I. A třída: Nováček Čkyně rozstřílel Velešín, Plocek začal ve Vodňanech vítězně, N. Včelnice nezvládla derby s Dačicemi

pondělí, 16. srpna 2021, 14:46

Jihočeský kraj – Vloni se sice soutěž nedohrála, ale i tak se dodatečně postupovalo, když na další účast v I. A třídě nereflektovaly Sousedovice s Olešnicí. Po letech se tak konečně dočkala Čkyně, která si vstup do vyšší soutěže parádně užila a Velešín vyprovodila sedmi góly! Druhý postupující Mirovice dlouho sahal po třech bodech proti Plané, ale po penaltě v 94. minutě za ruku se musel spokojit jen s bodem. Nad očekávání si v premiéře vedly venku Kaplice, Kovářov a Čtyři Dvory. Nastřílely osm, sedm a šest gólů.

O návratu do krajského přeboru touží v Roudném. V premiéře nové sezony zůstali malšané za očekáváním. Z derby s oslabenou Novou Vsí získali jen bod, když pykali za dvě hrubice v obraně. Hodně se nadřely Semice, vzdorující Netolice dorazily dvěma góly až v přesilovce, která trvala celý druhý poločas.

Mirovice proti Plané třikrát vedly, první zásah obstaral expříbramský Matěj Štochl (32), k němuž se v létě přidal z Vlašimi příchozí o dva roky starší bratr Jakub, ale v nastavení potřetí inkasovaly z pokutového kopu a Planá si odvezla bod.

Střelcem kola je čtyřgólový Petr Gutheis, který zaznamenal polovinu branek Kaplice na horké vimperské půdě. Šumavan debakl 3:8 a sedm obdržených gól po přestávce dlouho nepamatuje. Vodňanští zásluhou dvougólového střelce Jakuba Píši a posily Lorence zlomili odpor prachatické rezervy (Lažiště).

T. Sviny se hodně nadřely na domácí výhru nad Strunkovicemi. Pohádkový vstup do sezony prožili ve Čkyni a po nadílce Velešínu 7:0, na které se podepsalo sedm střelců) zůstávají na zemi. Případné možnosti ukáže hned následující duel v Roudném.

Za Lišov otáčeli tři náhradníci

Zahajovací utkání skupiny B v Suchém Vrbném měl v jasné režii Kovářov. V 11. minutě získal s Lokomotivou náskok 3:0 (!), ve 20. minutě byl stav 4:1. Zbytek zápas se v podstatě jen dohrával, byť ještě došlo z obou stran na korekci skóre.

Zajímavý průběh mělo derby odvěkých rivalů N. Včelnice a Dačic. Domácí si zajistili vedení 2:0, následně 3:1, ale hosté v čele s hrajícím trenérem Janem Benešem vyrovnali a šok nachystali domácím osm minut před koncem, kdy dokonali obrat na 3:4.

Veselí se s Nemanicemi rozešlo dělbou bodů, Bernartice udeřily na Meteoru Tábor na začátku a konci střetnutí. Derby u Malého jezu mělo jednoznačného vítěze. Slávisté propadli se Čtyřmi Dvory na celé čáře a utržili potupný příděl 0:6. Tomáš Dubský se blýskl hattrickem. Sešívaní po dvou gólech do šatny měnili brankáře.

Lišov vstoupil do nové sezony ziskem tří bodů proti Ševětínu, který ve druhé půli zabral a zvrátil stav z 2:1 na 2:3. Benedovým svěřencům ale vyšel skvěle závěr, v němž za posledních osm minut otáčeli třemi zásahy náhradníků na 5:3! Velký favoritem soutěže je podle papírových předpokladů Hluboká. V podzámčí v létě posilovali (mj. Krejčí, M. Otepka, Škoda), ale ne hřišti to zatím skřípe, což potvrdilo i vystoupení v Chýnově, kde je domácí předčili bojovností.

VÝSLEDKY 1. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Nová Ves – TJ Malše Roudné 2:2 (0:1)
Branky:
55. Pech, 57. Markes – 41. Malý, 66. Graman (vlastní).
Rozhodčí: Vican ml. – Boček, Macháček. DFA: Brož. ŽK: 1:3 (Holý – D. Vogl, Malý, Kadlec). Diváků: 100. Více zde.

FC AL-KO Semice – 1.FC Netolice 3:0 (1:0)
Branky:
39. Valach, 72. Pav. Keclík, 90. Císařovský.
Rozhodčí: Talíř – Valeš, Kovařík. DFA: Albrecht. ŽK: 1:6 (Hronek – 38. a 45. Borovka, L. Varyš, Urban, J. Varyš, Baloušek). ČK: 0:1 (45. Borovka). Diváků: 39. Foto zde.

