Favorité I. A třídy při startu jara nezaváhali a unikají pronásledovatelům

neděle, 24. března 2019, 18:41

Do jarních odvet vstoupila také I. A třída. Přední celky obou skupin zahájily druhou polovinu vítězně. Vedoucí tým skupiny A Nová Ves vyhrála ve Vimperku, druhé Lažiště rozstřílelo Bavorovice. Ve skupině B nezaváhal první Sokol S. Ústí v N. Včelnici, kde zužitkoval přesilovku třemi góly, druhý Lišov v závěru rozhodl dvěma góly o výhře ve Čt. Dvorech a třetí Chýnov zvrátil po přestávce průběh zápasu s Veselím.

Na podzimní výkony navázali fotbalisté Semic a vyprovodili soupeře z krajského města pěti góly. Hattrick zaznamenal během 20 minut první půle Radek Veleman, když ho završil proměněným pokutovým kopem. Podobně hrálo i Lažiště, které nasázelo Bavorovickým dokonce o jeden gól více. Vítězství bylo kolektivní dílem celého mužstva, v němž vynikl svou střeleckou potencí Tomáš Vokatý (autor dalšího hattricku v tomto kole). Planá u ČB si poradila s posledním Větřním až ve druhé části hry. Pomohl jí k tomu i vlastní gól Pilse, dvoubrankové vítězství potvrdil exzlivský Julius Szabó.

Třetí mužstvo podzimní tabulky Junior Strakonice uhrálo zaslouženou plichtu v Trhových Svinech. Vedoucí Nová Ves potvrdila své tabulkové postavení lídra a Vimperským v jejich prostředí uštědřila vysokou porážku, když po dvoubrankovém vedení v prvním poločasu přidala ve druhém ještě další dva góly. Autorem dvou tref byl Zbyněk Holý. Šumavan snižoval z trestného kopu Tischlerem. Lhenice porazily ambiciózní Vodňany s novým kapitánem Milanem Brožem dvoubrankovým rozdílem a posunuly se na čtvrté místo tabulky. Dvě branky zaznamenal Pavel Prenner (první z penalty). Prachatice v domácím prostředí porazily českobudějovickou Slavii dvoubrankovým rozdílem, góly padaly až ve druhé polovině utkání.

Orlíček zabodoval v Ševětíně

Ve skupině B potvrdily herní formu dvě nejvýše postavená mužstva a obě na hřištích svým soupeřů. Lídr tabulky vyhrál v Nové Včelnici hlavně díky přesilovce, když byl v 50. minutě vyloučen po druhé žluté kartě David Jaroš. Do tohoto okamžiku byl stav zápasu vyrovnaný, poté se již střelecky jasně prosadili sezimovoústečtí borci. Lišov si odvezl všechny body ze Čtyř Dvorů a udržel si jednobodový kontakt s lídrem tabulky. Vítězstvím v domácím prostředí potvrdil Chýnov (už bez kanonýra Práška), že patří do nejlepší trojice mužstev a výhrou s dobře hrajícím Veselím nad Lužnicí si podržel těsný kontakt s oběma čelními mužstvy.

Bernartice uhrály cennou remízu na hřišti Nemanic, které nově trénuje Robert Kochlöfl. Ve vyrovnaném utkání se oba soupeři střídali ve vedení. Planá nad Lužnicí po bezbrankovém poločasu našla ve druhé části hry recept na dačické mladíky a v poslední dvacetiminutovce rozhodla čtyřmi trefami o jasném vítězství a odpoutala se z nelichotivého postavení v dolní části tabulky. Ševětín v domácím prostředí prohrál s Olympií z Týna nad Vltavou, kterou vedl bývalý ševětínský trenér a čerstvý šedesátník Jiří Orlíček. Jednobrankový náskok z první půle zásluhou navrátilce Vladimíra Dobala hosté udrželi, Ševětínští ale během šesti minut vyrovnali. Rozhodující trefu zaznamenal osm minut před koncem zkušený Milan Tomka.

Boj posledních dvou mužstev skončil překvapivým výsledkem. Výborné výsledky milevské rezervy v přípravě, když všechna svá přátelská utkání bezpečně vyhrála, dávala jasný signál, že je kvalitně připravena a dobrý výsledek s předposledním Meteorem Tábor neměl být problém. Opak byl ale pravdou. Meteor skóroval hned na začátku utkání a výsledek jistil dvacet minut před koncem Vojtěch Kollárik z pokutového kopu. Milevsko B tedy zůstalo v tabulce poslední a jeho ztráta na dva předposlední celky je již pětibodová.

VÝSLEDKY 14. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

FC AL-KO Semice – TJ Lokomotiva Č. Budějovice 5:1 (4:1)
Branky: 11., 26. a 30. (pen.) Veleman, 13. Jak. Keclík, 56. Císařovský – 36. Ayeb. Rozhodčí: Ondřej – Votava, R. Šťastný. DFA: Albrecht. ŽK: 2:1 (Dvořáček, Sádlo – Bláha). Diváků: 50.

