Sumář divize: Soběslav se na derby dobře připravila, Katovice stále bez porážky

neděle, 17. dubna 2022, 12:49

Čechy – První jarní derby v divizi skončilo vítězství soběslavského Spartaku. Na domácím stadionu udeřil vždy v závěru obou poločasů. Neporazitelnost v odvetné části drží Katovice, které zabodovaly u posledních Hořovic výhrou 3:0. Lomu se už tolik nedaří jako na podzim, v Chebu se musel spokojit s remízou. Další nepříjemnou porážku utržil J. Hradec a na sestupové pozice má odstup už jen sedmi bodů.

VÝSLEDKY JIHOČECHŮ VE 21. KOLE DIVIZE A

SK Hořovice – SK Otava Katovice 0:3 (0:2)

Góly: 27. Repa, 40. Janoch, 81. D. Bálek. Rozhodčí: Šiška - Hamouz, Mazanec. ŽK: 1:0 (Čapek). Diváků: 140.

Katovice: Švehla – Hnídek, Květoň, Cibulka, Motl – Repa, Janoch, Kotrba, L. Bálek (84. Pavlovič) - Uher (73. D. Bálek) – Požárek (87. Habor). Trenér Šroub.

Nejlepší hráči: Janoch, Repa.

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „V Hořovicích se nám podařilo vyhrát a udržet čisté konto a jsme za to moc rádi. Konečně při nás stálo trošku štěstíčka a nemuseli jsme výsledek otáčet. Kluci to odmakali a vstřelili pěkné tři góly. Chtěl bych všechny pochválit za bojovnost proti houževnatému soupeři. Fotbalovost byla na naší straně a odvážíme si naprosto zaslouženě tři body.“

SK Senco Doubravka – FK Jindřichův Hradec 1910 2:0 (1:0)

Góly: 20. a 85. (pen.) Patrovský. Rozhodčí: Coufal - Melničuk, Pachtová. ŽK: 0:2 (Šmíd, Škarda). Diváků: 100.

J. Hradec: Hulík – Nováček (30. Blažek), Škarda, Šmíd, Fical – Distel (70. Cypra), Králíček, Votava, Mischnik, Waník – Toman (46. Fiža). Trenér Lukáč

Nejlepší hráči: Waník.

Roman Lukáč (trenér Jindřichova Hradce): „Zápas jsme nezvládli především technicky. V úvodu jsme chybovali v rozehrávce a soupeři jsme nabídli první gól. Do té doby byli přitom domácí neškodní, ale vlastními chybami jsme je dostali na koně. Pak jsme to zlomili, ale zase jsme museli nuceně střídat. Nejprve Nováčka a v poločase pak Tomana. Do druhé půle jsme nicméně nastoupili s odhodláním. Nechyběla snaha, připravili jsme si i nějaké šance, jenže proměnit je jsme nedokázali. V závěru nám rozhodčí vzal možnost utkání alespoň zremizovat, když foukl proti nám penaltu, kterou viděl asi jenom on. Celý zápas jinak odřídil dobře, tohle se mu ale nepovedlo.“

FK Hvězda Cheb – Sokol Lom 1:1 (1:0)

Góly: 32. Kubinec - 81. Do Trung. Rozhodčí: Flade - Míč, Suchánek. ŽK: 2:1 (Kubinec, Janda – Vysušil). Diváků: 150.

Lom: Pavelec – Janů, Mácha, Slavík, J. Rabiňák – Novák, Grobár (77. Do Trung), Šimák, Vysušil (68. M. Rabiňák) – Frizoni, Musiol.

Nejlepší hráči: Do Trung.

Marek Císař (trenér Lomu): „První poločas byl vyrovnaný a Cheb nám dal z rohového kopu gól. Druhý poločas už byl z naší strany jiný. Dokázali jsme soupeře zatlačit a vytvořit si i šance. Dali jsme ale jenom jeden gól, a proto jsme nevyhráli. Mrzí mě některé verdikty rozhodčího, kdy evidentní fauly chebských hráčů nepotrestal a naopak je otočil proti nám. Chybovat je lidské, ale toto by se stávat nemělo. Každopádně je škoda, že jsme nepřidali ještě jeden gól, protože Cheb se ve druhém poločase jen bránil. Nevracíme se s prázdnou, máme aspoň bod, ale s dalším týmem z konce tabulky je to vlastně ztráta. Nyní se musíme dobře připravit na domácí duel s Doubravkou. Pořád hrajeme pod nějakým tlakem, ale my se s tím srovnáme. Věřím, že tentokrát budeme schopni už od začátku navázat na výkon z druhého poločasu v Chebu.“

FK Spartak Soběslav – SK Dynamo ČB B 2:0 (1:0)

Góly: 45. Vaněk, 90. Bízek (vlastní). Rozhodčí: Lovětínský - Havlík, Žurek. ŽK: 0:2 (Brabec 2). ČK: 0:1 (76. Brabec). Diváků: 156. V 50. min. neproměnil hostující Malecha penaltu.

