I. třídy: Kovářov vyhrál derby okresních nováčků, dokonalý obrat Lišova v oslabení

neděle, 20. srpna 2017, 22:05

Do dalšího ročníku oblastních tříd se zapojilo 84 mužstev. Hned při startu soutěží došlo k několika zajímavým výsledkům. Nejvyšší výhru si připsaly Mirovice nad Řepčí (7:0), nejvyšší domácí porážku utržila Dříteň od Sousedovic (1:6), navíc si vstřelila dva vlastní góly. Nejvyšší návštěva přišla o pouti v Blatné, kde před 450 diváky otočil skóre nováček Sedlec. Vítězně odstartovaly exkrajské celky Ševětína a Plané n. Lužnicí.

Bavorovice si do 54. minuty zadělaly na pohodový náskok 3:0, třetí gól vsítil exjankovský bomber Tomáš Smékal, ale Vacov snížil a zdramatizoval závěr zápasu. Vimperk doma padl s Vodňany, když nezvládl úvod druhé půle a pak už jen korigoval posilou Chvostou. Překvapení se událo v Blatné. Sedlec měl být snadným soustem, ale kanonýr Tomáš Kučera po hodině hry dvakrát skóroval a zajistil nováčkovi první body při historické účasti v A třídě.

Velešín přes všechny letní problémy překvapil výhrou ve Větřní, kde vedl již 4:1. Týn pod novým koučem Jiřím Orlíčkem remizoval v Plané, která během čtyř minut smázla nepříznivý stav 0:2. Nové posily se předvedly v dresu Strakonic a Slavie ČB. Jan Zušťák (na snímku Jana Škrleho) ukázal za deset minut, že bude velkou posilou ambiciózního nováčka. Budějovické Lokomotivě nasázel tři góly. Slávisté otočili skóre v Prachaticích zásluhou Tomáše Sedláčka, který nastřelil ještě tyč. Za Tatran se prosadila čerstvá posila a obávaný bomber Martin Fischer z N. Vsi-Brlohu.

Hattrick zaznamenal při startu A třídy nejen strakonický Zušťák, ale ve skupině B i nemanický František Záveský s Meteorem Tábor. Dva velké obraty se zdařily béčku Milevska a Hrdějovicím. Obě mužstva prohrávala s Veselím resp. Chýnovem 0:2. Vzduchotechnici strhli vedení na svou stranu nestárnoucím Markem Masopustem, Hrdějovice zatroubily k obratu v rozmezí osmi minut!  Nováček T. Sviny prohrál po vyrovnané hře s Bernarticemi, když inkasoval dva góly během chviličky. Vítězný obstaral bernartický „angličanem“ (tyč, tyč, gól) Jakub Kovář.

Lom by rád atakoval postupovou příčku i o stupeň výš. Béčko Hradce mu nebylo vážnějším soupeřem, za první poločas bylo rozhodnuto. Čtvrtý gól dal kapitán Pavel Vesecký. Po sestupu z krajského přeboru nezaváhaly Ševětín ani Planá nad Lužnicí. Sokolové udrželi kádr pohromadě a svou kvalitu předvedli D. Vodě. Ševětín se nadřel na body na čtyřdvorském sídlišti. Nastoupil s navrátilcem Ondřejem Lukuczem, který navlékl kapitánskou pásku. Klíčovým momentem byla zlikvidovaná penalta brankářem Lukášem Novotným za stavu 1:1.

Bez gólů jen v Klikově

O gólové koření nebyla v premiéře nouze. Jen jediný zápas I. tříd skončil bezbrankovou remízou - Klikov s N. Vsí. Béčko Roudného v duelu dvou loňských účastníků A třídy porazilo N. Ves-Brloh. Matadoři Bohumil Vogl (43) a hostující Jiří Anderle (55) si tradičně zahráli po boku svých synů. Malšany nasměroval k výhře právě kapitán „Boža“ Vogl. Lipenské derby ovládly ve druhé půli Loučovice a Frymburku uštědřily čtyři branky. K. Újezd zásluhou Davida Frnky překvapil v Suchdole, nováček Boršov si dojel pro bod do Chvalšin, kde se prosadil novic Radek Řežáb a ve druhé půlce naskočil i nestárnoucí Svatopluk Vokurka. Kaplice nečekaně přenechala doma body Ledenicím, Olešnici mrzela zahozená penalta v závěru s nováčkem Zlatou Korunou, kterou zlikvidoval brankář Rudolf Schwarz (viz. foto níže).

Sousedské derby Netolic proti Lhenicím rozhodla proměněná penalta Davida Andrese čtvrt hodiny před koncem. Cehnice po vítězství v přeboru Strakonicka porazily Chelčice, Čkyně trumfla Volyni na jejím hřišti a béčko Vacova zaspalo začátek proti Lažišti.  Střelnici si v Dřítni otevřely Sousedovice. Domácí si do 19. minuty vstřelili dva vlastní góly a tím se poslali do kolen. Po přestávce se jim dvěma zásahy připomněl šutér Milan Glazunov. Po bodu si rozdělily v okresních derby šampion prachatického okresu Sokol Zdíkov s „Kozlíky“ z Vlachova Březí a Stachy proti Strunkovicím, které získaly volyňského snajpra Jiřího Němečka (44).