FK Lažiště – FC Mariner Bavorovice 6:1 (3:1)
Branky: 4., 29. a 55. Vokatý, 8. Macek, 47. Sedláček, 52. Linhart – 35. R. Hanousek. Rozhodčí: Jevčák – Pravda, Landík. DFA: Chlaň. ŽK: 3:4 (Bízek, Linhart, Vokatý – Volf, F. Šafránek, R. Hanousek, J. Hanousek). Diváků: 50.

SK Planá – SK Větřní 2:0 (0:0)
Branky: 59. Pils (vlastní), 62. Szabó. Rozhodčí: Cigáň – Nedvěd, Picka. ŽK: 2:4 (O. Hotový, Falc – Pils, Dušek, Podskalský, Kotlár). Diváků: 100.

TJ Spartak Trhové Sviny – FK Junior Strakonice 2:2 (1:0)
Branky: 23. Kolář, 65. Hruška – 46. Matěj Kostka, 67. Baloušek. Rozhodčí: Kříž st. – Písek, Ernst. ŽK: 0:3 (Zelenka, Kočí, Frček). Diváků: 80.

TJ Šumavan Vimperk – TJ Nová Ves 1:4 (0:2)
Branky: 65. Tischler – 49. a 79. Zb. Holý, 31. Neumann, 46. Procházka. Rozhodčí: Lepič – Brom, R. Mráz. DFA: Pečenka. ŽK: 2:3 (Kvapil, Jan Děd ml. – Boháč, Zb. Holý, Pech). Diváků: 120.

SK Lhenice – FK Vodňany 4:2 (3:2)
Branky: 41. (pen.) a 76. Pavel Prenner, 25. Dav. Kiš, 34. Iliev – 4. Malík, 38. Kunc. Rozhodčí: Tauber – Tůma, Barva. ŽK: 1:1 (Chromý – D. Jizba). Diváků: 100.

FK Tatran Prachatice – SK Slavia Č. Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 49. Matyáš Babka, 74. Šandera. Rozhodčí: Písek – Izugrafov, Hladík. ŽK: 3:2 (Matyáš Babka, Škopek, Juroš – Petr Babka, Bohůnek). Diváků: 150. Hráno na UMT.

SKUPINA B

SK Čtyři Dvory – SK Lišov 0:2 (0:0)
Branky: 72. D. Mlýnek, 84. Kandl. Rozhodčí: Vítek – Jarolím, Hošek. DFA: Němeček. ŽK: 2:3 (Havelec, Slepička – Kándl, D. Mlýnek, Bambule). Diváků: 90.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ Centropen Dačice 4:1 (0:0)
Branky: 72. a 89. Pěknic, 72. Handrejch, 85. Janovský – 73. Hric. Rozhodčí: Průchová – Panský, Dimitrov. ŽK: 1:2 (Pěknic – Hric, Šimánek). Diváků: 74.

TJ Nová Včelnice – TJ Sokol Sezimovo Ústí 1:4 (1:1)
Branky: 2. Petráš – 38. Doubek, 57. Hoffmann, 76. Mrúz, 84. Jak. Škarda. Rozhodčí: Izugrafov – Tůma, Talíř. ŽK: 2:0 (21. a 50. D. Jaroš). ČK: 1:0 (50. D. Jaroš). Diváků: 70.

SK Nemanice – TJ Sokol Bernartice 3:3 (2:2)
Branky: 31. (pen.), Rein, 37. Čapek, 52. Sulek – 22. Kukrál, 34. Trantina, 54. Smrčina. Rozhodčí: Kříž ml. – Boček, Blažek. ŽK: 3:2 (Sulek, Borovka, Kisvetr – T. Češka, Trantina). Diváků: 110.

FC Chýnov – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 2:1 (0:1)
Branky: 54. D. Král, 59. (pen.) Slav. Mareš – 21. Bursík. Rozhodčí: Náprava – Cigáň, Saidl. ŽK: 4:3 (Slav. Mareš, Zadražil, D. Král, Jan Hruška – Mahlej, Hájek, Mach). Diváků: 60.

FC ZVVZ Milevsko B – FK Meteor Tábor 0:2 (0:1)
Branky: 5. Jakub Pípal, 68. (pen.) Kollárik. Rozhodčí: Leiš – Ondřej, Talíř. DFA: Josef Šafránek. ŽK: 3:2 (Marvan, Hejl, Pinc – Kolář, Kollárik, Pilař). Diváků: 60. Hráno na UMT.

SK Ševětín – FK Olympie Týn nad Vltavou 2:3 (0:1)
Branky: 70. (pen.) Kupec, 76. Šachl – 26. Dobal, 49. Brom, 82. Tomka. Rozhodčí: Brych – Žurek, Syrovátka. ŽK: 1:2 (Šachl – Mezera, Šálený). Diváků: 50.

Napsal(a) Jan Šerhant | Foto Jan Klein (2x), Miroslav Holer (1x)