I. B třída: Exdivizní Čížová zahájila porážkou. Loučovice srovnávaly v 93. minutě

pondělí, 24. srpna 2020, 12:35

Jihočeský kraj – Výborně vykročil do sezony jeden z favoritů soutěže SK Čkyně. Na domácím trávníku porazil nováčka Bavorov hattrickem Josefa Fiedlera. Nově složený tým exdivizní Čížové nestačil v úvodním střetnutí na Planou nad Lužnicí, která posílila o obránce Martina Šahajdu. Nejvýraznější vítězství si připsaly Boršov a Sedlec (5:0). Lhenice zahájily nerozhodnou partií v Dolním Bukovsku, což byl jediný bezgólový výsledek ze všech 28 zápasů prvního kola. V Mirovicích se uvedla dvěma góly exligová posila Matěj Štochl.

Krutý pětigólový debakl utržily na úvod soutěže Hrdějovice. Poločas ještě držely nerozhodný výsledek, ale sedm minut po přestávce Boršov poprvé udeřil a pak na hřišti dominoval. Dříteň propadla v derby u Sedlce. Po vyrovnané první půli odjela s pětigólovým přídělem. Zklamala posílená Zlatá Koruna, kam v létě přišli tři hráči z krajského přeboru (Persán, Zajíc, Šebelka) a nový trenér Jan Prener z Č. Budějovic. K. Újezd naznačil, že by mohl letos okupovat přední příčky. V útoku bude spoléhat na střelce Petra Dvořáka. Souboj rezerv T. Svinů a Roudného na hřišti ve Slavči rozhodl dvěma zásahy pendl a obránce Malše Dominik Hrouda. Větřní totálně prohospodařilo závěr v Loučovicích. Vltavan nastartovalo snížení v 82. minutě a ve třetí minutě nastavení se mu povedlo vyrovnat na 2:2. Za klub od Lipna měl debut na jaře zaregistrovaný Philippe Vidal Tchouankam Noutaedie.

Cehnice překvapily výhrou v Záblatí s béčkem Prachatic. Zajímavý průběh mělo střetnutí Stach s oseckou rezervou. Domácí nebyli kompletní, nastoupit musel 15letý Adam Lutovský a veterán Jan Kraml. Slibně se vyvíjející zápas nakonec Strachy ztratily, když v 55. minutě vedly 3:1. Hosty nasměroval za body pendl Jan Hoch, který poslední minutě proměnil penaltu. Bělčice se nadřely na hubené vítězství s Husincem, o němž rozhodl Karel Hanzlík. Sedlice měla sedmigólovou přestřelku s Dražejovem pod kontrolou, hosté jen marně dotahovali. Až v poslední minutě rozhodl kestřanský Lukáš Markvart o výhře nad Střelskými Hošticemi.

Mirovice těžily ze zkušeností exligisty

Ve skupině C nenavázala Jistebnice na výborné výsledky z letní přípravy a na trávníku Mirovic prohrála 1:2. Za domácí skórovala v obou případech letní posila Matěj Štochl (31 let). Bývalý hráč Příbrami, Vlašimi, Bohemians a Žižkova nastřádal v první lize 70 startů a vstřelil 5 gólů. Hattrickem v rozmezí třinácti minut se výrazně přičinil o výhru Mladé Vožice s Chyšky kanonýr Tomáš Kukla. Tři góly zaznamenal také větrovský Petr Klejna s rezervou Soběslavi. Opět vysoko hodlá hrát Sepekov. K exmilevskému Martinu Petrovi se nově přidal další bývalý plejer vzduchotechniků, Štěpán Kuchař. Oba také obstarali góly s Kluky. Vítěze vyrovnané bitvy Božetic s Milevskem B určila 86. minuta, kdy skóroval hostující Šimon Kutil.

Lomničtí veteráni Václav Nohava (44) a Michal Šachl (34) sice během tři minut smázli dvougólové manko ve Studené, ale na druhý Makovičkův gól už neodpověděli. Smolnou premiéru v krajské soutěži sehrál před 150 fanoušky AC Buk proti Neplachovu, když si nepohlídal konec prvního a začátek druhého poločasu. Daleko spokojenější byl další nováček Horní Žďár, který vybojoval bod u favorizované N. Bystřice. Mládští před hrstkou nejvěrnějších diváků nestačili po přestávce na Č. Velenice, zklamání prožily Ledenice domácí porážkou s D. Bukovskem gólem v 87. minutě.  Ve stejném čase vstřelila vítěznou branku K. Řečice s Třeboní B.

VÝSLEDKY 1. KOLA I. B TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Spartak Trhové Sviny B – TJ Malše Roudné B 1:2 (0:0)
Branky:
66. Kurali – 27. a 58. Hrouda. Rozhodčí: Janíček – Studený, Hora. ŽK: 4:1 (Tůma, Gažák, Kápar, Šafránek – Stankay). Diváků: 100. Hráno ve Slavči.

