Táborsko prohrálo s Varnsdorfem gólem v nastavení

neděle, 25. listopadu 2018, 21:48

V posledním vystoupení druhé ligy fotbalisté FC MAS Táborsko bodové konto nerozšířili. S Varnsdorfem sice dotáhli dvougólovou ztrátu, ale v nastavení obdrželi rozhodující gól. Po třetí porážce za sebou přezimují na předposledním místě.

Hosté si od začátku vytvořili územní převahu, ale na vyložené šance byli daleko nebezpečnější táborští hráči. Ve 13. minutě hlavičkoval kapitán Navrátil těsně vedle a zakrátko Kopřivův pokus stačil na poslední chvíli zblokovat jeden z obránců.

Varnsdorf zahrozil poprvé až po půl hodině, kdy Rudnytskyy zakončoval mimo Tomovu svatyni. V samém závěru prvního poločasu měl úvodní gól na hlavě hostující Dordič, avšak branku netrefil. V poslední minutě využil zmatku před táborskou brankou Bojan Dorčič a střelou k tyči otevřel skóre.

Čtvrt hodiny po přestávce se mohl Varnsdorf radovat znovu. Martin Kouřil poslal trestný kop za Tomova záda. Táborský kouč Tobiáš reagoval na nepříznivý stav dvojnásobným střídáním, aby posílil ofenzivu a změnil styl hry. Což se mu podařilo.

V 72. minutě snížil hlavou čerstvý Zbyněk Musiol. Severočeši odpověděli po dvanácti minutách Kouřilovou ranou do břevna. Táborsko se tlačilo dopředu a v 88. minutě podruhé pokořilo nejlepší obranu celé soutěže. David Březina, vyhlášený nejlepším hráčem domácích, poslal trestný kop přímo pod břevno a bylo vyrovnáno.

Zrovna když rozhodčí Příhoda oznámil, že nastaví tři minuty, radovali se hosté potřetí. Daniel Kozma povedenou ranou ze 30 metrů spustil gejzír radosti v táboře Varnsdorfských, kteří si odvezli z „Kvapilky“ všechny body.

FC MAS Táborsko – FK Varnsdorf 2:3 (0:1)

Branky: 72. Musiol, 89. Březina - 45. Dordič, 60. Kouřil, 90. Kozma. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Dohnálek. ŽK: 2:1 (Hasil, Kopřiva – Kodeš). Diváků: 512.

Táborsko: Toma – Hasil (84. Prošek), Navrátil, Ngimbi, Březina – Šandera, Berešík (63. Musiol), Pouček, Kopřiva (60. Frýdek) – Pilík, Ndiaye. Trenér Kamil Tobiáš.