SK Mirovice – SK Planá 3:3 (1:1)
Branky:
50. a 74. Vondrák, 7. Matěj Štochl – 13. Plojhar, 69. Carda, 90+4. T. Pintér (11).
Rozhodčí: Herzog – Písek, Syrovátka. ŽK: 3:3 (M. Štochl, Sláma, Jelínek – Tibitanzl, Kořínek, Martínek). Diváků: 100.

TJ Šumavan Vimperk – FK Spartak Kaplice 3:8 (0:1)
Branky:
63. Matoušek, 72. Koloušek, 71. Schneider (vlast.) – 10., 55., 57. a 78. (pen.) Gutheis, 86. a 88. Kuchař, 54. Štěpánek, 67. Faltus.
Rozhodčí: Pravda – Jevčák, Čarek. ŽK: 2:3 (Petr Vondrášek, Koloušek – Aibl, Vaniš, Janoušek). Diváků: 111.

FK Vodňany – FK Tatran Prachatice B 3:0 (0:0)
Branky:
56. a 75. Píša, 73. Lorenc.
Rozhodčí: Kovařík – Valeš, Talíř. ŽK: 1:1 (Lorenc – Tůma). Diváků: 95.

TJ Spartak Trhové Sviny – TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí 4:2 (1:1)
Branky:
8. a 90+1. Luk. Gažák, 48. Jindra, 70. Kurali – 13. Kadlec, 83. Kuneš.
Rozhodčí: Boček – Mir. Vican ml., Macháček. ŽK: 2:1 (Frant. Pavel, Tomek – Pravda). Diváků: 95.

SK Čkyně – FC Velešín 7:0 (2:0)
Branky:
15. Pešl, 39. Rataj, 56. Schwamberger, 58. M. Novotný, 66. Fiedler, 79. Klose, 82. Štrobl.
Rozhodčí: K. Kříž ml. – Cigaň, Hanes. ŽK: 1:1 (Rataj – Šálek). Diváků: 60.

SKUPINA B

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ ZD Kovářov 3:7 (1:4)
Branky:
14. Kamiš, 54. R. Čapek, 61. Vaněk – 2. a 11. Svojše, 10. Kukučka, 20. M. Brůžek, 48. Paták, 67. M. Suchan, 73. Sedlák.
Rozhodčí: Kříž st. – Nedvěd, Leiš. ŽK: 0:2 (Svojše, Jan Suchan). Diváků: 70. Foto zde.

TJ Nová Včelnice – TJ Centropen Dačice 3:4 (2:0)
Branky:
18. Mareš, 38. Didek, 55. D. Jaroš (11) – 63. a 82. Jan Beneš, 50. Křivánek (11), 61. Brtník.
Rozhodčí: Dimitrov – Tauber, Saidl. DFA: Jos. Šafránek. ŽK: 3:3 (Mareš, Pivko, Jaroš – T. Zejda, Křivánek, Chyška). Diváků: 130.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – SK Nemanice 2:2 (1:2)
Branky:
5. a 64. (oba z pen.) Maruška – 7. Kaňák, 41. Záveský.
Rozhodčí: Kříž ml – Tomaň, Krejník. ŽK: 2:5 (Mach, Čížek – Jind. Lukáš, Čapek, Mir. Novotný, Strnad, Záveský). Diváků: 60.

FK Meteor Tábor – TJ Sokol Bernartice 0:2 (0:1)
Branky:
3. Pěchota, 90+2. Růžek.
Rozhodčí: Leiš – Ct. Novotný, Průchová. ŽK: 1:2 (Kollárik – Smrčina, Rakovan). Diváků: 70.

SK Slavia České Budějovice – SK Čtyři Dvory 0:6 (0:4)
Branky:
5., 41. a 55. Dubský, 45. a 71. Hofmann, 9. Čermák.
Rozhodčí: Nedvěd – Kříž st., Křížek. ŽK: 1:0 (Wagner). Diváků: 100.

SK Lišov – SK Ševětín 5:3 (1:0)
Branky:
10. Burda, 60. Formánek, 82. Kándl, 86. Kandl, 90+1. Dav. Mlýnek – 65. a 76. Ardamica, 55. R. Novotný.
Rozhodčí: Mir. Pečenka – Písek, Klimeš. ŽK: 0:3 (Radim Novotný, Božovský, Petr Novotný). ČK: 0:1 (85. Vrána - trenér). Diváků: 80.

FC Chýnov – TJ Hluboká nad Vltavou 2:1 (1:0)
Branky:
28. Zítek, 88. Jan Hruška – 90+1. K. Kadlec.
Rozhodčí: Brych – Ondřej, Handšuh. DFA: Vrzal. ŽK: 1:4 (Mládek – Antoš, Blažek, K. Kadlec, M. Otepka). Diváků: 110.

Napsal(a) Jan Šerhant | Foto Petr Vlasák, Miloslav Kusbach, Miroslav Holer, Libor Granec