I. třídy: Veselí dostalo výprask od Nemanic, Mirovice padly v derby se Smetanovou Lhotou

neděle, 16. dubna 2017, 10:53

Nečekaný propadák zažilo v A třídě druhé Veselí s nemanickým nováčkem (1:6), což nahrálo do not vyhrávající novovčelnické jedenáctce. V sousedském derby druhých Mirovic s poslední „Smetankou“ skórovali do přestávky jen hosté. Venku vyhráli poprvé a oživili záchranářské plány. Za béčko Vacova vstřelil čestný úspěch herec a zpěvák Vojtěch Dyk. Předčasnou nadílku připravily Bělčice Putimi, které nastřílely sedm gólů.

Desetibodový odstup si drží vedoucí Dražice ve skupině A I. A třídy. Vodňany měly být snadným soustem. „Obavy ze hry soupeře se nepotvrdily, gólový příděl byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti,“ řekl k výhře 3:0 vedoucí mužstva Dražic Lubomír Kolář. Bernartice si upevnily druhé místo (Sokol S. Ústí jen remizoval s Meteorem Tábor), ale na vítězství s Vimperkem se hodně nadřely. Rozhodl o něm až v 86. minutě Jakub Novák, který zakončoval po rohovém kopu. „Ve slušně hraném utkání jsme se dlouho nemohli prosadit, dočkali jsme se až v závěru,“ poznamenal vedoucí bernartického týmu Jan Šerhant. Nejlepším mužstvem jara je zatím Vacov (10 bodů). S Blatnou promrhal dvougólový náskok, ale třetí výhru v odvetách mu zařídil Radovan Mach z penalty.

Poslední Hradiště je remízovým jarním králem. Smírně hrálo již počtvrté za sebou. Bod si odvezlo z oslabeného Týna, který naopak bodoval a skóroval letos poprvé. Premiérový gól zaznamenal po 206minutovém čekání Jan Liška. Bez bodů zůstává už jen N. Ves, které citelně schází pět hráčů z podzimní sestavy. Chýnov po tragické první půli nedokázal dohnat ztrátu 0:3 a doma přenechal body béčku Milevska.

Ve skupině B se po dlouhých devíti zápasech dočkala třetí letošní výhry rezerva Roudného, která na vlastním hřišti u Malše poprvé zvítězila. Odneslo to poslední béčko Hradce debaklem 8:2. Těžkou porážku před vlastními diváky musela spolknout veselská „Lokotka“ od Nemanic. Ujala se vedení, ale po půl hodině začali úřadovat hosté, kteří do přestávky nastříleli čtyři góly. Poslední zápasy se zvedá budějovická Lokomotiva. Proti Větřní si připsal další trefy Khalil Mohamed Ayeb. 24letý Tunisan dělá kouči Hanelovi radost.

Derby na čtyřdvorské sídlišti s Hrdějovicemi se obešlo bez gólů a dlouho se nemohli prosadit ani slávisti u Malého jezu. Až v 84. minutě nařídil rozhodčí penaltu za ruku jednoho z dobrovodských hráčů a Slípka ji proměnil ve tři body. První N. Včelnice se drží kursu směr krajský přebor. S třetím Velešínem se počtvrté v řadě prostřílela na hranici čtyř gólů. Bez bodů (skóre 3:19) je jen N. Bystřice, která podlehla Plané.

Mirovice a Strakonice přišly o domácí neporazitelnost

V B třídě, skupině A, zaváhaly ze špice tabulky jen Bavorovice. S Kaplicí, s níž se ještě nedávno potkávaly v krajském přeboru, se rozešly bezbrankovou remízou. T. Sviny nezaváhaly v derby v Ledenicích, N. Ves si poradila s Dřítní, která více než hodinu poctivě a účelně bránila. „Jsem rád, že jsme nakonec vstřelili dva góly a body zůstaly doma,“ uvedl novoveský trenér Miroslav Pekárek. Frymburk neudržel náskok 2:0 s K. Újezdem. Domácí Sokol srovnával Soukupem deset minut před koncem. V utkání dvou mužstev z chvostu tabulky vyhrál V. Brod v Chlumu.

