Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči v 7. kole krajského přeboru

středa, 21. září 2022, 23:55

Jihočeský kraj - V 7. kole krajského přeboru prohráli podruhé v řadě fotbalisté Olešníku. Béčko Táborska naopak další debakl nepřipustilo a po dobrém výkonu přehrálo Jankov. Vedení si po výhře v Třeboni upevnil Jindřichův Hradec, i když na tři body se dost natrápil. Žádný tým už nemá nulu na kontě bodů. Prachatice dohnaly ztrátu s Osekem a vybojovaly první bod, Dražice si připsaly rovnou tři body za vítězství nad Strakonicemi.

Výsledky 7. kola krajského přeboru:

SK Rudolfov – FK Olešník 2:1 (1:1)

Góly: 45. Hric, 72. Pouzar – 9. Beko. Rozhodčí: Kollmann – Cigáň, Novotný. ŽK: 3:1 (Hajný, Šindelář, Pouzar – Vojta). Diváci: 100. Předehráno ve čtvrtek 15. 9. 2022.

Rudolfov: Keřka – Tyrpák, Novotný, Hajný, Prokeš – Peiger (69.Tlamsa), Gerstner (76.Vejvar), Hric, Pouzar, Sládek – Šindelář. Trenér Nárovec.

Olešník: P. Tomášek – Vrážek, D. Tomášek, Nohava, Vojta (79. Rajzl) – Toth (68. Nýdl), Vonášek, Lafata, Beko (58. Miklík) – Martinec, Hezoučký. Trenér Chlumecký.

Nejlepší hráči: celý tým – Hezoučký, Lafata.

Radim Pouzar (hrající asistent Rudolfova): „Celý první poločas patřil jednoznačně hostujícímu týmu. Hned v úvodu vstřelil krásnou branku a měl i další příležitosti zápas rozhodnout. My jsme byli velmi nepřesní, zbrklí a moc jsme Olešník nedokázali ohrozit. Až v samém závěru poločasu dokázal po standardní situaci vyrovnat Jakub Hric. Druhý poločas už byl mnohem vyrovnanější a nám se podařilo vstřelit branku na 2:1. I Olešník neustále hrozil, ale v zakončení nebyl tak efektivní. Odehráli jsme velmi těžký zápas, na těžkém terénu, proti velmi těžkému soupeři, o to víc si výhry vážíme.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Nejprve bych rád poděkoval Rudolfovu, že nám vyšel vstříc, a zápas jsme mohli odehrát místo v neděli už ve čtvrtek. První poločas byl z naší strany výborný a dali jsme už v 9. minutě krásný gól. Byli jsme v prvním poločase častěji na balónu, byli jsme fotbalovější než Rudolfov, bohužel jsme však nevyužili ještě některou z dalších příležitostí. Naopak jsme ve 45. minutě inkasovali gól do šatny. Ten s námi zřejmě zamával, protože druhý poločas už nebyl podle našich představ. Rudolfov pozměnil rozestavení, dal gól na 2:1 a vedení už si zkušeně pohlídal. Sice jsme pak měli platonický tlak, ale vyrovnat už jsme nedokázali. Zápasu by podle mého názoru slušela spíš remíza.“

FC MAS Táborsko B – SK Jankov 2:0 (1:0)

Góly: 22. Ott, 87. (pen.) Neužil. Rozhodčí: Mach - Albert, Dimitrov. ŽK: 0:1 (Kupka). Diváků: 50.

Táborsko B: Chára - Alexandr, Mezera, Pánek, Chotovinský – Činčura (46. Kupka), Bezpalec, Neužil (89. Jíra), Praveček (86. Koblasa) - Ott, Trantýr. Trenér Jelen

Jankov: Skála – Tůma, Kupka, Fajtl, Kroneisl (22. Mizera) – Borovka, Voráček, Kollár, Hüttner, Řehoř – Kočer (71. A. Píša). Trenér Kadlec

Nejlepší hráči: celý tým – Skála.

Miroslav Jelen (Táborsko B): „Chtěli jsme odčinit debakl z Hradce, a to se nám povedlo. Od začátku zápasu jsme hráli aktivně, drželi jsme balon a vytvářeli si brankové příležitosti. Bohužel jsme proměnili pouze jednu, když ve 22. minutě se trefil Ott. Druhá půle vypadala stejně jako první, opět jsme zahazovali šance. Pojistku jsme přidali až v 87. minutě z penalty po faulu na Pravečka, kterou proměnil Neužil. Ke kvalitnímu utkání přispěl svým výkonem i dobře hrající Jankov.“

Petr Kadlec (trenér Jankova): „Kvalita byla na straně domácích, kteří zaslouženě zvítězili. My jsme se sice snažili a i díky brankáři Skálovi, který zneškodnil několik gólových příležitostí, jsme byli ve hře o nějaký ten bodík až do konce utkání, ale to bychom náznaky šancí museli řešit lépe a kvalitněji. Tým zápas odmakal, ale na body to bohužel nestačilo.“

FK Olympie Týn n/Vlt. – Spartak Trhové Sviny 0:0

Rozhodčí: Dimitrov - Albert, Mach. ŽK: 0:1 (Borek). Diváků: 150.