Vltavan Loučovice – SK Větřní 2:2 (0:2)
Branky:
82. Havierník, 90+3. Toman – 24. a 35. Cifreund. Rozhodčí: M. Mráz – Muzika, Večerník. DFA: Albrecht. ŽK: 1:5 (Šíma – Mich. Votýpka, Cifreund, Nicolas Kotlár, Gutheis, Ješina). Diváků: 50.

FC Šumava Frymburk – TJ Sokol Chvalšiny 2:2 (1:0)
Branky:
4. Rillich, 50. (pen.) Budík – 48. a 69. Luk. Fučík. Rozhodčí: Ryneš – Klimeš, Písek. ŽK: 5:4 (Fatura, Budík, Ribár, Kaňa, Točík – Postl, Kaprál, Zwifelhofer, Nymsa). Diváků: 90.

SK Zlatá Koruna – TJ Sokol Kamenný Újezd 1:2 (1:1)
Branky:
13. Fuciman – 43. a 52. Petr Dvořák. Rozhodčí: Hnilička – Daňhel, Lach. ŽK: 3:2 (2x Babinský, Persán – Černý, Petr Dvořák). ČK: 1:0 (70. Babinský). Diváků: 80.

FK Dolní Dvořiště – SK Lhenice 0:0
Hostující Pavel Prenner neproměnil v 43. minutě penaltu. Rozhodčí: Kovařík – Luk. Kadlec, Hošek (N). ŽK: 2:1 (Kubík, Zeman – Beran). ČK: 1:0 (54. Krenauer). Diváků: 80.

TJ Slavoj Hrdějovice – FK Boršov nad Vltavou 0:5 (0:0)
Branky:
52. Filištein, 65. Fajtl (vlastní), 70. Řežáb, 73. Gruber, 86. Komrska. Rozhodčí: Šíma – Ernst, Brom. ŽK: 2:2 (Nedorost, Kukačka – Čutka, Filištein). Diváků: 40.

SK Sedlec – TJ Dříteň 5:0 (1:0)
Branky:
20. Pešek, 51. Borovka, 65. Samohejl, 71. Rýpar, 89. Koch. Rozhodčí: Bartůněk – Barva, Pileček. DFA: Třeštík. ŽK: 2:0 (Koňařík, Hanzal – Jar. Klimeš, Mir. Koudelka). Diváků: 100.

SKUPINA B

Sokol Stachy – TJ Osek B 3:4 (2:0)
Branky:
23. Pešl, 42. Pěnek, 55. Záleský – 51., 62. a 89. (pen.) Jan Hoch, 79. Sýkora. Rozhodčí: Syrovátka – Ovčáček, Harvalík. ŽK: 1:1 (Hovorka – Ježek). Diváků: 50.

TJ Sokol Bělčice – TJ Slavoj Husinec 1:0 (1:0)
Branky:
21. Hanzlík. Rozhodčí: Picka – Dimitrov, Nedvěd. ŽK: 3:2 (Hrkel, Hevera, Ježek – Luk. Novotný. Petr Novák). Diváků: 80.

SK Čkyně – TJ Sokol Bavorov 3:0 (1:0)
Branky:
22., 64. a 79. Fiedler. Rozhodčí: Jaroš – Landík, Sýkora. DFA: Hanzal. ŽK: 1:7 (Děd ml. – Slavík, Funda, Fil. Gašpar, Hubáček, Brych, Pat. Gašpar, Štech). Diváků: 122.

SK Vacov – SK Slavoj Volyně 3:1 (2:0)
Branky:
16. a 80. Zitta, 14. Jiří Mls – 46. Petr Pubal. Rozhodčí: Zabilka – Vejčík, Heinzl. ŽK: 4:0 (Červenka, Bubík, Jiří Mls, Lácha – Hájek, Mack, Malina). Diváků: 150.

TJ Sokol Sedlice – TJ Dražejov 4:3 (2:1)
Branky:
12. Nedvěd, 42. Dumský, 50. Mikeš, 70. Houzar – 21. Hrčka, 55. Krýsl, 80. Brázda. Rozhodčí: R. Novák – Poklop, Rynda. Bez karet. Diváků: 80.

FK Tatran Prachatice B – Sokol Cehnice 0:1 (0:1)
Branky:
44. Mára. Rozhodčí: Klimeš – Ryneš, Zloch. ŽK: 0:3 (Lib. Čech, Krejsa, Mára). Diváků: 50. Hráno v Záblatí.

FK IPD service Kestřany – TJ Sokol Střelské Hoštice 3:2 (1:1)
Branky:
5. (pen.) Pospíšil, 48. Lebeda, 90. Markvart – 16. (pen.) Ševčík, 86. Lacko. Rozhodčí: Barva – Zabilka, Koukol. DFA: Chlaň. ŽK: 3:3 (Lebeda, Volf, Průcha – Kohout, Rejšek, Hanák). Diváků: 60.

SKUPINA C

TJ Sokol Čížová – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 1:3 (0:2)
Branky:
90. Holec – 7. Pěknic, 27. Šmídmajer, 81. Švec. Rozhodčí: Hladík – Křížek, Štěrba. ŽK: 0:1 (Drs). Diváků: 150.

