I. třídy: Slavia přišla o první místo v Týně, Třebětice nezaváhaly ve Slavonicích

neděle, 22. října 2017, 12:25

AKTUALIZOVÁNO - O vedoucí příčku v A třídě přišli slávisté na hřišti týnské Olympie, kde inkasovali jediný gól devět minut před koncem. Na čelo se vrátily Bavorovice po střelecké exhibici se Sedlcem, který ve dvou zápasech dostal deset gólů. Ve skupině B se třetí Čtyři Dvory rozešly bez gólů s prvními Bernarticemi. Okresní derby Slavonic s druhými Třeběticemi ovládli od prvních minut hosté a stále šlapou na paty Lišovu.

Víkendový program 11. kola oblastních tříd rozjel duel Bavorovic se Sedlcem. Mariner byl v první půli mimořádně produktivní a z pěti šancí proměnil tři. Nováčka dorazila penalta za ruku, kterou proměnil Šafránek. Venku překvapila tříbrankovým obratem Lokomotiva ČB ve Vacově. Strakonický Junior opět zklamal fanoušky Na Křemelce, kde padl s Vimperkem. V příštím kole se můžeme těšit na velký šlágr mezi Slavií a Bavorovicemi.

Smůlu si vybral ve skupině B o záchranu usilující Meteor Tábor. S exkrajskou Planou ztratil remízu gólem v poslední minutě. Pokračuje trápení D. Vody. Proti Veselí nezvládla závěr zápasu a po vyloučení obránce Červeného inkasovala dvakrát v oslabení. Béčko Milevska udolalo na umělce trefou Prince T. Sviny a zvítězilo počtvrté za sebou. Chvost tabulky se nebezpečně přibližoval Ševětínu, který dotáhli za jasnou výhrou s Chýnovem bratři Novotní.

Lažiště se nese na vítězné vlně

Ve skupině A I. B třídy si připsala druhé vítězství poslední Olešnice, která po dvougólovém náskoku nezužitkovala přesilovku po vyloučení loučovického brankáře. V derby se rozešly smírně N.Ves-Brloh a Chvalšiny. Klikov si už do přestávky zajistil s Kaplicí luxusní náskok 4:0. Novoveský lídr si odvezl body z Boršova.

Lažiště jde ve skupině B do trháku. Někdejší účastník krajského přeboru odklidil z cesty do A třídy dalšího pronásledovatele. Druhé Sousedovice porazil Sedláčkovým gólem a podeváté v řadě bral tři body. První vítězství naopak slavilo předposlední Vlachovo Březí. V důležitém záchranářském střetnutí si poradilo s béčkem Vacova.

Na osm výher prodloužily šňůru vedoucí Semice. S Bělčicemi se o to zasloužil tandem Martin Škulina – Lukáš Zborník.  Třetí Putim měla hodně práce s posledními Kestřany, kde musela otáčet skóre. Osecké béčko zásluhou pendlů zdolalo Kovářov, nováček neustál finiš domácích. Zvedá se Hradiště, podruhé naplno zabodovalo v Mirovicích a neprohrálo už pět zápasů.

Do města nábytku přijela Lomnice a držela se téměř celý poločas. Po přestávce ale úřadovali Lišovští a v rozmezí pěti minut skórovali třikrát. Třetí gól v lišovských službách si připsal po letním příchodu ze zahraničí František Bambule, bývalý hráč juniorky Dynama ČB. Slavonice měly jedinečnou možnost přiblížit se druhým Třeběticím, ale brzké vyloučení obránce Hromady a dvě proměněné penalty uhasily jejich naděje.

VÝSLEDKY 11. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - SK Sedlec 6:0 (3:0)
Góly: 15. a 56. Smékal, 30. Hurný, 41. Šafránek (pen.), 62. Kučera, 85. Klíma.

FK Olympie Týn n/Vlt. - SK Slavia Č. Budějovice 1:0 (0:0)
Gól: 81. Vařil. Diváků: 181.

FK Tatran Prachatice - TJ Blatná 3:0 (2:0)
Góly: 37. Fischer, 41. Kochma, 72. Tesař.

FC Velešín - SK Planá 1:2 (1:1)
Góly: 18. Zimek - 24. Balogh, 72. O. Hotový.

SK Vacov - Lokomotiva Č. Budějovice 1:3 (1:0)
Góly: 21. Roučka - 60. Sudek, 68. Nechuta, 82. Jánošík.

SK Větřní - FK Vodňany 4:2 (2:1)
Góly: 1. Gutheis, 24. a 47. Weinhard, 57. Podskalský - 18. Bače, 50. Varyš (pen.).

FK Junior Strakonice - Šumavan Vimperk 1:3 (0:1)
Góly: 83. Zušťák (pen.) - 38. a 73. Čech, 84. Vondrášek.

I. A třída, skupina B

SK Čtyři Dvory - Sokol Bernartice 0:0

FK Meteor Tábor - Sokol Planá nad Lužnicí 1:2 (1:1)
Góly: 24. Pípal - 21. Hofbauer, 90. Pospíchal.

SK Dobrá Voda - Lokomotiva Veselí n/Luž. 2:4 (1:1)
Góly: 7. Šteyer, 78. Kolář (vlastní) - 39. a 52. Ježek (oba z pen.), 84. a 89. Hájek. ČK: 1:0 (79. Červený).

Slavoj Hrdějovice - TJ Sokol Lom 1:2 (0:0)
Góly: 78. Suchan - 66. Neužil (pen.), 75. Janů.

SK Nemanice - FK J. Hradec 1910 B 4:0 (2:0)
Góly: 11., 43. a 75. Bašta, 47. Lukáš.

