I. A třída: Vimperk vyhrál i ve Vodňanech, pronásledovatelé ztráceli. Červená karta pro trenéra N. Včelnice

neděle, 4. října 2020, 10:48

Jihočeský kraj – Náskok vimperského Šumavanu na špici skupiny A se rozrostl na pět bodů. Lídr Uhlíkovým gólem udolal venku Vodňany 1:0. Další adepti postupu do kraje ztráceli. T. Sviny poznaly první hořkost porážky v derby v Nové Vsi, Roudné přišlo o dva body po domácí remíze s Planou. Ve skupině B zvítězily Čtyři Dvory potřetí v řadě a jsou již čtvrté, budějovická Lokomotiva zachraňovala bod dvěma góly v závěru a v derby Slavie ČB s Nemanicemi pomohl sešívaným vlastenec. První bod získal Ševětín.

Hodně překvapivých výsledků přinesla víkendová I. A třída především ve skupině A. Nová Ves se vytáhla na neporažené T. Sviny a góly Holého z penalty a Jiránka jim přichystala první porážku v sezoně, kterou stačil jen korigovat Tomek. Roudné doma jen remizovalo v derby s Planou, která si vypracovala více šancí a zaslouženě si odvezla bod. Malše vedla po trestném kopu Navrátila z konce první půle, Planá srovnala v 75. minutě po rohu obráncem O. Hotovým a na výroční schůzi odjížděla v dobré náladě.

Ztrát pronásledovatelů dokonale využil Vimperk šťastným vítězstvím ve Vodňanech, o němž rozhodl deset minut před koncem hlavou Uhlík po centru Vondráška. Po letech bojů o udržení prožívají na Šumavě pod trenérem Jiřím Formánkem (bývalý výborný brankář) snový podzim a postavení na špici soutěže si užívají.

Velkého triumfu nad dlouholetým rivalem se dočkaly Netolice. Nováček zdolal ambiciózní Prachatice 3:2 a v tabulce jej o bod předstihl. Z plánů Tatranu na postup se pomalu stávají starosti se záchranou. Získal pouhých šest bodů. Poslední Sousedovice se držely na hřišti favorizovaných Semic více než hodinu, ale v posledních 20 minutách obdržely pět gólů a utržily debakl 2:8. Kaplice vyhrála nedělní derby u sousedů ve Velešíně 2:0 po gólech Pála a Daniela. Nováček Strunkovice už se patřičně aklimatizoval ve vyšší soutěži a pocítila to i Olešnice, kterou Blaník deklasoval 8:1. Hattrick vystřihl R. Žurek.

Vždycky budete kurvy, křičel trenér

Náskok jednoho bodu má na špici skupiny B Hluboká, prahnoucí po návratu do krajského přeboru. V podzámčí nezaváhala s Dačicemi. Už do poločasu se třikrát prosadil Kryštof Kadlec, Centropen sice stáhl stav na 3:2, ale pak opět úřadovali Hlubočtí. Výborný zápas z obou stran se hrál v Chýnově. Domácí porazili Kovářov a vystřídali jej na druhé příčce (více přineseme v samostatné reportáži).

První bod získal na sedmý pokus poslední Ševětín. S Novou Včelnicí doma remizoval 1:1. Výkonem rozhodčích se nechal unést ostřílený trenér Vladimír Bervid (64). „25 let trénuju fotbal, ale vy rozhodčí jste kurvy, byli jste a vždycky budete kurvy,“ křičel na rozhodčí v 57. minutě a po zásluze viděl červenou kartu, jak se píše v zápisu o utkání.

Bernartice vedly v Lišově dvakrát o dva góly, ale Burda zachránil domácím v 90. minutě bod. Tři kluby z jihočeské metropole měly výhodu domácího trávníku. Výrazně ožily Čtyři Dvory, které dvěma proměněnými penaltami porazily Veselí. Slavia si v derby poradila s Nemanicemi, které v poslední půlhodině odpadly. U tří gólů červenobílých byl Vršitý. Jen s bodem se musela spokojit Lokomotiva proti předposlednímu Meteoru Tábor. Vrbenští až v 75. minutě snížili 17letým Tomáškem a pět minut nato vyrovnali z tlaku Květounem.

VÝSLEDKY 7. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Nová Ves – TJ Spartak Trhové Sviny 2:1 (1:0)
Branky:
41. (pen.) Holý, 65. Jiránek – 68. Tomek. Rozhodčí: Tůma – Tauber, Barva. DFA: Albrecht. ŽK: 3:2 (Holý, Beneš, Jiránek – Jak. Zatloukal, Šemro). Diváků: 45.

FC AL-KO Semice – FC Znakon Sousedovice 8:2 (2:1)
Branky:
56. a 70. P. Keclík, 21. a 87. Šourek, 40. L. Holub, 75. J. Keclík, 85. Zoch, 88. Valach – 24. a 52. T. Glazunov. Rozhodčí: Leiš – Jarolím, Mir. Pečenka. ŽK: 2:2 (Zborník, Šourek – Brynda, T. Glazunov). Diváků: 90.

