I. A třída: Planá a Kovářov poprvé na štítě. Na dvouciferné výhry zadělaly Roudné a Hluboká

neděle, 6. září 2020, 22:06

Jihočeský kraj – Oba dosavadní lídři našli o víkendu první přemožitele. Planá prohrála v Semicích, Kovářov promarnil poločasový náskok v Lišově. Klopýtnutí obou týmů využili jejich pronásledovatelé. Do čela A skupiny se vyhouplo Roudné. Ve Velešíně zvítězilo rozdílem deseti gólů (Kadlec 5x, Vlk 4x) a na špici se drží zásluhou lepšího skóre před Vodňany a Vimperkem. Skupinu B vede překvapivě Veselí, jehož brankář Jakub Hejl stále drží čisté konto. Na druhé místo poskočil Lišov.

Ve skupině A mužstvo Nové Vsi vyhrálo nad Kaplicí, i když se zápas hrál bez servítků. Rozhodčí udělil celkem deset žlutých karet a hostující Tomáš Faltus dostal navíc červenou. Spartak v oslabení obdržel dva góly. Semice ve vyrovnaném zápasu porazily vedoucí mužstvo z Plané, když dva rozhodující góly zaznamenal v průběhu šesti minut Pavel Keclík. Domácím byl vyloučen v poslední minutě Jiří Sádlo po druhé žluté kartě. Nováček ze Sousedovic se zatím v soutěži výsledkově trápí a je momentálně bez bodového zisku. Prohrál totiž s Olešnicí na domácím trávníku a zdá se, že to v soutěži nebude mít jednoduché.

Vimperk plichtil s jedním z favoritů skupiny Trhovými Sviny. Dobře našlápnuté Vodňany, vedené zkušeným trenérem Rudolfem Otepkou potvrdily své kvality. Porazily po bezbrankovém poločasu Prachatice. Asi největší favorit skupiny Roudné doslova smetl na hostujícím trávníku Velešín, když jim nadělil jedenáct gólů. O ty se nejvíc přičinil Viktor Kadlec, autor pěti gólů, dobře mu se čtyřmi sekundoval Martin Vlk. Skóre zakončil jinak autor dvou tref Filip Navrátil proměněným pokutovým kopem sedm minut před koncem utkání. Nováček se Strunkovic (posílen o brankáře Vojtíška z FC Písek) se na domácím trávníku vytáhl a bezpečně si poradil s dalším nováčkem z Netolic. V historické výhře nastřílel sedm gólů, první dva zařídil 47letý Michal Kuneš.

První body Bernartic, K.O. pro Ševětín

Ve skupině B Chýnov po minulém dobrém domácím utkání s Lišovem vyhrál i v pátečním utkání ve Čtyřech Dvorech a rozhodující gól zaznamenal již v 60. minutě navrátilec z rakouského angažmá Jaroslav Prášek. Suchovrbenská Lokotka po vyrovnané první půli nakonec remizovala s Novou Včelnicí, když hosté vyrovnali skóre zápasu až deset minut před závěrem Danielem Fantou. Slavia České Budějovice vyhrála s Dačicemi ve vyrovnaném zápasu až díky gólové trefě Jana Korbela minutu před koncem hrací doby. Zatím suverenní Kovářov utrpěl první prohru v Lišově, první poločas vyhrál gólem Jakuba Svojšeho a byl fotbalově lepší. Ve druhé půli však Lišovští herně zabrali a třemi góly otočili stav.

Veselí nad Lužnicí potvrdilo dobrou formu i kvalitní práci trenéra Libora Zemana. Těsně vyhrálo v Čekanicích na místním Meteoru gólem Patrika Hájka hned na začátku utkáni a vyhouplo se do čela tabulky. V nedělním utkání dali Bernartičtí zapomenout na dvě předchozí porážky a potěšili na domácím trávníku své příznivce. Díky kvalitnímu výkonu všech hráčů porazili Nemanice. Střelecky vynikl jejich šutér Adam Rakovan, autor dvou gólových tref. Na Hluboké viděli diváci brankové hody. Domácí totiž načepovali Ševětínu desítku. Čtyřmi gólovými trefami se o ni nejvíce zasloužil Kryštof Kadlec, dvě branky dali Pavel Hájek a Tomáš Antoš. Po prvních třech kolech soutěže se zdá, že tato skupina bude hodně vyrovnaná a nikdo si zatím nemůže myslet, že bude ostatní výkonnostně převyšovat.

VÝSLEDKY 3. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Nová Ves – FK Spartak Kaplice  3:1 (1:0)
Branky:
15. Boháč, 64. Jiránek, 74. Procházka – 52. Fišer.
Rozhodčí: Náprava – Boček, Saidl. ŽK: 4:6 (Trejbal, Neumann, Tom. Novák, Holý – Faltus 2, Čutka, Štrbačka, Divoký, Daniel). ČK: 0:1 (64. Faltus). Diváků: 120.

