Fakta, ohlasy, sestavy a nejlepší hráči ve 3. kole KP

středa, 24. srpna 2022, 13:57

Jihočeský kraj - Po třetím kole krajského přeboru jsou na tom nejlépe týmy Olešníku a Táborska B. Olešník si poradil doma s Juniorem Strakonice, mladíci Táborska zase Na Soukeníku otočili duel s Osekem. Nedaří se fotbalistům Jankova, kteří ve dvou zápasech inkasovali dohromady třináct gólů, a ani Prachaticím, které prohrály 1:5 v Třeboni. Ani napodruhé se neodehrálo celé kolo. Kvůli dešti se odložil zápas v Dražicích.

Výsledky 3. kola krajského přeboru:

FC SilonTáborsko B – TJ Osek 2:1 (1:1)

Góly: 36. Ott, 63. Neužil – 3. D. Říský. Rozhodčí: Leiš – Votava, Novotný. Delegát: Krauskopf. ŽK: 4:2 (Trantýr, Činčura, Ott, Chotovinský – Němeček, J. Říský). ČK: 1:0 (87. Činčura). Diváků: 60.

Táborsko B: Mrzena - Chotovinský, Musa, Pánek, Pajer – Praveček (90. Pekař), Činčura, Neužil, Kosek (61. Cais) – Ott (83. Fejtl), Trantýr (90. Jíra). Trenér Jelen.

Osek: Uhříček - Němeček, Krejčí, Šrámek, Martin Čapek – Matěj Čapek (77. Kinkor), J. Říský, Hoch, Sigmund - Hosnedl, D. Říský. Trenér Mráz

Nejlepší hráči: Neužil, Musa, Pánek, Činčura – Šrámek.

Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, když se soupeř po dvou špatných odkopech dostal ve 3. minutě do vedení. Vzápětí se dostal do šance Neužil, ale bohužel neproměnil. Do třicáté minuty se hrál vyrovnaný fotbal ve vysokém tempu. Vyrovnání přišlo ve 36. Minutě, když tvrdou střelu Koseka vyrazil gólman před sebe a Ott dorážel do prázdné branky. Druhý poločas jsme již začali soupeře přehrávat a odměnou byla krásná trefa naší nové posily Davida Neužila z pětadvaceti metrů. Soupeř ve druhé půli hrozil pouze z brejků, které naše obrana včas likvidovala. Ke konci zápasu postupoval sám na oseckého brankáře dorostenec Cais, ale bohužel hostující brankář jeho střelu vytěsnil.“

Josef Mráz (trenér Oseku): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, když David Říský využil zaváhání domácí obrany a dostal nás do vedení. Posílení domácí pak měli míč častěji na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali. Hrozili zejména ze standardních situací. Vyrovnání se domácí dočkali po vyražené střele, kterou doklepl do brány Ott. Ve druhé půli měli domácí opět míč více na svých kopačkách, ale šance byly na obou stranách. O osudu zápasu, tak rozhodla krásná střela domácího Neužila. Ještě v závěru jsme nevyužili šanci a tak domácí vítězství uhájili. Myslím si, že spravedlivá by byla asi remíza.“

FK Protivín – SK Jankov 7:2 (4:1)

Góly: 1., 29. a 32. Petr, 37. Hrachovec, 79. Říha, 86. Z. Vorel (pen.), 90. J. Vorel – 8. Kočer, 65. Voráček. Rozhodčí: Cigáň – Petričák, Šťastný. Delegát: Vrchota. ŽK: 2:3 (Hrachovec, Štěpka – Tůma, Mizera, Bürger). Diváků: 100.

Protivín: Pícha - Kulík (80. Kvasnička), Z. Vorel, Vojta, Zach – Vojík (60. Kupka), D. Bečvář (64. Štěpka), Buko Leroy, Hrachovec (60. Martin Říha), J. Vorel, Petr (74. Nedvěd). Trenér Miroslav Říha.

Jankov: Melicher – Řehoř, Tůma, Kroneisl, Jirkovský – Borovka (77. Kysela), Voráček, Fajtl (46. Bürger), Mizera – Kočer (82. A. Píša), Maurer (59. Vokurka). Trenér Kadlec.

Nejlepší hráči: celý tým – nehlášeni.

