Sumář divize: V derby střílel jen Požárek, Soběslav zlomila prokletí klatovského trávníku

neděle, 22. května 2022, 19:03

Čechy – Přeštice si nenechaly pokazit zasloužené mistrovské oslavy, Lom je sice potrápil, ale divizní suverén přesto vyhrál 2:0. Soběslav konečně zabodovala v Klatovech a potvrdila zlepšenou formu z předchozích kol. Béčko Dynama si snadno poradilo s předposledními Sedlčany, góly dávalo jen do přestávky. Dvakrát skóroval dorostenec Libor Bastl. V jihočeském derby v Katovicích byl k vidění jediný gólový moment, ve 37. minutě pokořil hradeckou obranu Michal Požárek.

Výsledky Jihočechů ve 26. kole divize A

SK Dynamo Č. Budějovice B – TJ Tatran Sedlčany 4:1 (4:0)

Góly: 27. a 33. Bastl, 42. Bečvář, 44. R. Polanský – 90. Hofman. Rozhodčí: Fencl – Mudra, Langmajer.  ŽK: 0:1 (Brotánek). Diváků: 80.

Dynamo B: Kerl – Šimoník, Kladrubský, Bízek, Pineau (60. Perina) – Pravda, Hák, Bečvář – R. Polanský, Hais (60. Matoušek), Bastl (74. Šestauber). Trenér Žmolík.

Nejlepší hráči: nikdo.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Zápas jsme zvládli lépe výsledkově než herně. Nejde o to, že bychom hráli špatně, ale bylo tam spousta momentů, které jsme vyřešili jinak. I když nám to mnohdy vyšlo, mohli jsme si v tomto zápase, ve kterém se soupeř nebál hrát, vyzkoušet řešení z tréninku. Bez ohledu na výsledek a hru mě nejvíce potěšilo, že za stavu 4:0 po poločase místo toho, aby v šatně seděl uspokojeny tým, tak hráči o přestávce mezi sebou debatovali, proč jim to tak nejde směrem do obrany a co mají zlepšit jako jednotlivci či tým, aby to bylo v druhém lepší. Téhle komunikace si cením nejvíc. Pevně věřím, že je to jedna z mála, ne-li jediná cesta jak efektivně rozvíjet potenciál jednotlivců a hlavně jak maximalizovat potenciál týmu, který bude tvořit, ve kterém se členové budou cítit bezpečně a budou mít společné cíle s respektem na odlišnosti jednotlivců.“

SK Otava Katovice – FK Jindřichův Hradec 1910 1:0 (1:0)

Gól: 37. Požárek. Rozhodčí: Eibl – Toucha, Matyš. ŽK: 2:2 (Provazník, Kotrba – Distel, Toman). Diváků: 253.

Katovice: Provazník – Hnídek, Květoň, Janoch, Motl – Pavlovič, Kotrba, Kadula (84. Chylík), L. Bálek (80. D. Bálek) – Uher – Požárek (91. Habor). Trenér Šroub.

J. Hradec: Hulík – Blažek, Škarda, Koktavý, Völfel, Fical – Distel (83. Nováček), Králíček (70. D. Cettl), Mischnik, Waník – Toman. Trenér Lukáč

Nejlepší hráči: Kadula, Janoch – Mischnik, Toman.

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „Spokojenost s hrou i se třemi body. Jsem rád, že jsme dokázali naší domácí bodovou sérii protáhnout. Byl to hodně těžký zápas. Věděli jsme, že bude soupeř bránit v bloku. Hrál v rozestavení 5-4-1, těžko se nám do toho dostávalo. V poli jsme byli lepším týmem, ale dlouho trvalo, než jsme si vytvořili šance. Jsem rád, že gól padl již do poločasu. Bylo to důležité, abychom se dlouho netrápili. Ve druhé půli to musel soupeř trochu otevřít, byla tam větší okýnka v jejich obraně a my měli plno šancí. Bohužel jsme nedali pojistku a nakonec jsme se do poslední minuty báli o výsledek. Mohlo to být rozhodnuté dřív. Teď nás čekají zápasy s těmi nejlepšími a všichni se na to těšíme.“

