I. třídy vstoupily do odvet. N. Včelnice podlehla Veselí. Stachy vyloupily Volyni

neděle, 26. března 2017, 21:40

Při startu B skupiny I. A třídy na sebe narazila dvě nejlepší mužstva. Vedoucí N. Včelnice prohrála s druhým Veselím a její náskok na špici se zmenšil na jediný bod. Slávisté vyhráli derby v Nemanicích a Planá si poradila s béčkem Roudného. V B třídách překvapily Stachy výhrou ve Volyni. Mladá Vožice utržila nepopulárního bůra v K. Řečici. Z hráčů se střelecky činili lomnický Melichar, Pekárek z Putimi a Kurali z T. Svinů, autoři hattricků.

Tečku za premiérovými jarními boji v I. třídách udělala večerní nedělní dohrávka za umělého osvětlení na umělce v Písku mezi posledním Hradištěm a druhými Bernarticemi (A třída, sk. A), která skončila bez gólů. „Ztratili jsme dva body, bez gólů se nevyhrává,“ posteskl si vedoucí bernartického mužstva Jan Šerhant. „Vypracovali jsme si řadu šancí, domácí se převážně bránili, ale ani ze závěrečného tlaku jsme nic nevytěžili,“ dodal.

Cenný bod z Prachatic si přivezl Chýnov, který se potýká s velkou marodkou. K zápasu měl trenér Holota k dispozici jen dvanáct hráčů, z toho čtyři dorostence. Po obětavém výkonu a skvělým brankářem R. Basíkem v zádech uhrál remízu. Sezimoústecký Sokol nedal na umělce na Soukeníku šanci Vodňanům. Jako první překonal nestárnoucího brankáře Nováka hrající trenér Milan Barteska.

Krutý výprask utržil Týn ve Vacově. Nastoupil už bez svého kapitána Tomáše Pomijeho, který přestoupil do Velešína, kde se uvedl gólem. Vimperk zužitkoval přesilovku v N. Vsi osm minut před koncem Pospíchalem. Dražice se po výhře u béčka Milevska utrhly už na dvanáct bodů.

Ve skupině B se naopak situace na čele tabulky zdramatizovala. Veselí góly Tomáše Frejlacha překvapilo ve šlágru kola na půdě první Nové Včelnice a umazalo ztrátu na jediný bod. Ve Větřní se výrazně uvedla krumlovská posila Jan Peťule, jasné výhry o tři góly si dále připsaly na těžkém terénu Hrdějovice, Planá a Čt. Dvory.

Městské derby se hrálo v Nemanicích, kam zavítala od Malého jezu Slavia. Z úvodní čtvrthodinky vytěžila dvougólový náskok, který zásluhou výborného výkonu brankáře Wolfa a nemohoucnosti domácích (snížili až z penalty) stačil k zisku tří bodů. Čelo tabulky má na dosah Velešín, který po luxusním začátku s Lokomotivou, kdy vedl po šesti minutách 2:0, uhájil po přestřelce vítězství 4:3.

Kaplici odstřelil Kurali, Stachy šokovaly Volyni

První domácí porážku připravil Kaplici svinenský kanonýr Josef Kurali. Na začátku druhé půle stihl za patnáct minut čistý hattrick, když dokonale využil volného prostoru od kaplických obránců a neomylně trestal. Předposlední V. Brod dokázal držet krok s Bavorovicemi jen necelou hodinu, pak už se hrálo podle papírových předpokladů. Z vedoucí tria B třídy, skupiny A, zaváhala jen Nová Ves. V Chlumu u Třeboně se rozešla se Suchdolem bez gólů. „Za bod jsme po průběhu rádi, gól jsme mohli dát my i soupeř,“ uznal novoveský trenér Miroslav Pekárek.

O největší víkendové překvapení v oblastních třídách se postaraly Stachy výhrou u druhé Volyně. Dvě stovky fanoušků Slavoje viděly první domácí porážku. Stachy využily dokonale dvou hrubek brankáře Mráze a dvakrát šly do vedení. Volyně gólem do šatny sice srovnala, ale po faulu Mráze na Šípa a proměněné penaltě matadora Záleského se už na odpověď nezmohla. Půlmistr Sedlec byl v Chelčicích aktivnější, ale góly začal střílet až s příchodem veterána Václava Šindeláře (42). Po šesti minutách na trávníku dorážkou otevřel skóre, za deset minut přidal druhou trefu Pešek a poslední slovo měl opět Šindelář, jenž hlavičkoval přesně po rohu na 0:3. Na druhé místo poskočila Čkyně těsnou výhrou v Netolicích, kterou zařídil po brejku a přesnou střele k tyči Josef Král. Pojistku mohl přidat z penalty Kuneš, ale napálil míč jen do břevna. Na chvostu si polepšilo Záblatí tříbodovým ziskem nad Lhenicemi a Zliv obratem proti Sousedovicím.

