Sumář divize: Souboj nováčků vyzněl pro krumlovský Slavoj. Lom v okresním derby nestačil na Soběslav

neděle, 25. září 2022, 11:26

Čechy – Magnetem divizního víkendu bylo nedělní ostře sledované derby mezi Sokolem Lom a Spartakem Soběslav, které vyznělo lépe pro hosty. Soběslav poprvé v sezoně zabodovala na hřišti soupeře. V dalších dvou duelech Katovice nezvládly první poločas na Aritmě, kde inkasovaly tři góly a přišly o dva zraněné hráče. Č. Krumlov hostil rezervu Domažlic a páté domácí střetnutí v podzámčí přetavil ve třetí podzimní vítězství.

Výsledky Jihočechů v 8. kole divize A:

SK Aritma Praha – SK Otava Katovice 3:1 (3:0)

Góly: 18. Štěpánek, 32. Bedrna, 40. Junek - 48. Uher. Rozhodčí: Melichar - Zoufalý, Štefan. ŽK: 1:1 (Míka – Štěch). Diváků: 95.

Katovice: Švehla – Květoň, Janoch, Kostka, Motl – L. Bálek, Sládek (74. Cibulka), Kotrba (29. Štěch), D. Bálek – Habor, Požárek (6. Uher). Trenér: Šroub.

Nejlepší hráči: nikdo.

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „Do Prahy jsme odjížděli oslabeni o několik zraněných hráčů. Při rozcvičování se navíc se zranil Požárek a v průběhu prvního poločasu jsme přišli ještě o Kotrbu. Potom jsme to měli těžké. Aritma hrála dobře, byla lepším týmem a její poločasové vedení 3:0 bylo zasloužené. Domácí byli důrazní a přehrávali nás, zatímco my jsme byli jak na kolotoči. O přestávce byla v kabině bouřka a jsem rád, že jsme druhý poločas dohráli důstojně. Hned na začátku se nám podařilo dát gól a najednou nás bylo plné hřiště. Kdybychom proměnili ještě nějakou šanci, mohli jsme zápas zdramatizovat. Nic to ale nemění na tom, že jsme prohráli zaslouženě. Na druhou stranu jsem ale rád, že jsme v poločase nesložili zbraně a dohráli jsme zápas důstojně.“

FK Slavoj Český Krumlov – TJ Jiskra Domažlice B 2:0 (0:0)

Góly: 56. Vaněk, 90. Kabele. Rozhodčí: Kotalík - Havlík, Vychodil. ŽK: 4:1 (Svoboda, Kuna, Kolář, Matuška – Jahn). Diváků: 210.

Č. Krumlov: Beránek - Trmal, Kabele, Kuna – Kolář, Svoboda, Matuška, Vávra (69. Rosůlek), Novák – Růžička (81. Parakhnenko), Vaněk (69. Strapek). Trenér Domin.

Nejlepší hráči: Svoboda, Vaněk, celý tým.

Václav Domin (trenér Č. Krumlova): „Bylo to kvalitní divizní utkání s těžkým soupeřem. Zápas trochu ovlivnila skutečnost, že jsme v prvním poločase nedali penaltu. Hosté si taky vypracovali jednu tutovku, mířili ale mimo bránu, takže poločas skončil bez branek. Ve druhém poločase jsme si během úvodních patnácti minut vytvořili snad tři stoprocentní šance, které jsme ale neproměnili. Utkání se pak pro nás vyvíjelo dobře a Vaněk dal po kolmé přihrávce od Koláře vedoucí gól na 1:0. Naši výhru jsme korunovali v 90. minutě druhým gólem, kdy Novák z rohového kopu našel na hranici velkého vápna Kabeleho a ten dal na 2:0. Šli jsme si za vítězstvím a jinak musím pochválit rozhodčí i mužstvo soupeře, které bylo opravdu kvalitní.“

TJ Sokol Lom - FK Spartak Soběslav 0:3 (0:2)

Góly: 24. Kutner, 26. F. Vaněk, 64. D. Vaněk. Rozhodčí: Eibl - Havlík, Izugrafov. ŽK: 2:2 (Skopec, Grobár - Hájek, D. Vaněk). ČK: 1:0 (88. Tauber). Diváků: 320.

Lom: Pecháček (46. Matoušek) – Škarda (57. Tauber), Slavík, Rydval, Mácha (31. Madar) – Grobár, Skopec – Kubovský (72. Coufal), Šimák, Pfeifer – Musiol (72. Janů). Trenér Zeman

Soběslav: Červenec – Pavlík (84. Bříza), Kubart, Boháč, Zeman – Mazouch (69. Vrána), Boucník (84. Hromada), Hájek (78. Hoffmann), F. Vaněk – Kutner (69. Bouchal), D. Vaněk. Trenér Hajič

Nejlepší hráči: nikdo - Zeman, Hájek, celý tým.

Lukáš Zeman (trenér Lomu): „Vyhrál lepší tým, Soběslav si za vítězstvím šla, zatímco my jsme byli bezzubí. Nefungovali jsme jako tým, ztráceli jsme hodně míčů a Soběslav toho dokázala využít. Kdybychom v poločase prohrávali 0:4, nemohli bychom se vůbec divit. Dozadu jsme hráli hodně špatně, nepokrývali jsme náběhy hráčů. Ani směrem dopředu jsme nic nevymysleli, chyběl nám pohyb i důraz. Vyloučení Taubera v závěru bylo nesmyslné. Za stavu 0:3 je nepřípustné, aby se hráč ohnal rukama po soupeři. To bylo úplně zbytečné.“

Radek Hajič (trenér Soběslavi): „Jsme šťastní, že jsme konečně zabrali venku a v případě derby to platí dvojnásob. Za dobu působení v divizi jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů. Jenom mě mrzí, že podobný výkon nejsme schopni zopakovat častěji. Doufám, že podobné zápasy kluky posunou v hlavách, že si začnou věřit a takovéto výkony budou předvádět I v dalších zápasech.“

Ostatní výsledky

SK Tochovice - SK Hořovice 0:1 (0:0), 66. Polák.

SK Klatovy 1898 - SK Petřín Plzeň 0:1 (0:0), 62. Vodrážka.

FC Rokycany - FC Viktoria Mariánské Lázně 2:0 (1:0), 39. a 80. Kroc.

SK Horní Bříza - SK Senco Doubravka 0:0

FK Viagem Příbram B - FK Komárov 4:0 (1:0), 44. Antwi, 66. Lukavský (vl.), 68. Zeronik, 90+4. Štěpánek (pen.).