O prvenství si to rozdá tandem Planá – Kamenný Újezd. Dvořák udržel gólovou normu

pátek, 12. června 2020, 23:21

Jihočeský kraj – Fotbalisté SK Planá se po pátém vystoupení turnaje sedmi družstev udrželi na vedoucí pozici. Jen o bod zpět se drží K. Újezd, další neporažený celek, který nadále drží mimořádnou střeleckou produktivitu.

Budějovičtí slávisté po dobrém vstupu do turnaje prohráli potřetí v řadě. S K. Újezdem nesmazali poločasovou ztrátu. Domácí kanonýr Petr Dvořák skóroval i ve čtvrtém střetnutí po sobě a také jeho zásluhou sokolové nakročili nastřílenými góly v turnajových zápasech do třetí desítky!

Nulu v kolonce výher vymazala po dvou nerozhodných výsledcích Kaplice. Zliv se držela celý poločas, kdy se šlo do kabin za stavu 2:2. Druhé dějství jasně patřilo spartakovcům, kteří dokázali vyjádřit převahu sedmi góly, hattrickem se nejvíce činil Smolen, a vystříleli si rekordní vítězství v turnaji.

V dobré formě se na turnaji prezentuje SK Planá. V posledním domácím střetnutí přestřílela Velešín, který potřetí nebodoval. Hrdinou utkání se stal Petr Šteyer. V minulém kole prvně pauzíroval střelecky, tentokrát si vše vynahradil čtyřmi zásahy. Plánští zakončí turnajové vystoupení už příští pátek v Neplachově, neboť v závěrečném 7. kole mají volno.

Výsledky Ligy KÚ (5. kolo):

Sokol Kamenný Újezd – SK Slavia ČB 4:2 (3:1)
Góly: Černý 2, Dvořák, Sládek (pen.) - Bravenec, Wejskrab.

FK Spartak Kaplice – SK Zliv 9:2 (2:2)
Góly: Smolen 3, Pál 2, Štěpánek 2, Vaniš, Kebl - Čáp 2.

SK Planá – FC Velešín 6:3 (4:1)
Góly: Šteyer 4, Samek, Tibitanzl - Hrmo 2, Hynšt.

7. Zliv                   4 1 0 3   10:21 3

Nejlepší střelci: 9 – Dvořák (K. Újezd), 7 - Šteyer (Planá), 4 – Smolen (Kaplice), Černý (K. Újezd), 3 – Štěpánek (Kaplice), Hindy (Neplachov), Čáp, Kučera, Slavík (vš. Zliv), Wejskrab (Slavia)

Příští program (pátek 19. 6., vše od 18:00): Neplachov – Planá, Kaplice – K. Újezd, Velešín – Zliv