Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dražice jdou do jara v A třídě s desetibodovým náskokem: Ne vždy to bylo ono, ale vítězíme díky zkušenostem

 
čtvrtek, 23. března 2017, 11:24

Dražice byly tradičním účastníkem krajského přeboru, vloni ale prožily prachbídnou sezónu, na jejímž konci se musely s nejvyšší krajskou soutěží rozloučit. Letos jsou ale v I. A třídě k nezastavení, ze třinácti podzimních duelů ztratily jen dva body a míří zpátky mezi regionální elitu. Mužstvo si tak může jarní část užít. Kouč Veselý ale už dopředu, s reálnou vidinou postupu zpátky do KP, varuje: „Utkání úrovně přeboru těch tady moc nesehrajete. Navíc tréninková morálka některých hráčů už není stoprocentní."

Dražice kráčí z I. A třídy nezadržitelně zpátky do krajského přeboru. Nečekali jste před startem sezóny větší odpor třeba od Prachatic?

Musím přiznat, že i nás samotné překvapilo, jak se nám v podzimní části soutěže výsledkově dařilo. Nutno však přiznat, že samotná hra v některých utkáních nebyla podle našich představ, ale naštěstí se vždy našel někdo, kdo dokázal vyrovnané utkání rozhodnou na naši stranu. Přece jen máme stále dostatek hráčů, kteří dlouhá léta kopali přebor a mají velké zkušenosti. Soupeře ale nesledujeme a soustředíme se pouze sami na sebe.

Ve třinácti zápasech jste ztratili jen jednou za remízu s Týnem. Jak ten duel vypadal?

V Týně nad Vltavou jsme utkání nezvládli, jelikož jsme prospali začátek a velmi brzy inkasovali. Po celý zbytek utkání jsme marně dobývali branku domácích a až v samotném závěru jsme dokázali vyrovnat. Klasické uspokojení a představa, že se soupeř porazí v podstatě sám.

Jakou má vaše skupina I. A třídy úroveň? Jsou některé zápasy srovnatelné s těmi, které jste sehráli v přeboru?

Úroveň soutěže zcela odpovídá tréninkovému procesu a jeho četnosti. Většina mužstev trénuje dvakrát týdně, z toho množství hráčů přijde pouze jednou. Z toho všechno vychází. Moc utkání, které by byly srovnatelné s těmi krajskými, jsme neodehráli.

Tým táhne kanonýr soutěže Jan Kromka, ale jiného střelce Lukáše Stuchlíka budete na jaře postrádat. Budete za něj hledat náhradu, nebo jste si svou pozicí jisti natolik, že aktuálnímu kádru věříte?

V úvodu soutěže se nadmíru střelecky prosazoval Honza Kromka, který těží ze svého výborného výběru místa v soupeřově pokutovém území. V průběhu soutěže se rozstřílel také jeho útočný partner Jirka Štecher, který naopak těží ze své rychlosti a práci s míčem. Z pozice podhrotového útočníka se několikrát prosadil Lukáš Stuchlík, kterého tímto zdravíme a přejeme příjemný studijní pobyt v dalekém Mexiku. V jarní části soutěže půjde do útoku Marián Horka a ten při svých střeleckých schopnostech určitě taky pár branek dá.

Jak proběhla v Dražicích zimní příprava?

Proběhlo klasické zimní přípravné období s florbalem a výběhy do dražického okolí. Bohužel tréninková morálka některých hráčů není zrovna ideální. Někteří už jednoduše nejsou ochotni, nebo schopni dávat fotbalu sto procent. Potom je to znát na jejich výkonech a ani I. A třída se nedá hrát bez patřičného tréninku.

S desetibodovým náskokem před jarem a prakticky jistotou postupu, mají před sebou Dražice vůbec nějakou výzvu? Třeba zvládnout druhou polovinu soutěže bez ztráty bodu?

Jdeme zápas od zápasu a v každém budeme chtít podat maximální výkon a vstřelit co nejvíce branek. Hlavně nepodlehnout nějakému sebeuspokojení a podcenění. Do každého utkání jít s velkou chutí a motivací opět a opět vyhrávat. Potěšit tím jednak sebe a jednak velmi náročné dražické publikum.

Napsal(a) Martin Wipplinger | Foto Petr Vlasák