I. B třída: Záchranka odvezla Marka Kutu se zlomenou nohou. Střelecký koncert Libora Dvořáka proti Ledenicím

pondělí, 31. srpna 2020, 10:00

Jihočeský kraj – Druhé kolo I. B třídy rozhodně nebylo chudé na zajímavé a také bohužel nešťastné události. Smolně skončil závěr dramatické střetnutí Osek B vs. Čkyně pro hostujícího Marka Kutu, jenž utrpěl těžkou zlomeninu pravé nohy. Střelcem víkendu se stal šestigólový šutér Studené Libor Dvořák. Ledenicím připravil opravdu studenou sprchu. Za 33 minut skóroval pětkrát (!) a dvě stovky diváků potěšil završeným půltuctem na konci, kdy domácí vytáhli skóre na 8:2.

Utkání Sokol Chvalšiny - TJ Sedlec bylo dopředu odloženo pro nařízenou karanténu u Sedlce. Krutý debakl připravila Zlaté Koruna domácí Dřítni, kde zvítězila 6:0 a dokonale se rehabilitovala za předchozí porážku. K. Újezdu citelně scházel kanonýr Petr Dvořák, proti D. Dvořišti jen zmírnil domácí porážku na minimální rozdíl. Ve Větřní zklamal Boršov, pendly prošpikované béčko Roudného zlomilo odpor Hrdějovic během deseti minut druhé půle, v němž korunovalo další výhru čtyřmi góly. Lhenice vyprovodily rezervu T. Svinů sedmičkou, hattrick dal Martin Fišer.

Ve skupině B je favoritem číslo jedna Čkyně. V Oseku měla s tamním béčkem namále, než naskočila na časomíře poslední minuta, prohrávala 1:3! V neskutečném závěru sehrál hlavní roli Josef Fiedler, který otáčel stav v 90., 92. a 94. minutě! Zaznamenal druhý hattrick po sobě. Stínem zápasu bylo vážné zranění čkyňského střelce prvního gólu Marka Kuty, který po nezaviněném souboji s domácím hráčem (oba šli do skluzu) utrpěl v 90. minutě zlomeninu holení a lýtkové kosti a byl záchrankou odvezen do strakonické nemocnice. Markovi přejeme brzké uzdravení. Snový vstup do zápasu předvedla Sedlice. Už v 9. minutě si vytvořila nad Stachy vedení 3:0! Vacovský Filip Zitta vsítil zatím nejrychlejší gól soutěže, Kestřany nakonec v předposlední minutě urvaly bod. Slibné vedení o dvě branky neudržel ani Bavorov s Cehnicemi.

Ve skupině C sbírali favorité povinné body. Sepekov uspěl v derby u béčka Milevska, Mladá Vožice s trenérem Milanem Barteskou rozhodla čtyřmi góly ve druhém poločase v Klukách a Mirovice shodným výsledkem 4:0 zabodovaly v Hradišti, kde uzavíral stav dvěma zásahy exligista Matěj Štochl, který má na svém kontě už čtyři zásahy. Jistebnice nastřílela v oslabení po vyloučení nestárnoucího Sokolta dva góly Božeticím. Větrovy promrhaly v Chyškách jasný náskok 3:0, na který zadělaly do 28. minuty, ale tři body jim zabezpečil proměněnou penaltou Jaroslav Klejna. Nováček Soběslav B uštědřil Čížové debakl 7:0, na němž se třemi góly podílel pendl Jan Mrúz (v poločase střídal), kanonádu uzavřel trenér A-týmu Radek Hajič, čisté konto udržel předseda klubu Marek Nývlt.

Studená připravila Ledenicím studenou sprchu. Rychlonohý štírek Libor Dvořák si udělal z ledenické obrany trhací kalendář a po půl hodině nasázel pět gólů! Šestý přidal zdecimovanému soupeři deset minut před koncem. AC Buk opět neudržel vedení a prohrál v Č. Velenicích, kde dvakrát inkasoval v rozmezí čtyř minut. Blízko k prvnímu vítězství měla Lomnice, ale s K. Řečicí si nepohlídala závěr a hosté v 90. minutě vyrovnali. Nováček Horní Žďár slavil s Mladým první výhru v krajské soutěži. Béčko Třeboně nahradilo v derby se Suchdolem nejhubenější výhrou 1:0 v celém kole minulou domácí ztrátu.

Výsledky 2. kola I. B třídy

Skupina A

SK Větřní – FK Boršov nad Vltavou  4:2 (3:0)
Branky:
13. a 66. Cifreund, 9. Podskalský, 30. Gutheis – 53. Gruber, 75. (pen.) Filištein.
Rozhodčí: Černý – Křížovský, Večerník. ŽK: 4:5 (Ješina, Podskalský, Dvořáček, Dvořák – Čuřík, Gruber, Benhák, Lísal, Pokorný). Diváků: 50.

