I. třídy: Ostrá střelba T. Svinů a Ševětína. Lišov ztratil na podzim jen jednou!

neděle, 12. listopadu 2017, 18:15

AKTUALIZOVÁNO - Za minimálního zájmu diváků se odehrálo předehrávané 14. kolo oblastních tříd. Podzimní část I. A třídy zaslouženě vyhrály celky Bavorovic a Bernartic. V B třídě si z podzimních půlmistrů vypracoval největší náskok Lišov (sk. D), který jedenáctým vítězstvím v řadě (!) půjde do jarních odvet s osmibodovým náskokem. V derniéře vystřihli hráči šest hattricků, čtyřmi góly se blýskli ševětínský Tomáš Hindy na D. Vodě a David Neužil v dresu Lomu při derby v Plané nad Lužnicí.

I. třídy mají dohráno. O mistrovské body se v nich hrálo letos naposledy. Budějovická Slavia podruhé prohrála se Strakonicemi a přezimuje až na třetím místě. Druhou příčku jí na skóre vyfoukla týnská Olympie, kterou zastihl závěr podzimu ve výborné formě. První Bavorovice doma ani jednou neklopýtly, poslední Velešín je sice dlouho trápil, ale Mariner i tak dokráčel k povinnému vítězství.

Sedlec se poctivě bránil v Prachaticích až do 77. minuty, kdy Škopek pronikl do šestnáctky a přehodil brankáře Hanzala. Druhý gól přidal Tatran do otevřené hostující obrany. Pětigólový debakl schytala doma Blatná od Vodňan, zajímavý průběh měl duel mezi Větřním a Loko ČB. Za osm minut vedli domácí 2:0, Budějovičtí po přestávce vyrovnali, aby ve vlastní přesilovce dostali v samém závěru rozhodující branku.

Pevná obrana „Čtyráku“

Hradecká střídačka zela v T. Svinech prázdnotou. Hosté tradičně dorazili jen v jedenácti. Svinenský nováček si na konec podzimu náležitě zastřílel. Pořádný příděl dostala doma D. Voda od Ševětína, který jí ve dvou podzimních utkáních nasázel 14 gólů! Planá v sousedském derby s druhým Lomem nezachytila začátek, hosté jim oplatili domácí porážku 0:2 i s úroky. David Neužil stihl čtyřikrát skórovat během první půle!

Baštův hattrick nasměroval Nemanice za třemi body s Chýnovem. Čtyři Dvory stráví zimní přestávku na lichotivém třetím místě. Ve druhé polovině podzimu je zdobila nepropustná obrana, která v posledních šesti zápasech inkasovala jen jednou. Vedoucí pozice patří zcela poprávu Bernarticím. V Milevsku porazila tamní béčko Novákovým gólem, jemuž poslal Rakovan přesný centr na zadní tyč. Gól si chtěl dát v poslední minutě i Smrčina, ale milevský gólman Mára mu penaltu vyrazil.

Kaplický budíček

Ve druhé půlce podzimu zabrala Kaplice, která nasbírala za sedm kol jen tři body. Před dokopnou porazila vysoko Frymburk. Sousedské derby Boršova s K. Újezdem rozhodl pro nováčka střelecky disponovaný Filip Pokorný. Překvapením je výhra Ledenic v Klikově, který poprvé poznal na vlastním hřišti hořkost porážky. Novoveský lídr se rychle oklepal z porážky v Roudném a svou kvalitu ukázal u předposlední Olešnice. Do jara půjde s pětibodovým náskokem.

Ve skupině B první tři celky podle očekávání na závěr nezaváhaly. Lažiště přehrálo v derby Lhenice. Třetí Čkyně podruhé naplno zabodovala venku po shodném výsledku 2:1. Obrat v Dřítni dokonal chvilku před koncem 44letý Michal Kuneš. Namále měly Sousedovice v Chelčicích, kde zachránil favorita až v 90. minutě zkušený Jiří Benedikt. Do závěrečné minuty se vyplatilo bojovat také předposlednímu Vl. Březí, které nečekaně připravilo o domácí neporazitelnost Netolice a venku slavilo poprvé.

Malšice měly tři vyloučené

Dvě osmigólové přestřelky a jeden pořádný nářez, to byly hlavní momentky ve skupině B. První bod venku uhrály Bělčice. U posledních Kestřan nejprve prohrávaly 0:2, pak v 68. minutě otočily na 4:2, aby v závěrečné minutě završil Milan Kinský z penalty hattrick a domácí zachránil remízu 4:4. Podobný děj mělo i střetnutí Kovářova s Putimí. Jen s tím rozdílem, že hosté po Bicanově hattricku vedli 4:3, ale Růzha stačil aspoň vyrovnat. Semice už do přestávky vyřídila pěti zásahy domácí Kluky. Druhou příčku uhájila Sedlice v přímém souboji proti Chyškám.