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Již v deváté sekundě se nám podařilo jít do vedení, ale hosté po čtvrthodince vyrovnali. Do třicáté minuty se hra přelévala a vedoucí gól mohly vstřelit oba týmy. Naštěstí jsme měli ve svých řadách Adama Petra, který po půlhodině hry dvěma slepenými góly zaznamenal čistý hattrick. Do poločasu jsme ještě zvýšili na 4:1. Druhý poločas jsme se nemohli dostat do tempa a Jankovští byli třicet minut lepší a zaslouženě snížili na 4:2. V poslední desetiminutovce se nám podařilo přidat tři branky. Konečný výsledek byl pro hosty příliš krutý.“

Petr Kadlec (trenér Jankova): „Nešťastný úvod určil ráz celého utkání, po které byli domácí jasně lepší, a zejména jejich útočná síla nám zle zatápěla. Sice jsme se ještě dokázali nadechnout, když jsme vyrovnali, ale nejde v krajském přeboru bránit tak naivně, jak se v současné době prezentujeme. Chci věřit, že tým v sobě do dalších utkání najde sílu. Musíme udělat nějaké změny, ale možnosti jsou značně omezené.“

FK Olympie Týn n./Vlt. – TJ Hluboká n./Vlt. 1:0 (0:0)

Góly: 74. Maitak. Rozhodčí: Jevčák - Smola, Talíř. ŽK: 5:2 (Dobal, Procházka, Meidl, Vařil, Dumbrovský – Hrachovec, Krejčí). Diváků: 225.

Týn: Vachuta - Vařil, Meidl, Maxa, Račák - Hudeček, Dumbrovský, Dobal (86. Šálený), Stoklasa (82. Dvořák) – Procházka (76. Mezera), Maitak. Trenér Mareš.

Hluboká: Konečný – Krejčí, Antoš, Otepka, Rabiňák – Rottenborn (67. Křiváček), Funda, Škoda, Kolafa (76. Kössl) - Kadlec Hrachovec. Trenér Táborský

Nejlepší hráči: celý tým – nikdo.

Václav Mareš (trenér Týna): „Jsem rád, že jsme porazili tak silný tým jako je Hluboká. Troufám si říct, že naprosto zaslouženě. Hráli jsme přesně tak, jak jsme si před zápasem řekli. Věděli jsme, že Hluboká má kvalitní hráče, a to se také ukázalo, ale my jsme podali bojovný a organizovaný výkon, který hostům vůbec nevoněl. Myslím si, že jsme soupeře k ničemu nepustili, naopak my jsme si šance vytvořili, ale bohužel jsme je neproměnili. Rozhodnutí zápasu přišlo po akci Jana Meidla, který svým centrem našel ve vápně Maksyma Maitaka a ten vstřelil rozhodující branku. Hráčům chci poděkovat za nasazení a bojovnost, kterou jsme se prezentovali po celý zápas.“

Ladislav Táborský (trenér Hluboké): „V našem prvním zápase jsem si představoval naši hru i výsledek jinak. Týn nás překvapil organizovanou defenzivou, která nám dělala problémy. Trochu jsme si to ale způsobovali i my sami naší špatnou hrou. Hodně balónů jsme ztráceli kvůli špatným přihrávkám a špatně jsme řešili i protiútoky. I přesto jsme si vypracovali dvě nebo tři tutovky, které bychom měli proměňovat. Pak jsme ale dostali gól z rohového kopu. Co je platné, že v prvním poločase jsme soupeře téměř nepustili za půlku, když to nemělo žádný efekt. Možná to způsobil také fakt, že jsme kvůli covidu čtrnáct dní netrénovali, ale na to se nechci vymlouvat, to jenom konstatuji, jaká je skutečnost. Věřím, že takhle špatný výkon byl z naší strany jeden z posledních.“

FK Olešník – FK Junior Strakonice 3:1 (2:0)

Góly: 4. Chalupa (vl.), 44. Lafata, 77. Toth – 71. Bílý. Rozhodčí: Kollmann – Votava, Kříž. ŽK: 1:0 (Szó). Diváků: 150.

Olešník: P. Tomášek - Miklík, Nohava, Kalášek, Vojta (60. Vrážek) - Toth, Szó, Lafata, Martinec (70. Beko) - Vonášek, Hezoučký. Trenér Chlumecký

Strakonice: Lízal – Prajzler (23. Bílý), Rozhoň, Kafka, Rybák – Chalupa (56. Děd), Zahrádka – Máška (83. Zábranský), Doležal (66. Míčka), Smola - Krejčí (66. Vondrák). Trenér Čakrt

Nejlepší hráči: Lafata, Miklík – Bílý.