Týn: Vachuta - Vařil, Brom, Meidl, Šálený (60. Novák) – Procházka (61. Herza), Stoklasa, Račák, Maxa - Dobal, Dumbrovský.

T. Sviny: K. Brůha – D. Brůha, D. Kodras, Hruška, Novák - M. Kodras (83. Smoleň), Kolář, Macák (78. Popovič), Borek - Kurali, Gažák. Trenér Písko.

Nejlepší hráči: Brom, Račák – Hruška, Macák.

Lukáš Stoklasa (hráč Týna): „Úvod utkání patřil hostům, kteří nás dokázali přitlačit k vápnu, ale se střeleckými pokusy si naše obrana poradila. Postupem času se hra vyrovnala, nám ale vázla finální přihrávka a do pořádného zakončení jsme se nedostali. Ve druhém poločase se začalo hrát nahoru dolů. I kvůli těžkému terénu bylo na obou stranách plno nepřesností, přesto jsme mohli jít do vedení. Vařil ani Dumbrovský však své šance neproměnili. Zápas byl o jednom gólu, který nakonec nepadl. Chtěli jsme doma prodloužit šňůru vítězství, ale i remízu musíme brát. Soupeř byl kvalitní.“

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „V týdnu jsem si řekli, že už je třeba přivést z venku body, a to jsme splnili. V první půli jsme byli aktivní a domácí zatlačili na jejich polovinu, ale bohužel bez nějaké velké šance. V druhé půli se hra vyrovnala a na obou stranách byly šance, které by se měly proměňovat, a tak remíza je spravedlivá.“

TJ Dražice – FK Junior Strakonice 2:0 (1:0)

Góly: 35. a 83. (pen.) M. Stuchlík. Rozhodčí: Lepič - Kaštánek, Petričák. ŽK: 3:1 (Vačlena, M. Stuchlík Veselý – Lízal). Diváků: 90.

Dražice: Počinek - Veselý, D. Štecher, Novotný, Turek - J. Štecher, Vačlena (90. M. Štecher), L. Stuchlík, M. Stuchlík - Mareš (46. Tůma), Horka (87. Běhoun). Trenér Hořejší

Strakonice: Lízal – Prajzler, Rozhoň, Rybák, Hozman – Boukalík (85. Kafka), Doležal (57. Míčka) -  Máška, Krejčí, Tipanic (28. Smola) – Bílý. Trenér Čakrt

Nejlepší hráči: Počinek, M. Stuchlík, Veselý, celý tým - nikdo.

Vlastimil Stuchlík (vedoucí mužstva Dražic): "V tomto domácím zápase jsme už konečně chtěli uhrát nějaké body a od samotného začátku za tímto cílem kluci šli. V první části se hrál fotbal nahoru dolů a nejvíce práce měli oba gólmani, kteří se vyznamenali několika skvělými zákroky. Nám se povedla akce po pravé straně, na jejímž konci konečně Matyáš Stuchlík vstřelil tolik očekávaný první gól. Ve zbytku utkání jsme měli hru pod kontrolou a hosty držel v brance skvělý Lízal, jinak se soupěř dostával na naši polovinu jen sporadicky. Zaslouženou výhru jsme potvrdili až v závěru z penalty, kdy po faulu na Jiřího Štechera skóroval opět Matyáš Stuchlík, a mohli jsme slavit první tři body."

Jiří Cibulka (trenér Strakonic): „První poločas se hrál hurá fotbal, kdy se útoky střídaly na obou stranách.  Za zmínku stojí 14. minuta, kdy jsme měli tři velké šance vstřelit gól, ale nebylo nám dopřáno. V cestě nám stál domácí brankář, který střelu Krejčího vytáhl nohou a dorážku Mášky také zlikvidoval. V téže minutě se dostal ke střele Krejčí a trefil břevno. V 16. minutě odpověděli domácí bombou k tyči, ale Lízal ji stačil vyrazit. Ve 21. minutě jsme měli další gólovku, když Bílý utekl po lajně a poslal míč do vápna na Mášku, který ho o centimetry nestačil nasměrovat do brány. Ve 24. minutě trestný kop domácích jen těsně minul levou tyč. Ve 35. minutě, bohužel pro nás, udeřili domácí a Matyáš Stuchlík dal na 1:0. Druhý poločas byl z naší strany silně nevýrazný. Domácí nás zatlačili na naší polovinu a vytvářeli si sérii rohových kopů. Naše první souvislá kombinace přišla až v 79. minutě, kdy Prajzler šel ze strany sám na gólmana, ten se ale překvapit nenechal. V 82. minutě přišel penaltový zákrok a sudí neváhal. Penaltu proměnil opět Stuchlík Matyáš a určil tak konečný výsledek 2:0.“

