I. A třída: Roudné smázlo Velešín 7:0, Chýnov předčasně zrušil zápas v Týně

neděle, 25. srpna 2019, 18:44

Exkrajské Roudné vstoupilo do A třídy jak se na favorita postupu sluší a patří. Po Lhenicích nezaváhalo ani s Velešínem. U nováčka si otevřelo Bendou s Kadlecem střelnici a vyhráli drtivě 7:0. Napodruhé zabrala Hluboké v podzámčí se Ševětínem. Chýnov pro nedostatek hráčů neodcestoval do Týna. Stoprocentní bilanci drží jen trio klubů. Nadmíru úspěšně si vede historický nováček Sousedovice.

Ve skupině si vyšlápli hosté z Kaplice na domácí Novou Ves a bezpečně vyhráli. První půle skončila jejich jednogólovým náskokem. Výsledek pečetil ve druhé části utkání dvěma góly Marek Urazil. Semické AL-KO neudrželo náskok z první půle s Planou. Po vedoucím gólu Pavla Keclíka ve 13. minutě hosté ve druhém poločasu zápas otočili během sedmi minut na počátku závěrečné dvacetiminutovky. Výsledek pak stanovil kapitán Tomáš Pintér proměněním pokutového kopu jedenáct minut před závěrečným hvizdem rozhodčího. Souboj dvou nováčků skupiny dopadl jasně pro domácí Westru Sousedovice, ta nasázela po bezbrankové půli Olešnici čtyři góly a jasně vyhrála. Největší zásluhu na výhře měli bratři Glazunovové, kteří zaznamenali všechny čtyři góly (tři dal čistým hattrickem v první polovině utkání Milan a čtvrtý přidal ve druhé půli Tomáš).

Šumavan Vimperk se rozešel smírně s trhovosvinenským Spartakem, když oba góly padly již v první pětačtyřicetiminutovce utkání. Vodňany hrály 86 minut přesilovku a ztratily dva body v domácím utkání s Prachaticemi, když vyrovnávací gól zaznamenal minutu před koncem Jakub Sova. Za hosty přidal zbývající dva góly Martin Fischer. Lhenice se po vyrovnaném boji rozešly smírně se Čtyřmi Dvory. Domácí se ujali vedení v 17. minutě Tomášem Balicou, za hosty do konce první půle srovnal Lukáš Nečekal, ten pak otočil skóre utkání v desáté minutě druhého poločasu. Za domácí srovnával Kamil Ryšánek v 66. minutě. Nováček z Velešína utrpěl v domácím prostředí sedmigólový debakl od exkrajské Roudné. Hosté o něm rozhodli především ve druhém poločase, kdy během půlhodinky nasázeli domácím pět gólů. Po třech trefách zaznamenali Viktor Kadlec a Martin Benda. Svěřenci Marcela Tomáška ukázali svou sílu a díky skóre vedou po dvou odehraných kolech tabulku před Sousedovicemi.

Sokol Bernartice – Pavel Schorník

Ve skupině B mužstvo Lokomotivy České Budějovice remizovalo s Novou Včelnicí, hosté se ujali dokonce v první půli vedení, za domácí stav vyrovnával Ondřej Hladík. Remíza byla spravedlivým vyjádřením herní činnosti obou mužstev. Českobudějovická Slavia vyhrála o gól s Dačicemi, když v průběhu utkání vedla již tříbrankovým náskokem. V posledních patnácti minutách se hostům podařilo zkorigovat výsledek góly hrajícího trenéra Jana Beneše a Pavla Dediče. Čekanický Meteor remizoval s Lokomotivou Veselí nad Lužnicí bezgólově.

Kovářovský nováček nebodoval v Lišově. Domácí vyhráli poločas dvoubrankovým rozdílem díky dvěma gólovým trefám Petr Kandla, třetí úspěch zaznamenal v 55. minutě David Mlýnek. Hosté ale nesložili zbraně a dvěma góly exželečského Michala Brůžka v průběhu dvou minut hráli o bod. Skóre utkání nakonec stanovil minutu před koncem zápasu domácí Petr Vávra. Hluboká nad Vltavou porazila Ševětín a poslala ho na poslední místo tabulky. Bernartice v domácím prostředí remizovali bezgólově s Nemanicemi. Obě mužstva si tak zopakovala plichtu z jarní části v Nemanicích, tam ovšem padlo šest gólů. Ve vyrovnaném utkání dominovala obranná činnost a brankáři. Ofenzivní fáze obou mužstev nebyla korunována gólovými trefami.

