Protivín uspokojily jen body, hra už méně

neděle, 11. září 2022, 10:17

Protivín – Domácí celek hostil poslední Dražice a opět potvrdil, že na vlastním hřišti U Obory se mu nadmíru daří. Soupeře z chvostu tabulky porazil 3:0 a stoprocentně bodoval i ve třetím domácím střetnutí.

V Protivíně se nehrál hezký zápas. Domácí sice v prvním poločase měli územní převahu, nedokázali však překonat zhuštěný obranný val soupeře, navíc jim tentokrát vázla kombinace, a tak se vyložených šancí urodilo velmi málo. Přesto se Protivínským podařilo vstřelit dvě branky a do poločasové přestávky odcházeli s uklidňujícím náskokem.

Druhý poločas se obraz hry úplně změnil. Domácí nechali soupeře hrát, jim se přestala hra dařit ještě více, a hosté měli územní převahu. Ale ani oni z několika závarů před brankou gól nevytěžili. Protivínským se však nakonec v posledních minutách podařilo dát rozhodující třetí branku. Takže podle mého názoru u domácích výsledek předčil předvedenou hru.

Zajímavé minuty:

11. J. Vorel na zadní tyči hlavičkoval jen do obránce – roh

28. opět hlavička po přetaženém centru na zadní tyč, tentokrát se proti hlavičkujícímu Nedvědovi stačil přemístit gólman a srazit na roh

31. po odraženém míči od obránců střílel z vápna J. Vorel v dobré pozici nad

33. domácím se konečně podařil rychlý protiútok, J. Vorel vysunul Petra a ten přehodil vybíhajícího gólmana – 1:0

35. Nedvěd se uvolnil přes dva hráče na vápně, jeho střela šla opět nad

36. domácí obrana zaváhala, ale střelu hostujícího útočníka vyrážel Váverka nohama

37. po dalším nedůrazném protivínském odkopu od vlastní branky se do míče opřel Mareš a jeho dalekonosná střela vystrašila domácího brankáře, šla těsně nad

44. trestňák J. Vorla od levé lajny našel bratra, který koníčkem hlavičkoval, gólman stačil střelu vytěsnit na roh

45. zákrok na Říhu před vápnem vyhodnotil sudí jako faul, hosté se na něj velmi zlobili, a z následujícího trestňáku se krásně přes zeď do šibenice trefil Z. Vorel – 2:0

52. Běhoun se protlačil mezi třemi domácími beky a jeho atak řešil vyběhnutím Váverka

56. po standardce od levé postranní čáry byl hostující hráč u míče než domácí gólman, jeho teč však šla vedle. Navíc pomezní mával útočníkovi ofsajd

61. velký závar kteří nedokázali 3x po sobě odkopnout míč do bezpečí nakonec řešil Váverka pádem pod nohy Mareše, který se po srážce zranil a odstoupil ze hry

82. Štěpka se uvolnil u levé postranní čáry, obešel dalšího obránce, ale jeho na přihrávku přes celou branku nikdo nenaběhl a obránce uklidil míč na roh

87. Říha získal míč, který gólmanovi hostí vypadl po srážce s vlastním obráncem, postrčil míč před prázdnou branku a Hrachovec uklízel do prázdné branky - 3:0

FK Protivín – TJ Dražice 3:0 (2:0)

Góly: 33. Petr, 45. Z. Vorel, 87. Hrachovec. Rozhodčí: Dunovský - Jevčák, Smola. Delegát: Matyš. ŽK: 1:4 (Hrachovec – Turek, Mareš, L. Stuchlík, M. Stuchlík). Diváků: 85.