FK Tatran Prachatice – TJ Osek 2:2 (1:2)

Góly: 45. Jaroslav Rauscher, 61. Fischer - 6. Němeček, 25. Sigmund. Rozhodčí: M. Pečenka - Kollmann, Votava. ŽK: 4:3 (Luňáček, Škopek, Linhart, Jar. Rauscher – Němeček, Šrámek, Matěj Čapek). Diváků: 80.

Prachatice: Trnka - Jaroslav Rauscher, Pravda, Luňáček, Kovář (21. Linhart) - Škopek, Wagner, Makoš (58. Růžička), Fürbach, Jakub Rauscher  - Fischer. Trenér Raušer.

Osek: Vojta - Krejčí, Carda, Kubiš, Martin Čapek - Matěj Čapek (88. Šůs), Šrámek, Němeček, Sigmund - J. Říský (54. Hosnedl), Brabec (78. Zelenka). Trenér Hoch.

Nejlepší hráči: Jaroslav Rauscher, Linhart – Sigmund.

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas byl spíše boj a my jsme vybojovali první bod. Bohužel jsme opět v první půli hloupě inkasovali a zároveň jsme přišli o dalšího zraněného hráče. Mužstvo však prokázalo charakter a zápas dokázalo zvrátit. Myslím, že při troše štěstí jsme v závěru mohli obrat dokonat, ale své šance jsme již neproměnili. Každopádně za bojovnost a nasazení musím kluky pochválit.“

Karel Hoch (trenér Oseku): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a díky kombinační i nápadité hře jsme měli utkání pod kontrolou. Během necelé půlhodiny jsme vedli o dva góly, když se trefili Němeček a Sigmund, a ještě další šance jsme neproměnili. Bohužel trest přišel těsně před poločasem. Domácí využili našeho nedůrazu a špatného bránění a snížili na rozdíl jediného gólu. Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a měli i šance, bohužel bez úspěšného zakončení. Po úvodní čtvrthodině se fotbal začal vytrácet  a nahradila ho holomajzna od obou týmů. Z té vytěžili domácí vyrovnávací gól po pěkné střele Fischera, kterého naší hráči nechali trestuhodně volného před pokutovým územím. Dále už to byla z naší strany jen křečovitá snaha něco s výsledkem udělat, ale žádnou šanci jsme si nevytvořili. V závěru utkání nám bod zachránil brankář Vojta, který reflexními zákroky zneškodnil domácím dvě gólovky.“

TJ Jiskra Třeboň - FK Jindřichův Hradec 1910 1:3 (1:2)

Góly: 33. Tůma - 1. a 87. Votava, 2. Völfel. Rozhodčí: Boček - Vican st., Vican ml. ŽK: 1:1 (Schneider – Rejthar). Diváků: 150.

Třeboň: Kopecký - Rezek, Bartoš, Týnavský, Schneider - Ježek, Matoušek, Radosta, Hromádka - Tůma,  Průcha. Trenér Bicenc.

J. Hradec: Cettl - Fical, Koktavý (88. Fiža), Rejtar, Hauser – Völfel (46. Strejček), Jaroš (68. Šmíd), Votava, Mischnik, Waník - Toman. Trenér Lukáč.

Nejlepší hráči: celý tým – Mischnik, Hauser, Toman.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Do zápasu s Jindřichovým Hradcem jsme vstoupili hodně špatně. Po dvou minutách už jsme prohrávali 0:2 po vlastních chybách. Pak už jsme hráli dobře, vypracovávali si šance a drželi soupeře daleko od naší brány. Ve 33. minutě jsme snížili na 1:2 Pavlem Tůmou a pokračovali v tlaku. Do poločasu se nám ale vyrovnat nepodařilo. Do druhého poločasu jsme šli s úkolem vyrovnat a otočit výsledek. Bohužel tento úkol se nepovedl, ale naše předvedená hra mě těšila. Věřil jsem, že můžeme uspět. Bohužel jsme neproměnili šance a nebyla nám přiznaná penalta. V závěru jsme hru otevřeli ve snaze vyrovnat, místo toho jsme však dostali třetí gól a zápas skončil 1:3. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale výsledek tomu neodpovídá. Jindřichův Hradec bral tři body, my jsme bez bodu.“