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Přijel k nám nepříjemný, houževnatý a běhavý tým. Bránil v hlubokém bloku v devíti lidech a spoléhal na nějaký brejk nebo standardku. Bylo dobře, že jsme hned na začátku dali branku. Pak jsme stále dobývali soupeře s velmi dobře chytajícím gólmanem. Zlomila ho až branka na 3:1. Už teď je třeba se připravovat na další zápas.“

Jiří Cibulka (vedoucí týmu Strakonic): „Druhý mistrovský zápas jsme zajížděli na hřiště lídra soutěže s cílem se pokusit uhrát nějaký ten bodový zisk, což vzalo za své již v 5. minutě, kdy domácí rozehráli do vápna zkrácený rohový kop a v nepřehledné situaci jsme si nešťastně srazili míč do vlastní branky 1:0. Domácí byli při chuti, míč si šoupali z nohy na nohu a dostali nás do role, že jsme jenom soustředěně bránili a za celý poločas nás nepustili do žádného zakončení. Domácí sice měli velkou převahu, ale do poločasu stříleli jen z větší vzdálenosti, Lízal ale všechno pochytal. V závěru poločasu přišel od domácích centr do vápna, kde nejvýše vyskočil Lafata a rozvlnil síť podruhé 2:0. Druhý poločas začal opět převahou domácích a po dvaceti minutách hostující trenér šáhnul do sestavy, kdy poslal v krátkém sledu hned tři hráče z lavičky náhradníků a hru hostí dost oživil. V 69. minutě první zdařilá akce hostí byla perfektně zakončená Tomem Bílým a stav se měnil na 2:1. Naše hra se začala zvedat, ale i tak převaha domácích byla patrná. V 78. minutě se Toth dostal za naší obranu a lobem přes Lízala dal na rozdíl dvou branek 3:1. V poslední desetiminutovce jsme domácí hodně zlobili a v 87. minutě po dlouhém výkopu Lízala si přebral míč Bílý, dostal se až před gólmana, který mu střelu stačil vyrazit a dorážku Děda obránce zblokoval. Podle bývalého sparťanského útočníka Davida Lafaty jsme v Olešníku zanechali velmi dobrý dojem, což je taková malá pochvala pro naše mladé mužstvo.“

SK Rudolfov – FC AL-KO Semice 2:1 (1:0)

Góly: 23. Peiger, 69. Prokeš – 87. Šourek. Rozhodčí: Dunovský – Lepič, Hanzlíková. ŽK: 2:2 (Prokeš, Šindelář – Breibisch, Antony). Diváků: 70.

Rudolfov: Teringl – Tyrpák, Hric, Novotný, Prokeš – Peiger (73.Vejvar), Dvořák, (75.Gerstner), Pouzar, Sládek – Šindelář. Trenér Nárovec

Semice: Dvořáček - Antony, Zborník, Listopad, Buchtele - Šourek, Blažek, Hrala, Forman - Čedík, Valach. Trenér Nousek

Radim Pouzar (hráč Rudolfova): „Celý průběh prvního poločasu se odehrával v naší režii. Vypracovali jsme si plno brankových příležitostí, dokonce jsme zahodili i pokutový kop. Naštěstí jsme vedoucí gól dokázali vstřelit zásluhou Filipa Peigera. Druhý poločas přinesl už méně brankových příležitostí, ale důležitý druhý gól vstřelil Štěpán Prokeš, po pěkném centru od Jakuba Hrice. Konec zápasu jsme si bohužel zkomplikovali, protože podobnou branku vstřelil i soupeř a v úplném závěru měli hosté možnost I vyrovnat, ale svůj protiútok nedokázali úspěšně zakončit. V celkovém kontextu celého zápasu jsme vyhráli zaslouženě, ale hosté se prezentovali zajímavými individuálními výkony.“

Marcel Nousek (trenér Semice): „Zápas v Rudolfově byl z naší strany hodně nepovedený. Do zápasu jsme šli bez několika hráčů a bylo to znát. Celkově byl zápas od začátku spíše o soubojích a v tom jsme zaostávali za soupeřem. Žádné pohledné utkání to pro diváka nebylo, ale Rudolfov byl lepší a zaslouženě vyhrál.“

TJ Jiskra Třeboň - FK Tatran Prachatice 5:1 (1:0)

Góly: 3. a 51. Hromádka, 61. Matoušek, 77. Průcha, 89. Ježek - 69. Kasík. Rozhodčí: Kaštánek - Dunovský, Jeřábek. ŽK: 0:1 (Jar. Rauscher). Diváků: 200.

