Lhenickým nestačil v Trh. Svinech ani úvodní tříbrankový náskok

úterý, 30. října 2018, 17:45

Hned tak nebývalý průběh mělo toto utkání, v němž do sítí obou soupeřů celkem napadalo jedenáct branek! Defenzívy totiž oboustranně připomínaly „dům u otevřených dveří“, neboť góly vesměs přicházely v přečíslení z rychlých kontrů.

Hosté si do půl hodiny hry vytvořili slibný až tříbrankový náskok, který ovšem domácí v závěru prvního poločasu stáhli na rozdílový gól.  Hned v úvodu toho druhého srovnali průběžný stav na 3:3 a následná gólová přetahovaná pokračovala až do závěru zápasu. V něm domácí spartakovci ji o gól vítězně strhli na svou stranu.

Domácí nezachytili samotný počátek utkání. Už ve 4. min. byl stav na ukazateli skóre 0:2! Obě úvodní branky padly z úniků Pořádka, který hned v úvodu přesným centrem našel Balicu, který gólovou trefou poslal hosty do vedení, nato ve 4. min. předložil balon Ilievovi, který rovněž zamířil přesně.

Po čtvrthodině opět z Pořádkova brejku vznikla šance pro Balicu, jehož střelu stačila obrana zblokovat. Pak velice nebezpečně zahrozili domácí. Nejprve střelou zpoza šestnáctky, kterou gólman Dvořák vykryl, a poté, kdy včasným vyběhnutím zlikvidoval zakončení jejich kontru. Sedmadvacátá minuta přinesla Lhenickým navýšení vedení, a to po Prennerově kolmici pro Ilieva. Ten samostatný nájezd na gólmana Brůhu bezpečně blafákem proměnil.

Hosté vedli již v první minutě

Ve 35. min. se poprvé gólově prosadili spartakovci. Šemro prošel lhenickou obranou a snížil na 1:3. Ve druhé půli pak dal o sobě vědět čistým hattrickem. Lheničtí odpověděli za chvíli v šanci Mahákem, jehož střela však minula cíl. Do konce poločasu zbývalo pět minut, když Kolář z kontru, jak jinak, upravil průběžný stav na nejtěsnější 2:3, za něhož se také vstupovalo do poločasové otáčky.

Přestřelka pokračovala bez přestání

Hned v úvodu poločasu druhého to byl opět Šemro, jenž z hranice šestnáctky srovnal na 3:3 a začínalo se znovu. V dalším úseku hry se mohli domácí z brejku poprvé v zápase ujmout vedení, ale gólman Dvořák byl výborným zákrokem proti. To, co jim před tím nevyšlo, napravili po hodině hry, kdy druhým Kolářovým gólem otočili vývoj zápasu na 4:3.

Vzápětí v situaci dva na jednoho mohli již utéct o dvě branky, ale Dvořák byl opakovaně proti.  Nedáš - dostaneš se opět potvrdilo, neboť v 70. min. Mahák po uvolnění Beranem vyrovnal na 4:4. Následně ale střelec zápasu Šemro zařídil pro svůj tým dvougólový náskok. Nejprve potrestal špatně rozehraný lhenický trestný kop kontrem s přesnou gólovou koncovkou na 5:4 a v 83. min. jej zopakoval, když i při jeho zakončení nedal znovu Dvořákovi v brance šanci - 6:4.

O chvilku později se sice podruhé mezi tyče trefil lhenický Mahák, který však už jen korigoval konečný výsledek tohoto svým způsobem ztřeštěného mače, ze kterého nakonec všechny body brali domácí, Trhovosvinenští – 6:5.

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Ivo Čechem: „Co na to říct. Takových zápasů, kde padne jedenáct branek, se moc nehrává. Ani těch, kdy se vede o tři góly, dá se venku pět gólů a neuhraje ani bod. Domácí jsme zaskočili, povedlo se nám z prvních dvou akcí skórovat a pak přidat i třetí branku. Jenže ještě do půle se jim povedlo snížit na rozdíl branky a hned po pauze i vyrovnat. V tu chvíli nás přehrávali, nestíhali jsme pokrývat jejich protiútoky, byli individuálně lepší a navíc ukázali velký klid a kvalitu v koncovce. Podařilo se nám sice vyrovnat, ale deset minut před koncem jsme vyrobili nesmysl, a nabídli domácím zase vedení. Snad asi tři góly jsme obdrželi vzápětí poté, co jsme rozehrávali standardní situaci na útočné polovině, to se nesmí stát. V tomto utkání jsme udělali chyby, které domácí hráči umně trestali. Nebyli jsme důslední, chybělo mi i víc agresivity a chuti vyhrát. Branek dostáváme moc. Musíme si všichni uvědomit, že je to náročnější soutěž, začít každý u sebe, pracovat a pak se mohou dostavit i výsledky. Teď máme doma Strakonice a poté jedeme do Vodňan. Chtělo by to uhrát ještě nějaké body, abychom měli relativně klidnější zimu.“

Spartak Trhové Sviny – SK Lhenice 6:5 (2:3)

Branky: 35., 47., 80. a 83. Šemro, 35. a 40. Kolář - 4. a 27. Iliev, 70. a 88. Mahák, 1. Balica. Rozhodčí: Kříž – Kollmann, Bumba.

Lhenice: Dvořák – Trojan (85. Lukač), Tůma, Kopf, Dav. Kiš (59. Dom. Kiš) – Mahák, Prenner (70. Málek), Beran, Balica Iliev, Pořádek (85. Pokorný). Trenér Ivo Čech.