Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První fotbalové krůčky aneb Měsíc náborů dorazil i do Písku

 
středa, 24. května 2017, 17:40

Měsíc náborů je série eventových akcí orientovaných na seznámení se dětí s fotbalem pořádaná po celé České republice a v úterý 23. května se konala také v areálu FC Písek, kam přišlo několik stovek dětí.

„V areálu FC Písek se konal nábor dětí, budoucích malých fotbalistů. Měli jsme tady děti z prvních a druhých tříd základních škol. Tato akce určitě není poslední, kterou pořádáme. Budeme se věnovat také předškolním dětem a uspořádáme i turnaje pro dívky,“ prozradil šéftrenér písecké mládeže Karel Syrovátka.

Na dvou travnatých hřištích ve sportovním areálu se to dětmi jen hemžilo. „Zúčastnily se snad všechny místní školy. Dohromady tu mohlo být téměř 350 dětí,“ odhadoval Karel Syrovátka a popsal, co na budoucí fotbalisty v areálu čekalo: „Pro účastníky jsme připravili velkou spoustu her na různých stanovištích. Není to jenom fotbal, ale také dovednostní disciplíny a všesportovní příprava, která je v tomto věku velice důležitá.“

Děti si za asistence píseckých trenérů a hráčů mládežnických kategorií včetně U19 kromě fotbalu zahrály například na babu, probíhaly opičí drahou, přetahovaly se lanem či hrály vybíjenou, ale především se v průběhu celé akce očividně bavily.

Napsal(a) Petr Brůha