FC ZVVZ Milevsko B - Spartak Trhové Sviny 1:0 (0:0)
Gól: 85. Princ.

SK Ševětín - FC Chýnov 4:0 (1:0)
Góly: 34. Hindy, 49. P. Novotný, 76. a 87. R. Novotný.

I. B třída, skupina A

Malše Roudné B - FC Šumava Frymburk 0:2 (0:0)
Góly: 52. Flöring, 69. Matúš. ČK: 0:1 (80. Matúš).

Blesk Klikov - FK Spartak Kaplice 5:1 (4:0)
Góly: 15. a 22. Čapek, 31. a 56. Maxa, 44. Navrátil - 90. Řepa.

FK Boršov n.Vltavou - TJ Nová Ves 2:4 (1:2)
Góly: 10. Řežáb, 70. Gruber (pen.) - 3. Janeček, 42. Graman, 51. Novák, 83. Boháč.

Sokol Olešnice - Vltavan Loučovice 2:0 (2:0)
Góly: 21. Lenk, 25. Koktavý. ČK: 0:1 (44. Hüttner).

Sokol Suchdol nad Luž. - Slavoj Ledenice 4:2 (1:0)
Góly: 7. Arenberger, 64. Míka, 70. Kubašta, 71. J. Záruba - 60. Pavlík, 87. Bez (pen.)

Sokol Kamenný Újezd - SK Zlatá Koruna 3:3 (2:3)
Góly: 8. Soukup, 23. Černý, 65. Mráz - 14. Štěpánek, 30. Steinocher, 41. Homer (pen.)

FK Nová Ves-Brloh - Sokol Chvalšiny 1:1 (1:1)
Góly: 7. Hüttner - 41. Cába.

I. B třída, skupina B

Sokol Zdíkov - Blaník Strunkovice 2:3 (1:2)
Góly: 9. Schvarz, 65. Kurej - 25. Žurek, 32. Šimčík, 84. Němeček.

1.FC Netolice - SK Čkyně 2:2 (0:0)
Góly: 75. Reindl, 81. Rokůsek - 53. Vojta, 82. V. Turek.

TJ Dříteň - SK Slavoj Volyně 4:1 (2:0)
Góly: 17. a 72. Klimeš, 13. T. Kovařík, 70. Moudrý - 56. F. Gašpar.

SK Lhenice - Sokol Cehnice 2:0 (0:0)
Góly: 57. Trojan, 65. Iliev (pen.)

FK Chelčice - Sokol Stachy 1:0 (0:0)
Gól: 89. Machnyk.

FK Lažiště - FC Westra Sousedovice 1:0 (0:0)
Gól: 66. Sedláček. ČK: 0:1 (66. T. Glazunov).

FC Vlachovo Březí - SK Vacov B 4:1 (1:0)
Góly: 29. a 53. (pen.) Hojdekr, 61. Kravčenko, 67. Hubáček - 60. Vítovec (pen.)

I. B třída, skupina C

FC Alko Semice - Sokol Bělčice 6:2 (5:1)
Góly: 14., 25. a 45. Škulina, 10. a 63. Zborník, 26. Antony - 32. Hanzlík, 79. Páca.

Sokol Sedlice - TJ Podolí II 5:1 (3:0)
Góly: 13., 36. a 68. Lávička, 18. a 67. Mezera - 72. Girardey.

FK IPD service Kestřany - Sokol Putim 2:3 (2:1)
Góly: 30. Lebeda, 40. Průcha - 12. Lebeda (vlastní), 63. Šťastný, 79. Šitner.

SK Mirovice - TJ Hradiště 0:2 (0:0)
Góly: 66. Hubička, 76. Matějka (pen.).

1.FC Boston Kluky - Sokol Sepekov 3:1 (1:0)
Góly: 44. Mir. Říha st., 48. Štěpán, 67. Nedvěd - 80. Bolek.

TJ Osek B - TJ ZD Kovářov 3:2 (0:2)
Góly: 60. a 80. Hosnedl, 88. J. Hoch - 8. a 26. Nevolný.

FC Chyšky - TJ Božetice 0:0

I. B třída, skupina D

Sokol Chotoviny - Jiskra Nová Bystřice 3:0 (0:0)
Góly: 46. a 90. Bondarev, 52. Čech. Diváků: 110.

Sokol Kardašova Řečice - 1.FC Jistebnice 2:1 (0:0)
Góly: 62. a 82. Šergl - 63. Horčička.

Sokol Slavonice - FK Sokol Třebětice 0:4 (0:3)
Góly: 9. a 25. V. Habr (oba z pen.), 43. V. Bastl, 76. Švarc. ČK: 1:0 (8. Hromada). Diváků: 150.

TJ Dolní Bukovsko - Jiskra Třeboň B 3:1 (2:1)
Góly: 35. O. Kokeš, 45. Matoušek, 82. Zahradník - 42. Čábela.

SK Lišov - Tatran Lomnice n/Luž. 4:0 (1:0)
Góly: 42. a 57. Vávra, 55. Bambule (pen.), 60. Grech.

SK Ratibořské Hory - FK Řepeč–Opařany 1:3 (0:1)
Góly: 72. J. Štěcher (vlastní) - 16. M. Pražma, 74. a 79. Vlk.

Sokol Mladá Vožice - TJ Malšice 2:2 (2:0)
Góly: 23. Písařík, 35. Maroušek - 54. Roztočil, 89. Šimák.

Napsal(a) Redakce | Foto Petr Vlasák, Zdeněk Formánek, Ján Honza, Karolína Kabíčková