Roman Lukáč (trenér J. Hradce): „Neodehráli jsme dobrý zápas, po perfektní dvouminutovce jsme vypnuli motory a nenahodili je po zbytek zápasu. Domácí byli aktivnější, bojovnější a důrazní, naštěstí pro nás pouze po naši šestnáctku. Získali jsme utrápené tři body, za které jsme rádi.“

FC ZVVZ Milevsko - FK Protivín 0:0

Rozhodčí: Jevčák - Pravda, Němec. ŽK: 6:3 (Kortan, Bártík, Hadáček, Kálal, Sedláček, Marvan - Vojta, Hrachovec, Petr). Diváků: 100.

Milevsko: Dvořák - Hejl, Vakoč, Kosobud, Maršík - Kortan (46. Marvan), Souček, Bártík (60. Kálal), Málek - Hadáček (79. Sedláček), Petřík. Trenér Strnad.

Protivín: Váverka - Vojík (76. Štěpka), Vojta, Nedvěd, Zach – Z. Vorel - Hrachovec (90. Urban), D. Bečvář (82.Buko Leroy), J. Vorel, Martin Říha - Petr (86. Dan). Trenér Říha.

Nejlepší hráči: Petřík - celý tým.

Miroslav Strnad (trenér Milevska): "V prvním poločase jsme si vytvořili dvě obrovské šance. Kortan šel sám na bránu a nedal, pak následovalo krásné Petříkovo přehození brankáře, ale míč skončil na břevnu. Po rohu hostů se vytáhl náš brankář Dvořák. Po přestávce krásně vystřelili Martin Hejl a Petřík, Protivín ale opět podržel brankář. Jinak fotbal moc krásy nepřinesl. Obě mužstva na těžkém terénu dost chybovala v přesnosti a docházelo k jednoduchým ztrátám míče."

Miroslav Říha (trenér Protivína): „První poločas jsme měli mírnou optickou převahu, ale byli to domácí, kteří byli blíže ke vstřelení branky. Nejprve Petřík po nedorozumění v obraně trefil břevno a po té ze strany Kortan postupoval sám na brankáře Váverku, ale neuspěl. My jsme měli asi největší šanci po rohu, kdy Radek Vojta nebezpečně hlavičkoval, ale domácí brankář byl připraven. Druhý poločas naopak měli více ze hry domácí, ale ani jedno z mužstev se do gólové příležitosti již nedostalo, a proto zápas skončil spravedlivou remízou. Domácí potvrdili, že mají výbornou obranu, ale i my jsme tentokrát podali zodpovědný kolektivní výkon.“

TJ Hluboká nad Vltavou - FC AL-KO Semice 4:0 (1:0)

Góly: 51. a 58. Kadlec, 23. Funda, 84. Rubick. Rozhodčí: Votava - Nedvěd, Petričák. ŽK: 3:3 (Hájek, Krejčí, Kadlec - Trantina, Pšenička, Buchtele). Diváků: 70.

Hluboká: Moudrý - Rabiňák (71. Kössl), Otepka, Antoš, Krejčí (74. Rubick) - Kadlec, Škoda, Funda, Rottenborn - Šestauber (85. Kokeš), Hájek (68. Blažek). Trenér Táborský.

Semice: Dvořáček – Pšenička, Trantina, Listopad, Císařovský (72. Řezáč) – Buchtele, Zborník (36. Forman), Keclík, Hrala, Šourek (81. Šindelář) – Valach (69. Machovský). Trenér Nousek.

Nejlepší hráči: celé mužstvo - nikdo

Ladislav Táborský (trenér Hluboké): "Semice s námi v úvodu utkání držely krok, postupem času jsme ale přebírali iniciativu a byli jsme lepším týmem. V prvním poločase jsme se ujali vedení, pak jsme se ale trošku přizpůsobili soupeři v nakopávání míčů. Ve druhém poločase už jsme jasně dominovali, Semice sice kopaly penaltu, kterou Filip Moudrý chytil, jinak jsme ale vyhráli zaslouženě."

Marcel Nousek (trenér Semic): "S výkonem na Hluboké jsme hodně nespokojeni.Naše hra snesla měřítko pouze do prvního inkasovaného gólu a pak už bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to domácí. Musíme se z toho poučit a rychle oklepat. Dostáváme hodně branek a to nás ještě drží Dvořáček v bráně. Hluboká nás přehrála snad ve všech směrem a zaslouženě vyhrála."