Katovice smázly Mariánky, Dynamo a Lom podruhé vítězně. Hradec vyrovnal na konci derby

neděle, 30. srpna 2020, 20:20

Jihočeský kraj – Ve druhém divizním kole nemusejí jihočeští zástupci opustit rodný kraj. Na soupeřovo hřiště vyráží jen Soběslav. Spartak v neděli odpoledne podstoupí první regionální derby v J. Hradci. Výhodu domácí prostředí bez zbytku využily Katovice a béčko Dynama Č. Budějovice. Soběslav v nedělním derby u Vajgaru ztratila v závěru vedení a na řady přišly pokutové kopy. Lom před slušnou návštěvou neměl potíže s Berounem, který poslal ze Svépomoci domů s porážkou o tři góly.

Katovice si bez nejmenších problémů poradily v páteční předehrávce s Viktorií M. Lázně. Vzdorovala jen dvacet minut, než nasměroval domácí za očekávanou výhrou povedeným obloučkem Pavlovič. Krátce nato se zvýšil zblízka Uher, jehož velké chvilky přišly na začátku druhé půle, kdy během tří minut zkompletoval hattrick. Katovice před početnou návštěvou 412 diváků, kteří vydrželi i přes slejvák až do konce, uzavřeli skóre střídajícím L. Bálkem. Stínem zápasu jsou zranění v domácím táboře. Předčasně museli ze hry Chylík, T. Hajdušek a Pavlovič. Před diváky se loučil Libor Horejš, jenž dohraje kariéru po boku bratra Radka na Borku u Č. Budějovic (mj. exligista Leština, Houška, Baščevan. V. Rys).

Budějovičtí mladíci jsou stále stoprocentní. Bez pendlů zvládli i druhé střetnutí, v němž stejným skóre zvítězili s Chebem. Na Složišti rozhodli Tichaiovi svěřenci dvěma góly v prvním poločase. Už ve 13. minutě naskočil na roh kapitán Kočí a hlavou nedal brankáři Wagneterovi šanci. Na konci poločasu se prosadil v posledních zápasech střelecky disponovaný útočník Matoušek, jenž zakončoval po Malechově akci. Brankář Kerl uhájil podruhé čisté konto a po přechodu z dorostu zůstává v nové sezoně stále nepřekonán. Cheb nebodoval ani ve druhém venkovním utkání.

U Vajgaru došlo na penalty

Hradec se před derby posílil o Romana Mischnika (19), odchovance, který se vrátil z Táborska. První poločas ale vyšel lépe Soběslavi, která zásluhou Bouchala a parádní trefě Tomáše Mazoucha z trestného kopu šla do kabin s náskokem 2:0. Jenže po přestávce se spartakovci příliš zatáhli a přenechali iniciativu domácím. Zbytečnou ztrátu v rozehrávce na půlce potrestali Hradečtí rychlým kontrem, na jehož konci byl hlavou snižující Škoda. Domácí se vrátili do zápasu a tlačili se před Duchoňovu branku. Soběslav zahodila dvě nadějné šance na pojištění vedení, trest přišel šest minut před koncem, kdy po dvouminutovém pobytu na trávníku vyrovnal Blažek. V penaltovém rozstřelu začali lépe domácí. Po druhé sérii vedli 2:1 (Hulík vychytal Zemana), ale další tři (kopali Janák, Votava a Škoda) jim skvělý Duchoň zneškodnil, takže plusový bod putoval do Soběslavi.

Fotbalisté Sokola Lom hostili na Svépomoci Beroun 3:0 a vyhráli i druhý zápas v nové divizní sezoně. V Táboře dorazila na stadion slušná návštěva, jasnou výhru sledovalo 260 fanoušků. Ve 23. minutě otevřel skóre stoper Jan Chotovinský, když Lom rozebral hostující obranu krásnou akcí. Neužil vyslal do uličky Grobára a ten servíroval před prázdnou branku. V závěrečné minutě první půle přidal pojistku Marek Novák, který hlavou z bezprostřední blízkosti dorazil brankářem vyražený míč po Neužilově brejku. Berounské naděje definitivně pohřbila 65. minuta, kdy Slavík nastřelil obráncovu ruku před brankou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Neužil. Až na tvrdou hru toho Beroun moc neukázal.

Výsledky 2. kola divize A

SK Otava Katovice – FC Viktoria Mariánské Lázně 5:0 (2:0)

Góly: 26., 46. a 49. Uher, 22. Pavlovič, 74. L. Bálek. Rozhodčí: Doubrava – Vnuk, Matyš. ŽK: 1:1 (42. T. Hajdušek – Ruda). Diváků: 412.

Katovice: Švehla – Cibulka, T. Hajdušek (46. Kotrba), Tušer, Chylík (36. D. Bálek) – Pavlovič (50. L. Bálek), Kahuj, Janoch, Repa (76. Koutský) – Kadula (76. Požárek) – Uher.

SK Dynamo Č. Budějovice B – FK Hvězda Cheb 2:0 (2:0)

Góly: 13. Kočí, 43. Matoušek. Rozhodčí: Fencl - Mazanec, Špindlerová. ŽK: 4:2 (Kočí, Matuška, Perina, Červený - Komberec, Jovičič). Diváků: 200.

Dynamo B: Kerl - Matuška, Míka, Pineau - Perina, Šestauber (76. Strejček), Kalousek (82. Sypal), Malecha (89. Bartoš), Červený (89. Kortiš) - Matoušek (89. Martinec).

FK Jindřichův Hradec – FK Spartak Soběslav 2:2 (0:2), penalty 2:3

Góly: 55. Škoda, 84. Blažek - 17. Bouchal, 43.T. Mazouch. Rozhodčí: Hlaváček - Gunitš, Polena. Delegát: Hnilička. ŽK: 0:1 (Svoboda). Diváků: 200.

J. Hradec: Hulík - Škoda, Amaglo, Votava, Laszák (82. Blažek) - Mischnik, Jindra (52. D. Cettl), Cech, Janák – Darkeh (75. Princ), Toman.

Soběslav: Duchoň – Pavlík, Boháč, Zeman, Hromada (18. Maršík) – Říha (78. Žalda), Bouchal, M. Mazouch (32. Svoboda), Vaněk – Rubick (78. Mrúz), T. Mazouch.

TJ Sokol Lom - Český lev-Union Beroun 3:0 (2:0)

Góly: 23. J. Chotovinský, 45. M. Novák, 65. (pen.) Neužil. Rozhodčí: Šedivka - Dujsík, Braun. Delegát: Krejčí. ŽK: 3:3 (Slavík, Šimák, M. Novák – Lhotka, Pipiška, J. Počta). Diváků: 260.

Lom: Matoušek – K. Chotovinský (81. Voneš), J. Chotovinský, Kosobud, Smetana (46. Vysušil) – M. Novák, Grobár, Šimák (68. Do Trung), Slavík, J. Rabiňák (68. M. Rabiňák) – Neužil (76. Bosnyak).