: 2:4 (Václav Dudla 2 – Malák, Ribár, Rom. Mertl, Fil. Mertl). ČK: 1:0 (81. Václav Dudla). Diváků: 60.

TJ Sedlec – TJ Spartak Trhové Sviny B 8:2 (5:0)
Branky:
28., 66., 78. a 89. Reindl, 34. a 42. Koňařík. 8. Jar. Zíka, 19. Mart. Pešek – 59. Voj. Pavel, 86. Tůma.
Rozhodčí: Syrovátka – Frček, Nikodem. Hráno bez karet. Diváků: 70.

TJ Dříteň – SK Mladé 2:2 (0:2)
Branky:
47. (pen.) Pojer, 51. Tom. Kovařík – 27. a 45. Ira.
Rozhodčí: Šíma – Studený, Špelina. ŽK: 2:2 (Werner, Moudrý – Jiří Šťastný, Adam Pešek). Diváků: 110.

SKUPINA B

TJ Sokol Bavorov – TJ Sokol Sedlice 2:3 (0:1)
Branky:
48. a 82. Folta – 8. a 72. Janoušek, 55. Mikeš.
Rozhodčí: Ryneš – Vejčík, Raba. ŽK: 2:1 (Vondráček, Folta – Janoušek). Diváků: 30.

FK Junior Strakonice B – FK Znakon Sousedovice 1:0 (0:0)
Branka:
60. Petr Baloušek.
Rozhodčí: Pánek – Muzika, Iral. ŽK: 1:2 (Čapek – Masák, Vaněček). Diváků: 70.

Sokol Stachy – SK Slavoj Volyně 2:6 (0:1)
Branky:
62. (pen.) Švarc, 78. Lutovský – 61. a 66. Temňák, 22. (pen.) Petr Hájek, 69. Mack, 80. Jos. Procházka, 83. Slavík.
Rozhodčí: Vejčík – Ryneš, Tomáš Andrle (N). Hráno bez karet. Diváků: 200.

SK Lhenice – SK Vacov 2:1 (2:0)
Branky:
33. Mahák, 40. Beran – 84. Ant. Bujok.
Rozhodčí: Trkovský – Neumann, Datsenko. DFA: Přibyl. ŽK: 2:0 (Mahák, Pav. Prenner). Diváků: 72.

TJ Dražejov – Sokol Cehnice 1:1 (0:1)
Branky:
72. Janus – 25. Kroupa.
Rozhodčí: Muzika – Pánek, Rynda. ŽK: 3:4 (Hozman, Brázda, Hrčka – Kováč, Herzig, Marek Martínek, Frčka). Diváků: 130.

TJ Slavoj Husinec – TJ Sokol Střelské Hoštice  2:1 (1:1)
Branky: 6. Cais, 70. Balica – 31. Dav. Šefčík.
Rozhodčí: Barva – Rom. Novák, Harvalík. ŽK: 3:1 (Petr Novák, Wágner, Cais – Dohonyi). Diváků: 50.

FK Tatran Prachatice B – TJ Sokol Bělčice  1:1 (0:0)
Branky: 66. Šabršula – 47. Houda.
Rozhodčí: Jeřábek – Petričák, Datsenko. DFA: Šnajder. ŽK: 2:1 (Šabršula, Kotrch – Hrkel). Diváků: 35.

SKUPINA C

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – FK IPD service Kestřany 3:0 (2:0)
Branky:
9. Roztočil, 33. Šmídmajer, 72. Lad. Švec.
Rozhodčí: Prinz – Náprava, Šimek. DFA: Jan Dvořák. ŽK: 2:1 (Přibyl, Handrejch – 89. Pangrác - trenér). Diváků: 42.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Spartak Soběslav B 5:3 (2:1)
Branky:
15. Mladý, 37. Šabart (vlast.), 49. Voj. Brož, 53. Mir. Dvořák, 63. Keřka – 18. Polišenský, 48. Štětina, 86. Drechsler.
Rozhodčí: Klimeš – Bernát, Jan Pinc (N). Hráno bez karet. Diváků: 40.

SK KAVAS Větrovy – TJ Sokol Čížová 5:0 (2:0)
Branky:
20. a 30. Weinzettel, 48. a 62. Petr Klejna, 55. Mich. Dvořák.
Rozhodčí: Křížek – Hladík, Váňa. ŽK: 1:1 (Petr Klejna – Bláha). Diváků: 90.