Roman Lukáč (trenér J. Hradce): „Přijeli jsme hrát ze zajištěné obrany a na rychlé protiútoky. Bohužel po půl hodině hry jsme udělali chybu a prohrávali jsme. Šancí na vyrovnání jsme potom měli dostatek a v nastaveném čase se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Bohužel rozhodčí Eibl tam viděl nějaký faul, takže gól neuznal. Jsem z toho rozladěný, protože jsme mohli získat aspoň bod.“

FK Robstav  Přeštice – TJ Sokol Lom 2:0 (1:0)

Góly: 22. Štípek, 82. Heger. Rozhodčí: Pachtová - Coufal, Šmat. ŽK: 1:1 (Mudra – Frizoni). Diváků: 180.

Lom: Pavelec – Vysušil (85. M. Rabiňák), Vávra, Mácha, J. Rabiňák – Novák, Slavík, Grobár, Janů – Šimák, Frizoni (74. Musiol). Trenér Císař.

Nejlepší hráči: Šimák, Frizoni.

Marek Císař (trenér Lomu): „Prohráli jsme s prvním týmem tabulky. Přeštice právem postupují do třetí ligy, přesto si myslím, že jsme je docela potrápili. Nehráli jsme totiž vůbec špatně. Měli jsme minimálně dvě obrovské šance, a kdybychom byli v zakončení produktivnější, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Přeštice každopádně potvrdily svoji kvalitu. Ve druhé půli jsme ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a Přeštice nás vzápětí z brejku potrestali v 82. minutě gólem na 2:0. Pak už se utkání jen dohrávalo.“

SK Klatovy 1898 – FK Spartak Soběslav 0:2 (0:0)

Góly: 71. Kutner, 91. Pavlík. Rozhodčí: Glogar - Lafek, Adámek. ŽK: 4:2 (Sojka, Zajíček, Lukeš, Krejčiřík – Kutner, Andrew). Diváků: 150.

Soběslav:  Andrew – Hromada, Boháč, Zeman, Rubick – Pavlík, Bouchal, Boucník (71. Markes), Vaněk – Kutner, Hájek (89. Dvořák). Trenér Hajič.

Nejlepší hráči: Vaněk, Kutner, Pavlík, Andrew, Rubick, Hájek.

Roman Hřib (asistent trenéra Soběslavi): „Začali jsme vlažně, asi 15 minut jsme nebyli vůbec aktivní. Pak jsme zlepšili pohyb a začali si vytvářet velké množství šancí. Do poločasu jsme jich měli pět, soupeř si sám nevytvořil nic, ale zakončoval po dvou chybách. Ve druhé půli se hrál docela otevřený fotbal, soupeř dostal dokonce i penaltu, ale Colin ji skvěle chytil. Hrálo se nahoru dolů, bylo to i vyhecované. Naši neefektivitu prolomil Kutner, kdy propálil gólmana a vedli jsme. Pak jsme se zatáhli a bránili se. Nakonec jsme ještě po presinku ke konci zvýšili Pavlíkem na 0:2. Byl to kvalitní zápas, poprvé jsme v Klatovech vyhráli a potvrdili sílu z posledních zápasů. Dejte nám další…“

Ostatní výsledky

FC Rokycany - SK Petřín Plzeň 1:1 (1:1), 40. Černý (pen.) - 36. Vodrážka.

FC Viktoria Mariánské Lázně - FK Hvězda Cheb 1:3 (0:3), 65. Skopový - 25. a 38. Kubinec, 35. Komberec.

Český lev-Union Beroun - SK Hořovice 0:2 (0:0), 81. a 90. Jandera.

TJ Slavoj Mýto - SK Senco Doubravka 0:1 (0:0), 58. Patrovský.