I. B třída: Šlágr Bělčic se Čkyní skončil přestřelkou 4:4. Doma nečekaně rozdávaly Boršov a Sepekov

neděle, 4. října 2020, 09:51

Jihočeský kraj – Překvapení na úkor favoritů se zrodilo v zápasech vedoucích týmů I. B třídy. Boršov odevzdal body Chvalšinám (sk. A) a první domácí porážce se nevyhnul ani Sepekov, lídr skupiny C, s Chotoviny. Skupina B nabídla souboj dvou celků, které doposud neztratily ani bod. Bělčice hostily Čkyni a potvrdily, že nahoře nejsou náhodou. Po celé utkání vedly (1:0, 2:1, 4:2), hosté však dokázali vždy dotáhnout, naposledy dvě minuty před koncem z penalty.

Přestřelka na hranicích

První Boršov si ve druhé půli zápasu s Chvalšiny vybral slabší chvilku a toho hosté využili, když během jedenácti minut předvedli dokonalý obrat. Do čele mohl jít neporažený Frymburk, ale ve Slavči s rezervou Svinů byl nakonec rád, že dotáhl dvougólové manko. Na desetigólovou přestřelku došlo mezi D. Dvořiště a Sedlcem. Hosté vyhráli poločas, avšak nezachytili nástup do druhé půle a do 63. minuty obdrželi čtyři branky. Poslední Dříteň, kterou vede exroudenský zadák David Šantora, vyhrála u Malše první poločas, na první body podzimu to ale nestačilo. Horní polovina tabulky je abnormálně vyrovnaná. Osmé Loučovice ztrácí na vedoucí pozici pouhé tři body.

Husinec nevyhrál tucet zápasů

Magnet skupiny B neměl vítěze, dosavadní suveréni se rozešli remízou 4:4. Bělčice neustále vedly, osm minut po přestávce již o dva góly, Čkyně vždy dorovnala, i když střelecky pauzíroval kanonýr Fiedler. Doma naplno bodoval pouze Vacov, který si nad Sedlicí připsal čtvrté vítězství v řadě před vlastními fanoušky a poskočil na druhé místo, neboť Bělčice mají zápas k dobru. Osecká rezerva se trápí, na domácím trávníku nezískala bod ani v šestém střetnutí. Poslední Husinec těsně prohrál derby se Záblatím (Prachatice B) a nebodoval podvanácté za sebou. Nováček Bavorov získal první bod venku v Kestřanech.

Druhé vítězství Čížové

Mirovice udržely na čele skupiny C dvoubodový odstup. Po výhře s druhou Ml. Vožicí se musely ve Větrovech hodně otáčet, aby odvrátily druhou porážku. Po 24 minutách totiž prohrávaly třígólovým rozdílem. Domácí odcházeli do šaten s vedením 3:1, navíc hráli přesilovku, po přestávce měli náskok ještě 4:2, Mirovičtí i v desíti stav zvrátili ve svůj prospěch. Mladovožičtí neměli problém s posledními Božeticemi, které mají na kontě nulu. Čížová zvítězila v derby s Hradištěm a opustila předposlední místo. Jistebnice zabrala venku podruhé za sebou, tentokrát přesvědčivě u Lužnice v Plané. Překvapivě vyhořel doma Sepekov, který neuhlídal chotovinského Bondareva. Derby béček ovládla po přestávce Soběslav a vzduchotechniky vyprodovila čtyřmi zásahy.

Třebětice novým lídrem

Ve skupině D tahaly hostující celky za kratší konec. Venku uhrály jediný bod za bezgólovou remízu v Neplachově jen Č. Velenice, které dvoubodová ztráta stála první příčku. Na tu se letos poprvé vyhouply po domácí kanonádě Třebětice (plus mají sehrát dohrávku ve Studené). Poslední Ledenice se vracely z Třebětic s půltuctem gólů a společně s Lomnicí (oba mají pouhé 2 body) budou mít velké starosti s udržením. Bez porážky zůstávají N. Bystřice (nehrála) a K. Řečice, která udolala D. Bukovsko gólem Bacáka. Nechvalně se zapsal do statistik třeboňský Ondřej Beníšek. Na hřiště v Břilicích naskočil ve 29. minutě, šest minut po přestávce vsítil Studené druhou branku, ale v nastavení (!) za rozhodnutého stavu obdržel dvě žluté karty za fauly (podražení) a v 97. minutě byl vyloučen...

Kvůli onemocnění covid 19 byly odloženy zápasy Lhenic (sk. A) a Buku (sk. D).

VÝSLEDKY 7. KOLA I. B TŘÍDY

SKUPINA A

FK Boršov nad Vltavou – TJ Sokol Chvalšiny 1:3 (1:0)
Branky: 33. Pokorný – 66. a 74. L. Fučík, 63. Sluka. Rozhodčí: Muzika – Marek Mráz, Filištein (N). ŽK: 2:1 (Pokorný, Řežáb – Mich. Postl). Diváků: 40.

