Protivín smazal v duelu s Olešníkem třígólovou ztrátu a bral bod

pondělí, 27. března 2023, 21:20

Protivín - Olešník na začátku druhého poločasu vedl už 3:0, pak ale domácí Protivín předvedl parádní obrat a oba celky si body nakonec rozdělily.

V úvodní čtvrthodince se oba týmy seznamovaly s terénem, který nebyl z nejrovnějších, a hra se odbývala převážně kolem středového kruhu. Šance přišly později. Zatímco Olešník své proměnil, domácí neuspěli. V jejich hře byla spousta nepřesností, přihrávky nenacházely adresáta, hráči se vyhýbali kontaktům a pozdě přistupovali. Olešník byl přesnější a proto úspěšnější.  Když hned v úvodu druhé části vstřelil třetí branku, vypadalo to s domácími bledě.

O obrat se postaral nestárnoucí Zach, po jehož akci Protivín snížil na 1:3. Mávnutím kouzelného proutku začalo být Protivínských plné hřiště, začali bojovat o každý míč a dokázali nepříznivý stav srovnat. Po vyrovnání se trochu báli o vydřenou plichtu, protože Olešník přidal na obrátkách, ale kromě dvou pěkných střel Lafaty, které Váverka vyrazil, neměli už žádnou velkou příležitost.

Průběh zápasu

13´ ztráta míče domácích na útočné polovině, dlouhý pas na levé křídlo, první střelu útočníka hostí Váverka nohama vyrazil, do druhé padl obětavě Vojta

16´ po další ztrátě domácích přišel druhý dlouhý nákop, Vojta prohrál sprinterský souboj s útočníkem hostí, tomu první střelu Váverka vyrazil, ale dobíhající Beko míč do sítě už dopravil – 0:1

18´ Petr postupoval zcela sám na hostujícího gólmana, chtěl ho přehodit, ale nepovedený oblouček zůstal v brankářových rukavicích

28´ Petr se protáhl po levé brankové čáře, odcentroval na Říhu, tomu se hlavička nepovedla a lehký míč skončil opět v rukavicích brankáře

33´po přihrávce z pravé strany zůstal před vápnem Tóth, který z voleje utaženou střelou po zemi zvýšil na 0:2

46´ střídajícímu Bukovi při prvním doteku míč odskočil od nohy, zmocnil se ho Beko a křížnou střelou na zadní tyč zvýšil už na 0:3

54´ Zachovi se otevřel prostor, neváhal projít s míčem až do vápna hostí, podařilo se mu odcentrovat, Hrachovec dobře odblokoval obránce a nabíhající Jaromír Vorel napálil míč do sítě – 1:3

58´ rozhodčí nechal výhodu Jaromíru Vorlovi, kterého tahal olešnický hráč. Jemu se však přesto podařilo dostat míč na nabíhajícího Hrachovce, který zasekl křižujícímu obránci i vybíhajícímu brankáři a levačkou obloučkem snížil na 2:3. Hostující lavička si žádala ofsajd, ale marně.

73´ Hrachovec pěknou střelou z běhu jen těsně minul šibenici branky hostů

75´ Jaromír Vorel před střídačkou hostí využil zakopnutí obránce, přihrál před vápno Petrovi, který si míč postrčil na pravačku a krásným obstřelem vyrovnal na 3:3

FK Protivín – FK Olešník 3:3 (0:2)

Góly: 54. Vorel, 58. Hrachovec, 75. Petr – 16. a 46. Beko, 33. Toth. Rozhodčí: Vican ml. – Vican st., Brych. Delegát: Tůma. ŽK: 3:4 (Vojík, Vojta, Říha – Szó, Dudek, Nohava, Tomášek). Diváků: 150.