I. B třída: Do třetice za tři body. Na vítězné vlně pluje kvarteto mužstev

pondělí, 30. srpna 2021, 18:05

Jihočeský kraj – Pouze čtyři celky doposud neztratily ani bod. Sedlice ve skupině B a trojice z „déčka“ Studená, Třebětice a střelecky nabuzený Neplachov, který nasázel už 19 branek. Velké drama se odehrálo v K. Řečici, kde Suchdol promrhal náskok 2:0, následně 2:3 prohrával a hattrickem Ondřeje Černocha v páté minutě nastavení z penalty zvrátil stav na 5:4! V souboji dvou postupových aspirantů přetlačila Jistebnice Sepekov Horčičkovým gólem. Na celé čáře propadly doma svinenská rezerva (0:6) a venku opět Mladé (1:8).

Skupina A

Boršov nad Vltavou pěti góly vyprovodil ze svého trávníku fotbalisty SK Větřní. Dvěma góly k vysoké výhře přispěli Filip Pokorný a Radek Řežáb. Za hosty korigoval Rudolf Weinhard čtyři minuty před závěrem. Hrdějovičtí si na svůj účet připsali další výhru, když na svém trávníku v zápasu bohatém na góly přehráli po obratu ve druhé půli Dříteň. Sedlec si poradil s Loučovicemi a vede tabulku. Dva góly za ně zaznamenal David Reindl. Frymburk nenechal nikoho na pochybách, že bodový zisk zůstane tentokrát na domácím trávníku. Hattrickem Jana Šislera porazil rezervu Roudného. Zlatá Koruna těsně porazila Chvalšiny, když autorem dvou přesných tref byl exjankovský Jan Šebelka, podobně dva góly dal i hostující Mykola Kravets, který vždy srovnával skóre zápasu. Dolní Dvořiště uspořádalo v sobotu střelecký den a uštědřilo Mladému osm gólů. Nejlepší střelec byl kapitán Šimon Štifter, autor hattricku. Rezerva Trhových Svinů na svém hřišti ve Slavči utrpěla krutý debakl od Kamenného Újezdu. Po třígólovém přídělu v první půli inkasovala totéž v půli druhé. Střelecky se zaskvěl Petr Dvořák, střelec tří gólů. Dva přidal Martin Fousek.

Skupina B

Bavorov díky střelecké potenci Davida Calty porazil Stachy. Sedlice opanovala domácí trávník a divokým skóre vyhrála o dva góly s Cehnicemi a je lídrem skupiny. Volyně přehrála Sousedovice, po poločasové bezgólové plichtě o výhře domácích rozhodly góly v rozmezí deseti minut. Nejprve se trefil v 50. minutě Pavel Temňák a po dalších deseti minutách Radoslav Slavík. Bělčice na domácím trávníku uhrály pouze bod s Husincem, který má od počátku soutěže slušnou formu. Na gól Tomáše Balici z první půle odpověděl proměněním pokutového kopu v té druhé kapitán domácích borců Karel Hanzlík. V Záblatí vedla do poločasu druhá prachatická rezerva o dva góly! Ve druhé části hry však náskok promrhala a strakonická rezerva skóre utkání otočila ve svůj prospěch. Dva góly vítězného týmu zaznamenal nestárnoucí Jiří Baloušek. Mezi Vacovem a  Střelskými Hošticemi se zrodila překvapivě bezgólová plichta. Utkání Lhenice vs. Dražejov se nehrálo kvůli značně podmáčenému terénu. Odehraje se po dohodě obou mužstev 28.9.2021.

