Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dějištěm finále Českého poháru žen bude Třeboň

 
čtvrtek, 18. května 2017, 16:14

Stadion v třeboňském sportovním areálu Hliník bude hostit finále domácího poháru, v němž se střetnou ženské celky pražských „S“. Tradiční derby dvou historicky nejslavnějších a nejúspěšnějších českých klubů AC Sparta Praha a SK Slavia Praha se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 14 hodin.

První ročník se konal v sezóně 2007/08 v Humpolci. Sparťanky se z vítězství v poháru radovaly sedmkrát, dvakrát získala trofej Slavia. Finálový duel se vždy odehrál na neutrální půdě a v minulosti jej hostili Humpolec, Slaný, Čelákovice, Plzeň, Chomutov či pražský stadion SK Prosek.

Vyvrcholení letošního 10. ročníku bude hostit TJ Jiskra Třeboň ve svém sportovním areálu Hliník. „Mám obrovskou radost, že se Jihočeský kraj a město Třeboň stane hostitelem finálového klání poháru žen FAČR v ještě navíc tak prestižním týmovém složení jako je Sparta vs. Slavie. Velice jsme o to stáli a usilovali. Třeboň má krásný a velmi důstojný areál k tomu, aby se tato akce ve všech směrech vydařila,“ potěšilo přidělení finále do Třeboně předsedu Jihočeského KFS Jana Jílka.

„KFS Jč. kraje dlouhodobě usiluje o to, aby se finálová utkání v rámci soutěží FAČR případně mezistátní utkání mládežnických kategorií konala v jižních Čechách. Jsem přesvědčen o tom, že zde máme velice hezké stadiony a hřiště a potažmo i další přidanou kulturně-společenskou hodnotu k tomu, aby zde byly vytvořeny profesionální podmínky pro takto významná klání,“ uvedl Jílek.

Investice vložené do sportovního areálu na Hliníku se začínají vracet v podobě významné reklamy města Třeboň v celostátním měřítku. V zimních měsících jej využívají prvoligové kluby a ani na mezinárodním poli není popelkou. „Byli jsme pořadateli ženského střetnutí reprezentace do 17 v přípravě s Maďarskem. Máme už nějaké zkušenosti a snad nás nic nepřekvapí,“ řekl Jihočeskému fotbalu předseda třeboňské Jiskry Lubomír Skála.

Oba týmy by měly do dějiště zápasu dorazit rovnou z Prahy. Mírným favoritem je obhájce Slavia, která má blízko k ligovému titulu. „Pro naše město to bude svátek a věřím, že si diváci přijdou na své. Dali jsme symbolické vstupné, aby přišlo co nejvíce fanoušků fotbalu,“ poznamenal Skála, že lístek na finále stojí pouhých 20 korun, důchodci a mládež do 18 let mají vstup zdarma. „Tímto chceme pozvat všechny fanoušky v sobotu do Třeboně,“ dodal Skála.

Napsal(a) Michal Průcha