I. B třída: Hrdějovice si posvítily na Mladé. Kestřany odjely z Chyšek s desítkou!

pondělí, 16. srpna 2021, 18:50

Jihočeský kraj – Naplno se rozjely také čtyři skupiny oblastní I. B třídy. 56 klubů. Tedy osmadvacet zápasů během víkendu. Olešnice ani Sousedovice, loňští účastníci A třídy, kterou dobrovolně vzdaly, na startu sezony nebodovaly. Pořádnou ostudu si uřízly Kestřany, které inkasovaly v Chyškách v průměru každých devět minut! Pět gólů zaznamenal hrdějovický Miroslav Pavel.

1. B třída skupina A

První kolo přineslo několik zajímavých výsledků. Boršov nad Vltavou se po první nerozhodné půli prosadil ve druhé a porazil Chvalšiny. Dva góly zaznamenal Filip Pokorný. Sedlec si nakonec poradila s Dřítní, když až do 80. minuty vydržel stav nerozhodný. Výhru zajistil Lukáš Koňařík. Loučovice podlehly na domácím trávníku Větřní. Utkání sledovalo 150 diváků a na výhře hostů se nejvíce gólově podílel Patrik Podskalský, autor dvou gólových tref. Zlatá Koruna porazila Kamenný Újezd až góly v posledních patnácti minutách zápasu. Dolní Dvořiště nemělo velké problémy se soupeřem z Frymburka, v průběhu 11 minut ve druhé půli zaznamenalo své tři góly a v pohodě vyhrálo.Výhra byla ovlivněna vyloučením hostujícího Františka Fatury v 53. minutě utkání. Rezerva Trhových Svinů porazila divokým hokejovým skóre rezervu Malše Roudné 5:4. Hrdějovice si vyšlápli na svého soupeře SK Mladé a přidělili mi šest kousků. V tomto utkání se zaskvěl kanonýr Miroslav Pavel, autor pěti ze šesti zaznamenaných gólových tref!

1. B třída skupina B

Bavorov prohrál o gól s Husincem, když pouze korigoval dvěma trefami třígólový náskok Husince v poslední dvacetiminutovce zápasu. Stachy přenechali na vlastním trávníku všechny body dobře hrajícímu Dražejovu. Bělčice těsně prohráli se Střelskými Hošticemi, autorem jediného gólu byl Roman Lacko. Po jednobrankovém náskoku Volyně nakonec srovnal skóre utkání až patnáct minut před závěrem domácí vacovský kanonýr Filip Zitta. Sedlice porazila Sousedovice již góly v první půli. Dvěma trefami se o výhru domácích borců zasloužil David Janoušek. Prachatice C se v Záblatí utkaly s Cehnicemi a utrpěli pětigólový debakl.  Dvakrát se za hosty trefil Patrik Šebesta. Lhenice po bezbrankové plichtě v první půli porazili rezervu Junioru Strakonice dvěma brankami ve druhé části hry.

1. B třída skupina C

Rekordní výsledek zaznamenaly Chyšky, které vyprovodily Kestřany do svých domovů deseti trefami rovnoměrně rozdělenými do obou poločasů, Tři poslední zaznamenal Ondřej Vačlena, po dvou dali exmilevský Jan Šimák a Lukáš Lívanec. Mladá Vožice si poradila v domácím prostředí s rezervou divizní Soběslavi. Hattrick zaznamenal Tomáš Kukla. Čížová doma odevzdala všechny body dobře hrající Jistebnici a skóre 1:5 v tomto případě hovoří jasnou řečí. Favorizovaný Sepekov nedal šanci domácímu Bostonu Kluky a vyprovodil je čtyřmi góly, na dvou se podílel svými trefami Martin Tupý. Božetice podlehly doma v derby milevské rezervě, když jediný gól zaznamenal pendl Jaroslav Sedláček. Větrovy porazily hladce Chotoviny díky svému kanonýrovi Petrovi Klejnovi, autoru dvou gólů. Hradiště dle předpokladů porazilo na domácím trávníku, odkud se body budou těžko vozit, Planou nad Lužnicí. O dvě gólové trefy se zasloužil František Řezáč.

