Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Marcel Tomášek: Musíme začít dávat góly, to je celé

 
sobota, 11. prosince 2021, 18:14

Fotbalový klub Malše Roudné si tento rok připomíná šedesáté výročí svého vzniku. Nejlepším dárkem, jaký si může nadělit, by byl návrat do krajského přeboru, o který usiluje již třetí sezonu. V předchozích dvou byl největším protivníkem covid. Otazník se vznáší i nad právě rozehraným ročníkem, byť podzim se podařil zdárně dohrát a soutěž je ve své polovině. Nejen zákeřný virus však může stát malšanům v cestě. Současné postavení na čtvrté příčce totiž postupovým ambicím moc neodpovídá. Na nejlepší tým podzimu, kterým jsou Trhové Sviny, ztrácí osm bodů. Kouč Marcel Tomášek přesto víru neztrácí a je přesvědčený, že bodové manko se dá dohnat. Podle jeho slov to chce „jen začít dávat góly“.

Jak jste spokojen s vaším postavením v tabulce po podzimu?
Stoprocentně spokojeni být nemůžeme, protože jsme chtěli být někde jinde. Bohužel jsme nedokázali realizovat na hřišti to, co jsme si řekli, a výsledkem pak bylo několik utrpěných porážek. Tomu odpovídá naše postavení v tabulce.

Na první Trhové Sviny máte poměrně výraznou ztrátu osmi bodů. Je pro vás reálné ji na jaře dohnat?
Reálné to určitě je, vždyť jsme teprve v polovině sezony. Otázkou ale opět je, jestli se bude na jaře hrát.

Se čtvrtým místem příliš spokojený nejste. Našel byste přesto na první části sezony nějaká pozitiva?
Za pozitivum považuji, že jsme se dokázali dostávat do šancí. Těch jsme si v zápasech vytvořili požehnaně. Naopak naší slabinou bylo jejich proměňování.

Naznačil jste, že s koncovkou jste byli na štíru. Našel byste ještě jiný důvod, proč nejste v tabulce výš?
Řekl bych, že právě tohle byl hlavní problém. Těch šancí jsme měli opravdu hodně, avšak využít jsme nedokázali ani třetinu z nich. Koncovka byla problém. Kdybychom byli schopni využít aspoň část našich gólových příležitostí, byli bychom někde jinde.

Co bude třeba na jaře zlepšit, abyste ještě zaútočili na vedoucí pozice?
Na to je jednoduchá odpověď, musíme začít střílet branky. Naše efektivita při zakončení akcí je žalostná, a pokud se v tomto nezlepšíme, nemůžeme pomýšlet na vítězství a posun v tabulce nahoru.

Mužstvo má dost nízký věkový průměr. Mladým fotbalistům možná chybí při zakončení víc zkušeností a třeba i trochu štěstí?
To není o štěstí. Góly se prostě musí umět dávat. Na zakončení je potřeba se soustředit a zaměřit se na to.

Mají roudenští mladíci potenciál se tuto dovednost naučit?
Potenciál určitě mají. My jsme nepropadali herně, jednoznačně nám ale chybí góly. Pro mladé kluky je frustrující, když je víc takových zápasů, že soupeře tlačíte, máte spoustu šancí, ale nadáte je a pak prohrajete jedna nula.

Co říkáte na soutěž jako takovou?
Nic. Žádnou změnu oproti minulým sezonám nevidím. Je to pořád stejné, soupeři mě ničím nepřekvapili.

Přemýšlíte přes zimu o nějakých změnách v kádru? Nehodlá vedení přivést třeba nějakého zkušenějšího fotbalistu, který umí dávat góly?
Pokud nikdo neodejde do Rakouska, tak bychom na jaře měli nastoupit ve stejném složení jako na podzim. Zatím žádné takové zprávy nemám, že by měl někdo namířeno pryč. Rádi bychom ale přivedli někoho zkušenějšího, protože máme velice nízký věkový průměr a hráč nad šestadvacet let v našem kádru citelně schází.

Co děláte v současnosti?
Jednou týdně se scházíme na tréninku. Do toho hrají někteří sálovku, jiní zase dohánějí školu. V tomto režimu bychom chtěli pokračovat do poloviny prosince, pak budou mít kluci volno.

Kdy vyběhnete do zimní přípravy?
Sejdeme se 18. ledna a příprava se nebude lišit od těch předchozích. Znovu budeme trénovat v domácích podmínkách a hrát přípravné zápasy.

S kým se utkáte?
Do prvního mistrovského utkání máme naplánováno odehrát pět utkání. Nemám to před sebou, ale co si pamatuji, tak máme hrát s Třeboní, pak jedeme do Rakouska, a ještě se máme utkat s Lišovem a Českým Krumlovem.

 
 
Napsal(a) Michal Havelka | Foto Miloslav Kusbach
 


 

Reklamní sdělení

Reklama