Sumář divize: Mistr z Lomu zabojoval v Klatovech za Č. Krumlov. Dvě červené pro Katovice

neděle, 28. května 2023, 14:04

Čechy – Č. Krumlov získal v pátečním derby bod v derby se Soběslaví, která tím definitivně přišla o možnost dál pronásledovat vedoucí Lom. Novopečený mistr divize se oplatil krumlovskému Slavoji vítězstvím v Klatovech, které se krčí na třetí sestupové příčce. Na debakl v „Mariánkách“ budou chtít Katovičtí rychle zapomenout. Navíc přišli o vyloučenou dvojici Chylíka s Uhrem. Už ve středu je na pořadu další regionální derby. Č. Krumlov hostí šampiona Lom.

Výsledky Jihočechů ve 28. kole divize A

FK Slavoj Český Krumlov - FK Spartak Soběslav 1:1 (0:0)

Góly: 86. Kolář - 79. Kutner. Rozhodčí: Janíček – Havlík, Eibl. ŽK: 4:2 (Kolář, Růžička, Svoboda, Matuška – F. Vaněk, Kutner). ČK: 1:0 (82. Kuna). Diváků:  185.

Č. Krumlov: Beránek - Kolář, Svoboda, Kabele, Trmal – Strapek, Matuška, Novák, Vávra – Růžička, Kuna. Trenér Domin.

Soběslav: Červenec – Hoffman, Boháč, Kubart, Větrovský - Vaněk F., Bouchal (61. Mazouch) a (84. Hromada), Boucník, Kutner, Dumbrovský – Hájek (61. Vaněk D.). Trenéři Hajič a Florián.

Nejlepší hráči: Novák, Kabele - Boucník

Václav Domin (trenér Č. Krumlova): „První půle byla neslaná, nemastná z obou stran. Hosté měli asi dvě střely mimo bránu, jinak se ale moc šancí neurodilo. Druhá půle byla lepší, byla víc o fotbale. Musím uznat, že Soběslav má kvalitní mužstvo. Nám se teď herně tolik nedaří a musíme to nahradit bojovností. Udělali jsme chybu a soupeř nám dal z jediné přímé střely na bránu gól. Pak přišlo na naší straně vyloučení, paradoxně nás to ale spíš nakoplo, než srazilo. Nakonec jsme rádi, že se nám podařilo zachránit alespoň bod. V konečném účtování může mít velkou váhu.“

Richard Florián (trenér Soběslavi): „Do prvního gólu se nehrál moc záživný fotbal. Domácí, hrající o záchranu v soutěži, nepředváděli hru s vysokým nasazením, kterou jsme od nich v této situaci očekávali. Bohužel i my jsme se tomuto mdlému tempu hry přizpůsobili. Chyběl nám pohyb bez míče a rychlá nabídka k součinnosti. Za celou dobu se nám povedlo jen pár rychlých přechodů, které vždy znamenali výraznější příležitost ke skórování. Gól přišel až v 79. minutě, když křižnou ranou z hranice vápna otevřel skóre utkání Aleš Kutner. Chvíli na to šel soupeř do oslabení, když jeden z jeho hráčů dostal červenou kartu po faulu na Tomáše Mazoucha, který vinou tohoto zákroku utkání nedohrál. Bohužel chvíli na to soupeř využil naše zaváhání při bránění rohového kopu a po rychlé rozehrávce vyrovnal stav utkání. Od té chvíle i v oslabení zvedli domácí své tempo hry. My jsme se zbytečně zalekli jejich tlaku a místo toho abychom dokázali využít přesilové hry ke kontrole utkání, tak jsme jim řadou zbrklých nepřesností umožnili zbytečně mnoho prostoru ke hře.“

SK Klatovy 1898 – TJ Sokol Lom 0:3 (0:1)

Góly: 6. Kubovský, 67. Brabec, 85. Musiol. Rozhodčí: Machýček – Matějček, Štefan. ŽK: 2:1 (Vacek, Lukeš – Novák). Diváků: 110

Lom: Matoušek – Škrleta (51. Vysušil), Brabec, Slavík, Mácha – Kubovský (72. Tauber), Skopec (46. Nešický), Schramhauser (72. Grobár), Kučera, Novák (59. Javorek) – Musiol. Trenér Zeman.

Nejlepší hráči: celý tým

Lukáš Zeman (trenér Lomu): „Jsme spokojeni, protože jsme splnili cíle, které jsme si před tímto utkáním vytyčili. Zbyněk Musiol posílil jedním gólem svou pozici na čele tabulky střelců, zápas jsme odehráli bez obdržené branky a vylepšili si skóre. Pomohl nám gól už v páté minutě a zbytek poločasu jsme odehráli na jistotu, abychom zbytečně neinkasovali. Věděli jsme, že čím víc budeme držet balón, tím dřív se soupeř v teplém počasí unaví. To se i potvrdilo. Ve druhé půli jsme chtěli ještě nějaký gól přidat, abychom měli klid. To se podařilo a měli jsme i další šance na to, abychom vyhráli ještě výraznějším rozdílem. Výsledek 3:0 je ale za mě super a hráčům patří dík za to, jak zápas odehráli.“

FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Otava Katovice 4:0 (3:0)

Góly: 8. Renza, 15. Kopta, 44. Kapolka, 82. Holub. Rozhodčí: Duda - Šlajs, Kříž. ŽK: 2:1 (60. Drahorád, Kopta po skončení - 82. Chylík). ČK: 0:2 (82. Chylík, Uher po skončení). Diváků: 150.

Katovice: Provazník – Hnídek (46. Kostka), Janoch, Chylík, Motl – Sládek, Kotrba, Kahuj, D. Bálek – Uher – Habor. Trenér Šroub.

Nejlepší hráči: nikdo

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „V Mariánských Lázních jsme prohráli naprosto zaslouženě hlavně kvůli první půli, kdy jsme domácím darovali góly jako na podnose. Druhy poločas jsme se zvedli a vytvořili si nějaké šance, ale na nějaké zdramatizování výsledku to nebylo. Co mě nejvíc štve, jsou dvě vyloučení. Máme problém s disciplínou i přes to, že jsme si zápas prohráli vlastními chybami.“

Ostatní výsledky:

TJ Jiskra Domažlice B – SK Petřín Plzeň 2:3 (1:1), 17. Bílik, 83. Černý – 45. Zajíček, 72. Provod, 90. Tříska.

SK Tochovice – FK Komárov 0:5 (0:3), 3. Zítek, 36. Lukavský, 37. Vokáč, 66. Mojdl, 73. Lehedza.

SK Aritma Praha – SK Horní Bříza 1:0 (0:0), 88. Červený.

FK Viagem Příbram B – SK Hořovice 1:0 (0:0), 76. Stropek.

FK Rokycany – SK Senco Doubravka 0:2 (0:0), 79. Roubal, 86. Světlík.