Soběslav: Andrew – Pavlík, Boháč, Zeman, Rubick – T. Mazouch (90. Podhradský), Hoffmann, Bouchal, Vaněk – Hájek (90. Dvořák), Kutner (83. Markes). Trenér Hajič.

Dynamo: Lerch – Perina (80. Šestauber), Brabec, Bízek, Pineau – Pravda, Pařízek, Malecha – R. Polanský (76. Pech), Bečvář, Coufal (66. Rataj). Trenér Žmolík.

Nejlepší hráči: Andrew, Zeman – nehlášeno.

Roman Hřib (asistent trenéra Soběslavi): „Čekal nás silný a fotbalový soupeř, my jsme byli dobře připraveni. Takový výkon, bojovnost a nasazení si představujeme. Gól jsme dali do šatny po hezké přihrávce Kutnera na Vaňka. Ještě Colin Andrew nás podržel. Ve druhé půli opět Colin podržel, když chytil penaltu. Hráli jsme dobře dozadu organizovaně a nedali soupeři další možnosti. Spoustu práce odvedl i útočník Hájek, který nechal vykazovat stopera soupeře. Po vystřídání si srazil centr Podhradského stoper Dynama do brány. Zápas jsme kontrolovaně dohráli, musíme všechny pochválit.“

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): "Zápas jsme měli jednoznačně zvládnout i přesto, že nám v tom zápase chyběla spousta prvků, ktere rychlý fotbal požaduje. I když jsme byli v rozehrávce pomalí a nedokázali jsme nabíhat do správných prostorů, dávat
včasné a prudké přihrávky, přesto všechno jsme měli dostatek situací a vyložených příležitostí k tomu, abychom zápas vyhráli. V prvním poločase jsme šli z boku sami na brankáře, ale skákající balón neskončil v síti, několik nebezpečných střel zneškodnil brankář a největší šanci, kdy už míč letěl z malého vápna do odkryté  brány, znovu zneškodnil gólman. Následně jsme minutu před koncem poločasu dostali gól na jedna nula. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme odstranit nedostatky, abychom si vytvořili více než čtyři příležitosti, když nám tolik šancí na gól nestačí. Poločas začal tak, jak jsme si řekli, a po pěti minutách jsme kopali penaltu, kterou nám však brankář znovu chytl. Myslím, že neproměněné šance z prvního poločasu a neproměněná penalta, k tomu střelecké problémy z předchozích zápasů, to vše se projevilo ve zbytku utkání. Z kontrolovaného zápasu, ktery měl však k ideálu daleko, se to dostalo do stavu, ve kterém jsme mnohdy hráli zbrkle, a bylo vidět, že i když soupeř kondičně odcházel, tak u
nás byla patrná nervozita a asi i odcházela víra v to, že můžeme dát gól. Měli jsme tlak bez velkých šancí. Naopak jsme udělali dvě zbytečné chyby v rozehrávce a na obě doplatil Brabec, který dostal dvě žluté karty a zápas jsme posledních patnáct minut dohrávali v deseti. I přesto jsme v tlaku nepolevili, ale byli jsme opět málo nebezpeční a jen kroužili s míčem kolem pokutového území, či jsme nepřesně a zbrkle zakončovali. V úplném závěru, kdy jsme hráli na absolutní riziko, jsme náš výkon podtrhli vlastním gólem. V tomto zápase se znovu ukázalo, co nás trápí nejvíce od samého počátku sezony, a to je neproměňování vyložených šancí včetně penalt. To nic ale nemění na tom, že náš výkon měl být v Soběslavi daleko lepší. Zatím se nemůžeme spolehnout na to, že dokážeme vyhrát zápas, ve kterém se nám tolik nedaří, třeba po jedné šanci výsledkem jedna nula. Je potřeba podávat takové výkony, abychom se do šancí dostali vícekrát a zvyšovali tak šance na vstřelení gólů. Věřím, že pak kluci získají potřebný klid a zkušenosti, aby dokázali v šancích zachovat daleko chladnější hlavu."

Ostatní zápasy

SK Petřín Plzeň - FK Robstav Přeštice 1:4 (1:2), 29. Vodrážka - 7. Heger, 20. Mudra, 68. Beránek, 70. Arzberger.

Český lev-Union Beroun - TJ Slavoj Mýto 3:0 (2:0), 17. Horel, 29. Lhotka, 80. Knyazev.

FC Rokycany - FC Viktoria Mariánské Lázně 8:2 (5:2), 9., 29. a 48. Kramer, 15. a 61. Procházka, 33. Zajíček, 41. Černý, 79. Titl - 5. Kapolka, 38. Braun.