Sumář divize: Lom přehrál v derby Katovice. Český Krumlov ani Soběslav neuspěly

neděle, 11. září 2022, 14:35

Čechy - Pro jihočeské fanoušky byl hlavním magnetem 6. kola divize duel mezi Lomem a Katovicemi. Lom minule pod staronovým trenérem Lukášem Zemanem opět zabral, Katovice přijeli do Tábora na Svépomoc v roli vedoucího celku tabulky. Lom potvrdil kvalitu v ofenzivě a nad Katovicemi vyhrál 5:2. Českému Krumlovu ani Soběslavi se nedařilo. Slavoj měl v utkání s Rokycany na to, aby alespoň jeden bod získal. Českokrumlovští však žádnou ze svých šancí neproměnili, jedinou jejich chybu naopak Rokycany dokázaly potrestat. Zápas, kterému by slušela spíš remíza, tak skončil těsnou porážkou Slavoje. To Soběslav byla v Příbrami bez šance. Domácí byli ve všech herních činnostech jasně lepší a Jihočechům nastříleli pět gólů. Soběslav se dostala ke slovu až za stavu 5:0 v nastaveném čase, kdy její čestný úspěch zaznamenal Pavlík.

Výsledky Jihočechů v 6. kole divize A:

FK Slavoj Č. Krumlov – FC Rokycany 0:1 (0:0)

Gól: 48. Procházka. Rozhodčí: Havlík - Koranda, Janíček. ŽK: 0:2 (Matas, Plzák). Diváků: 210.

Č. Krumlov: Beránek - Trmal, Kabele, Kolář – Parakhnenko, Kuna, Matuška, Vávra (80. Strapek), Vančura (46. Novák) – Růžička (65. Rosůlek), Vaněk (77. Kordík). Trenér Domin.

Nejlepší hráči: Kuna, Kabele.

Václav Domin (trenér Č. Krumlova): „Myslím, že zápasu by slušela spíš remíza. Udělali jsme ale prakticky jednu chybu a dostali jsme rozhodující gól. Takový už je fotbal. Hlavně v první půli, kdy jsme se dostávali šancí, jsme měli zápas překlopit na naši stranu. Brankář Rokycan však naše příležitosti zlikvidoval. Nehraje se na šance, ale na góly, a na ty jsme prohráli 0:1.“

FK Viagem Příbram B – FK Spartak Soběslav 5:1 (3:0)

Góly: 37. a 90. Anih, 21. Musil, 39. Zeronik, 77. Hýsek - 91. Pavlík. Rozhodčí: Glogar - Klátil, Hrivík. Delegát: Vrzal. ŽK: 2:3 (Schindler, Bálek - Boucník, Kutner, Bouchal). Diváků: 122.

Soběslav: Červenec – Pavlík, Bouchal, Boháč, Zeman – Mazouch (62. Vrána), Hoffmann (81. Hromada), Boucník, Vaněk (72. Větrovský) - Kutner, Hájek. Trenér Hajič.

Nejlepší hráči: nikdo

Radek Hajič (trenér Soběslavi): „Prohráli jsme zaslouženě rozdílem třídy, ani k tomu není moc co dodat. Soupeř byl od začátku až do konce zkrátka lepší. Předčil nás ve všech činnostech, není třeba v tom hledat žádnou vědu. Po zbytečné ztrátě míče jsme brzy dostali gól a od toho se celý zápas odvíjel. Mužstvo Příbrami bylo nejlepším týmem, na jaký jsme v divizi narazili, a vyhrálo zaslouženě. Malou útěchou pro nás může být gól na 5:1 v poslední minutě utkání.“

TJ Sokol Lom – SK Otava Katovice 5:2 (2:1)

Góly: 47. a 72. Musiol, 20. Škrleta, 29. Chylík (vlastní), 87. Tauber - 39. Kadula, 59. L. Bálek. Rozhodčí: Kubec - Kastl, Langmajer. Delegát: Řezáč. ŽK: 1:5 (Grobár - Chylík, Uher, Štěch, Motl, Rejšek). Diváků: 210.

Lom: Matoušek – Škarda, Slavík, Rydval, Mácha - Skopec, Grobár – Pfeifer, Šimák (65. Kubovský), Škrleta (74. Tauber) - Musiol. Trenér Zeman

Katovice: Švehla – Cibulka (46. Rejšek), Janoch, Chylík (68. Kostka), Motl (78. D. Bálek) – L. Bálek, Sládek (68. Požárek), Kotrba, Štěch – Uher, Kadula. Trenér Šroub

Nejlepší hráči: celý tým - nikdo

Lukáš Zeman (trenér Lomu): „První půlhodinu jsme odehráli podle našich představ, byli jsme aktivní na balonu a hráli dopředu. Dostali jsme se do vedení 2:0, pak jsme ale v aktivitě trochu polevili a Katovice nás potrestaly gólem na 2:1 ze standardní situace. Ve druhé půli jsme chtěli navázat na výkon z úvodních třiceti minut utkání, to znamená být aktivní na balónu, chodit dopředu, prosazovat se ve hře jeden na jednoho a útočit po stranách. To jsme zase začali plnit a zvýšili jsme na 3:1. Pak jsme ale zase neobsadili vzadu hráče a dostali jsme jednoduchý gól na tři dva. Naštěstí se nám ale podařilo vstřelit ještě dvě branky a naše vítězství bylo nakonec zasloužené. Škoda, že dostáváme laciné góly, na druhou stranu dopředu hrajeme tak, jak bychom si představovali. Naštěstí dáváme víc gólů než dostáváme, těch obdržených branek je ale moc. Líbil se mi ovšem přístup hráčů. I když jsme dostali gól na 2:1, kluci věděli, že když budou pokračovat v tom, co jsme si řekli, musíme vyhrát.“

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „Prohra nás mrzí, ale soupeř nás předčil v produktivitě. Asi šestkrát byl v našem vápně a z toho dal pět gólů. Svědčí to o jeho kvalitě a zkušenostech střelce Musiola, který proměnil snad všechny šance. Pokaždé, když jsme se vrátili do zápasu, inkasovali jsme zase rozdílový gól. Nezačali jsme úplně špatně, prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem, pak jsme se ale dopustili dvou chyb v obraně a prohrávali jsme 2:0. Do poločasu jsme ještě stačili snížit na 2:1. V kabině jsme si řekli, jak bychom chtěli ve druhé půli pokračovat, všechno ale zhatila hned 47. minuta, kdy jsme se opět dopustili obrovské chyby v obraně a prohrávali jsme 3:1. Opět jsme se dostali do zápasu gólem na 3:2, jenže brzy jsme znovu inkasovali.“

Ostatní výsledky

SK Aritma Praha - SK Hořovice 1:0 (1:0), 22. Junek.

FK Komárov - SK Senco Doubravka 4:3 (2:0), 26., 36., 87. a 89. Lukavský - 56. Ungr, 62. Trojanec, 64. Česák.

SK Horní Bříza - SK Petřín Plzeň 1:3 (0:1), 62. Šmíd - 24. Lisý, 51. Demeter, 53. Klich.

SK Klatovy 1898 - TJ Jiskra Domažlice B 2:1 (0:1), 63. Brabec, 86. Presl - 13. Jahn.

SK Tochovice - FC Viktoria Mariánské Lázně 6:1 (4:0), 12. Pech, 16. Kynkor, 25. a 45. Čížek, 57. Hadáček, 82. Sirotek - 92. Pecháček.