TJ Sokol Sepekov – 1.FC Boston Kluky 3:0 (1:0)
Branky:
10. Mart. Petr, 82. Štěpán Kuchař, 86. Luk. Brůžek. Rozhodčí: Tomaň – Makovička st., Kalina. DFA: Štuk. ŽK: 1:4 (Dav. Kašpar – Jos. Košatka, Háječek, Humr, Strnad). Diváků: 80.

TJ Sokol Mladá Vožice – FC Chyšky 6:2 (2:1)
Branky:
66. (pen.), 78. a 79. T. Kukla, 8. Pešek, 40. M. Prokeš, 58. Š. Kukla – 35. Struska (vlastní), 82. O. Dvořák. Rozhodčí: L. Eibl – P. Fiala, Smetana. ŽK: 4:4 (Písařík, Struska, Pešek, Kášek – Jan Málek, Luk. Prášek, Vá. Kosík, Petřík). Diváků: 130.

SK KAVAS Větrovy – TJ Spartak Soběslav B 4:0 (2:0)
Branky:
36., 48. (pen.) a 67. Petr Klejna, 18. Voborský. Rozhodčí: Černý – Ryklík, Milan Fiala. ŽK: 2:3 (Mir. Trnka, Mich. Dvořák – Křiváček, Suda, Chlaň). Diváků: 50.

TJ Božetice – FC ZVVZ Milevsko B 1:2 (0:0)
Branky:
69. Josef Fara – 47. Fr. Koutník, 86. Kutil. Rozhodčí: Křížek – Hladík, Šika. Bez karet. Diváků: 100.

TJ Hradiště – TJ Sokol Chotoviny 3:0 (2:0)
Branky:
4. a 80. T. Blažek, 26. Pohnán. Rozhodčí: Krejník – Kabele, Tanáč. ŽK: 4:2 (Mála, Matějka, Valach, Pavlík – Švehla, T. Vrhel). Diváků: 83.

SK Mirovice – 1. FC Jistebnice 2:1 (1:0)
Branky:
33. a 79. Štochl – 63. Čejdík (vlastní). Rozhodčí: Bartůněk – Studený, Peklo. ŽK: 3:0 (Huleš, Jak. Převrátil, Kvěch). Diváků: 150.

SKUPINA D

FK Studená – TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí 5:2 (3:2)
Branky:
13. a 58. Makovička, 4. L. Dvořák, 36. Šimánek, 87. Dokulil – 30. Nohava, 33. Šachl. Rozhodčí: Devera – Blažek, Zd. Havlík. ŽK: 1:3 (Soukal – Šachl, Prášek, Strouha). Diváků: 120.

TJ Slavoj Ledenice – TJ Dolní Bukovsko 1:2 (1:1)
Branky:
17. (pen.) Kadlec – 42. Fr. Hruška, 87. Pav. Kokeš. Rozhodčí: Svoboda – Rous, Gažák. ŽK: 1:5 (Kadlec – Vá. Kotyza ml., Podhradský, Zahradník, St. Miřatský, Dušek). Diváků: 50.

TJ Jiskra Třeboň B – FK Kardašova Řečice 1922  1:2 (0:1)
Branky:
80. Čábela – 19. Valek, 87. Slavík. Rozhodčí: Vejčík – Jindrle, Filo. Bez karet. Diváků: 100. Hráno v Břilicích.

FK Sokol Třebětice – Sokol Suchdol nad Lužnicí 2:0 (0:0)
Branky:
56. Milan Novotný, 73. Pokorný. Rozhodčí: Ovčáček – Syrovátka, Janák. DFA: Josef Šafránek. ŽK: 1:2 (Chvátal – Kuchyňka, Špale). Diváků: 150.

AC Buk – TJ Sokol Neplachov 1:2 (1:1)
Branky:
34. Čada (vlastní) – 44. (pen.) Marek Dvořák, 48. Šíma. Rozhodčí: Šťastný – Devera, Saidl. DFA: Tupý. ŽK: 3:4 (Petr Jaroš, Jak. Jaroš, Schmirler – Dušák, Švec, Čada, Marek Dvořák). Diváků: 150.

TJ Jiskra Nová Bystřice – TJ Sokol Horní Žďár 1:1 (1:1)
Branky:
25. Jan Schramhauser – 21. Petr Němec. Rozhodčí: Prinz – Svoboda, Zd. Havlík. DFA: Vrchota. ŽK: 3:2 (Janoušek, Celý, Brabec – Fára, Voldán). Diváků: 96.

SK Mladé – TJ Lokomotiva České Velenice 2:6 (1:2)
Branky:
32. a 68. Linhart – 31. a 80. Samec, 39. a 66. Jabůrek, 47. Fiala, 72. (pen.) Banašík. Rozhodčí: Frček – Ondra, Hora. ŽK: 1:0 (Materna). Diváků: 50.