Mimořádný podzim odehrál Lišov. Tým z města nábytku zvládl i střetnutí ve Slavonicích, kde zvítězil už pojedenácté v řadě! Zatímco druhé Třebětice potřetí jen remizovaly, utekl jim Lišov už na osm bodů. Góly v posledních minutách se radovaly z důležitých výher N. Bystřice v K. Řečice a D. Bukovsko proti stejně ohrožené Řepči. Složité jaro čeká na poslední Malšice. V derniéře s béčkem Třeboně viděli tři jeho hráči červenou kartu, když neudrželi nervy na uzdě. Brankář Cimburek (chytal i v Dražicích) byl vyloučen bezprostředně po závěrečném hvizdu, když po udělení žluté karty hodil na 65letého sudího Křížovského míč.

VÝSLEDKY 14. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FK Junior Strakonice - SK Slavia Č. Budějovice 5:2 (2:0)
Góly: 22. a 51. T. Kostka, 38. Baloušek, 59. Zušťák (pen.), 90. Ouška - 49. Pauch, 78. Šťastný.

FC Mariner Bavorovice - FC Velešín 3:1 (1:1)
Góly: 23. Rottenborn, 66. Blažek (pen.), 68. Štěpánek - 18. Pomije.

FK Tatran Prachatice - SK Sedlec 2:0 (0:0)
Góly: 77. Škopek, 87. Tesař.

FK Olympie Týn n/Vlt. - SK Vacov 2:0 (0:0)
Góly: 81. Josef Brom, 82. Dvořák. Diváků: 120.

TJ Blatná - FK Vodňany 0:5 (0:2)
Góly: 6. Rauscher, 36. Krejčí, 51. Kunc (pen.), 73. Hudák, 77. Bače. Diváků: 120.

SK Větřní - Lokomotiva Č. Budějovice 3:2 (2:0)
Góly: 5. Dvořák, 8. Peťule, 88. Sukdolák - 48. Ayeb (pen.), 61. Čapek. ČK: 1:0 (83. Adamíček).

SK Planá - Šumavan Vimperk 2:1 (1:1)
Góly: 29. Carda, 80. Kneys - 17. Psutka.

I. A třída, skupina B

Spartak Trhové Sviny - FK J. Hradec 1910 B 9:1 (5:1)
Góly: 16., 38. a 50. Macák, 26. a 54. Šemro, 34. a 59. Hruška, 6. Brůha (pen.), 88. Randa - 3. M. Votava (pen.).

SK Čtyři Dvory - FK Meteor Tábor 4:0 (2:0)
Góly: 14. Vajo, 20. Maruška, 65. Tengl, 88. Havelec.

SK Dobrá Voda - SK Ševětín 1:8 (0:3)
Góly: 65. Šteyer (pen.) - 32., 52., 58. a 61. Hindy, 26. P. Novotný, 40. Voneš, 46. Lašák (vlastní), 85. Klapuš.

FC ZVVZ Milevsko B - Sokol Bernartice 0:1 (0:0)
Gól: 67. Novák. V 90. min. nedal hostující Smrčina penaltu.

Slavoj Hrdějovice - Lokomotiva Veselí n/Luž. 2:2 (1:1)
Góly: 2. Ridvan, 67. Sloup - 45. Ježek, 62. Vojta.

SK Nemanice - FC Chýnov 4:2 (1:0)
Góly: 14., 72. a 85. Bašta, 77. Sulek (pen.) - 82. Štiller, 89. Borovka (vlastní).

Sokol Planá nad Lužnicí - TJ Sokol Lom 1:7 (0:6)
Góly: 78. Pěknic (pen.) - 7., 9., 36. a 45. Neužil, 12. Janů, 15. Vesecký, 87. Turek (pen.).

I. B třída, skupina A

Malše Roudné B - SK Zlatá Koruna 5:0 (2:0)
Góly: 13. a 73. Šolc, 40. Zíka, 63. Tibitanzl, 84. Lacko.

Blesk Klikov - Slavoj Ledenice 1:2 (0:1)
Góly: 88. Novodvorský - 35. Winkler, 65. Babka.

FK Boršov n.Vltavou - Sokol Kamenný Újezd 2:1 (1:1)
Góly: 16. a 63. Pokorný - 4. Sládek.

