I. A třída: Meteor Tábor se udržel, sestupují Lokomotiva ČB a Planá

sobota, 15. června 2019, 20:34

To nejpodstatnější z posledního kola I. A třídy se odehrálo v sobotním parném dopoledni, které patřilo rozhodujícím bitvám o záchranu. Černý Petr zůstal předposlední Plané nad Lužnicí a budějovické Lokotce. Jedno místo se v krajském přeboru uvolní po zachráněné a odstupující Želči. Chýnov a N. Ves údajně nemají zájem a tak se nedělní dohrávka Strakonic se Lhenicemi může stát zápasem o místenku v přeboru!

V souboj na dálku o záchranu v I. A třídě z 12. místa vyhrál táborský Meteor ze skupiny B. Na hřišti v Čekanicích smázl pěti góly N. Včelnici a stejně jako v loňském posledním kole slavil setrvání v soutěži. Jen těch loňských 24 bodů by mu letos nestačilo. Důležité dva góly zařídil exlomský matador Jiří Turek. Hosté přijeli v poslepované sestavě, prvních 19 minut odehrál s kapitánskou páskou předseda klubu Luboš Cypra.

Mocně finišující českobudějovická Lokomotiva ve skupině A také zvítězila rozdílem pěti gólů, střídající 19letý Jakub Růžička se blýskl čtyři brankami za devět (!) minut, ale ani to Vrbenským k záchraně nepomohlo. V jedenáctce Šumavanu, který se udržel teprve v minulém kole, nastoupili 43letý Michal Chvosta s 15letým synem Václavem.

Doma neporažená Nová Ves porazila v duelu druhého s prvním Lažiště i ve druhém střetnutí po zvratu ve druhé půli, který rozhodl minutu před koncem střídající Beneš. Souboj o pomyslnou korunu krále střelců mezi novoveským Procházkou a Vokatým se nekonal, domácí šutér chyběl kvůli pracovním povinnostem v Dynamu. Nicméně Tomáš Vokatý si polepšil dvěma góly.

V desetigólovou přestřelku se strhlo střetnutí plánského Sokola s Týnem. Domácí neustále vedli, v 67. minutě dokonce 4:2, ještě minutu před koncem 5:4, ale Dobal nakonec srovnal na 5:5. Planá po dvou letech opět sestupuje. Po krajském přeboru a I. A třídě se propadla do nejnižší krajské soutěže.

Bavorovickým došel na jaře dech

Slávisté od Malého jezu sice přišli minule porážkou ve Vimperku o osmizápasovou šňůru neporazitelnosti (posledních 5 výher), čímž se mimochodem mužstvo ze Šumavy zachránilo, ale chuť si spravili na semickém nováčkovi.  Vodňany se vytáhly na Planou nejvyšším jarním vítězstvím 4:1, sestupující Větřní se rozloučilo se soutěží třemi body nad Prachaticemi, jimiž opustilo poslední příčku.

Loňský mistr Bavorovice, který tehdy odmítl postup do kraje, zaznamenal velký propad. Letos skončil předposlední a sestupuje do B třídy. T. Sviny nedaly Marineru šanci, už po půl hodině nastřílely čtyři góly. Bavorovičtí poslední 11 zápasů nevyhráli, v odvetách porazili jen Vimperk (4:0) a nasbírali pouhých 5 bodů.

Ve skupině B se před návštěvou kola utkaly dva nejlepší celky. Postupující Sokol S. Ústí hostil druhý Chýnov, který na dodatečný postup z 95 procent reflektovat nebude. Důvodem je i úzký kádr, trenér Holota postrádal pět marodů, naskočit museli hráči rezervy. Favorita potrápili, Sokol vyhrál jen těsně 2:1. Sezimovoústečtí pod vedením kouče Marka Pěkniceho za celou sezonu neztratili na domácím trávníku ani bod!

Lišov rozdrtil Ševětín půltuctem gólů, Aleš Červenka dal sám polovinu, ale k umístění „na bedně“ mu to nestačilo. Bernartice porazily v derby poslední Milevsko B a zásluhou lepších vzájemných zápasů s Lišovem (oba vyhrály 2:1) jim bude v konečné tabulce patřit třetí příčka.

Výsledky 26. kola I. A třídy

Skupina A

Lokomotiva ČB – Šumavan Vimperk 7:2 (3:1)
Branky:
3. Choutka, 5. Kocar, 25. Marek Růžička, 77., 79., 85. a 86. Jakub Růžička - 14. Kvapil, 82. Čech. Rozhodčí: Lepič - Pravda, Leiš. Delegát: Kučera. ŽK: 2:2 (Čapek, Kocar – Winter, M. Chvosta). Diváků: 60.

