I. A třída: T. Sviny dostaly Roudné na lopatky, Veselí nezvládlo závěr se Slavií ČB

neděle, 13. září 2020, 14:48

Jihočeský kraj – Šlágr skupiny A obstaral ambiciózní tandem T. Sviny – Roudné. Zápas ve Slavči rozhodl gól domácího Marka Kodrase, jehož nepovedená střela z vápna zaplachtila k tyči. O vedoucí příčku přišel také dosavadní lídr skupiny B. Veselská „Lokotka“ držela nad Slavií ČB těsný náskok ještě čtvrt hodiny před koncem, ale červenobílí během tří minut stav otočili. Brankář Jakub Hejl poprvé inkasoval po 346 minutách. Velešín utržil další debakl a ze dvou zápasů má skóre 1:18.

Ve skupině A se dokonale revanšovaly za minulý debakl ve Strunkovicích (0:7) po sedmi góly smetly Netolice svého soupeře z Velešína, který za poslední dvě kola inkasoval 18 gólu a zaznamenal pouze jediný. Hattrickem se zaskvěl Jakub Varyš. Vimperk se doma prezentoval dobrým výkonem a porazil nováčka ze Sousedovic, který je v soutěži zatím bez bodového zisku poslední. Naopak vítěz momentálně okupuje pozici lídra soutěže.

Prachatice nevyužily domácího prostředí a do třetice pouze remizovaly s dalším nováčkem soutěže ze Strunkovic nad Blanicí. Oba góly padly ve druhé půli v rozmezí šesti minut. Za hosty srovnával skóre zápasu proměněním pokutového kopu Roman Žurek. Planá si vyšlápla na Vodňany, o gól vyhrála a posunula se na druhé místo. Všechny trefy byly zaznamenány až ve druhé půli. Na góly domácích borců Petra Šteyera a Dominika Kořínka odpověděl na konci v 69. minutě syn trenéra hostů Matěj Otepka.

Asi nejatraktivnější utkání kola se odehrálo ve Slavči, kde mají azyl T. Sviny. Spartak hostil vedoucí mužstvo tabulky z Roudného. Před 250 diváky zvítězil šťastně o gól. Malši zajistil vedení kanonýr Viktor Kadlec již v 5. minutě hry. Rozhodující gólovou trefu zaznamenal pak v 50. minutě Marek Kodras. Bojovní hosté se snažili alespoň stav zápasu srovnat, vynaložené úsilí tentokrát nebylo odměněno. Trhovosvinenští jsou na třetím místě a dosavadní lídr, jejich soupeř, klesl až na čtvrtou pozici. V nedělních zápasech vyhrála Nová Ves na půdě Olešnice, když góly začaly padat až ve druhé části utkání. Hosté se ujali vedení Jiřím Jiránkem, za dvě minuty bylo srovnáno. Pak hosté odskočili do dvougólového náskoku a za domácí již pouze korigoval stav tři minuty před závěrem Lukáš Lenk z penalty. Kaplice po vyrovnané první půli přece jen přehrála houževnatého soupeře ze Semic. Rozhodující gól zaznamenal k velké smůle hostů až v 90. minutě Petr Fišer.

Hluboké roste postupový konkurent v Kovářovu

Ve skupině B v jediném sobotním dopoledním zápasu porazilo mužstvo Kovářova na svém trávníku Čtyři Dvory, především díky dvěma trefám svého šutéra Luboše Holuba, jednoznačně potvrdilo roli favorita a dostalo se na vrchol tabulky. Druhé místo zatím okupuje dobře hrající mužstvo Nové Včelnice, když porazilo na svém trávníku nebezpečný Lišov. Dosavadní lídr tabulky z Veselí nad Lužnicí své nepočetné příznivce tentokráte zklamal, přenechal totiž všechny body českobudějovické Slavii a utrpěl první prohru. Ta je při značné vyrovnanosti této skupiny odsunula v tabulce až na šesté místo! Dvěma góly se za hosty prezentoval Tomáš Wejskrab, z toho jeden zaznamenal z penalty.

Dačický Centropen využil jednoznačně domácího prostředí a vyprovodil suchovrbenskou Lokotku do krajského města čtyřmi kousky. V posledních deseti minutách pojistil hubený náskok třemi góly. Nemanice na svém trávníku v pohodě přehrály trápící se Ševětín. Dvěma trefami přispěl k výhře dvougólový Petr Babka. V nedělní dohrávce těsně vyhrály Bernartice nad čekanickým Meteorem. Hosté byli po celý zápas kombinačně zdatnější, avšak domácí gólman Tomáš Fučík jim nedovolil, aby dostali míč za jeho záda. Jediný a vítězný gól padl v první minutě druhé půle z kopačky bernartického kanonýra Adama Rakovana. Druhý poločas měl opět taktovku pevně v rukách soupeř, avšak jeho koncovka byla doslova mizerná. Chýnov nestačil na svého favorizovaného soupeře z Hluboké nad Vltavou a podlehl mu 0:2. Hosté dohrávali zápas bez vyloučeného Kryštofa Kadlece, to ale na skóre utkání již nic nezměnilo. Ve velmi vyrovnané tabulce se vítězná Hluboká nad Vltavou dostala do čela zásluhou lepšího skóre než má druhý Kovářov.

