Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Turnaj o pohár starostky města Chýnov vyhrála mladší přípravka Bohemians Praha

 
čtvrtek, 29. srpna 2019, 23:03

V neděli se uskutečnil v Chýnově na fotbalovém stadiónu velmi vydařený turnaj nejmenších fotbalistů v kategorii U-8 a U-9 (4 + 1) za účasti dvanácti mužstev z celé republiky, včetně jednoho mužstva až ze slovenské Trnavy.

Na krásně připravené hrací ploše probíhaly vždy tři zápasy najednou, hrálo se dle pravidel pro kategorii mladší přípravka, hrací doba byla 18 minut, nalosovány byly 2 základní skupiny A a B, kde se hrálo každý s každým a po krátké polední pauze na oběd následovalo play-off o celkové umístění v turnaji.

Celkovým vítězem turnaje se stalo mužstvo Bohemians Praha 1905 před Dynamem České Budějovice a Duklou Praha. Další pořadí turnaje Jiskra Humpolec, FK Pelhřimov, FK Lokomotiva Trnava, FC Vysočina Jihlava, FC MAS Táborsko, FK Slavoj Č. Krumlov, TJ Slavoj Pacovem, FC Chýnov a TJ Lokomotiva Veselí n/L.

Celkově bylo odehráno neuvěřitelných 42 utkání, ve kterých mnohé mladé vycházející fotbalové hvězdičky ukázaly, jak již umí ovládat míč a jaké již mají někteří z nich i fotbalové myšlení. Pořadatel turnaje bylo město Chýnov spolu s FC Chýnov. Zápasy se hrály za krásného letního počasí a všichni zástupci zúčastněných mužstev si také pochvalovali vynikající organizaci celého turnaje.

Mistr Evropy rozdával úsměvy a autogramy

Jako host přijal pozvání na turnaj bývalý československý reprezentant Karol Dobiaš, který také o polední krátké pauze ukázal malým fotbalistům, že ani dnes ještě toho mnoho nezapomněl ze své vytříbené techniky a také se s malými fotbalisty mnohokrát vyfotil. V doprovodném programu probíhaly na náhradním hřišti po celý den ukázky nové hry TEQBALLU.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Adam Šafránek z Dynama ČB, nejlepším střelcem Dominik Jeřábek z Bohemians Praha, nejlepším brankářem Martin Příhoda z Jiskry Humpolec, nejlepší hráčkou Vendula Kosová z Pelhřimova a sympaťákem turnaje Bára Makovcová z domácího mužstva FC Chýnov.

Zápasy rozhodovali sudí Pípal, Dvořák, Smetana a Bartůněk.

Po skončení dlouhého zápasového maratónu předával ceny těm nejlepším Karol Dobiaš spolu s Miroslavem Mládkem – předsedou FC Chýnov, Petrem Holotou – ředitelem turnaje, Ondřejem Jarošem – zastupitelem města Chýnov, Vlastimilem Báčou – presidentem České asociace Teqballu a Sabinou Jarošovou – zástupcem hlavního sponzora.

Chýnovští pořadatelé turnaje také děkují všem sponzorům, kteří podpořili velmi vydařené nedělní chýnovské klání těch nejmenších fotbalistů.

 
 
Napsal(a) Pavel Kulveit | Foto Miroslav Holer
 


 

Reklamní sdělení

Reklama