Sokol Chvalšiny - Vltavan Loučovice 1:3 (1:3)
Góly: 26. Sluka (pen.) - 14. a 25. Toth, 38. Toman.

Sokol Olešnice - TJ Nová Ves 0:4 (0:3)
Góly: 15., 37. a 71. Holý, 42. V. Brožka.

Sokol Suchdol nad Luž. - FK Nová Ves-Brloh 4:0 (2:0)
Góly: 5. Záruba, 23. Špale, 81. R. Arenberger, 89. Kamiš.

FK Spartak Kaplice - FC Šumava Frymburk 7:0 (3:0)
Góly: 18. a 40. Pál, 23. Janura, 67. Marek, 74. Urazil, 83. Micák, 89. Gondek (pen.). Diváků: 110.

I. B třída, skupina B

Sokol Zdíkov - Sokol Cehnice 0:1 (0:1)
Gól: 14. Vaněk.

1.FC Netolice - FC Vlachovo Březí 0:1 (0:0)
Gól: 90. Bušek.

FK Lažiště - SK Lhenice 4:0 (2:0)
Góly: 18. Volmut, 25. Sedláček, 63. a 78. Linhart.

TJ Dříteň - SK Čkyně 1:2 (1:0)
Góly: 14. Vanda - 67. Vojta, 81. M. Kuneš.

FK Chelčice - FC Westra Sousedovice 0:1 (0:0)
Gól: 90. Benedikt.

SK Slavoj Volyně - Blaník Strunkovice 3:0 (1:0)
Góly: 29., 55. a 71. (pen.) Brabec. Diváků: 140.

SK Vacov B - Sokol Stachy 1:3 (1:0)
Góly: 28. A. Bujok - 51. a 59. M. Šíp, 62. Rod.

I. B třída, skupina C

FK IPD service Kestřany - Sokol Bělčice 4:4 (2:2)
Góly: 17. Veselý, 21., 71. a 90. (pen.) Kinský - 28. Páca, 33. Zeman, 54. a 68. Hanzlík.

TJ ZD Kovářov - Sokol Putim 4:4 (2:0)
Góly: 9. a 90. Růzha, 43. a 64. Holub - 47., 60. a 84. Bican, 86. Sup.

Sokol Sedlice - FC Chyšky 3:1 (2:0)
Góly: 13. Lávička, 38. a 67. Panuška - 78. Lívanec.

TJ Božetice - TJ Hradiště 2:2 (0:0)
Góly: 48. J. Fara, 65. Čanda - 57. a 80. (pen.) Blažek.

SK Mirovice - Sokol Sepekov 0:0

1.FC Boston Kluky - FC Alko Semice 2:7 (0:5)
Góly: 56. J. Košatka, 80. V. Košatka - 7. a 50. Sádlo, 15. a 70. Zborník, 5. J. Keclík, 33. Veleman, 37. Císařovský.

TJ Osek B - TJ Podolí II 3:0 (1:0)
Góly: 32. Říský, 54. Dalmont (vlastní), 71. Staněk (vlastní). ČK: 0:1 (87. Michálek).

Dohrávka: 17.11. 13:30 FC Chyšky - FC Alko Semice

I. B třída, skupina D

Sokol Chotoviny - SK Ratibořské Hory 2:2 (1:1)
Góly: 19. Bondarev, 58. Pavlíček - 8. Feichtinger (pen.), 77. Vaněček.

Sokol Kardašova Řečice - Jiskra Nová Bystřice 1:2 (1:1)
Góly: 45. Bílek (pen.) - 36. Havel, 90. Kalvas.

Tatran Lomnice n/Luž. - 1.FC Jistebnice 4:1 (1:1)
Góly: 16. Melichar (pen.), 49. Pancíř, 54. Šálený, 61. Šachl - 39. Kotalík.

Sokol Slavonice - SK Lišov 0:1 (0:0)
Gól: 70. Kandl.

TJ Dolní Bukovsko - FK Řepeč-Opařany 2:1 (0:0)
Góly: 53. Chochol, 86. Venčovský - 66. M. Pražma.

Sokol Mladá Vožice - FK Sokol Třebětice 1:1 (1:0)
Góly: 22. Kukla - 57. Břenda (vlastní).

TJ Malšice - Jiskra Třeboň B 2:2 (1:2)
Góly: 12. Kloc, 53. Chvosta - 18. Matoušek, 44. Průcha. ČK: 3:0 (40. V. Krám, 76. Mach, Cimburek po utkání).

Dohrávka: 17.11. 13:30 Jiskra Nová Bystřice - Sokol Slavonice