1. B třída skupina D

Asi nejvyrovnanější zápasy se hrály v této skupině. Buk remizoval s Horním Žďárem, když jediný hostující gól zaznamenal po vyloučení domácího Radka Puhlovského minutu nato Josef Beneda z penalty. Studená vyhrála zaslouženě s Lomnicí nad Lužnicí. Nová Bystřice podlehla na domácím trávníku Třeběticím, když rozhodující gól zaznamenal devět minut před koncem utkání Milan Novotný. Dolní Bukovsko porazilo gólem Jiřího Kliky z první půle nejtěsnějším rozdílem Suchdol nad Lužnicí. Neplachov si vyšlápl na domácí fotbalisty z  Olešnice a odváží si všechny body. Kardašova Řečice vyválčila bod na hřišti třeboňské rezervy. Dva góly domácího mužstva zaznamenal Jakub Kopecký (oba z penalt), za hosty vyrovnával v utkání mužstev střídajích se ve vedení František Slavik. Ledenický Slavoj urval všechny body v utkání s Českými Velenice gólem Miroslava Kadlece pět minut před závěrečným hvizdem rozhodčího.

VÝSLEDKY 1. KOLA I. B TŘÍDY

SKUPINA A

FK Boršov nad Vltavou – TJ Sokol Chvalšiny 4:2 (1:1)
Branky:
60. a 73. Pokorný, 13. Kofroň (11), 57.Šefčík – 1. Fučík, 49. Fic.
Rozhodčí: Černý – Trkovský, Hora. ŽK: 3:2 (T. Dvořák, Kofroň, Němčický – Lamač, Postl). ČK: 0:1 (54. Doubrava). Diváků: 55.

SK Sedlec – TJ Dříteň 2:1 (1:0)
Branky:
36. Milan Pešek, 79. Koňařík – 73. Kovařík.
Rozhodčí: Ryneš – Klimeš, Primus. ŽK: 1:1 (Zíka – Strapáč). Diváků: 80.

Vltavan Loučovice – SK Větřní 2:3 (0:2)
Branky:
48. Houška, 75. Dudla – 32. a 64. Podskalský, 43. Ješina (11).
Rozhodčí: Muzika – Adamovič, Schönkypl. DFA: Třeštík. ŽK: 1:1 (Hüttner – Krák). Diváků: 150.

SK Zlatá Koruna – TJ Sokol Kamenný Újezd 3:0 (0:0)
Branky:
73. Persán, 79. Ohnsorg, 86. Jan Sláma.
Rozhodčí: Trkovský – Černý, Marek. ŽK: 0:1 (Samborský). Diváků: 60.

FK Dolní Dvořiště – FC Šumava Frymburk 3:0 (0:0)
Branky:
64. a 71. Štifter, 60. Hošek.
Rozhodčí: Hladík – Lach, Večerník. ŽK: 3:2 (Kouba, Kubík, Zeman – Fatura 2). ČK: 0:1 (53. Fatura). Diváků: 110.

TJ Spartak Trhové Sviny B – TJ Malše Roudné B  5:4 (3:1)
Branky:
22. Tomášek (vlastní), 34. Tůma (11), 45. Šemro, 71. Voj. Pavel, 89. Brožka – 46. a 80. (pen.) Wohlgemuth, 3. Tomášek, 87. Hrouda.
Rozhodčí: Švec – Studený, Zabilka. ŽK: 3:1 (Voj. Pavel, Frant. Pavel, Kurali – Bilas). Diváků: 100.