Třeboň: Kopecký - Rezek (64. Tůma), Zavadil, Bartoš, Schneider - Matoušek, Radosta, Hromádka, Bicenc (74. Ježek) - Kubata, Průcha (85. Blažek). Trenér Bicenc.

Prachatice: Trnka – Jar. Rauscher (85. Gramblička), J. Pravda (81. Fürbach), Škopek (29. Linhart), Kovář - Luňáček, Kasík, T. Pravda, Jak. Rauscher, Makoš – Fischer. Trenér Raušer

Nejlepší hráči: celý tým – Makoš, Kasík, J. Pravda.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „V prvním domácím utkání jsme vyhráli 5:1(1:0). Podali jsme působivý výkon jako celý tým. Hned  v úvodu, ve druhé minutě, jsme vstřelili Leošem Hromádkou gól. V prvním poločase jsme si vypracovali ještě několik velkých příležitostí, ale neproměnili jsme je. Soupeř si vypracoval asi dvě šance, které jsme dokázali zneškodnit. Většinou se soupeř uchyloval k nepřesným nákopům do brejku, které jsme posbírali. Nástup do druhého poločasu se nám také povedl a Leoš Hromádka vstřelil druhou branku. Nepolevili jsme a v 61. minutě jsme zvýšili Janem Matouškem na 3:0. V 69. min. soupeř korigoval na 3:1. Díky střídajícím hráčům jsme oživili hru a Martin Průcha s Adamem Ježkem přidali další dva góly. Musím pochválit celý tým. S výsledkem jsme spokojeni.“

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas jsme zaslouženě prohráli, domácí byli efektivnější a hráli ve větším pohybu a kvalitě. My tvoříme nový tým a sráží nás hloupé individuální chyby, nesehranost a kvalita ve finální fázi.“

FC ZVVZ Milevsko - TJ Spartak Trhové Sviny 1:0 (1:0)

Góly: 19. Souček. Rozhodčí: Albert Karel - Krčín Jan, Mach Jan. ŽK: 2:2 (Vakoč, Hejl - Hruška, Valut). Diváků: 80.

Milevsko: P. Dvořák - Hejl, Vakoč, Marvan, Málek – Kortan (72. Kálal), Maršík, Souček, Přibyl – Sedláček (79. Pich), Petřík (87. M. Dvořák). Trenér Strnad.

T. Sviny: K. Brůha – D. Brůha, Chromčák, Valut, D. Kodras (32. M. Kodras) - Kolář, Novák, Hruška, Šafránek - Kurali (25. Macák), Gažák (69. Popovič). Trenér Písko

Nejlepší hráči: Souček, Přibyl, Maršík – Kolář, Macák.

Miroslav Strnad (trenér Milevska): „Proti dalšímu nováčkovi jsme si chtěli napravit reputaci z minulého kola. Věděli jsme, že nás po vysoké výhře Svinů nad Dražicemi nečeká nic jednoduchého. Ale bohužel naším největším soupeřem jsme byli my samotní. Trhové Sviny za celý zápas neohrozily našeho brankáře. Kdyby jsme po poločase vedli o čtyři branky, nikdo by se nedivil. Stejný scénář byl i ve druhém poločase. Naše opravdu velké šance Sedláčkem, Přibylem, Kortanem nebo Petříkem zůstaly nevyužité. Takto se zrodilo jen hubené vítězství 1:0. Ve finálních situacích musíme být více nekompromisní. Mohlo by nás to mrzet.“

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „Zápas jsme nezačali dobře, soupeř nás svou aktivní hrou zatlačil na naši půlku a po devatenácti minutách šel zaslouženě do vedení. Navíc jsme byli nuceni do třicáté druhé minuty dvakrát vystřídat zraněné hráče a do poločasu jsme byli rádi za stav 1:0. Po poločase jsme začali hrát, co jsme si řekli, začali jsme být aktivní a už jsme nedávali Milevsku tolik prostoru jako v první půli. Bohužel jsme si nevypracovali žádnou příležitost ke srovnání a Milevsko tak zaslouženě vyhrálo."