Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VŠTE zve v pondělí na Den otevřených dveří

 
pátek, 21. února 2020, 10:59

České Budějovice - První letošní Den otevřených dveří se na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) koná v pondělí 24. února. Maturantům a dalším zájemcům nabídne ve třech přednáškových blocích od 9, 11 a 13 hodin informace o studiu, oborech, zázemí i životě na škole. Stejně jako o tom, jak podat přihlášku, vyjet sbírat zkušenosti na zahraniční univerzity či se zapojit do školních sportovních týmů.

Na to vždy naváže komentovaná prohlídka kampusu, včetně centrálních laboratoří, knihovny, menzy, studentského klubu nebo na podzim otevřeného Kariérního centra.

„Prostor je tu i pro individuální dotazy, protože chceme, aby se každý dozvěděl, co ho zajímá, co potřebuje vědět pro své rozhodování kam po maturitě. A přestože jde o tradiční akci, vždy chceme přijít s něčím novým. Letos to je třeba simulátor dronů nebo ukázka virtuální reality,“ říká Dita Benešová, vedoucí Úseku vnějších vztahů VŠTE.

Maturanti si budou moci nanečisto vyplnit test svých studijních předpokladů, poznat tisk na 3D tiskárně a prohlédnout si další špičkové technické vybavení výzkumných a vývojových pracovišť. A také poznat systém výuky, jehož součástí je nadstandardní počet hodin odborné praxe, pomáhající absolventům k uplatnění na trhu práce.

Na VŠTE zhruba 4500 posluchačů studuje magisterské programy Logistické technologie, Podniková ekonomika, Konstrukce staveb a bakalářské Strojírenství, Technologie a řízení dopravy, Pozemní stavby a Podniková ekonomika. Novým se stane právě akreditované Řízení lidských zdrojů. „V Česku půjde o jediný bakalářský obor, zaměřený výlučně na řízení lidských zdrojů. Proto o studium očekáváme velký zájem,“ říká Zdeněk Caha, ředitel Ústavu podnikové strategie VŠTE.

První kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2020/21 končí 30. dubna 2020.

Tisková zpráva
 


 

Reklamní sdělení

Reklama