TJ Malše Roudné B – Slavoj Hrdějovice  5:1 (1:1)
Branky:
64. a 66. Wohlgemuth, 9. Skála, 57. Goretki, 67. Kubeš – 45. Hondlík.
Rozhodčí: Bartůněk – K. Kříž ml., K. Kříž st. ŽK: 3:1 (Kubeš, Bilas, Fatura – Fajtl). Diváků: 70.

Vltavan Loučovice – FC Šumava Frymburk  1:1 (1:0)
Branky:
38. (pen.) Ardó – 78. Budík.
Rozhodčí: Křížovský – Černý, Jelínek. ŽK: 3:3 (Strnad, Fejtek, Karták – Malina, Antl, Šisler). ČK: 0:1 (81. Micák). Diváků: 110.

TJ Sokol Kamenný Újezd – FK Dolní Dvořiště  2:3 (0:2)
Branky:
82. Prokop, 87. Černý – 28. Kubík, 31. Zeman, 50. Štifler.
Rozhodčí: Pánek – Muzika, Mareš. ŽK: 1:2 (Petkov – Štifler, Fořter). Diváků: 130.

TJ Dříteň – SK Zlatá Koruna  0:6 (0:4)
Branky:
13. a 23. Babinský, 32. a 75. Lacko, 44. Persán, 70. Fuciman.
Rozhodčí: Bumba – Rous, Hora. ŽK: 2:2 (Werner, Marek Kovařík – Lacko, Sláma). ČK: 1:0 (30. Moudrý). Diváků: 120.

SK Lhenice – TJ Spartak Trhové Sviny B  7:0 (5:0)
Branky:
3., 15. a 64. Fišer, 30. Rosa, 40. Vincik, 42. Mrkvička, 80. Schön.
Rozhodčí: Jindrle – Studený, Datsenko. DFA: Chlaň. Hráno bez karet. Diváků: 40.

Sokol Chvalšiny - TJ Sedlec nehráno
Odloženo pro karanténu Sedlce.

Skupina B

TJ Sokol Bavorov – Sokol Cehnice  2:2 (2:0)
Branky:
7. Hubáček, 20. Folta – 46. Krejsa, 71. Bednařík.
Rozhodčí: Landík – Jeřábek, Rothschedl. ŽK: 4:4 (Hubáček, Folta, Oláh, Řezáč – Herzig, Mára, Marek Martínek, Štrobl). Diváků: 85.

FK IPD service Kestřany – SK Vacov  3:3 (1:3)
Branky:
6. Volf, 70. Markvart, 89. Tvrzský – 15. a 17. Ant. Bujok, 1. Zitta.
Rozhodčí: Tomaň – Ryklík, Tanáč. DFA: Albrecht. ŽK: 4:1 (Mart. Keclík, Pospíšil, Kinský, R. Uhlík - asistent tr. – Lácha). Diváků: 70.

TJ Sokol Sedlice – Sokol Stachy  3:2 (3:1)
Branky:
1. a 9. Vaněk, 7. Nedvěd – 13. Pešl, 82. Hošek.
Rozhodčí: Petričák – Trkovský, Iral. ŽK: 2:2 (Koutenský, Vaněk – Pešl, Dvořák). Diváků: 80.

TJ Dražejov – SK Slavoj Volyně  4:2 (1:1)
Branky:
29. Vá. Šrámek, 50. Bračok, 61. Poláček, 68. Hrčka – 37. Slavík, 57. (pen.) Dlouhý.
Rozhodčí: Jeřábek – Landík, Homola. DFA: J. Urban. ŽK: 3:5 (Bračok, Hozman, Martínek – Temňák, Mack, Škopek, Malina, Slavík). Diváků: 79.

TJ Osek B – SK Čkyně  3:4 (1:0)
Branky:
16. a 79. Brabec, 72. Diviš – 90., 90+2. a 90+4. Fiedler, 54. Kuta.
Rozhodčí: Trkovský – Petričák, Rynda. ŽK: 2:0 (Matěj Čapek, Hoch). Diváků: 50.

TJ Slavoj Husinec – TJ Sokol Střelské Hoštice  2:6 (1:4)
Branky:
11. a 90. Kolář – 7., 45. a 47. Heřman, 16. Paroubek, 29. Lemberger, 88. Rejšek.
Rozhodčí: Hučík – Klimeš, Zloch. DFA: Třeštík. ŽK: 3:3 (Novák, Wágner, Zelený – Červený, Kohout, Lemberger). Diváků: 50.

FK Tatran Prachatice B – TJ Sokol Bělčice  2:3 (1:1)
Branky:
26. Jan Hrbek ml., 55. Kovář – 44. (pen.) Hanzlík, 79. Houda, 85. Průcha.
Rozhodčí: Ovčáček – Křížek, Hlavatý. ŽK: 2:3 (Lachkovič, Janošťák – Páca, Mach, Cibulka). Diváků: 70. Hráno v Záblatí.

Skupina C

1. FC Jistebnice – TJ Božetice  3:0 (0:0)
Branky:
55. a 66. Buchtele, 47. Stoszek.
Rozhodčí: Daňhel – R. Novák, Váňa. DFA: Pípal. ŽK: 4:2 (2x Sokolt, Stoszek, Kubec – Fr. Horek, Jak. Suchan). ČK: 1:0 (48. Sokolt). Diváků: 80.

