- Jihočeský fotbal
- Články
- I. A třída - 6. liga
- Urazilův hattrick v Prachaticích nasměroval Kaplici zpátky do čela I. A třídy
Urazilův hattrick v Prachaticích nasměroval Kaplici zpátky do čela I. A třídy
Prachatice – Kapličtí se v dalším kole oblastní I. A třídy - šesté ligy, vydali do Prachatic. Oproti minulému domácímu utkání vypadl ze sestavy pro nemoc zkušený obránce Hami. Toho v základní jedenáctce nahradil teprve šestnáctiletý Vávra, který do té doby ve třech startech za „A“ mužstvo nasbíral pouhých pětačtyřicet minut. Hosté chtěli v Prachaticích uspět. Dolní Dvořiště mělo v tomto kole po odstoupení Jankova volný los, a tak by se spartakovci v případě bodového zisku posunuli na průběžné první místo v tabulce.
Úvodní šanci střetnutí měli v desáté minutě Prachatičtí. Na dlouhý balón si za obranu naběhl Wagner, pronikl až do vápna, ale pokus o křížné zakončení byl však hodně nepřesný. Ve čtrnácté minutě měli hosté výhodu standardní situace z levé strany. První možnost se jim podařilo přetavit ve vedoucí gól. Přetažený centr poslal do vápna Pulec a na zadní tyči zblízka hlavou skóroval Marek Urazil – 0:1.
Ideální start pro hosty. V dalších minutách se hra odehrávala především mezi oběma šestnáctkami. Domácí se snažili o smazání jednogólového manka, ale do vyložených příležitostí je hosté nepouštěli. Hosté čekali na svou příležitost a ta přišla v minutě osmadvacáté. Gutheis křížným pasem z pravé strany našel před vápnem Macáka, který prsama sklepnul balón do gólovky nabíhajícímu Marku Urazilovi, ten nedal Osvaldovi šanci a hosté z druhé šance navýšili své vedení – 0:2.
Prachatičtí se po dlouhé době dostali do vážnějšího zakončení až v 38 minutě střetnutí, kdy se do vápna prodral Babka, ale tísněný bránícím soupeřem zakončil hodně nepřesně. Krátce před poločasem další výpad hostů. Středem vyvezl míč Divoký, vlevo našel Urazila, následovala přihrávka do vápna na nabíhajícího Jiřího Macáka, ten sice dokázal překonat brankáře Osvalda, toho však před třetím inkasovaným gólem zachránila pravá tyč.
Neproměněné šance mrzela, přesto hosté na poločasovou přestávku docházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Třetí úder zasadili Spartakovci svému hostiteli po změně stran na začátku druhé minuty hry. Na polovině hřiště Macák u postranní čáry prsama sklepnul míč Gutheisovi, který ideální přihrávkou našel rozběhnutého Marka Urazila, který si navedl míč do střelecké pozice a na jeho zakončení byl Osvald krátký – 0:3. Hattrick kaplického střelce znamenal tříbrankový náskok spartakovců.
Nepovedený úvod vzal domácím veškeré naděje. O deset minut později navíc Tatran inkasoval počtvrté. Divoký na levé straně svou přihrávkou oslovil Urazila, ten balón zatáhl po lajně, přízemní centr doputoval až za vápna k Petru Gutheisovi, jenž se ideálně zbavil bránícího soupeře a povedenou střelou pod břevno z hranice velkého vápna navýšil vedení Kaplice – 0:4.
Po hodině hry se do šestnáctku Spartaku dostal Babka, ale proti němu dokázal včas vyběhnout gólman Říha. Hosté pak v dalších minutách podnikali do otevřené obrany Tatranu nebezpečné protiútoky. Několikrát mohli své vedení ještě zvýraznit. V gólové příležitosti neuspěl Macák. Nedlouho poté se z pravé strany do šestnáctky protáhl střídající Ondřej Říha, ale svou příležitost prováhal.
V třiasedmdesáté minutě měl na levé straně dostatek prostoru Goretki, přihrával do vápna na volného Nowaka, ale vybíhající gólman Osvald se v tomto případě překonat nenechal. Hosté kontrolovali vývoj zápasu. Krátce před koncem po kombinaci Ondřeje Říhy s Pálem byl v koncovce Štrbačka, balón tečované střele minul pravou tyč.
Kapličtí důležité utkání zvládli herně i výsledkově a po dobrém výkonu a zisku tří bodů se v tabulce posunuli na průběžné první místo.
FK Tatran Prachatice – TJ Spartak Kaplice 0:4 (0:2)
Branky: 14., 28. a 47. M. Urazil, 57. Gutheis. Rozhodčí: Jelínek – Jarolím, Vejčík, DFA: Krauskopf. ŽK: 1:1 (Kuzma – Gondek). Diváků: 123.
Prachatice: Osvald – Babka, Pravda (79. Trost), Kovář, Wagner, Šabršula (66. Kuzma), Černý, Luňáček, Srch, Kováč, Fišer (66. Toušek). Trenér Hopfinger.
Kaplice: F. Říha – Pál, L. Vávra (81. Behman), Gondek, Pastier, Gutheis, M. Pulec, Divoký (67. O. Říha), Vaniš (46. Goretki), J. Macák (76. Štrbačka), M. Urazil (60. Nowak). Trenér Ginzel.