1.FC Netolice – FK Tatran Prachatice 3:2 (0:0)
Branky:
46. a 52. Skála, 73. Andres – 48. Škopek, 58. Janošťák. Rozhodčí: Boček – Talíř, Devera. ŽK: 4:4 (Konvička, Luk. Varyš, Plojhar, Urban – Janošťák 2, Luňáček, Lukeš). ČK: 0:1 (75. Janošťák). Diváků: 47.

TJ Malše Roudné – SK Planá 1:1 (1:0)
Branky:
45. Navrátil – 75. O. Hotový. Rozhodčí: Brych – R. Mráz , Kovařík. DFA: Němeček. ŽK: 2:8 (Navrátil, Vik. Kadlec – J. Pintér, O. Hotový, T. Pintér, Martínek, Samek, Kořínek, Carda, Szabó). Diváků: 25.

FK Vodňany – TJ Šumavan Vimperk 0:1 (0:0)
Branka:
79. M. Uhlík. Rozhodčí: Mir. Pečenka – Jarolím, Leiš. DFA: Němeček. ŽK: 2:4 (Komrska, Matěj Otepka – Pospíchal, Koloušek, Jiří Formánek - trenér, O. Málek). Diváků: 45.

FC Velešín – FK Spartak Kaplice  0:2 (0:1)
Branky: 12. Pál, 78. Rob. Daniel. Rozhodčí: Valeš – Cigáň, Boček. ŽK: 1:3 (Pomije – Aibl, Faltus, Vaniš). Diváků: 50.

TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí – TJ Sokol Olešnice  8:1 (5:1)
Branky: 4., 14. (pen.), a 89. Žurek, 16. a 27. Šimčík, 49. a 69. Balica, 37. Páník – 11. Lechner. Rozhodčí: Pravda – Hladík, Landík. ŽK: 0:1 (Šafránek). Diváků: 45.

SKUPINA B

SK Čtyři Dvory – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 3:1 (2:1)
Branky:
28. (pen.) Houška, 38. Rachač, 57. (pen.) Nečekal – 19. Bursík. Rozhodčí: Náprava – K. Kříž st., Saidl. DFA: Bicek. ŽK: 2:4 (Matušek, Tom. Pecha – Hejl, Nuhlíček, Doležal, Mach). Diváků: 50.

TJ Lokomotiva České Budějovice – FK Meteor Tábor 2:2 (0:1)
Branky:
75. Tomášek, 80. Květoun – 13. Fiala, 48. Kolář. Rozhodčí: Nedvěd – Herzog, Zabilka. ŽK: 0:2 (Fiala, Svatek). Diváků: 40.

SK Ševětín – TJ Nová Včelnice 1:1 (1:0)
Branky:
43. Petr Novotný – 67. Didek. Rozhodčí: Tauber – R. Mráz, Brych. ŽK: 0:1 (Jaroš). ČK: 0:1 (57. Bervid – trenér). Diváků: 47.

SK Slavia České Budějovice – SK Nemanice 5:2 (2:1)
Branky:
22. a 44. Vršitý, 66. Motl (vlastní), 69. Petr Kindermann, 81. Rajzl – 31. M. Novotný, 50. Záveský. Rozhodčí: Dimitrov – Písek, Kocina. ŽK: 3:3 (Strobl, Bohůnek, Dvořáček – Babka, Motl, Mir. Novotný). Diváků: 50.

SK Lišov – TJ Sokol Bernartice  3:3 (0:2)
Branky: 50. a 76. Petr Kandl, 90. Burda – 22. a 43. Staněk, 60. Smrčina. Rozhodčí: K. Kříž ml. – Kollmann, Svoboda. ŽK: 6:3 (Dav. Mlýnek, Pechoč, Bouchal, Jan Kándl, Petr Kandl, Maršán – Staněk, Voj. Charypar, Smrčina). ČK: 1:0 (81. Bambule). Diváků: 35.

FC Chýnov – TJ ZD Kovářov  3:1 (2:0)
Branky: 45. a 62. Vá. Hruška, 23. Prášek – 80. Mir. Suchan. Rozhodčí: Jarolím – Talíř, Zabilka. ŽK: 3:6 (Doubrava, Mareš, Prášek – Kukučka, Kvasnička, Mart. Faukner, Sedlák, Mir. Suchan, Jiří Novák - ved. mužstva). Diváků: 45.

TJ Hluboká nad Vltavou – TJ Centropen Dačice  5:2 (3:0)
Branky: 6., 25. a 29. Kryšt. Kadlec, 72. Antoš, 88. Jan Novák – 54. Dedič, 62. Jan Beneš. Rozhodčí: Radek Šťastný – Dimitrov, Černý. DFA: Brož. ŽK: 2:2 (Kössl, Pav. Hájek – Chyška, Máša). Diváků: 50.

Napsal(a) Jan Šerhant, Michal Průcha | Foto Petr Tibitanzl, Jan Klein, Michaela Vrábková, Jan Škrle