TJ Sokol Chotoviny – TJ Sokol Planá nad Lužnicí  3:3 (3:2)
Branky:
15. a 38. Bondarev, 18. Tom. Vrhel – 20. Šmídmajer, 27. Pospíchal, 78. Roztočil.
Rozhodčí: R. Novák – Daňhel, Kluzák. ŽK: 1:1 (Turek – Pospíchal). Diváků: 80.

TJ Spartak Soběslav B – TJ Sokol Čížová  7:0 (6:0)
Branky:
2., 21. a 27. Mrúz, 5. a 34. Pokorný, 20. Podráský, 86. Hajič.
Rozhodčí: Ondra – Hnilička, Prchlík. ŽK: 0:1 (Fil. Šťastný). Diváků: 100.

FC Chyšky – SK KAVAS Větrovy  3:4 (1:3)
Branky:
42. Jan Málek, 47. Luk. Prášek, 57. (pen.) Jan Šimák – 17., 21. a 28. Mich. Ševčík, 71. (pen.) Jar. Klejna.
Rozhodčí: Šíma – Studený, Kalina. ŽK: 3:1 (Jan Málek, Barda, Mich. Kosík – René Ševčík). Diváků: 90.

1.FC Boston Kluky – TJ Sokol Mladá Vožice  0:4 (0:0)
Branky:
53. a 67. Kříženecký, 74. Háječek (vlastní), 86. Štěp. Kukla.
Rozhodčí: Kabele – Krejník, Koukol. DFA: Josef Šafránek. ŽK: 6:2 (Háječek, Němec, Voj. Košatka, Mir. Štěpán – vedoucí mužstva, Jos. Košatka, Marek – Petr Kukla, Tom. Kukla). Diváků: 80.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Sokol Sepekov  0:2 (0:1)
Branky:
44. Alexa, 66. Fil Milaberský (vlastní).
Rozhodčí:  Prinz – Blažek, Ťupa. ŽK: 0:1 (Luk. Brůžek). Diváků: 79.

TJ Hradiště – SK Mirovice  0:4 (0:1)
Branky:
63. a 80. Štochl, 16. Jak. Převrátil, 57. Kocourek.
Rozhodčí: Klimeš – Hučík, Bernát. ŽK: 4:2 (Dav. Pichlík, Tichava, Pohnán, Tom. Blažek – Huleš, Chadima). Diváků: 80.

Skupina D

TJ Sokol Neplachov – FK Sokol Třebětice  1:4 (0:1)
Branky:
48. Dušák – 56. a 70. Milan Novotný, 33. Pokorný. 74. Dolák.
Rozhodčí: Křížek – Ovčáček, Zevl. Hráno bez karet. Diváků: 150.

Sokol Horní Žďár – SK Mladé  3:1 (1:1)
Branky:
50. a 84. Vopravil, 41. (pen.) Voldán – 8. Pospíšil.
Rozhodčí: Pícha – Hladík, Janák. DFA: Šnajder. ŽK: 6:3 (2x Beneda, Vopravil, Kubinec, Roštek, Šablatura –2x Pařízek, Moudrý). ČK: 1:1 (39. Beneda – 40. Pařízek). Diváků: 100.

FK Studená – TJ Slavoj Ledenice  8:2 (6:1)
Branky:
4., 14., 21., 26., 33., 80. Libor Dvořák, 44. a 87. Šimánek – 41. Princl, 65. Fencl.
Rozhodčí: Ryneš – Zajan, Šimek (N). ŽK: 5:1 (Kadlec, Libor Dvořák, Doležal, Lindourek, Staněk – Kubec). Diváků: 200.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí – FK Kardašova Řečice 1922  2:2 (2:1)
Branky:
3. Strouha, 30. Milaberský – 38. Jánošík, 90. Madar.
Rozhodčí: Hladík – Pícha, Jiří Šťastný. ŽK: 2:2 (Pancéř, Vala – Vosecký, Tajml). Diváků: 120.

TJ Dolní Bukovsko – Jiskra Nová Bystřice  0:3 (0:1)
Branky:
25. Schramhauser, 57. Kopřiva, 86. Frühauf.
Rozhodčí: Radek Šťastný – Makovička st., Brom. ŽK: 4:1 (2x Podhradský, Dušek, Kotyza ml. – Janoušek). ČK: 1:0 (64. Podhradský). Diváků: 50.

TJ Lokomotiva České Velenice – AC Buk  2:1 (0:1)
Branky:
62. Fiala, 66. Banašík – 22. Schmirler.
Rozhodčí: Devera – Saidl, K. Kříž ml. ŽK: 1:2 (Jabůrek – Schmirler, Moravec). Diváků: 100.

Sokol Suchdol nad Lužnicí – TJ Jiskra Třeboň B  0:1 (0:0)
Branky:
60. Bartl.
Rozhodčí: Kovačík – Picka, Kořínek. ŽK: 1:2 (Durek – Veselý, Bartl). Diváků: 89.