Sumář divize: Soběslav promrhala dvougólový náskok, Šimák dokonal obrat Lomu. Katovice rozdrtily nováčka

neděle, 18. září 2022, 09:50

Čechy – Sobotní výsledky jihočeského kvarteta by se daly označit za vydařené. Katovice si udělaly z Horní Břízy obětního beránka a nováčka z Plzeňska vyprovodily sedmi góly. Čistým hattrickem se v závěru blýskl David Bálek. S Lomem to v Plzni vypadalo po skončení první půle zle, nedobře. Prohrál o dva góly, ale po přestávce přidal na tempu a v 90. minutě 43letým internacionálem Janem Šimákem strhl vedení na vlastní stranu. Krumlovští se vraceli z dalekých „Mariánek“ se ziskem jednoho bodu. Soběslav po pohárovém úspěchu si s nováčkem Komárovem zadělala na slušný náskok, ale nezvládla nástup do druhé půlky a musela se spokojit jen s remízou, kterou zajistil kanonýr Filip Vaněk.

Výsledky Jihočechů v 7. kole divize A:

FC Viktoria Mariánské Lázně – FK Slavoj Č. Krumlov 1:1 (1:1)

Góly: 37. Holub - 36. Drahorád (vlastní). Rozhodčí: Kříž - Pálek, Hodek. ŽK: 3:1 (Prokop, Skopový, Pěček – Kolář). Diváků: 36.

Č. Krumlov: Beránek - Trmal, Kabele, Kuna – Kolář (87. Strapek), Matuška, Svoboda, Vávra, Novák – Růžička (72. Parakhnenko), Vaněk (63. Rosůlek). Trenér Domin

Nejlepší hráči: Beránek.

Václav Domin (trenér Č. Krumlova): „V Mariánských Lázních pršelo, takže se hrálo na těžkém terénu. Zvládli jsme počáteční nápor domácích a dali vedoucí gól, po naší nepozornosti ale domácí chvíli na to srovnali. Do konce poločasu jsme dali ještě druhý gól, ten nám ale rozhodčí neuznal. Ve druhém poločase už jsme soupeře skoro do ničeho nepustili a v závěru jsme dali třetí branku, jenže ani tu nám rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Vezeme tedy pouze bod, ale jsme spokojeni, protože i bod získaný venku má svou cenu. V první půli měly Mariánské Lázně asi dvě šance, které náš gólman Beránek chytil, my jsme zase mohli rozhodnout dvě minuty před koncem Matuškou. Myslím, že remíza je asi spravedlivá.“

FK Spartak Soběslav – FK Komárov 3:3 (2:1)

Góly: 2. a 71. F. Vaněk, 31. Pavlík - 42. a 57. Srp, 54. Mojdl. Rozhodčí: Makovička - Novotný, Panský. ŽK: 0:4 (Ženíšek, Lang, Pužík, Klimeš). Diváků: 190.

Soběslav: Červenec – Pavlík, Bouchal, Zeman, Větrovský (83. Hromada) – Vrána (46. Mazouch), Hoffmann (65. Kubart), Kutner, F. Vaněk – Hájek, D. Vaněk. Trenér Hajič

Nejlepší hráči: F. Vaněk.

Radek Hajič (trenér Soběslavi): „Budu kritický, protože zápas jsme vyloženě prolajdačili. Jsem roztrpčený, že se nedokážeme koncentrovat na každý zápas. Nejprve vyhrajeme po výborném výkonu s Přešticemi, pak prohospodaříme dvougólový náskok s Komárovem, který je mnohem horší než Přeštice. Tohle mě mrzí a jsem zklamaný, že se nedokážeme nahecovat na každého soupeře. Od chvíle, kdy jsme dostali gól na 2:1, jsme předváděli bídný výkon. My jsme začali hrát až od sedmdesáté minuty za stavu 2:3. Najednou to šlo, běhali jsme a bylo nás plné hřiště. Kromě vyrovnávacího gólu jsme trefili ještě tyč a zápas jsme mohli otočit. Mrzí mě, že jsme byli schopni hrát pouze posledních dvacet minut. Hráči by si měli uvědomit, že na pohár nám zbydou pouze vzpomínky, ale špatné výsledky v divizi nás budou provázet celou sezónu.“

SK Senco Doubravka – TJ Sokol Lom 2:3 (2:0)

Góly: 1. Patrovský, 22. Künstner - 50. Slavík, 63. Grobár, 90. Šimák. Rozhodčí: Hamouz - Ježek, Beneš. ŽK: 2:4 (Luhový, Nový – Škrleta, Rydval, Tauber, Šimák). Diváků: 100.