Skupina C má velkého favorita ve Strakonicích. Junior to potvrdil v Kestřanech, kde domácím nadělil „sedmičku“. Prvních šest mužstev z popředí bodovalo naplno. Kluky si lehce poradily s Božeticemi, Mirovicemi uspěly na hřišti Oseka B, druhý nováček Putim nezaváhal proti „Smetance“, když dvěma góly debutoval Šteier. Jak se má zužitkovat přesilovka, názorně převedl další novic soutěže Semice. Čtyři minuty po vyloučení bělčického Hevery zvrátil stav v 80. minutě Kysela a zakrátko přidal pečeť Císařovský.

Úplně opačný průběh na rozdíl od skupiny C mělo „déčko“.  V něm z vedoucí pětice dokázal zvítězit jen Lišov! Předposlední Březnice obrala o dva body suverénní Lom, když otočila skóre z 1:2 na 3:2, ale favorit stačil za pár minut vyrovnat z penalty. Zabral i poslední celek Řepeč-Opařany v Malšicích, Ratibořské Hory udržely i přes neproměněný pokutový kop náskok dvou gólů s béčkem Třeboně. „Ve druhém poločase jsme se již víceméně soustředili na udržení výsledku a od 60. minuty nám již evidentně docházely síly. Díky skvělým zákrokům gólmana Průši jsme ale důležité vítězství uhájili,“ řekl ratibořský kouč Václav Hoffmann. Druhá Mladá Vožice selhala na hřišti K. Řečice a tabulce jí předskočil Lišov importem ze Slavonic. Pouze jeden zápas z plánovaných 42 se musel kvůli nezpůsobilému terénu odložit. V pozdějším termínu se uskuteční duel Jistebnice s D. Bukovskem, které trénuje Milan Moštek.

VÝSLEDKY 14. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FK Tatran Prachatice - FC Chýnov 1:1 (0:1), 61. Škopek - 13. Pták. ČK: 0:1 (60. Pták).

TJ Blatná - FK Meteor Tábor 0:0

Sokol Sezimovo Ústí  - FK Vodňany 4:1 (3:1), 7. Barteska, 29. Sazma, 43. Kutner, 86. Hladík - 36. Bečvář.

SK Vacov - FK Olympie Týn n/Vlt. 5:0 (2:0), 15. a 85. Zitta, 6. Valta, 66. Roučka, 90. G. Bujok.

FC ZVVZ Milevsko B  - TJ Dražice 0:4 (0:1), 49. a 65. J. Štecher, 21. Horka, 51. Kromka.

FK Nová Ves-Brloh - Šumavan Vimperk 0:1 (0:0), 82. Pospíchal. ČK: 1:0 (21. Švarc).

TJ Hradiště - Sokol Bernartice 0:0, hráno na UMT Písek.

I. A třída, skupina B

Slavoj Hrdějovice - SK Dobrá Voda 4:1 (2:1), 22. a 73. Jordán, 14. Kukačka (pen.), 47. Le Quang - 28. Remiáš.

SK Čtyři Dvory - Jiskra Nová Bystřice 4:1 (3:1), 5. Tlachač, 14. Příhoda, 24. vlastní (Beneš), 55. Janeček - 43. Havel.

TJ Nová Včelnice - Lokomotiva Veselí n/Luž. 0:2 (0:2), 3. a 17. Frejlach.

SK Nemanice - SK Slavia Č. Budějovice 1:2 (0:2), 66. Záveský (pen.) - 6. Slípka, 15. Korbel.

SK Planá - Malše Roudné B  3:0 (2:0), 35. J. Pintér, 38. Fujdiar, 63. Balogh. ČK: Hotový.

FC Velešín - Lokomotiva Č. Budějovice 4:3 (2:0), 3. Rozkošný, 6. Fišer, 51. Pomije, 66. Grznárik - 54. Novák (pen.), 64. a 88. (pen.) Ježek.

SK Větřní - FK J. Hradec 1910 B 3:0 (1:0), 9. a 76. Peťule, 67. Gutheis.

