I. A třída: Kolaps béčka Prachatic, doma slehlo 0:9! Lokomotiva ČB v derby vyrovnávala v 93. minutě

neděle, 22. srpna 2021, 09:50

Jihočeský kraj – Druhý díl oblastní A třídy přinesl několik událostí. Semice si s chutí zastřílely na hřišti v Lažištích a odevzdané prachatické rezervě nastřílely devět gólů. Soutěži nestačí Velešín, problémy mají ve Vimperku. V obou skupinách neztratilo body po dvou týmech (Kaplice dohrává dnes). Další potupný debakl utržila Slavia ČB. „Lokotka“ dotahovala v městském derby ve Čtyřech Dvorech ve třetí minutě nastavení. Ambiciózní Hluboká v týdnu získala exligistu Jiřího Fundu (26), který poslední rok a půl působil v Rakousku, ale z derby v Nemanicích vytěžila jen remízu.

1. A třída skupina A

Nová Ves u ČB vyhrála Nová Ves u ČB bez větších problémů na hřišti v Netolicích. Rudné se hodně natrápilo s nováčkem soutěže Čkyní, o nejtěsnější výhře rozhodl Filip Navrátil již ve 40. minutě. Strunkovice nad Blanicí vyprovodily šesti kousky Velešín, který se zatím v soutěži hodně trápí. Po dvou úvodních zápasech má otřesné skóre 0:13. Střelecky se dvakrát prosadili Václav Páník a Roman Žurek jednu z penalty). Prachatice B dostaly nakládačku s lídrem soutěže Semicemi. Dobře hrající hosté se v Lažišti prezentovali devíti gólovými trefami. Marek Valach dal tři góly. Spartak Trhové Sviny dal Vimperku búra. Střelecky se prezentoval Jiří Šemro se třemi trefami. Planá u ČB jen remizovala s Vodňany, když v první půli o branku vedla, Petr Šteyer zaznamenal dvě trefy. Spartak Kaplice vedl ještě dvě minuty před koncem hrací doby o dvě branky s milovickým nováčkem, Ten se však v posledních třech minutách dvakrát gólově prosadil a závěr zápasu byl hodně dramatický. Za domácí dvakrát skóroval Petr Gutheis, posila z Větřního. Za hosty pak dvakrát expříbramák Matěj Štochl.

1. B třída skupina A

Ve skupině B ve vyrovnaném zápase porazil Kovářov nebezpečný Lišov, ale v tabulce je druhý za Bernarticemi, které si doma vyšláply na Slavii České Budějovice a vyprovodily ji pěti góly do jejich domovů. Dvakrát se trefili Josef Peterka a David Kukrál. Nejrychlejšího gólu v historii bernartického fotbalu na krajské úrovni zaznamenal David Novák, který se trefil hned ve 30. vteřině hry. Bernartice neobdržely v soutěži ještě ani jeden gól a vedou svou skupinu před Kovářovem díky lepšímu gólovému rozdílu. Z minulého týdne vedoucí Čtyři Dvory ztratily na domácím trávníku dva body s Lokomotivou České Budějovice. Vyrovnávací gól zaznamenal ve třetí minutě nastaveného času Patrik Vaněk. Ševětín remizoval s Chýnovem, hosté vedli v první půli zásluhou Martina Zítka, domácí pak v průběhu druhého poločasu srovnali stav Petrem Novotným. Do konce utkání se již stav utkání nepohnul. Nemanice vybojovali bod na svém trávníku s favorizovanou Hlubokou nad Vltavou. Hosté vedli již od třetí minuty gólem Jana Čermína, za domácí pak srovnával stav vlastencem hostující kapitán Tomáš Antoš. Veselská Lokomotiva urvala v posledních minutách zápasu výhru nad Novou Včelnicí, když jediný gól zaznamenal její kapitán Martin Čížek minutu před závěrem. Dačický Centropen po dvougólovém poločasovém vedení ztratil zápas s Meteorem Tábor, po hodině hry byl stav vyrovnaný. Pak hosté odskočili do dvougólového náskoku a ten již pouze v poslední minutě korigoval Matěj Votava. Dva góly za hosty zaznamenal Vojtěch Sedláček.

VÝSLEDKY 2. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

1.FC Netolice – TJ Nová Ves 0:3 (0:1)
Branky:
31. Macej, 58. Holý, 66. Fatura.
Rozhodčí: Boček – Šťastný, Barva. ŽK: 1:1 (Konvička – Holý). Diváků: 50.

TJ Malše Roudné – SK Čkyně 1:0 (1:0)
Branky:
40. Navrátil. Ve 13. min. nedal domácí Kadlec penaltu.
Rozhodčí: Herzog – Kříž st., Hanes. ŽK: 3:1 (Grigera, Vlk, V. Kadlec – M. Miklas). Diváků: 120.

TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí – FC Velešín 6:0 (2:0)
Branky:
17. a 75. Páník, 44. a 70. (pen.) R. Žurek, 51. Brom, 60. (pen.) Kuneš.
Rozhodčí: Kocina – Dimitrov, Švec. DFA: Třeštík. ŽK: 2:3 (Dvořák, A. Kadlec – Zimek, Čulík, Přibyl). Diváků: 70.

FK Tatran Prachatice B – FC AL-KO Semice 0:9 (0:3)
Branky:
44., 64. a 65. Valach, 8. Zborník, 36. P. Keclík, 46. Čedík, 57. Šourek, 76. Gramblička (vlast.), 90. J. Keclík.
Rozhodčí: Průchová – Leiš, Vejčík. Hráno bez karet. Diváků: 42. Hráno v Lažišti.

TJ Spartak Trhové Sviny – TJ Šumavan Vimperk 5:0 (2:0)
Branky:
41., 87. a 90. Šemro, 45. Kolář (11), D. Brůha.
Rozhodčí: Cigáň – Valeš, Krejník. ŽK: 1:2 (Jindra – Koloušek, L. Vintr). Diváků: 150.

SK Planá – FK Vodňany 2:2 (1:0)
Branky:
9. a 82. Šteyer – 51. Píša, 76. Vrážek (vlast.).
Rozhodčí: Vican ml. – Šimek, Saidl. DFA: J. Šafránek. ŽK: 3:4 (Vrážek, Šteyer, Lašák – O. Benedikt, Moravec, Bečvář, Píša). Diváků: 100.

FK Spartak Kaplice – SK Mirovice  5:4 (1:1)
Branky:
16. (pen.) a 80. Gutheis, 53. Aibl, 56. Divoký, 83. Pál – 43. a 89. (pen.) Matěj Štochl, 79. Mařík, 90+2. Jelínek.
Rozhodčí: Tauber – Nedvěd, Vítek. DFA: Chlaň. ŽK: 2:2 (Gutheis, Janoušek – Radek Převrátil, Peterka). Diváků: 160.

SKUPINA B

TJ ZD Kovářov – SK Lišov 2:0 (1:0)
Branky:
8. Mich. Brůžek, 71. Paták.
Rozhodčí: R. Mráz – Landík, Čarek. ŽK: 3:3 (Sedlák, Svojše, Pavličko – Koláček 2, Burda). ČK: 0:1 (71. Koláček). Diváků: 90.

SK Čtyři Dvory – TJ Lokomotiva České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky:
10. T. Dubský – 90+3. Vaněk.
Rozhodčí: Šťastný – Boček, Barva. DFA: Hanzal. ŽK: 2:4 (Houška, Hučík – Nechuta, Wenzl, Janů, Vaněk). Diváků: 70.

SK Ševětín – FC Chýnov 1:1 (0:1)
Branky:
65. Petr Novotný – 26. Zítek.
Rozhodčí: Šimek – Vican ml., Saidl. ŽK: 2:2 (Chovanec, Kyrian – Král, Jan Hladík). Diváků: 65.

SK Nemanice – TJ Hluboká nad Vltavou 1:1 (0:1)
Branky:
50. T. Antoš (vlast.) – 3. Čermín.
Rozhodčí: Valeš – Cigáň, Krejník. ŽK: 2:3 (St. Dubský, Severa – Funda, Matěj Otepka, Hájek). Diváků: 120.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – TJ Nová Včelnice 1:0 (0:0)
Branky:
89. Čížek.
Rozhodčí: Ct. Novotný – Kříž ml., Valeš. ŽK: 1:1 (Jan Kadlec – D. Jaroš). Diváků: 60.

TJ Centropen Dačice – FK Meteor Tábor 3:4 (2:0)
Branky:
6. Peňáz, 34. Jan Beneš, 90. Matěj Votava – 54. a 86. V. Sedláček, 58. Kollárik (11), 70. Mart. Kolář.
Rozhodčí: Mir. Pečenka – Kovařík, Syrovátka. ŽK: 1:2 (Chyška – Pecka, Mart. Kolář). Diváků: 87.

TJ Sokol Bernartice – SK Slavia České Budějovice 5:0 (3:0)
Branky:
7. a 90. Peterka, 44. a 48. Kukrál, 1. D. Novák.
Rozhodčí: Písek – Tomaň, Ryklík. ŽK: 3:3 (Kukrál, Smrčina, Dav. Novák – Kindermann, Mrzena, Hajný). Diváků: 100.