I. A třída: Chýnov střídá na čele Hlubokou, Vimperk udržel pětibodový odstup

neděle, 11. října 2020, 12:50

Jihočeský kraj – Hlavní událostí před koronavirovou přestávkou je změna vedoucího týmu ve skupině B. Hluboká jen remizovala bez gólů ve Veselí, čehož využil Chýnov a výhrou v N. Včelnici se vyhoupl na první místo. Ve skupině A pokračoval vimperský Šumavan v krasojízdě letošním podzimem. Sedmé vítězství si připsal s nováčkem ze Strunkovic, který obdržel dvě červené karty. Poslední Sousedovice zůstávají po porážce s Vodňany stále bez bodů.

Nová Ves porazila na domácím trávníku gólem Víta Neumanna Semice a potvrdila týden staré vítězství s T. Sviny. Vodňany udolaly poslední Sousedovice dvěma góly Jana Moravce a udržel tým na čtvrté příčce. Stejný počet bodů získala také Planá, která zdolala nováčka z Netolic a stále drží vítěznou domácí sérii. Trefil se i střídající exligista Roman Lengyel.

Vedoucí Vimperk vyhrál okresní derby se Strunkovicemi. Přesilovku po vyloučení hostujícího brankáře Vojtíška v 58. minutě zúročil třemi góly. Prachatice opět prohrály. S T. Sviny nezvládly začátek a už po osmi minutách prohrávaly o dva góly. Navíc Tatran dohrával 40 minut v oslabení. Olešnice záchranářský duel s Velešínem nezvládla, po přestávce třikrát inkasovala. Hosté slavili první vítězství. Roudné zásluhou útočníků Navrátila s Vlkem uspělo v Kaplici, byť se o body strachovalo až do konce.

Čtyři Dvory na vítězné vlně

Rozjetý Chýnov nezaváhal ani v N. Včelnici (4:1). U všech gólů byl útočník Jaroslav Prášek. Po jeho akci se radoval z premiérové trefy střídající mladík Štrouf. Po zjištění výsledku Hluboké ve Veselí se chýnovskou kabinou zpívalo tak jsme první, no a co. Hluboká ztratila ve Veselí, největší možnost bezgólového mače měl na noze domácí Mikeska, jenž po sólu střílel jen do nohou brankáře Konečného.

Poslední Ševětín sahal po bodu v Dačicích, ale domácí rozhodli Pavlem Dedičem v předposlední minutě. Lišov venku neuspěl ani napočtvrté, prohrál i u předposledního Meteoru Tábor, pro který to byl první tříbodový zisk v sezoně. Natěšené Čtyři Dvory pod trenérem Robertem Čepičkou vyhrály počtvrté za sebou. Na horké bernartické půdě o tom rozhodl v 90. minutě Lukáš Nečekal. Dvě utkání se nehrála.

VÝSLEDKY 8. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Nová Ves – FC AL-KO Semice 1:0 (1:0)
Branka:
25. Neumann. Rozhodčí: Ct. Novotný – Cigáň, Bumba. ŽK: 4:0 (Bartizal, Trejbal, Boháč, Holý). Bez diváků.

FC Westra Sousedovice – FK Vodňany 0:2 (0:0)
Branky:
68. a 78. (pen.) Moravec. Rozhodčí: Tauber – Tůma, Zabilka. ŽK: 2:0 (Brynda, Linhart). Bez diváků.

TJ Šumavan Vimperk – Blaník Strunkovice 5:1 (1:1)
Branky:
21. a 80. Frček, 53. Málek, 65. (pen.) Vondrášek, 88. Rod – 32. Žurek. Rozhodčí: Talíř – Dimitrov, Klimeš. DFA: Jiří Urban. ŽK: 1:5 (Rod – Páník, Kašpar - trenér brankářů, Beneš - vrdoucí mužstva, Dvořák, Kuneš). ČK: 0:2 (58. Vojtíšek, 60. Šimčík - na střídačce). Bez diváků.

SK Planá – 1. FC Netolice 4:1 (1:0)
Branky:
8. Carda, 58. Tibitanzl, 70. Kořínek, 81. Lengyel – 74. Skála. Rozhodčí: Cigáň – Valeš, Pínek. ŽK: 4:6 (Motyka, Tibitanzl, O. Hotový, Samek – Jak. Varyš, Šulc, Konvička, Staněk, Radek Varyš - trenér, Plojhar). Bez diváků.

TJ Spartak Trhové Sviny – FK Tatran Prachatice 4:1 (3:1)
Branky:
4. Jan Gažák, 8. Fr. Pavel, 18. Kolář, 63. Ebenhöh – 22. Kralik. Rozhodčí: Pravda – Jevčák, Jindrle. ŽK: 2:4 (Valut, Jak. Zatloukal – Lukeš 2, Kováč, Kralik). ČK: 0:1 (39. Lukeš). Bez diváků.

TJ Sokol Olešnice – FC Velešín  1:4 (1:1)
Branky: 20. (pen.) Lenk – 44. Rozkošný, 55. Zimek, 64. Šálek, 81. Mikeš. Rozhodčí: Vítek – Brych, Roman Mráz. ŽK: 4:1 (Buřič, Drtina, Šafránek, Horelica - Kysela - vedoucí mužstva). ČK: 0:1 (20. Smolík - na střídačce). Bez diváků.

FK Spartak Kaplice – TJ Malše Roudné  1:2 (0:0)
Branky: 73. Urazil – 51. Navrátil, 53. Vlk. Rozhodčí: Leiš – K. Kříž st., Valeš. DFA: Vrzal. ŽK: 3:2 (Aibl, Štrbačka, Gondek – Štěpánek, Kadlec). Bez diváků.

SKUPINA B

TJ Nová Včelnice – FC Chýnov 1:4 (0:2)
Branky:
76. Petráš – 24. a 66. Prášek, 38. Král, 75. Štrouf. Rozhodčí: Písek – K. Kříž st. Blažek. ŽK: 1:4 (Petráš – Ursacher, Vlast. Hruška, Král, Dan. Havlík). Bez diváků.

TJ Centropen Dačice – SK Ševětín 3:2 (1:1)
Branky:
16. Matěj Votava, 70. Beneš, 87. Dedič – 30. a 83. Petr Novotný. Rozhodčí: Kocina – Nedvěd, Saidl. ŽK: 3:2 (Chyška, Vítkovský, Točík – Radim Novotný, Syrovátka). Bez diváků.

FK Meteor Tábor – SK Lišov 2:0 (1:0)
Branky:
28. (pen.) Kollárik, 63. Lachout. Rozhodčí: Barva – Jarolím, Bartůněk. DFA: Michal Urban. ŽK: 4:3 (Smetana - trenér, Kollárik, Široký, Jak. Pípal – Burda, Dav. Mlýnek, Bouchal). Bez diváků.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – TJ Hluboká nad Vltavou 0:0
Rozhodčí:
Crkva – Náprava, Devera. DFA: Vrchota. ŽK: 1:2 (Čížek – Hájek, Kössl). Bez diváků.

TJ Sokol Bernartice – SK Čtyři Dvory  1:2 (1:0)
Branky: 23. Smrčina – 50. Dubský, 90. Nečekal. Rozhodčí: Kollmann – Kovařík, Krejník. ŽK: 4:2 (Staněk, Trantina, Smrčina, T. Fučík – Pavlík, Houška). Bez diváků.