Skupina C

Vtězný rozjezd Sepekova stopla na svém trávníku jednogólová výhra Jistebnice a je první v tabulce. Jediný gól zaznamenal Pavel Horčička. Soběslavská rezerva neměla větší problém s Čížovou a vyhrála celkem bez problémů na jejím hřišti, po dvou gólech zaznamenali Petr Janoušek a Karel Polišenský. Boston Kluky se zatím neprosadil ani na domácím trávníku a prohrál o gól s podobně se trápícími Kestřany. Po vyrovnané první půli, odskočili hosté do dvougólového náskoku a domácí již jen stačili korigovat výši prohry v 90. minutě Markem Mikéskou. Božetice porazily celkem jednoznačně favorita z Hradiště. Na dva góly od Josefa Fary a Jaroslava Pince z penalty navázal František Horek třetím a zrodila se jasná výhra domácích. Větrovy přenechaly bod Plané nad Lužnicí. Ve vyrovnaném utkání vedli hosté dvougólovým náskokem. Pak v rozmezí jedné minuty domácí srovnali skóre utkání. Do závěrečného hvizdu rozhodčího již žádná gólová trefa zaznamenána nebyla a zrodila se plichta. Deseti góly z prvního kola nažhavené Chyšky byly prudce zchlazeny hráči z Chotovin, když jediný gól zaznamenal v 56. minutě Radim Kubela. Nerozhodný výsledek uhráli mladíci milevské rezervy. Na jednogólový náskok Mladovožických v první desetiminutovce druhé půle odpověděli vyrovnáním Vojtěcha Květa. Další gól již slušná 100členná divácká kulisa již neviděla.

Skupina D

Dolní Bukovsko se rychle oklepalo z debaklu v Neplachově a českovelenickou Lokomotivu zdolalo trefou Františka Hrušky na počátku utkání. Hosté pak přes obrovskou snahu vynaloženou až dokonce zápasu výsledek nezměnily. Dobře našlápnuto má v letošní sezóně Neplachov. Vyhrál rozdílem třídy nad třeboňskou rezervou v Břilicích. Hattrick zaznamenal Petr Švec (jeden gól z penalty) a dvakrát se trefil Jaroslav Hruška. Kardašova Řečice podlehla na svém trávníku dobře hrajícímu Suchodolu nad Lužnici. O výhru se nejvíce podíl exhradecký Ondřej Černoch třemi trefami (z toho jedna z penalty). Třebětice vyhrály vysoko v Ledenicích a drží se na druhém místě za Neplachovem. Buk na domácím trávníku podlehl suverénní Studené, dvěma góly se blýskl tradiční střelec Libor Dvořák. Olešnice konečně výsledkově zabrala a porazila Horní Žďár, výsledek pečetil z pokutového kopu Lukáš Lenk, kapitán domácího mužstva. V posledním utkání tohoto kola vyhrála novobystřická Jiskra nad Lomnicí nad Lužnicí.

VÝSLEDKY 3. KOLA I. B TŘÍDY

SKUPINA A

FK Boršov nad Vltavou – SK Větřní 5:1 (3:0)
Branky:
10. a 30. Pokorný, 52. a 70. Řežáb, 41. Benhák – 86. R. Weinhard.
Rozhodčí: Svoboda – Prinz, Stach. ŽK: 2:3 (Čutka, Benhák – Dvořáček, Podskalský, Troják). Diváků: 50.

TJ Slavoj Hrdějovice – TJ Dříteň 5:3 (1:2)
Branky:
52. a 65. Studnička, 37. Kukačka, 47. Mir. Pavel, 58. Leiš – 21. Strapáč, 42. Jar. Klimeš, 90. Pojer.
Rozhodčí: Šíma – Rous, Stach. Hráno bez karet. Diváků: 70.

SK Sedlec – Vltavan Loučovice 5:1 (2:0)
Branky:
63. a 80. Dav. Reindl, 12. Sojka (vlast.), 31. (pen.) Koch, 83. Martin Pešek – 86. Fatura.
Rozhodčí: Bartoníčková – Ernst, Mareš. ŽK: 0:2 (Sojka, Fatura). Diváků: 60.

FC Šumava Frymburk – TJ Malše Roudné B 3:1 (2:0)
Branky:
23., 25. a 84. Jan Šisler – 90. Parakhnenko.
Rozhodčí: Bartůněk – Studený, Adamovič. ŽK: 2:4 (Bagoni, Šisler – Cahyna, Skála, Hrouda, Zíka). Diváků: 80.

SK Zlatá Koruna – TJ Sokol Chvalšiny 3:2 (2:1)
Branky:
15. a 66. Šebelka, 36. Fuciman – 24. a 47. Kravets.
Rozhodčí: Prinz – Svoboda, Jan Marek. ŽK: 4:2 (Sláma, Wagner, Rytíř, Persán – Lamač, Fučík). Diváků: 77.