FC AL-KO Semice – SK Planá 3:2 (1:1)
Branky: 66. a 72. Pav. Keclík, 44. Luk. Holub – 27. Šteyer, 64. Carda.
Rozhodčí: Tauber – Písek, Vejčík. ŽK: 2:1 (Sádlo 2 – Kořínek). ČK: 1:0 (90. Sádlo). Diváků: 90.

FC Znakon Sousedovice – TJ Sokol Olešnice 1:3 (0:1)
Branky: 69. Tom. Glazunov – 15. Koktavý, 67. Drtina, 73. (pen.) Lenk.
Rozhodčí: Slepička – M. Pečenka, Ovčáček. DFA: Tupý. ŽK: 4:2 (Vaněček, Mráz, Tom. Glazunov, Horňák – Lechner, Šafránek). Diváků: 40.

TJ Šumavan Vimperk – TJ Spartak Trhové Sviny 1:1 (0:1)
Branky: 74. Friš – 8. Pospíchal (vlastní).
Rozhodčí: Jevčák – Pravda, Jaroš. ŽK: 1:1 (Pospíchal – Zatloukal). Diváků: 150.

FK Vodňany – FK Tatran Prachatice 3:1 (0:0)
Branky: 46. Píša, 59. Budín, 89. Bečvář – 88. Sova.
Rozhodčí: Tůma – Nedvěd, Kadlec. ŽK: 2:4 (Bečvář, Iljushkin – Kralik, Lukeš, Kováč, Pravda). Diváků: 100.

FC Velešín – Malše Roudné 0:11 (0:5)
Branky:
90. Grznárik – 11., 20., 22., 70. a 71. Kadlec, 5., 15., 54. a 89. Vlk, 52. a 83. (pen.) Navrátil. Rozhodčí: Kollmann - Cigáň, Herzog. DFA: Hanzal. ŽK: 0:1 (Kadlec). Diváků: 200.

TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí – 1. FC Netolice  7:0 (2:0)
Branky: 5. a 12. Kuneš, 46. a 52. Šimčík, 55. Žurek, 59. Jos. Brom, 89. Váša.
Rozhodčí: Jarolím – Ct. Novotný, Kocina. ŽK: 1:6 (Brych – Jak. Varyš, Staněk, Janda, Baloušek, Fux, Pivoňka). Diváků: 150.

SKUPINA B

SK Čtyři Dvory – FC Chýnov 1:2 (1:1)
Branky: 15. Dubský – 10. Václav Hruška, 60. Prášek.
Rozhodčí: Cigáň – Herzog, Ernst. ŽK: 2:5 (Pecha, Slepička – Ursacher 2, Zítek, Mareš, Doubrava). ČK: 0:1 (Ursacher). Diváků: 100.

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Nová Včelnice 2:2 (1:1)
Branky: 39. Květoun, 49. Janů – 17. Petráš, 79. Fanta.
Rozhodčí: Brych – Valeš, Zabilka. ŽK: 2:1 (Sudek, Čapek – Didek). Diváků: 60.

SK Slavia České Budějovice – TJ Centropen Dačice 2:1 (0:1)
Branky: 75. Voldán, 89. Korbel – 39. Dedič.
Rozhodčí: Boček – Náprava, Saidl. Hráno bez karet. Diváků: 120.

SK Lišov – TJ ZD Kovářov 3:1 (0:1)
Branky: 69. (pen.) a 78. Pechoč, 85. Bouchal – 30. Svojše.
Rozhodčí: Luk. Eibl – Brych, Zabilka. ŽK: 5:0 (Burda, Dav. Mlýnek, Bouchal, Pechoč, Bambule – Brůžek). Diváků: 150.

FK Meteor Tábor – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 0:1 (0:1)
Branky: 6. Patrik Hájek.
Rozhodčí: Talíř – Leiš, Kovařík. DFA: Vrchota. ŽK: 5:1 (Štumfol, Jak. Pípal, Fiala, Jan Pípal, Štrincl – Mikeska). Diváků: 86.

TJ Sokol Bernartice – SK Nemanice  3:0 (1:0)
Branky: 58. a 89. Rakovan, 13. Peterka. Hostující Záveský neproměnil ve 22. minutě penaltu.
Rozhodčí: K. Kříž ml. – K. Kříž st., Juráň. DFA: Štuk. ŽK: 2:1 (Fedák, Staněk – Jan Křiváček). Diváků: 130.

TJ Hluboká nad Vltavou – SK Ševětín  10:0 (4:0)
Branky: 16., 24., 55., 65. Kryšt. Kadlec, 2., 43. Pav. Hájek, 52. a 58. Antoš, 82. Tom. Křiváček, 87. Radim Kokeš.
Rozhodčí: Dimitrov – Valeš, Vítek. Hráno bez karet. Diváků: 100.