Ve skupině B neklopýtl ani jeden ze čtyř týmů z čela tabulky. Oslabený Sedlec našel těžkého protivníka ve Stachách. Jejich kapitán Martin Šíp vyrovnal střelou z dálky, v největší šanci nastřelil tyč. Lídr vedení udržel a stejně tak i náskok sedmi bodů na špici před druhou Čkyní a třetím Lažištěm. Volyně zopakovala výsledek 1:0 v derby na sousedovické půdě. Slavoji vystřelil tři body Filip Gašpar. Poslední Záblatí ještě není odepsané. S podobně namočenou Zliví zvrátilo po přestávce skóre a v boji o udržení si výrazně polepšilo. Béčko Vacova nastoupilo u kozlíků ve Vlachově Březí pod velením kapitána Vojtěcha Dyka, jenž v poslední minutě korigoval na 1:3.

Bodů se překvapivě nedočkal vedoucí tandem ze skupiny C. Favorité ve velkých sousedských derby vyšli naprázdno - jejich nedobytná tvrz poprvé padla. Druhé Mirovice senzačně ztratily s poslední Smetanovou Lhotou, o nic lépe si nevedl vedoucí Junior proti mladíkům z Oseku. Domácí neporazitelnost si udržely pouze Chyšky, které se Semicemi musely otáčet stav z 0:1 na 2:1. Štěkeň byla venku pokořena podeváté v řadě, v Kestřanech to tentokrát bolelo nejvíce. Třetí nováček Putim tvrdě narazil v Bělčicích, odkud se vracel s potupnou porážkou 1:7.

Ratibořské Hory cestovaly do města nábytku s přáním zastavit jarní jízdu druhého Lišova (sk. D). „Myslím si, že konečný výsledek je pro nás až příliš krutý. Bohužel jsme se ale nevyvarovali individuálních chyb a naše finální zakončení bylo nepřesné,“ uvedl po porážce 0:4 ratibořský kouč Václav Hoffmann. Vedoucí Lom měl před sebou derby jako řemen, neboť přivítal čtyři kilometry vzdálené Malšice. Asistovalo u toho 180 diváků a viděli zaslouženou výhru ambiciózního nováčka. Lomnice je v odvetách ve formě, počtvrté naplno zabodovala ve Slavonicích. Nečekala se vysoká porážka Ml. Vožice s Třeběticemi, na níž se hattrickem podílel Vojtěch Habr.

VÝSLEDKY 17. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FK Meteor Tábor - Sokol Sezimovo Ústí 1:1 (0:1), 66.vlastní (Pěknice) - 7. Šmíd. Diváků: 200.

FK Tatran Prachatice - FK Nová Ves-Brloh 1:0 (0:0), 69. Ryšánek.

TJ Dražice - FK Vodňany 3:0 (1:0), 11. Kromka, 54. J. Štecher (pen.), 67. D. Štecher.

FK Olympie Týn n/Vlt. - TJ Hradiště 1:1 (1:1), 36. Liška - 45. Rybár.

Sokol Bernartice - Šumavan Vimperk 1:0 (0:0), 86. Novák.

FC Chýnov - FC ZVVZ Milevsko B 2:3 (0:3), 70. Prášek, 82. Mládek (pen.) - 7. Skalický, 13. Paták, 25. Milaberský.

SK Vacov - TJ Blatná  3:2 (2:0), 12. G. Bujok, 28. Zitta, 82. Mach (pen.) - 59. Šejvar, 69. Hrubý.

I. A třída, skupina B

Lokomotiva Č. Budějovice - SK Větřní 4:0 (2:0), 14. Ježek (pen.), 43. Jánošík, 69. a 82. Ayeb.

SK Čtyři Dvory - Slavoj Hrdějovice 0:0

Lokomotiva Veselí n/Luž. - SK Nemanice 1:6 (1:4), 18. Klestil - 27., 39. a 66. Bašta, 29. Lukáš, 43. Novotný, 46. Kochlöfl.

TJ Nová Včelnice - FC Velešín 4:2 (2:1), 5. Tuček, 16. a 56. Průša, 58. Nebeský - 34. a 78. Zimek.

SK Slavia Č. Budějovice - SK Dobrá Voda 1:0 (0:0), 84. Slípka (pen.). Diváků: 150.

Malše Roudné B - FK J. Hradec 1910 B  8:2 (2:0), 13. Bartoš, 44. Trejbal, 51. Budín, 53. M. Lerch, 60. Řehák, 77. Kořínek, 88. Kubeš, 89. Svobodný - 55. Princ, 81. Beneš.

Jiskra Nová Bystřice - SK Planá 1:2 (0:2), 60. Havel - 17. T. Pintér, 20. Kitzler.