Mirovice naznačily, že budou patřit mezi adepty na postup. Bělčice vyprovodily „sedmičkou, Jakub Převrátil završil dvě minuty před koncem hattrick. Do Chyšek přestoupil milevský odchovanec Jan Šimák, jmenovec bývalého reprezentanta, a uvedl se dvěma góly v Kestřanech. Božetice třikrát dotahovaly skóre s Kluky. Osecká rezerva deklasovala Sepekov. Sedlice gólem Martina Bělouška zdolal Semice. Dvě velká derby se uskutečnila na trávnících na Písecku. V souboji dvou nováčků a postupujících z okresu porazila Kovářov před 220 diváky loňského suveréna okresu Podolí II. Staří dobří známí se potkali i v utkání Hradiště s Putimí, kterou nově trénuje Milan Satrapa, jenž skončil ve Vacově a jeho syn chytá za třetiligovou Čížovou. Vše podstatné se před 250 fanoušky odehrálo po změně stran. Na gól domácího Valacha odpověděl dvakrát Stanislav Šteier, jeden z řadu hráčů Putimi, kteří prošli píseckým FC.

Malšice zachránily bod „vlastencem“ Nováka v 88. minutě. Jistebnice si schovávala vyrovnávací branku až na poslední minutu duelu s béčkem Třeboně. Zápas dvou rozdílných poločasů se odehrál v D. Bukovsku. Domácí drželi v 57. minutě nad Lišovem vedení 3:1 a měli výhodu přesilovky. Jenže tým z města nábytku využil okének v domácí obraně, třemi zásahy za pět minut zvrátil na 3:4 a domácí dorazil dalšími dvěma góly. To už byli na hřišti lišovský trenér Jiří Beneda i jeho syn. Půltucet gólů nasázela také K. Řečice loni zachraňující se Řepči. Nováček Chotoviny neustrážil lomnického střelce Petra Pancíře. N. Bystřice pokračovala ve výsledcích z minulé sezony, které poslaly Jiskru do B třídy.

VÝSLEDKY 1. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - SK Vacov 3:2 (2:0)
Góly: 24. a 37. Šafránek, 54. Smékal - 56. R. Mach, 65. Ketzer.

Šumavan Vimperk - FK Vodňany 2:3 (1:0)
Góly: 19. V. Blahout, 90. Chvosta - 48. a 54. Vrána, 78. Jizba.

TJ Blatná - SK Sedlec 1:2 (1:0)
Góly: 6. Prokopec (pen.) - 67. a 79. T. Kučera. Diváků: 450.

SK Větřní - FC Velešín 3:4 (1:3)
Góly: 45. Pliška, 65. Cifreund, 75. Weinhard (pen.) - 8. a 24. Šálek, 35. Mikeš, 51. Šváb.

SK Planá - FK Olympie Týn n/Vlt. 2:2 (0:0)
Góly: 64. Kitzler, 68. O. Hotový - 51. Houska, 57. Stoklasa. ČK: 1:0 (85. O. Hotový).

FK Tatran Prachatice - SK Slavia Č. Budějovice 1:2 (1:0)
Góly: 34. Fischer - 73. a 80. Sedláček.

FK Junior Strakonice - Lokomotiva Č. Budějovice 3:1 (2:0)
Góly: 5., 10. a 82. Zušťák - 89. Nebor. Diváků: 230.

I. A třída, skupina B

SK Čtyři Dvory - SK Ševětín 1:2 (0:0)
Góly: 84. Raab - 49. Hindy, 78. Petr Novotný. V 59. min. nedal domácí Raab penaltu.

Sokol Planá nad Lužnicí - SK Dobrá Voda 5:1 (3:0)
Góly: 33. Pěknic, 37. Janovský, 45. Švec, 50. Trčka, 85. Ubl - 57. Šteyer.

FC ZVVZ Milevsko B - Lokomotiva Veselí n/Luž. 3:2 (0:1)
Góly: 55. Marvan, 78. Hrubec, 88. Masopust - 21. Ježek, 53. Frejlach.

SK Nemanice - FK Meteor Tábor 3:1 (1:1)
Góly:   8., 75. a 86. (pen.) Záveský - 19. P. Janošík.

Slavoj Hrdějovice - FC Chýnov 3:2 (0:2)
Góly: 67. a 75. Suchan, 69. Pimpara - 12. Mládek, 41. Prášek.

Spartak Trhové Sviny - Sokol Bernartice 1:2 (1:0)
Góly: 41. L. Gažák - 56. Novák, 57. Kovář.

TJ Sokol Lom - FK J. Hradec 1910 B 4:1 (4:0)
Góly: 18. Balogh (pen.), 22. Trantýr, 34. vlastní (Chyška), 37. Vesecký - 82. Horák.

I. B třída, skupina A

Malše Roudné B - FK Nová Ves-Brloh 3:1 (0:0)
Góly: 65. Samek, 81. Bohumil Vogl, 90. Wohlgemuth - 76. Pouzar.