TJ Nová Ves – FK Lažiště 3:2 (0:2)
Branky:
47. Holý, 59. Jiránek, 89. Beneš - 17. (pen.) a 44. Vokatý. Rozhodčí: Cigáň - Boček, Saidl. ŽK: 1:0 (Vávra). Diváků: 80.

FK Vodňany – SK Planá 4:1 (1:0)
Branky:
19. Girardey, 56. Kunc, 68. Šteier, 85. Želízko – 67. T. Pintér. Rozhodčí: Boček – Cigáň, Saidl. Bez karet. Diváků: 80.

SK Větřní – FK Tatran Prachatice 3:2 (2:1)
Branky:
40. Sukdolák, 43. Gutheis, 67. Troják – 31. Šandera, 80. Kochma. Rozhodčí: K. Kříž st. – K. Kříž ml., Picka. ŽK: 1:0 (Dušek). Diváků: 80.

SK Slavia Č. Budějovice – FC AL-KO Semice 5:1 (2:0)
Branky:
44. a 89. Leoš Hromádka, 34. Slípka, 47. Bravenec, 88. Babka – 90. Císařovský. Rozhodčí: Brych – Novák, Ct. Novotný. Bez karet. Diváků: 80.

TJ Spartak Trhové Sviny – FC Mariner Bavorovice 6:1 (4:1)
Brank
y: 14. a 79. Marek Chromčák, 17. D. Brůha, 33. Gažák, 35. Koláč, 73. Macák – 37. R. Hanousek. Rozhodčí: Tauber – Votava, Šíma. ŽK: 1:2 (Hruška – Blažek, Vlček). Diváků: 50.

FK Junior Strakonice – SK Lhenice 1:3 (0:1)
Branky:
81. Bálek – 23. (pen.) Prenner, 71. Balica, 78. Iliev. Rozhodčí: Žurek – Jevčák, Čarek. DFA: Eibl. ŽK: 4:5 (Zelenka 2, Čapek., Touš – Beran, Prenner, Bumba, Lukač, Balica). ČK: 1:0 (48. Zelenka). Diváků: 190. Ve 48. min. neproměnil hostující Prenner další penaltu.

Skupina B

FK Meteor Tábor – TJ Nová Včelnice 5:0 (2:0)
Branky:
22. a 58. Turek, 37. Janošík, 70. Lorenc, 86. Löffler. Rozhodčí: Písek - Průchová, Vejčík. Delegát: Šafránek. ŽK: 0:3 (Mareš, Pivko, Holec). Diváků: 100.

Sokol Planá n./Luž. – FK Olympie Týn n./Vlt. 5:5 (2:1)
Branky:
23. vlastní (Šálený), 42. Pospíchal, 63. Pěknic, 67. a 85. Šmídmajer – 32. a 89. Dobal, 64. Brom, 73. Tomka, 78. vlastní (Štiak). Rozhodčí: Kollmann - Valeš, Bumba. Delegát: Šnajder. ŽK: 2:0 (Handrejch, Pospíchal). Diváků: 50.

Centropen Dačice – SK Nemanice 2:3 (1:1)
Branky:
33. a 68. Dedič – 32. Petrášek, 80. Severa, 88. (pen). Sulek. Rozhodčí: Vítek - Tůma, Jarolím. ŽK: 0:1 (Severa). Diváků: 40.

TJ Sokol Sezimovo Ústí – FC Chýnov 2:1 (2:1)
Branky:
14. Vilímek, 18. Šmíd – 32. Jan Hladík. Rozhodčí: Průchová – Písek, Vejčík. ŽK: 0:1 (Doubrava). Diváků: 202.

TJ Sokol Bernartice – FC ZVVZ Milevsko B 2:1 (0:0)
Branky:
48. a 79. Jak. Novák – 73. Kutil. Rozhodčí: Valeš – Kollmann, Bumba. ŽK: 1:0 (Růžek – Římanek). Diváků: 100.

SK Lišov – SK Ševětín 6:1 (3:0)
Branky:
8., 43. a 72. Červenka, 4. Bambule, 49. Kandl, 75. Werner – 84. Kupec. Rozhodčí: Pravda – Lepič, Mir. Pečenka. ŽK: 0:1 (Kupec). Diváků: 60.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – SK Čtyři Dvory 0:0