Lom: Matoušek - Škarda (46. Kubovský), Mácha, Rydval, Vávra (9. Grobár) - Slavík, Skopec – Pfeifer, Šimák, Škrleta (75. Madar) – Musiol (78. Tauber). Trenér Zeman

Nejlepší hráči: Šimák, Škrleta, Slavík.

Lukáš Zeman (trenér Lomu): „Před zápasem jsme si řekli, že hned od úvodní minuty za to musíme vzít jako tým, ale už po třiceti vteřinách jsme po naší chybě dostali jednoduchý gól na 1:0. Myslel jsem si, že vykvetu (úsměv). Pak jsme byli lepším týmem, Doubravku jsme téměř nepustili za půlku, nicméně přišel rohový kop a nepokrytý domácí hráč krásně trefil odražený míč do šibenice. Bohužel jsme všechno tlačili středem a nevyužívali jsme krajní prostory, proto jsme prohrávali 2:0. V kabině jsme si řekli, že jsme nejeli do Plzně tři hodiny proto, abychom tady prohráli. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zápas otočíme, a to se povedlo. Ukázalo se, že jsme jeden tým, kde maká jeden za druhého. Byla na nás vidět touha po vítězství a díky tomu jsme v 90. minutě dali vítězný gól. Jedeme tedy spokojeni domů. Kaňkou na celém příběhu je zranění Marka Škrlety, který si udělal něco s klíční kostí a v neděli ho v táborské nemocnici čeká operace. Je jisté, že do konce podzimu už s ním nemůžeme počítat.“

SK Otava Katovice – SK Horní Bříza 7:1 (3:1)

Góly: 72., 83. a 90. D. Bálek, 14. a 9. Požárek, 12. Paukner (vlastní), 59. Habor - 39. Kraček (pen.). Rozhodčí: Dohnal - Vnuk, Doubrava. ŽK: 1:1 (Kotrba – Tichý). Diváků: 181.

Katovice: Švehla – Květoň, Janoch, Kostka, Sládek – L. Bálek, Kadula, Kotrba, Štěch (46. D. Bálek) – Uher (59. Habor), Požárek. Trenér Šroub

Nejlepší hráči: D. Bálek, Požárek, Kadula.

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „Zápas se nám povedl jak herně tak výsledkově, a jsme rádi, že jsme odčinili debakl z minulého utkání v Lomu. Horní Bříza byla zatím nejslabším soupeřem, se kterým jsme hráli, od úvodní minuty zápas probíhal v naší režii. Rychle jsme vedli 3:0 a je jen škoda jedné chyby, po níž jsme vyrobili penaltu a dostali jsme před koncem poločasu gól. Věděli jsme ale, že ve druhém poločase bychom měli soupeře dál i fyzicky přehrávat. S chutí jsme si zastříleli a vyhrát jsme nakonec mohli ještě vyšším rozdílem.“

Ostatní výsledky

SK Petřín Plzeň - SK Aritma Praha 3:1 (1:1), 36. Zajíček, 80. Vodrážka (pen.), 87. Provod - 39. Trenkwitz.

TJ Jiskra Domažlice B - SK Tochovice 3:0 (2:0), 36. Janča, 40. Voves, 90. Javorský.

SK Hořovice - SK Klatovy 1898 1:1 (0:0), 82. Veselý - 3. Krejčiřík.

FC Rokycany - FK Viagem Příbram B 3:1 (2:1), 18. a 44. Procházka, 46. Pražský - 43. Voriazidis.