TJ Slavoj Hrdějovice – SK Mladé 6:0 (2:0)
Branky:
6., 21., 60., 74. a 75. Mir. Pavel, 66. Fajtl.
Rozhodčí: Hnilička – Ondra, Ovčáček. ŽK: 1:2 (Fajtl – Ira, Kočvara). Diváků: 80.

SKUPINA B

TJ Sokol Bavorov – TJ Slavoj Husinec 2:3 (0:2)
Branky:
72. Šabršula, 77. Řezáč – 28. Balica, 36. Cais, 57. Wágner.
Rozhodčí: Šíma – Ovčáček, Homola. ŽK: 2:1 (Folta, Kříž – Wágner). ŽK: 1:1 (80. Šabršula – 80. Vítkovský). Diváků: 100.

Sokol Stachy – TJ Dražejov 0:4 (0:3)
Branky:
31. Matas, 36. Bračok, 38. Hlavin, 54. Koutský.
Rozhodčí: Ovčáček – Šíma, Trněný. ŽK: 1:0 (Hovorka). Diváků: 100.

TJ Sokol Bělčice – TJ Sokol Střelské Hoštice 0:1 (0:1)
Branky:
33. Lacko.
Rozhodčí: Syrovátka – Písek, Herzog. ŽK: 0:1 (Lemberger). Diváků: 75.

SK Vacov – SK Slavoj Volyně 1:1 (0:1)
Branky:
73. Zitta – 37. Mack.
Rozhodčí: Bartůněk – Studený, Sýkora. ŽK: 1:5 (Král – Mack 2, Petr Hájek, Slavík, Dlouhý). ČK: 0:1 (53. Mack). Diváků: 80.

TJ Sokol Sedlice – FC ZNAKON Sousedovice 3:0 (3:0)
Branky:
5. a 35. Janoušek, 19. Zíka.
Rozhodčí: Ondra – R. Novák, Pašek. ŽK: 0:2 (Vaněček, Masák). Diváků: 50.

FK Tatran Prachatice C – Sokol Cehnice 1:5 (1:1)
Branky:
40. Sova – 9. a 65. Šebesta, 52. Kováč, 82. Krejsa, 83. Mára.
Rozhodčí: Hučík – Ryneš, Harvalík. ŽK: 1:1 (Sova – Hovorka). Diváků: 20.

SK Lhenice – FK Junior Strakonice B 2:0 (0:0)
Branky:
59. Jar. Mrkvička, 81. Burda.
Rozhodčí: Petričák – Landík, Heinzl. DFA: Tupý. ŽK: 0:3 (Benedikt, Cibulka, Baloušek). Diváků: 80.

SKUPINA C

TJ Sokol Mladá Vožice – TJ Spartak Soběslav B 4:2 (4:0)
Branky:
17., 32. a 46. T. Kukla, 16. Písařík – 78. Škrleta, 86. Polišenský.
Rozhodčí: Jeřábek – Prchlík, L. Novák. ŽK: 1:1 (Štěp. Kukla – Janoušek). Diváků: 69.

TJ Sokol Čížová – 1. FC Jistebnice 1:5 (1:2)
Branky:
2. Šťastný – 27. Zd. Šváb, 44. Stoszek, 57. Jan Muž, 67. Buchtele, 77. Turnovec.
Rozhodčí: R. Novák – Ondra, Tanáč. ŽK: 1:1 (Šťastný – Jak. Bojko). Diváků: 70.

1.FC Boston Kluky – TJ Sokol Sepekov 1:4 (0:2)
Branky:
60. Mir. Štěpán – 43. a 80. Martin Tupý, 23. Alexa, 77. Kuchař.
Rozhodčí: Mráz – Hanzlíková, Kalina. ŽK: 1:1 (Jos. Košatka – Kašpar). Diváků: 50.

TJ Božetice – FC ZVVZ Milevsko B 0:1 (0:0)
Branka:
55. Jar. Sedláček.
Rozhodčí: Vejčík – Bartoníčková, Pavel Fara (N). ŽK: 1:0 (Jan Fara). Diváků: 100.