Blesk Klikov - TJ Nová Ves 0:0

Vltavan Loučovice - FC Šumava Frymburk 4:2 (0:1)
Góly: 47. Zbořil, 51. a 62. Toman, 66. Fejtek - 20. Budík, 78. Rillich. Diváků: 150.

Sokol Chvalšiny - FK Boršov n.Vltavou 1:1 (0:0)
Góly: 73. Sikuta - 56. Řežáb.

Sokol Suchdol nad Luž. - Sokol Kamenný Újezd 1:2 (0:1)
Góly: 52. Šebesta - 23. a 68. Frnka.

Sokol Olešnice - SK Zlatá Koruna 1:2 (0:1)
Góly: 69. Brousek - 36. Homer, 60. Fuciman. V 83. min. nedali domácí penaltu.

FK Spartak Kaplice - Slavoj Ledenice 1:3 (1:0)
Góly: 14. Janura - 36. vlastní (Pribula), 65. Pavlík, 93. Bez.

I. B třída, skupina B

Sokol Zdíkov - FC Vlachovo Březí 3:3 (2:2)
Góly: 40. Pešek (pen.), 42. Kurej, 56. Vondráček - 3. Hubáček, 16. Kravčenko, 47. Kužvart.

1.FC Netolice - SK Lhenice 1:0 (0:0)
Gól: 76. David Andres (pen.). Diváků: 201.

Sokol Stachy - Blaník Strunkovice 2:2 (1:1)
Góly: 17. Vl. Šíp, 77. Záleský - 19. P. Beneš, 47. Klein (pen.). ČK: 1:1 (82. Vl. Voldřich - 82. Šimčík).

TJ Dříteň - FC Westra Sousedovice 1:6 (0:3)
Góly: 71. Pfeffer - 2. vlastní (Koudelka), 9. Masák, 19. vlastní (Pojer), 51. a 80. M. Glazunov, 58. F. Duba (pen.).

FK Chelčice - Sokol Cehnice 0:2 (0:2)
Góly: 26. Hovorka, 42. Mára.

SK Slavoj Volyně - SK Čkyně 0:1 (0:1)
Gól: 5. Vojta. Diváků: 180.

SK Vacov B - FK Lažiště 1:2 (1:2)
Góly: 33. G. Bujok - 10. Pěsta, 20. Albert.

I. B třída, skupina C

Sokol Sedlice - FC Alko Semice 1:0 (1:0)
Gól: 44. Běloušek.

FK IPD service Kestřany - FC Chyšky 2:4 (2:2)
Góly: 12. Zima, 35. Veselý - 7. a 81. Šimák, 40. Kukač, 57. Málek.

TJ ZD Kovářov - TJ Podolí II 2:1 (2:0)
Góly: 25. Holub, 34. Novák - 66. K. Levora. Diváků: 220.

TJ Božetice - 1.FC Boston Kluky 3:3 (2:2)
Góly: 30. Čanda, 36. a 77. J. Fara - 23. Nedvěd, 34. V. Košatka, 60. Štěpán.

SK Mirovice - Sokol Bělčice 7:0 (2:0)
Góly: 38., 70. a 88. Převrátil, 44. Mařík, 65. a 69. Jelínek, 76. Kazák.

TJ Osek B - Sokol Sepekov 6:1 (1:0)
Góly: 38. a 62. K. Hoch, 51. a 59. Mráz, 47. Spišský, 86. Hanák - 75. Tupý.

TJ Hradiště - Sokol Putim 1:2 (0:0)
Góly: 57. Valach - 65. a 86. Šteier. Diváků: 250.

I. B třída, skupina D

TJ Malšice - FK Sokol Třebětice 2:2 (1:2)
Góly: 10. Mach, 88. vlastní (Novák) - 7. Švarc, 19. Novák.

1.FC Jistebnice - Jiskra Třeboň 2:2 (0:0)
Góly: 66. Kotalík, 90. J. Muž - 57. Bartl, 75. Holý.

Sokol Kardašova Řečice - FK Řepeč-Opařany 6:0 (5:0)
Góly: 18. a 45. Klokner, 33. a 36. V. Jánošík, 41. Bobál, 75. Vaněk

TJ Dolní Bukovsko - SK Lišov 3:6 (2:1)
Góly: 28. Mach, 34. Kadlec, 57. Hruška - 22., 64. (pen.) a 88. D. Mlýnek, 62. Kándl, 67. vlastní (Venčovský), 76. O. Mach. ČK: 0:1 (56. J. Mach).

Sokol Slavonice - SK Ratibořské Hory 3:1 (1:0)
Góly: 22. a 66. Balík, 82. Bártů - 62. Fišer.

Tatran Lomnice n/Luž. - Sokol Chotoviny 2:0 (1:0)
Góly: 43. a 48. Pancíř.

Sokol Mladá Vožice - Jiskra Nová Bystřice 4:0 (1:0)
Góly: 14. Š. Kukla, 59. Svatek, 81. Kubále, 87. Adam.