TJ Malše Roudné B – TJ Dříteň 5:1 (0:1)
Branky: 46. D. Vogl, 48. (pen.) Wohlgemuth, 62. Novotný, 66. Vodák, 69. Marek – 20. Vo Son. Rozhodčí: Kovařík – Frantík, Škuthan. ŽK: 2:1 (Štěpánek, Kodras – Mir. Koudelka). Diváků: 40.

FK Dolní Dvořiště – SK Sedlec 6:4 (2:3)
Branky: 9. a 46. Zeman, 26. Fořter, 54. Štifter, 62. Kříž, 63. Kubík – 21. Pešek, 23. Koňarík, 40. Koch, 87. Zíka. Rozhodčí: M. Mráz – Muzika, Jelínek. ŽK: 4:1 (Kubík, Kříž, Bršťák - trenér, Pecha – Špán). Diváků: 35.

SK Zlatá Koruna – SK Větřní 2:2 (1:1)
Branky: 26. Fuciman, 71. Šebelka – 43. Podskalský, 85. Gutheis. Rozhodčí: Ct. Novotný – Švec, Kemény. ŽK: 4:1 (Homer, Persán, Ohnsorg, Král – Podskalský). Diváků: 48.

TJ Spartak Trhové Sviny B – FC Šumava Frymburk  2:2 (2:1)
Branky: 29. Kurali, 37. Brožka – 40. Budík, 67. Šisler. Rozhodčí: Vítek – Kadlec, Mareš. ŽK: 0:4 (Vítek, Budík, Rom. Mertl, Ribár). ČK: 0:1 (74. Matuš - trenér). Diváků: 120.

TJ Slavoj Hrdějovice – Vltavan Loučovice  3:2 (1:1)
Branky: 70. a 74. Granov, 17. Mir. Pavel – 44. Toman, 84. Havierník. Rozhodčí: Picka – Rous, Hora. ŽK: 2:5 (Leiš, Mir. Pavel – Havierník, Dudla, Toman, Koutský, Večerník - ved. mužstva). Diváků: 49.

Lhenice – Kamenný Újezd - odloženo

SKUPINA B

FK IPD service Kestřany – TJ Sokol Bavorov 1:1 (1:0)
Branky: 27. Pospíšil – 66. Folta. Rozhodčí: Ryneš – Petr Šťastný, Tanáč. ŽK: 3:5 (Kinský, Václavík, Mart. Keclík – Folta, Štech, Pat. Gašpar, Řezáč, Polanský). Diváků: 50.

Sokol Stachy – TJ Sokol Střelské Hoštice 0:1 (0:0)
Branka: 68. (pen.) Šefčík. Rozhodčí: Bartůněk – Studený, Rogožan. ŽK: 0:2 (Lacko, Paroubek). Diváků: 48.

TJ Sokol Bělčice – SK Čkyně 4:4 (2:2)
Branky: 5. Ježek, 18. Děd ml. (vlastní), 51. Hanzlík, 53. Houda – 6. Pešek, 27. Gerold, 59. Král, 88. (pen.) V. Turek. Rozhodčí: Jaroš – Frček, Rynda. DFA: Josef Šafránek. ŽK: 2:1 (Páca, Hevera – Brabec). Diváků: 20.

TJ Dražejov – Sokol Cehnice 2:2 (2:1)
Branky: 21. a 33. Hrčka – 29. Herzig, 87. (pen.) Vaněk. Rozhodčí: Petr Šťastný – Ryneš, Hodánek. ŽK: 3:5 (Hrčka, Matas, Janus – Krejsa, Herzig, Marek Martínek, Mára, Sadlak). Diváků: 49.

TJ Slavoj Husinec – FK Tatran Prachatice B  1:2 (1:1)
Branky: 6. Kolář – 22. Jan Hrbek ml., 60. Lachkovič. Rozhodčí: Čarek – Petričák, Hlavatý. ŽK: 3:2 (Zelený, Ťápal, Cais – Růžička, Lukeš). Diváků: 45.

TJ Osek B – SK Slavoj Volyně  2:4 (0:2)
Branky:  49. Carda, 77. Suchý – 4. a 33. Škopek, 62. a 84. Malina. Rozhodčí: Jeřábek – Šedivý, Kopp. DFA: Albrecht. ŽK: 4:4 (Kuneš, Rybák, Brabec, Bunda – Dlouhý, Mack, Pletka, Malina). Diváků: 75.

SK Vacov – TJ Sokol Sedlice  3:1 (1:1)
Branky: 74. a 87. Zitta, 35. Ant. Bujok – 4. Dumský. Rozhodčí: Jindrle – Pánek, Datsenko. DFA: Vladimír Eibl. ŽK: 2:2 (Král, Mart. Mls – Houzar, Čabrádek). Diváků: 49.

