I. A třída: Netolice položily v derby s Vodňany dva vlastní góly. Hluboká klopýtla v Nemanicích

neděle, 30. srpna 2020, 23:52

Jihočeský kraj – Jen tři celky zůstávají po druhém vystoupení A třídy stoprocentní. Podruhé dokázaly naplno bodovat Planá a Vimperk ve skupině A, Kovářov jako jediný ve skupině B. Velešín hrál venku podruhé bez gólů, Prachatice a Semice po vzájemném souboji braly opět jen bod. Slávisté z Č. Budějovic doháněli dvoubrankovou ztrátu v N. Včelnici v posledních minutách. Bez bodů zůstávají překvapivě Bernartice.

Velešín sice neskóroval ani ve druhém střetnutí, ale na rozdíl od Sousedovic a Strunkovic, nasbíral dva body. Obě střetnutí sehrál venku a plichta ve Slavči s favoritem soutěže T. Sviny je obzvlášť cenná. Prachatický Tatran ztratil další dva body. Nerozhodně 1:1 se rozešel doma se Semicemi. Planá zvrátila nepříznivý stav s N. Vsí. Skóre srovnával po krásném sólu z vlastní poloviny Šteyer, který po dalším brejku otáčel na 3:2. Strunkovice poprvé cestovaly na soupeřovu půdu, ale u Malše v prvním poločase nestíhaly a nebýt polevení domácích po změně stran, mohli prohrát daleko vyšším rozdílem.

Smolné střetnutí sehrál nováček Netolice s Vodňany. Pro řadu netolických hráčů a trenéra Radka Varyše bylo o hodně prestižní, neboť před lety prošli vodňanským klubem. „Buchtáři“ propadli v závěru první půle, na porážce se výrazně podepsaly dva „vlastenci“ brankáře a obránce, vodňanských odchovanců… Stoprocentní zůstává Vimperk, který v Olešnici nastřílel po hodině hry během čtyř minut tři góly. Sestupové starosti se zřejmě opět nevyhnou Sousedovicím, které podruhé utržily čtyřgólový výprask.

Napodruhé už Hluboká venku nebodovala

Bude Kovářovu I. A třída malá? Zatím to potvrzuje. V kádru má sedm hráčů, kteří v minulých sezonách hráli úspěšně v krajském přeboru (mj. tři slavili titul mistra kraje v Želči). V domácím prostředí neměl Kovářov potíže s budějovickou „Lokotkou“. K jasnému vítězství nakročil v závěrečné půlhodince. Po prachbídném uplynulém podzimu vstoupila výborně do sezony veselská Lokomotiva, kterou převzal kouč Libor Zeman. Brankář Jakub Hejl zůstává nepokořen, Matěj Ježek vsítil doposud nevýrazným Bernarticím obě branky.

Překvapením kole se stala porážka ambiciózní Hluboké v Nemanicích. Favorit měl po celý zápas převahu a vedl Antošem již od 13. minuty. Poctivě bránící domácí v polovině první půle vyrovnali. Hluboká zahodila za nerozhodného stavu penaltu a v 58. minutě přišla o vyloučeného Nováka. Nemanice trestaly už po osmi minutách Baštou a náskok udržely až do konce. Posledně hráči Slavie ČB nezvládli úplný závěr, tentokrát v posledních minutách vymazali v N. Včelnici dvougólovou ztrátu a odvezli si bod po remíze 3:3. Podobný průběh a konečné skóre mělo střetnutí Dačic s Meteorem Táborem.

Výsledky 2. kola I. A třídy

Skupina A

TJ Malše Roudné – TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí  4:0 (4:0)
Branky:
20. a 41. Vlk, 10. Štěpánek, 24. Kadlec.
Rozhodčí: K. Kříž st. – K. Kříž ml., Bartůněk. ŽK: 4:1 (Cahyna, Grigera, Kadlec, D. Vogl – Páník). Diváků: 100.

1. FC Netolice – FK Vodňany  2:5 (1:3)
Branky:
11. Bače, 58. Jak. Varyš – 3. Hudák, 41. Luk. Varyš (vlast.), 45. Bína, 53. Píša, 64. Konvička (vlast.).
Rozhodčí: M. Pečenka – Písek, Barva. DFA: Hrinko. ŽK: 4:3 (Konvička, Urban, Jak. Varyš, R. Varyš - trenér – Matěj Otepka, Budín, Benedikt). Diváků: 100.