VÝSLEDKY 4. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

1. FC Netolice – FC Velešín 7:0 (5:0)
Branky
: 25., 31. a 80. Jakub Varyš, 24. a 55. Rokůsek, 13. Lukeš, 35. Fux. Rozhodčí: Boček – K. Kříž ml., Valeš. DFA: Brož. ŽK: 1:1 (Pivoňka – Grznárik). Diváků: 85.

TJ Šumavan Vimperk – FC Znakon Sousedovice 4:2 (1:0)
Branky:
60. a 74. Koloušek, 45. O. Málek, 80. V. Matoušek – 49. T. Glazunov, 84. Horňák. Rozhodčí: Pravda – Jevčák, Petričák. DFA: Šnajder. ŽK: 0:3 (Linhart, T. Glazunov, Hrach). Diváků: 150.

FK Tatran Prachatice – TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí 1:1 (0:0)
Branky:
60. Babka – 66. (pen.) Roman Žurek. Rozhodčí: Valeš – K. Kříž ml., Boček. ŽK: 4:1 (Kralik, Luňáček, Hopfinger, Pravda – Pánik). ČK: 1:0 (60. Sova). Diváků: 80.

SK Planá – FK Vodňany 2:1 (0:0)
Branky:
55. Šteyer, 64. Kořínek – 69. M. Otepka. Rozhodčí: Crkva – Slepička, Křížek. DFA: Němeček. ŽK: 2:3 (Carda, O. Hotový – Moravec, Píša, M. Otepka). Diváků: 150.

TJ Spartak Trhové Sviny – TJ Malše Roudné 2:1 (1:1)
Branky:
35. Kolář, 50. M. Kodras – 5. Kadlec. Rozhodčí: K. Kříž st. – Talíř, Zabilka. DFA: Albrecht. ŽK: 3:5 (Popovič, Zatloukal, Hruška – Malý, Zachař, Vlk, Cahyna, Kadlec). Diváků: 250. Hráno ve Slavči.

TJ Sokol Olešnice – TJ Nová Ves 2:3 (0:0)
Branky: 68. Horelica, 87. (pen.) Lenk – 66. a 83. Jiránek, 74. Procházka. Rozhodčí: Ct. Novotný – Brych, Petr Šťastný. ŽK: 4:2 (Lechner, Lenk, Fil. Šafránek, Husa – Jakub Vogl, Jiránek). Diváků: 180.

FK Spartak Kaplice – FC AL-KO Semice  2:1 (1:1)
Branky: 10. Divoký, 90. Fišer – 37. Pav. Keclík. Rozhodčí: Herzog – Kollmann, Bumba. ŽK: 5:3 (Faltus, Divoký, Micák, Vaniš, Urazil – Zborník, Jak. Keclík, Řezáč). Diváků: 140.

SKUPINA B

TJ ZD Kovářov – SK Čtyři Dvory 3:1 (1:1)
Branky:
49. a 75. Luboš Holub ml., 22. Svojše – 19. Dubský. Rozhodčí: Vítek – Jarolím, Klimeš. ŽK: 3:1 (Kukačka, Jiří Novák ml., Pavličko – Vajo). Diváků: 100.

TJ Nová Včelnice – SK Lišov 3:1 (1:1)
Branky:
12. Horák, 60. Pivko, 73. Petráš – 38. Pechoč. Rozhodčí: Tauber – Kollmann, Saidl. ŽK: 2:2 (Němeček, Pivko – Bambule, Beneda). Diváků: 120.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – SK Slavia České Budějovice 1:3 (1:0)
Branky:
39. (pen.) Fichtner – 76. (pen.) a 79. Wejskrab, 86. Dvořáček. Rozhodčí: Jarolím – Vítek, Klimeš. ŽK: 3:2 (Čech, Mach, Hájek – Bohůnek, Wejskrab). Diváků: 70.

TJ Centropen Dačice – TJ Lokomotiva České Budějovice 4:0 (1:0)
Branky:
24. Točík, 81. Chyška, 87. Beneš, 90. Dedič. Rozhodčí: Písek – Cigáň, Náprava. ŽK: 1:6 (Točík – Choutka, Kamiš, Ayeb, Janů, Wenzl, Jánošík). Diváků: 60.

SK Nemanice – SK Ševětín 5:2 (3:1)
Branky:
20. a 69. Babka, 14. Záveský, 44. Horák, 89. Čapek – 17. Kupec, 76. Radim Novotný. Rozhodčí: Mir. Pečenka – Rom. Mráz, Filip Pav. Tůma. ŽK: 1:1 (Strnad – Petr Novotný). Diváků: 70.

TJ Sokol Bernartice – FK Meteor Tábor  1:0 (0:0)
Branka: 46. Rakovan. Rozhodčí: Nedvěd – Dimitrov, Ryneš. ŽK: 3:3 (Smrčina, Pěchota, Tom. Češka – Jak. Pípal, Fiala, Pecka). Diváků: 120.

FC Chýnov – TJ Hluboká nad Vltavou  0:2 (0:1)
Branky: 17. Antoš, 63. Jan Novák. Rozhodčí: Mir. Pečenka – Vít. Tůma, Barva. DFA: Štuk. ŽK: 1:4 (Fil. Zadražil – 2x Kryšt. Kadlec, Hájek, Stráský). ČK: 0:1 (83. Kryšt. Kadlec). Diváků: 135.