FK Dolní Dvořiště – SK Mladé 8:1 (5:0)
Branky:
14., 20. a 80. Štifter, 29. Kouba, 37. Urazil, 43. Hami, 60. Macanovič, 70. T. Zeman – 75. Kolář.
Rozhodčí: Klimeš – Večerník, Jelínek. ŽK: 2:0 (Urazil, Macanovič). Diváků: 115.

TJ Spartak Trhové Sviny B – TJ Sokol Kamenný Újezd 0:6 (0:3)
Branky:
34., 37. a 73. Petr Dvořák, 65. a 88. Mart. Fousek, 40. Prokop.
Rozhodčí: Juráň – Barva, Buřič. DFA: Eibl. ŽK: 2:3 (Popovič, Ebenhöh – Petkov, Průdek, Prokop). Diváků: 58. Hráno na Slavči.

SKUPINA B

TJ Sokol Bavorov – Sokol Stachy 2:0 (1:0)
Branky:
36. a 53. Calta.
Rozhodčí: Hladík – Křížek, Sadlak. ŽK: 3:1 (Funda, Folta, Štěch – Švarc). Diváků: 50.

TJ Sokol Sedlice – Sokol Cehnice 5:3 (0:2)
Branky:
69. Panuška, 72. Dav. Janoušek, 82. Mikeš, 87. Krejsa (vlast.), 90. Dumský – 30. Hovorka, 43. Miklas, 85. Krejsa.
Rozhodčí: Jeřábek – Hanzlíková, Sýkora. ŽK: 1:3 (Houzar – Ond. Martínek, Frčka, Marek Martínek). Diváků: 80.

SK Slavoj Volyně – FC Znakon Sousedovice 2:0 (0:0)
Branky:
50. Temňák, 60. Slavík.
Rozhodčí: Vejčík – Kocina, Tauber. ŽK: 1:3 (Procházka – Hrach, Slabý - trenér, Hodonický - ved. mužstva). Diváků: 100.

TJ Sokol Bělčice – TJ Slavoj Husinec 1:1 (0:1)
Branky:
78. (pen.) Hanzlík – 19. Balica.
Rozhodčí: Petričák – Hornát, Rynda. ŽK: 4:3 (Mach, Hevera, Hanzlík, Průcha – Ťápal, Ond. Váša, Wágner). Diváků: 70.

FK Tatran Prachatice C – FK Junior Strakonice B 2:4 (2:0)
Branky:
3. Janošťák, 43. Grametbauer – 61. a 74. Jiří Baloušek, 84. Petr Baloušek, 49. Rojík.
Rozhodčí: Frantík – Zabilka, Heinzl. DFA: Skalák. ŽK: 2:2 (Lachkovič, Kuzma – Boukalík, Peroutka). Diváků: 50. Hráno v Záblatí.

SK Vacov – TJ Sokol Střelské Hoštice 0:0
Rozhodčí:
Bartůněk – Daňhel, Zloch. ŽK: 1:2 (Makas – Braťka, Kokrda). Diváků: 88.

SK Lhenice – TJ Dražejov  odloženo kvůli nezpůsobilému terénu na 28.9.2021

SKUPINA C

1. FC Jistebnice – TJ Sokol Sepekov 1:0 (1:0)
Branky:
32. Horčička.
Rozhodčí: Ondra – Hnilička, Kluzák. ŽK: 3:1 (Stoszek, Sváček, Buchtele – Kuchař). Diváků: 80.

TJ Sokol Čížová – TJ Spartak Soběslav B 2:5 (2:1)
Branky:
29. Šťastný, 32. Šitner – 18. a 49. Petr Janoušek, 61. a 86. Polišenský, 80. Masař.
Rozhodčí: Hanzlíková – Čarek, Dušek. ŽK: 2:0 (Šitner, Šťastný). Diváků: 40.

1.FC Boston Kluky –1 FK IPD service Kestřany  2:3 (1:1)
Branky:
29. Štěpán, 90. Mikéska – 26. Kaderka, 47. Drahoš, 62. Lebeda.
Rozhodčí: Pánek – Studený, Jiří Machovský (N). ŽK: 1:3 (Fučík – Kaderka, Zima, Lebeda). Diváků: 40.