FK Tatran Prachatice – FC AL-KO Semice  1:1 (1:1)
Branky:
32. Sova – 45. Veleman.
Rozhodčí: Písek – M. Pečenka, Barva. ŽK: 6:3 (Kováč, Babka, Růžička, Kralik, Pravda, Fürbach – Pav. Keclík, Buchtele, Zborník). Diváků: 60.

SK Planá – TJ Nová Ves 4:2 (1:0)
Branky:
72. a 80. Šteyer, 7. Ond. Hotový, 84. Kořínek – 57. Trejbal, 64. Janeček.
Rozhodčí: Valeš – Talíř, Šťastný. DFA: Tupý. ŽK: 5:1 (Kneys, Šteyer, Szabó, Plojhar. T. Pintér – Pech). Diváků: 100.

TJ Spartak Trhové Sviny – FC Velešín  0:0
Rozhodčí:
Kollmann – Tauber, Svoboda. ŽK: 1:3 (Valut – Přibyl, Šálek, Smolík). Diváků: 100.

TJ Sokol Olešnice – TJ Šumavan Vimperk  2:5 (1:1)
Branky:
14. Drtina, 90. Horelica – 31. a 62. Friš, 60. Pospíchal, 64. Málek, 87. Frček.
Rozhodčí: Vítek – Leiš, Ernst. DFA: Němeček. ŽK: 1:4 (Matuška – Formánek - trenér, Koloušek, Šíp, Frček). Diváků: 150.

FK Spartak Kaplice – FC Westra Sousedovice  4:0 (1:0)
Branky:
26. Vaniš, 69. Daniel, 72. Kuchař, 87. Divoký.
Rozhodčí: Ct. Novotný – Cigáň, Vejčík. ŽK: 2:0 (Vaniš, Divoký). Diváků: 150.

Skupina B

TJ ZD Kovářov – TJ Lokomotiva České Budějovice  4:0 (1:0)
Branky:
12. Mir. Suchan, 64. Děd, 73. (pen.) Brůžek, 85. Holub.
Rozhodčí: Nedvěd – Herzog, Juráň. ŽK: 0:3 (Růžička, Květoun, Ayeb). Diváků: 100.

SK Nemanice – TJ Hluboká nad Vltavou  2:1 (1:1)
Branky:
23. Křiváček, 66. Bašta – 13. Antoš. Hosté neproměnili penaltu.
Rozhodčí: Leiš – Crkva, Šťastný. ŽK: 2:4 (Strnad, Záveský – 2x Jan Novák, Stráský, Křiváček). ČK: 0:1 (58. Jan Novák). Diváků: 100.

TJ Nová Včelnice – SK Slavia České Budějovice  3:3 (2:1)
Branky:
24. a 71. Didek, 40. Petráš – 44. Slípka, 83. Bohůnek, 86. Bravenec.
Rozhodčí: Crkva – Tůma, Švec. ŽK: 1:1 (Němeček – Slípka). Diváků: 90.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – TJ Sokol Bernartice  2:0 (1:0)
Branky:
7. (pen.) a 81. Ježek.
Rozhodčí: Herzog – Nedvěd, Juráň. ŽK: 0:3 (Novák, Ťupa, Fedák). Diváků: 60.

TJ Centropen Dačice – FK Meteor Tábor  3:3 (1:3)
Branky:
2. (pen.) a 72. Dedič, 63. Točík – 4. Kollárik, 25. Kolář, 44. Fiala.
Rozhodčí: Dimitrov – Jarolím, Kovařík. DFA: Šnajder. ŽK: 3:5 (2x Točík, Křivánek – Sedláček, Štumfol, Šedivý, Fiala, Kollárik). ČK: 1:0 (81. Točík). Diváků: 60.

FC Chýnov – SK Lišov  2:1 (1:1)
Branky:
32. Prášek, 61. Dav. Král – 21. Šachl.
Rozhodčí: Pravda – Jevčák, M. Mráz. DFA: Albrecht. ŽK: 3:2 (Mládek, Mareš, Dav. Král – Kándl, Bambule). Diváků: 130.

SK Ševětín – SK Čtyři Dvory  0:2 (0:1)
Branky:
12. Dubský, 66. Rachač.
Rozhodčí: Tůma – Brych, Zabilka. ŽK: 2:1 (Švejda, T. Sedláček –  Vajo). Diváků: 70.

Napsal(a) Redakce | Foto Petr Tibitanzl, Ján Honza, Libor Granec, Miroslav Holer