VÝSLEDKY 3. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Nová Ves– FK Spartak Kaplice 0:3 (0:1)
Branky:
74. a 88. Urazil, 44. Janura.
Rozhodčí: Cigáň – Valeš, Juráň. DFA: Vrzal ŽK: 3:1 (Neumann, Kohout, Procházka – Janura). Diváků: 100.

FC AL-KO Semice – SK Planá 1:2 (1:0)
Branky:
13. Pavel Keclík – 72. Bukharin, 79. (pen.) Tomáš Pintér.
Rozhodčí: Talíř – Jarolím, Hučík. DFA: Jos. Šafránek. ŽK: 2:3 (Dvořáček, Sádlo – Kneys, Tomáš Pintér, Lengyel). Diváků: 75.

FC Westra Sousedovice – TJ Sokol Olešnice 4:0 (3:0)
Branky:
3., 13. a 37. Milan Glazunov, 65. Tomáš Glazunov.
Rozhodčí: Dimitrov – Nedvěd, Petr Šťastný. DFA: Chlaň. ŽK: 0:1 (Jindra). Diváků: 80.

TJ Šumavan Vimperk – TJ Spartak Trhové Sviny 1:1 (1:1)
Branky:
10. Rod – 36. Macák.
Rozhodčí: R. Mráz – Tůma, Votava. ŽK: 1:4 (Pospíchal – Smoleň, Jan Novák, Chromčák, Troup). Diváků: 100.

FK Vodňany – FK Tatran Prachatice 3:3 (2:1)
Branky:
28. Moravec, 33. Brož, 62. Šťastný – 14. a 50. Fischer, 89. Sova.
Rozhodčí: Leiš – Tauber, Písek. ŽK: 2:4 (Šťastný, Hudák – Lukeš, Mráz, Škopek, Sova). ČK: 0:1 (4. Kováč). Diváků: 150.

SK Lhenice – SK Čtyři Dvory 2:2 (1:1)
Branky:
17. Balica, 66. Kamil Ryšánek – 41. a 55. Nečekal.
Rozhodčí: Valeš – Cigáň, Juráň. ŽK: 0:1 (85. Houška). Diváků: 70.

FC Velešín – Malše Roudné 0:7 (0:2)
Branky:
23., 67. a 76. Viktor Kadlec, 29., 51. a 57. Benda, 74. Vlk.
Rozhodčí: Kříž st. – Kollmann, Pícha. ŽK: 0:1 (Hála). Diváků: 150.

SKUPINA B

FK Olympie Týn nad Vltavou – FC  Chýnov 3:0 kontumačně
Chýnov kvůli absenci 10 hráčů zápas dopředu odvolal.

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Nová Včelnice 1:1 (0:1)
Branky:
67. Hladík – 42. Němeček.
Rozhodčí: Votava – Vítek, Ambrožová. DFA: Janíček. ŽK: 0:2 (Petráš, Pivko). Diváků: 150.

SK Slavia České Budějovice – TJ Centropen Dačice 4:3 (2:1)
Branky:
12. a 66. Leoš Hromádka, 26. a 61. Petr Kindermann – 19. Hric, 75. Beneš, 79. Dedič.
Rozhodčí: Jevčák – Kroutl, Landík. ŽK: 0:2 (Ondráček, Krtek). Diváků: 150.

FK Meteor Tábor – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 0:0
Rozhodčí:
Hošek – Přibyl, Daňhel. DFA: Šnajder. ŽK: 2:3 (René Ševčík, Štumfol – Rich. Mach, Mahlej, Nuhlíček). Diváků: 75.

SK Lišov – TJ ZD Kovářov 4:2 (2:0)
Branky:
30. a 38. Kandl, 55. D. Mlýnek, 89. Vávra – 68. a 70. Brůžek.
Rozhodčí: Boček – Kříž ml., Prinz. ŽK: 5:2 (Kandl, D. Mlýnek, Vávra, Maršán, Kyrián – Svojše, Smetana). Diváků: 92.

TJ Hluboká nad Vltavou – SK Ševětín 4:1 (2:0)
Branky:
17. Stráský, 32. Hájek, 75. (pen.) Rubick, 86. Kössl – 66. Jak. Suchan.
Rozhodčí: Průchová – Brych, Ct. Novotný. DFA: Janíček. ŽK: 3:5 (Kadlec, Hájek, Šiller – Sedláček, Petr Novotný, Luk. Novotný, Sváta, Jak. Suchan). Diváků: 200.

TJ Sokol Bernartice – SK Nemanice 0:0
Rozhodčí:
Písek – Slepička, Ondra. ŽK: 1:4 (Novák – Čapek, Křiváček, Jind. Lukáš, Mir. Novotný). Diváků: 120.