I. B třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - FK Spartak Kaplice 0:0

Slavoj Ledenice - Spartak Trhové Sviny 1:2 (0:1), 82. Bez (pen.) – 29. Chromčák, 55. Kurali. ve 26.min. nedal hostující brankář Vrábek penaltu.

Jiskra Chlum u Třeboně - FK Dynamo Vyšší Brod  2:5 (0:1), 83. Eliáš (pen.), 89. Hájek - 22. Krauskopf, 58. Gondek, 66. a 73. Dibďák Tomáš, 85. Klíma.

TJ Nová Ves - TJ Dříteň 2:0 (0:0), 65. Procházka, 67. Pech.

Sokol Olešnice - Vltavan Loučovice 2:2 (2:1), 30. Lenk (pen.), 44. Hanzal - 20. Matulík, 68. Zbořil.

Sokol Kamenný Újezd - FC Šumava Frymburk 2:2 (0:1), 67. Pavlis, 80. Soukup - 31. a 64. Rillich.

Sokol Suchdol nad Luž. - Sokol Chvalšiny 0:1 (0:1), 4. Podskalský.

I. B třída, skupina B

SK Lhenice - FK Lažiště 0:2 (0:1), 27. Pěsta, 47. Linhart.

SK Čkyně - FK Chelčice 3:2 (3:1), 6. Chalupa, 37. Kuneš, 45. Toman - 40. Šácha, 63. Schwamberger.

FC Westra Sousedovice - SK Slavoj Volyně 0:1 (0:1), 28. F. Gašpar.

FC Vlachovo Březí - SK Vacov B 3:1 (2:0), 7. Martínek, 42. Hojdekr, 70. Bušek - 90. Dyk.

SK Sedlec - Sokol Stachy 2:1 (1:0), 23. Zíka, 63. Staněk - 57. M. Šíp.

1.FC Netolice - Blaník Strunkovice 3:1 (1:1), 24. D. Reindl, 69. Vlášek, 71. Lukáš – 29. Pelech. ČK: 0:1 (89. Šimčík).

Sokol Záblatí - SK Zliv 4:2 (1:2), 35. Vorlíček, 54. Had, 70. Lukeš, 85. Lachkovič – 18. a 32. Slavík.

I. B třída, skupina C

SK Mirovice - AFK Smetanova Lhota 0:3 (0:3), 24. Průža, 29. Hrach, 31. Bartoň. Diváků: 150.

TJ Božetice - Sokol Sedlice 1:1 (1:0), 10. Januš - 73. Dumský.

Sokol Bělčice - Sokol Putim  7:1 (4:0), 16. Nusl, 21. Smetanka, 24. a 37. Luboš Krameš, 54. a 59. Ráž, 86. Ježek - 89. Bican.

Sokol Sepekov - 1.FC Boston Kluky 3:2 (2:0), 20. Staněk, 33. Bolek, 61. M. Koutník - 60. V. Košatka, 89. Štěpán (pen.).

TJ ZD Kestřany - Otavan Štěkeň 3:0 (1:0), 25. a 53. Pospíšil, 59. Veselý.

FC Chyšky - FC Alko Semice 2:1 (1:1), 20. Janda, 60. Prášek - 8. Keclík.

FK Junior Strakonice - TJ Osek B 1:2 (0:2), 49. Maršala - 16. a 35. Jan Hoch. Diváků: 200.

I. B třída, skupina D

Sokol Slavonice - Tatran Lomnice n/Luž. 0:1 (0:0), 67. Mikuláštík (pen.).

1.FC Jistebnice - TJ Březnice 1:1 (0:1), 71. J. Muž - 5. Dvořák.

TJ Dolní Bukovsko - Sokol Kardašova Řečice 0:0

Jiskra Třeboň B - FK Řepeč-Opařany 1:0 (0:0), 64. Michal.

TJ Sokol Lom - TJ Malšice 4:1 (2:0), 10. Mařík, 35. Turek, 65. J. Císař, 80. Trantýr - 52. Šimák. Diváků: 180.

Sokol Mladá Vožice - FK Sokol Třebětice 1:5 (0:3), 90. Dušek - 25., 31. (pen.) a 65. Vojtěch Habr, 14. Kelbler, 61. Dolák.

SK Lišov - SK Ratibořské Hory 4:0 (1:0), 5. L. Mlýnek, 49. O. Mach, 61. Kandl, 69. D. Mlýnek.

1.FC Jistebnice - TJ Dolní Bukovsko 0:1 (0:0), 79. Klika. Dohrávka 14. kola.