I. B třída, skupina A

Sokol Chvalšiny - Vltavan Loučovice 2:1 (1:0), 25. Nymsa, 75. Fučík - 57. Sojka.

Jiskra Chlum u Třeboně - Sokol Kamenný Újezd 0:2 (0:2), 22. a 30. Pavlis.

FK Dynamo Vyšší Brod - FC Mariner Bavorovice  0:3 (0:0), 58. Granov, 66. Hurný, 85. Klíma.

FC Šumava Frymburk - Sokol Olešnice 2:1 (1:1), 23. a 51. Flöring - 11. Hanzal.

TJ Dříteň - Slavoj Ledenice 1:0 (1:0), 30. Vo Son.

Sokol Suchdol nad Luž. - TJ Nová Ves 0:0, hráno v Chlumu u Třeboně.

FK Spartak Kaplice - Spartak Trhové Sviny 1:4 (1:1), 45. Lesňák – 49., 55. a 64. Kurali, 35. Kolář.

I. B třída, skupina B

Blaník Strunkovice - SK Vacov B 3:3 (1:1), 29. Klein (pen.), 50. a 63. Šimčík - 7. Čtvrtník, 58. Moutelík, 61. Hlásek. ČK: 1:0 (44. Šabršula).

SK Slavoj Volyně - Sokol Stachy 1:2 (1:1),  44. P. Gašpar - 20. Marek, 59. Záleský (pen.).

FK Chelčice - SK Sedlec 0:3 (0:0), 67. a 79. Šindelář, 76. Pešek.

SK Zliv - FC Westra Sousedovice 2:1 (0:1), 55. Maňhal, 63. Hrdlička - 14. F. Duba.

1.FC Netolice - SK Čkyně 0:1 (0:1), 34. Král.

Sokol Záblatí  - SK Lhenice 2:0 (1:0), 40. M. Nerad, 85. J. Nerad. ČK: 0:1 (52. Sedlák).

FK Lažiště - FC Vlachovo Březí 1:0 (0:0), 83. Sedláček.

I. B třída, skupina C

Sokol Putim - AFK Smetanova Lhota 6:1 (4:1), 8., 24. a 84. Pekárek, 4. (pen.) a 60. Šteier, 44. Jirsa - 35. Kálal.

FC Alko Semice - Sokol Bělčice 3:1 (0:1), 57. Keclík, 80. Kysela, 84. Císařovský - 14. Ráž. ČK: 0:1 (76. Hevera).

1.FC Boston Kluky - TJ Božetice 4:0 (2:0), 13. a 46. Mir. Nedvěd, 16. Mich. Nedvěd, 76. Fučík.

Otavan Štěkeň - Sokol Sedlice 0:2 (0:1), 16. Škulina (pen.), 85. Mikeš.

FC Chyšky - Sokol Sepekov 2:2 (1:2), 2. a 69. V. Kosík – 34. Tupý, 40. Staněk.

TJ ZD Kestřany - FK Junior Strakonice 0:7 (0:3), 8. a 31. Liška, 43. a 68. V. Šrámek, 72. Kostka, 85. Mára, 90. Šteflíček.

TJ Osek B - SK Mirovice 0:3 (0:1), 26. a 66. Císař, 62. Harbáček.

I. B třída, skupina D

TJ Malšice - FK Řepeč-Opařany 1:2 (0:1), 85. Rejlek - 11. T. Pražma, 52. J. Seidl.

Sokol Slavonice - SK Lišov 0:3 (0:1), 4. Kandl, 51. Bouchal (pen.), 89. Kándl.

Tatran Lomnice n/Luž. - FK Sokol Třebětice 4:0 (2:0), 15., 54. (pen.) a 61. Melichar, 42. Šachl.

SK Ratibořské Hory - Jiskra Třeboň B 2:0 (2:0), 9. Kutiš, 30. Katolický.

Sokol Kardašova Řečice - Sokol Mladá Vožice 5:1 (2:1), 6. Šergl, 20. a 75. Klokner, 83. Kovář, 90. vlastní (Břenda) - 45. Břenda.

1.FC Jistebnice - TJ Dolní Bukovsko odloženo pro nezpůsobilý terén

TJ Březnice - TJ Sokol Lom   3:3 (1:1), 41. Kubíček, 61. Kamarád (pen.), 72. Hanzlík - 25. a 76. (pen.) Balogh, 52. Turek.