Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Odevzdali jsme zbytečně moc bodů, mrzí sezimoústeckého Ladislava Šebka

 
pátek, 6. ledna 2017, 11:06

Do letošní sezony vstupoval sezimoústecký Sokol s velkými ambicemi a posílen o hrajícího trenéra Milana Bartesku. Jako vítěz krajského poháru zaskočil divizní Hostouň v celostátním předkole, ale na podzim zůstal v A skupině I. A třídy za očekáváním. Příčiny jsme hledali s místopředsedou klubu Ladislavem Šebkem.

Láďo, když se podíváte na tabulku, bral byste před sezonou 4. místo?
Ne, samozřejmě bych bral lepší umístění a více bodů. V určitých fázích soutěže kluci svojí naivitou a nezodpovědností vůči mančaftu odevzdali zbytečně moc bodů.

Vstup do soutěže jste měli katastrofální.
Ano, tři zápasy a nula bodů, to byla hrůza. Pak jsme se chytli, ale byly to výhry s týmy, s kterýma jsme de facto museli počítat, pokud jsme chtěli hrát v horních patrech tabulky. Proti mužstvům z první pětky jsme ani jednou nevyhráli, což o něčem svědčí.

Podzim je tedy pro vás zklamáním?
Já bych neřekl vyloženě zklamání, náš kádr je velmi mladý a po zranění Pěkniceho, Vinše a na dlouho vykartovaného Milana Bartesku bylo našemu nejstaršímu hráči v kádru 23 let. Je třeba, aby ti mladí kluci se posunuli dál. Všichni prošli mládeží Táborska, já jsem o všech, co jsou v kádru přesvědčený, že mají daleko navíc, ale musí to v zápasech předvádět jako tým a ne jako jednotlivci. Asi je taky na škodu, že v týmu nemáme víc starších hráčů, kteří by je na hřišti usměrnili. Prostě se musí chytit za nos, mít pokoru a hlavně zodpovědnost na hřišti vůči těm dalším a i těm, co se okolo fotbalu v Sokole točí!

Převládá tedy více nespokojenost s podzimem.
Tak ono to není jen o tomto podzimu. Potýkáme se s tím, že máme dobrou práci s míčem, dobrou přechodovou fázi do útoku, ale po ztrátě míče to je katastrofa! V určitých fázích soutěže jsem viděl, že kluci na sobě nechtějí pracovat. Děláme v kolektivu, který má do budoucna cíl a ten, kdo ho nevidí, nemá v kabině co dělat. Ale na druhou stranu musím říct, že klukům věřím, vím, že jsou to výborní kluci s dobrým charakterem, s nimiž rád pracuju a baví mě to s nimi.

Milan Barteska bude pokračovat dále jako hrající trenér?
Určitě. Milan je pořád i ve svém věku pan hráč! Realizační tým ale musíme posílit asistentem, nejlépe tím, s kterým nyní jednáme. Milan pokud nastoupí do zápasu, tak si musí zachovat chladnější hlavu. Nějakou dobu už hraje nižší soutěže, tak musí vědět, že je častým terčem jak protihráčů, tak i rozhodčích. Ale sám vím, že někdy je těžké vydržet to, co se kolikrát na hřišti cíleně děje!

Co bude třeba na jaře změnit, abyste byl spokojenější?
To nechám plně na trenérovi Milanu Barteskovi.

Budete na jaře posilovat?
Jestli ano, tak o jednoho až dva hráče. S jedním už jsme domluveni.

Kdy začínáte přípravu?
Přípravu začínáme 21. ledna. Tréninky budeme mít dvakrát v týdnu, z toho jednou na UMT Soukeník. Pak nás čeká 2. února soustředění v Třeboni, kterého se zúčastní všichni hráči kádru, z čehož mám radost. Tím pádem to bude mít smysl. Během zimní přípravy odehrajeme šest přátelských utkání.

Cíle do jarní sezony?
O těch si nejdřív promluvím s klukama na srazu zimní přípravy, a asi to nic příjemného pro ně nebude.

Napsal(a) Jan Čáp | Foto Jan Škrle