Prvopoločasová gólová smršť rozhodla o vysokém vítězství Lhenic

čtvrtek, 3. září 2020, 13:40

Lheničtí se v novém soutěžním ročníku I. B třídy ve skupině A poprvé představili doma v zápase proti záložnímu celku trhovosvinenského Spartaku, s jehož A týmem se ještě po dvě poslední sezóny utkávali v I. A třídě. Po hráčském exodu a následném odstoupení z této vyšší soutěže zužitkovali zkušeností v ní získaných a spartakovské rezervisty jasně porazili rozdílem oné třídy.

Domácí vstoupili do utkání patřičně nabuzeni a od samého jeho počátku v nasazení s důrazem a tahem na branku i dařících se kombinačních akcí Spartakovce přehrávali, uzamykali na jejich polovině a velký vyvíjený tlak dokázali i gólově využít především v počátku a konci první půle, když ještě další brankové možnosti nezužitkovali. A tak v samém konci poločasu se pro hostující tým na ukazateli skóre objevilo hrozivých 5:0.

V poločase druhém se obraz hry příliš nezměnil, jen snad s tím rozdílem, že domácí v pro ně jednoznačně se vyvíjejícím průběhu zápasu přeci jen o něco „ubrali“, aby přesto za pokračující přehlídky promarněných šancí přidali další dvě branky a uzavřeli tak tím celkový jejich počet vstřelených v tomto zápase na sedmi, za žádné obdržené.

Hostující tým jen sporadicky ohrožoval lhenickou branku, z toho snad za celý hrací čas 3x opravdu nebezpečně – gólově. Budiž mu k dobru, že i přes obdrženého „bůra“ do poločasové otáčky to nevzdával, dle možného vzdoroval domácím, Lhenickým až do konce utkání, ve kterém zřejmě tentokrát nemohl využít pendly z „áčka“, které ve stejnou dobu hrálo v A třídě s Velešínem.

Sled branek a jejich dosažení domácími, Lhenickými

První poločas

3. - 1:0 – po Ryšánkem rozehraném rohovém kopu se před soupeřovou brankou nejlépe zorientoval Tůma, hlavou však poslal míč do tyče a od ní odražený jej Fišer poprvé uklidil do sítě

15. - 2:0 – vydařenou útočnou akci po Prennerově finálním uvolnění patičkou zakončil trefou „do černého“ opět Fišer

30. - 3:0 – po autovém vhazování a následné kombinaci se na šestnáctce uvolnil s přehledem hrající Rosa a střelou k tyči překonal gólmana

40. - 4:0 – po nejhezčí útočné akci zápasu a výměně balónu P. Prennera s Rosou následně putoval míč po vyšachování obrany, na zcela volného Vincika před již odkrytou branku, který jej zblízka poslal do sítě

43. - 5:0 – po další vydařené kombinaci vyslal P. Prenner k zakončení Mrkvičku, co po zásahu gólmana nastřelil tyč, ale míč od ní odražený hned následně z jeho hlavy skončil mezi tyčemi

Druhý poločas

64. - 6:0 – další jedna ze zdařilých akcí, při které Beran našel Dom. Kiše, jehož přesný centr usměrnil hlavou do prostoru branky obránci nepohlídaný Fišer, aby tak v utkání dosáhl hattricku

80. - 7:0 – P. Prenner vybídl uličkou do zakončení Schöna, jenž přesnou trefou k tyči uzavřel gólový účet tohoto utkání.

Hodnocení zápasu trenérem Ivo Čechem: „Chtěli jsme napravit jak výsledkově tak i herně dojem z úvodního kola a myslím, že se nám to podařilo. Přestože trhosvinenská rezerva bude asi silnější v domácím prostředí, tak to rozhodně nebyl nijak odevzdaný soupeř. Řekl bych, že rozhodly branky, které orámovaly začátek a konec první půle. Byli jsme aktivní, chtěli hrát, dali pěkné góly a mělo to svůj řád. Místy se na to dalo koukat. Našel bych věci, které byly opravdu dobré, ale pochopitelně i ty, co vidím nerad. Měli jsme do sezóny za cíl stabilizovat kádr, trochu okysličit atmosféru a bavit fotbalem sebe i diváky. Bez ohledu na tento výsledek si myslím, že se to zatím celkem daří, ale pochopitelně víme, že každý zápas je jiný a ne vždy se bude takhle dařit.“

SK Lhenice – Spartak Trhové Sviny B 7:0 (5:0)

Branky: 3., 15. a 64. Fišer, 30. Rosa, 40. Vincik, 42. Mrkvička, 80. Schön. Rozhodčí: Jindrle – Studený, Datsenko. DFA: Chlaň. Hráno bez karet. Diváků: 40.

Sestava SK Lhenice: Plojhar - Dom. Kiš (70. Sura), Ryšánek, Tůma, Trojan – Mrkvička (61. J. Prenner), Rosa, P. Prenner, Beran – Fišer (75. Dav. Kiš) – Vincik (50. Schön).