TJ Božetice – TJ Hradiště 3:0 (1:0)
Branky:
32. Jos. Fara, 52. (pen.) Pinc, 76. Fr. Horek.
Rozhodčí: Hučík – Ovčáček, Smola. ŽK: 1:4 (Jos. Fara – Řezáč, Petr Valach, Nimburský, Čejka). Diváků: 60.

SK KAVAS Větrovy – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 2:2 (0:1)
Branky:
67. Voborský, 68. Weinzettel – 43. Pösinger, 52. Fil. Drtina.
Rozhodčí: Hnilička – Ondra, Třešňák. ŽK: 1:3 (Falada – Šahajda, Hofbauer, Anděl). Diváků: 40.

FC Chyšky – TJ Sokol Chotoviny 0:1 (0:0)
Branky:
56. Radim Kubela.
Rozhodčí: Svoboda – Petričák, Studený. ŽK: 1:1 (Jiří Barda – Radim Plecitý). Diváků: 70.

TJ Sokol Mladá Vožice – FC ZVVZ Milevsko B 1:1 (0:0)
Branky:
55. Štěp. Kukla – 63. Květ.
Rozhodčí: Ovčáček – Zabilka, Novák. DFA: Albrecht. ŽK: 3:1 (Tom. Kukla, Petr Kukla, Štěp. Kukla – Květ). Diváků: 100.

SKUPINA D

TJ Dolní Bukovsko – TJ Lokomotiva České Velenice 1:0 (1:0)
Branky:
11. Frant. Hruška.
Rozhodčí: Macháček – Hanes, Trněný. ŽK: 6:5 (Matoušek, Fr. Cihla, Malecha, Venčovský, Brůha, Frant. Hruška – Martinec 2, Mich. Filip, Jabůrek, Fr. Dvořák). ČK: 0:1 (80. Martinec). Diváků: 80.

TJ Jiskra Třeboň B – TJ Sokol Neplachov 0:6 (0:4)
Branky:
20., 23. a 67. (pen.) Petr Švec, 38. a 64. Jar. Hruška, 10. Hindy.
Rozhodčí: Chvála – Blažek, Kořínek. ŽK: 3:3 (Bašta, Rešl, Čábela – Jar, Hruška, Čada, Petr Švec). Diváků: 77. Hráno v Břilicích.

FK Kardašova Řečice 1922 – Sokol Suchdol nad Lužnicí 3:4 (2:2)
Branky:
44. (pen.) Madar, 45. Vosecký, 66. Slavík – 19., 79. a 90+5. (pen.) O. Černoch, 23. Dan. Trmal.
Rozhodčí: Tůma – Ryneš, Filo. DFA: Šnajder. ŽK: 4:4 (Kačur - trenér, Trepka, Tajml, Jánošík – Špale, Matouš - trenér, Měkuta, Jak. Záruba). ČK: 0:1 (64. Radek Arenberger). Diváků: 80.

TJ Slavoj Ledenice – FK Sokol Třebětice 1:5 (0:3)
Branky:
87. Fencl – 89. a 90. Voj. Habr, 24. Milan Novotný, 30. Mart. Kelbler, 40. Petr Kelbler.
Rozhodčí: Křížek – Hladík, Špelina. ŽK: 1:0 (Fencl). Diváků: 120.

AC Buk – FK Studená 1:3 (0:2)
Branky:
80. Jasanský – 34. a 62. Lib. Dvořák, 30. Jos. Šimánek.
Rozhodčí: Křížovský – Kollárik, Náprava. ŽK: 4:3 (Březina, Hamerník, Mischnik, Šenkýř – L. Dvořák, M. Šimánek, Dokulil). Diváků: 100.

TJ Sokol Olešnice – SK Horní Žďár 4:1 (3:0)
Branky:
10. Horelica, 21. Raab, 45. Volf, 80. (pen.) Lenk – 73. Bláha.
Rozhodčí: Muzika – Studený, Zevl. DFA: Němeček. ŽK: 3:0 (Volf, Fil. Šafránek, Bahenský). Diváků: 85.

TJ Jiskra Nová Bystřice – TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí 3:0 (1:0)
Branky:
42. Bobál, 75. Jak. Janoušek, 84. Frühauf.
Rozhodčí: Macháček – Blažek, Šťastný. DFA: Jos. Šafránek. ŽK: 2:1 (Kubeš, Kaiseršot – Mich. Šachl). Diváků: 65.