SK KAVAS Větrovy – TJ Sokol Chotoviny 3:0 (1:0)
Branky:
42. a 55. Petr Klejna, 63. Smrž.
Rozhodčí: Barva – Daňhel, Pinc. ŽK: 0:1 (Martin Kromka). Diváků: 45.

FC Chyšky – FK IPD service Kestřany 10:0 (5:0)
Branky:
61., 71. a 86. O. Vačlena, 8. a 12. Šimák, 26. a 43. Lívanec, 21. Kukač, 51. V. Petřík, 54. O. Brož.
Rozhodčí: Barva – Kalina, Tanáč. DFA: Šnajder. ŽK: 0:4 (Lebeda, Tvrzský, Karásek, Rybák – 2. asistent trenéra). Diváků: 40.

TJ Hradiště – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 4:0 (2:0)
Branky:
23. a 87. Řezáč, 45. Stropnický, 54. D. Pichlík.
Rozhodčí: Machová – Mráz, Štěpka. Hráno bez karet. Diváků: 80.

SKUPINA D

AC Buk – SK Horní Žďár 1:1 (0:0)
Branky:
68. Mischnik – 53. Josef Beneda (11).
Rozhodčí: Filípek – Chvála, Melzoch. ŽK: 7:1 (48. a 52. Puhlovský, Heger, Jasanský, Opička, Šenkýř, Březina – Kubát). ČK: 1:0 (52. Puhlovský). Diváků: 64.

FK Studená – TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí 2:0 (0:0)
Branky:
48. Strojek, 72. Lib. Dvořák.
Rozhodčí: Jan Svoboda – Blažek, Janovský. ŽK: 0:1 (Kabele). Diváků: 80.

TJ Jiskra Nová Bystřice – FK Sokol Třebětice 2:3 (1:1)
Branky:
23. Bobál, 68. Jiří Havel – 41. Dav. Kelbler, 59. Martin Kelbler, 81. Milan Novotný.
Rozhodčí: Chvála – Filípek, Melzoch. ŽK: 4:2 (Bobál, Janoušek, Bašta, Feytl – Voj. Novák, Švarc). Diváků: 57.

TJ Dolní Bukovsko – Sokol Suchdol nad Lužnicí 1:0 (1:0)
Branka:
34. Klika.
Rozhodčí: Křížovský – Zabilka, Brom. ŽK: 2:1 (Frant. Cihla, Bártík – Čáp). Diváků: 73.

TJ Sokol Olešnice – TJ Sokol Neplachov  2:4 (1:2)
Branky:
32. Raab, 58. Borek – 11. Hindy, 21. Marek Dvořák (11), 64. Jar. Hruška, 75. Ond. Dvořák.
Rozhodčí: Křížek – Hladík, Zevl. ŽK: 2:2 (Fil. Šafránek, Pilát – Jan Švec, Mich. Hruška). Diváků: 90.

TJ Jiskra Třeboň B – FK Kardašova Řečice 1922 3:3 (1:1)
Branky:
9. a 66. (oba z pen.) Kopecký, 76. Bicenc – 34. a 79. Slavík, 58. Madar.
Rozhodčí: Krejník – Ernst, Janák. ŽK: 2:0 (Jan Kučera, Nehoda – Slavík, Janeček, Jánošík). Diváků: 45.

TJ Slavoj Ledenice – TJ Lokomotiva České Velenice 3:2 (1:1)
Branky:
24. Winkler, 56. Fencl, 85. Mir. Kadlec – 7. Samec, 75. Maroušek.
Rozhodčí: Pánek – Tůma, Kubeša. ŽK: 5:2 (Dudáček, Čermák, Volák, Matěj Volf, Pat. Svoboda – Frant, Dvořák, Samec). Diváků: 50.