TJ Sokol Chotoviny – TJ Sokol Sepekov 1:1 (0:0)
Branky:
49. Bondarev – 71. Jan Staněk.
Rozhodčí: Bartůněk – Lukáš Novák, Milan Fiala. ŽK: 3:2 (Kromka, Bondarev, Jordák – Mart. Novák, Kuchař). Diváků: 88.

TJ Božetice –1.FC Boston Kluky 2:2 (1:2)
Branky:
18. Jan Jakeš, 66. (pen.) Josef Fara – 8. Mir. Štěpán, 29. Humr.
Rozhodčí: Krejník – Bernát, Pavel Fara (N). ŽK: 1:1 (Csanda – Mikéska). Diváků: 31.

FC Chyšky – TJ Sokol Mladá Vožice  1:2 (0:0)
Branky: 79. Ond. Vačlena – 69. (pen.) a 90+1. Jan Smetana.
Rozhodčí: Macháček – Blažek, Bernát. ŽK: 3:1 (Mich. Kosík, Janouch, Rost. Vačlena – Petr Kukla). ČK: 0:2 (40. Tom. Kukla, 46. Štěpán Kukla). Diváků: 75.

TJ Hradiště – 1.FC Jistebnice  2:2 (1:2)
Branky: 32. Fr. Řezáč, 66. Petr Valach – 18. Šváb, 39. Turnovec.
Rozhodčí: Švec – Ovčáček, Štěpka. DFA: Michal Urban. ŽK: 3:1 (Fr. Řezáč, Dav. Pichlík, Petr Valach – Šváb). Diváků: 80.

SKUPINA D

SK Horní Žďár – TJ Sokol Neplachov 1:0 (0:0)
Branka:
57. Pavel Völfel.
Rozhodčí: Hnilička – Bartoníčková, Janovský. DFA: Jos. Šafránek. ŽK: 2:1 (Koranda, Šablatura – Hindy). Diváků: 60.

AC Buk – TJ Dolní Bukovsko 1:0 (0:0)
Branka
85. Opička.
Rozhodčí: Rom. Novák – Zabilka, Devera. ŽK: 0:1 (Frant. Cihla). ČK: 1:0 (89. Ond. Jasanský). Diváků: 100.

FK Studená – FK Kardašova Řečice 1922  4:4 (1:2)
Branky:
10. a 59. Lib. Dvořák, 55. Stejskal, 90+2. Soukal – 4. a 5. Kupka, 53. (pen.) Tajml, 85. Šergl.
Rozhodčí: K. Kříž ml. – Havlík, Janák. ŽK: 3:3 (Dokulil, Lib. Dvořák, Krizan – Jánošík, Jonáš Madar, Kovář). Diváků: 113.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí – TJ Lokomotiva České Velenice 6:0 (3:0)
Branky:
35. a 65. Melichar, 2. Jiří Burda, 40. Nosek, 79. Špale, 84. Fiktus.
Rozhodčí: Zabilka – Rom. Novák, Bartyzal. ŽK: 1:0 (Řehoř). Diváků: 85.

TJ Slavoj Ledenice – TJ Sokol Olešnice 0:2 (0:1)
Branky:
28. (pen.) Lenk, 89. Raab.
Rozhodčí: Ovčáček – Barva, Jos. Šafránek. ŽK: 1:4 (Fencl – Drtina, Lechner, Janeček, Fil. Šafránek). ČK: 1:0 (78. Čouza). Diváků: 50.

TJ Nová Bystřice – TJ Jiskra Třeboň B 3:1 (1:1)
Branky:
19. Janata, 47. Veith, 67. (pen.) Janoušek – 35. Nehoda.
Rozhodčí: Bartoníčková – Hnilička, Kořínek. Hráno bez karet. Diváků: 100.

FK Sokol Třebětice – Suchdol nad Lužnicí  2:0 (0:0)
Branky: 47. Pokorný, 51. Švarc.
Rozhodčí: Chvála – Filípek, Janák. DFA: Vrzal. ŽK: 2:3 (Pokorný, Voj. Habr – Mich. Rácik, Aleš Arenberger, Radek Arenberger). Diváků: 253.