SKUPINA C

TJ Sokol Čížová – TJ Hradiště 2:1 (1:0)
Branky: 22. a 73. Hanisch – 90. Suk. Rozhodčí: Křížovský – Štěrba, Ťupa. ŽK: 4:1 (Holec, Šitner, Hanisch, Lusk – Kaška). Diváků: 110.

SK KAVAS Větrovy – SK Mirovice 4:5 (3:1)
Branky: 14. a 24. Jan Sedláček, 18. Mich. Ševčík, 56. Petr Klejna – 40. a 63. Štochl, 50. Vá. Jelínek, 74. Vondrák, 77. Jak. Převrátil. Rozhodčí: Černý – Makovička st., Fiala. ŽK: 3:6 (Mich. Ševčík, Lachout, Mir. Trnka – Mrlina 2, Chadima, Jak. Převrátil, Vondrák, Císař). ČK: 0:1 (43. Mrlina). Diváků: 70.

TJ Sokol Mladá Vožice – TJ Božetice 4:0 (3:0)
Branky: 22. a 35. Smetana, 14. Písařík, 51. Prokeš. Rozhodčí: Tomaň – Ryklík, Kollárik. DFA: Pípal. ŽK: 2:2 (Teplo, Prokeš – Došek, Fr. Horek). Diváků: 50.

TJ Sokol Sepekov – TJ Sokol Chotoviny 1:2 (0:1)
Branky: 90. M. Tupý – 30. a 54. Bondarev. Rozhodčí: Hladík – Křížek, Lopata. ŽK: 0:2 (Tom. Vrhel, Cetlovský). Diváků: 41.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – 1.FC Jistebnice  0:4 (0:2)
Branky: 4. Jan Muž, 14. Kubec, 80. Podzimek, 83. Stoszek. Rozhodčí: Ovčáček – Šíma, Hanzal. DFA: Třeštík. ŽK: 1:2 (Pospíchal – Jak. Bojko, Stoszek). Diváků: 100.

FC Chyšky – 1.FC Boston Kluky  7:0 (3:0)
Branky: 23., 27. a 67. Lívanec, 58. (pen.) a 72. Jan Šimák, 2. Luk. Prášek, 72. Kukač. Rozhodčí: Syrovátka – Hučík, Lopata. ŽK: 0:4 (Tománek, Benda, Jos. Košatka, Kůs). Diváků: 30.

TJ Spartak Soběslav B – FC ZVVZ Milevsko B  4:0 (0:0)
Branky: 47. a 51. Tom. Mazouch, 80. Škrleta, 86. (pen.) Dan. Svoboda.
Rozhodčí: Šíma – Ovčáček, Prchlík. DFA: Přibyl. ŽK: 2:3 (Kutner, Suda – Fil. Milaberský, Štemberk, Hron). Diváků: 48.

SKUPINA D

FK Kardašova Řečice 1922 – TJ Dolní Bukovsko 3:2 (2:2)
Branky: 13. Klokner, 39. Madar, 75. Bačák – 2. Fr. Cihla, 27. P. Kokeš. Rozhodčí: Ondra – Bumba, Prinz. ŽK: 3:3 (Madar, Jánošík, Janeček – Kotyza ml., Podhradský, Fr. Cihla). Diváků: 50.

SK Mladé – TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí 2:0 (0:0)
Branky: 56. Moudrý, 77. Červený. Rozhodčí: R. Novák – F. Tůma, Vejčík. ŽK: 1:0 (Moudrý). Diváků: 50.

TJ Jiskra Třeboň B – FK Studená  2:0 (1:0)
Branky: 22. Péč (vlastní), 51. Beníšek. Rozhodčí: Prinz – Blažek, Saidl. ŽK: 4:2 (Beníšek 2, Jak. Veselý, Schneider – Lib. Dvořák, Adamec). ČK: 1:0 (90+7. Beníšek). Diváků: 47.

FK Sokol Třebětice – TJ Slavoj Ledenice  6:1 (4:0)
Branky: 12., 15. a 61. (pen.) Habr, 17. Pokorný, 34. Chvátal, 81. (pen.) Milan Novotný – 69. Winkler. Rozhodčí: Klimeš – Devera, Janák. ŽK: 1:3 (Habr – Čermák, Dudáček, Winkler). Diváků: 50.

Sokol Suchdol nad Lužnicí – Sokol Horní Žďár  3:1 (1:0)
Branky: 43. a 80. Arenberger, 76. Heřman – 81. Vopravil. Rozhodčí: Juráň – Ernst, Náprava. ŽK: 1:3 (Jak. Záruba – Pav. Völfel, Rešl, Pivko). Diváků: 43.

TJ Sokol Neplachov – TJ Lokomotiva České Velenice  0:0
Rozhodčí: Vejčík – Kovařík, Pileček. DFA: Chlaň. Hráno bez karet. Diváků: 49.